Šta je novo?

iPhone 15

Nije preorucljivo da se pusta ispod 20%.Koji je razlog da prebacis u power save mod.
 
Pitanje, da li je neko uzimao telefon u Vip mobile radnji u BG-u u Ustanickoj?
 
Pozdrav, odakle dolazi ovi novi iphone 15 pro (max) telefoni sto ih prodaju po oglasima? Vidim da imaju Hebrejska, Ruska i Kazahstanska slova na kutiji, da li je neko vec koristio telefone koji su namenjeni za to trziste i da li ima razloga za brigu?
 
Pozdrav, odakle dolazi ovi novi iphone 15 pro (max) telefoni sto ih prodaju po oglasima? Vidim da imaju Hebrejska, Ruska i Kazahstanska slova na kutiji, da li je neko vec koristio telefone koji su namenjeni za to trziste i da li ima razloga za brigu?
Kod momka gde sam ja uzeo samo EU verzija, takvu sam i dobio. Mislim na nove neraspakovane.
 
Da li za ProRAW slike na 15 Pro prvenstveno moram da imam 256gb storage ili moze da se provuce 128gb?
Imam 13 mini 128gb trenutno i pola je zauzeto, a planiram da se bacim malo na casual slikanje i obradu, pa me zanima da li moram da pojacam storage ili moze basic jer planiram upgrade na 15 Pro.
 
Poslednja izmena:
Za slike ti ne treba, za video vazi ta racunica i to za tzv cinematic mode.
 
Moze neki lik do najboljih podesavanja za kameru? Uzeh juce 15 pro pa malo da fotkam da vidim sta sve moze, do sada nisam imao ni jedan pro model.
 
Zdravo, uzeo sam iPhone 15 pre neki dan novi, kad sam radio transfer sa starog telefona azurirao sam na 17.4.1 ali baterija je bila katastrofa pa sam ga azurirao na 17.5, ali opet nije mnogo bolja, SOT max 6h.Sta mislite dali je do ios-a ili je do samog telefona?
 

Prilozi

  • IMG_9728.png
    IMG_9728.png
    146.7 KB · Pregleda: 91
Baterija 9h tako da je to super, a ni ne iskoristiš 100%.
 
Jel ovo ok za 15 pro?
IMG_2008.png
 
Poslednja izmena:
Poz ljudi, doslo je vreme da zamenim svoj P30 Pro nakon 4 godine, i hteo bih da uzmem ip15. Prvenstveno bih uzeo 15 zbog velicine samog telefona. Vidim da se neki zale na bateriju, da li je to kod svih tako ili ne?
 
Poz ljudi, doslo je vreme da zamenim svoj P30 Pro nakon 4 godine, i hteo bih da uzmem ip15. Prvenstveno bih uzeo 15 zbog velicine samog telefona. Vidim da se neki zale na bateriju, da li je to kod svih tako ili ne?
Takodje imam u planu da zamenim P30 Pro za 15 pro. Kontam da ce izdrzati ceo dan bez problema (bez igrica) sto mi je ok.
 
Ja i nisam nesto zadovoljan baterijom, ocekivao sam dosta vise u odnosu na 13 mini, a deluje mi kao da ne drzi nesto preterano duze.
 
Poz ljudi, doslo je vreme da zamenim svoj P30 Pro nakon 4 godine, i hteo bih da uzmem ip15. Prvenstveno bih uzeo 15 zbog velicine samog telefona. Vidim da se neki zale na bateriju, da li je to kod svih tako ili ne?

Što se tiče iOS 17.5, po meni on je ubrzao telefon vidno, telefon prosto leti šta god da mu zadaš, ali možda na uštrb baterije, meni se čini da kraće traje, to nije toliko problem kada si na Pro Max da li će ti ostati 25% ili 20% baterije na kraju.
Na 15 PM ili 15+ verujem da nećeš imati problem sa baterijom, osim ako ne igraš igrice napolju na suncu pola dana na max osvetljenju. Što se tiče manjeg 15 i 15 Pro verujem da je slična situacija sa normlanim korišćenjem, oni guraju dan bez problema, žena ne koristi mnogo fon preko dana kada je na poslu, ali kada dođe kući dušu mu izvadi i ne uspe da ga potroši do uveče, sve živo popaljeno, face video sa sestrom, insta itd. (nema igrice ali ima tonu gluposti društvenih mreža), sa druge strane na Pro Max dosta koristim navigaciju tokom dana i razgovor + sve vreme povezan na sat i kola (tim tempom neće ni jedan telefon da gura 10 sati sot koji god da gedaš, to su gluposti, u nekim kancelariskim uslovima možda gde je smanjeno osvetljenje, na wifi možda). Meni Pro ne bi gurao dan sigurno, ceo dan sam napolju i automatika odvrene svetlo na max (za takvo korišćenje bitna je fizika, što veća baterija), onaj ko nema takav posao da je po ceo dan na terenu već kancelarija može da bira. Ako je bitna manja veličina po meni je 15/15 Pro odličan za ruku, rado bih ga koristio da mi posao dozvoljava, uvek osetim olakšanje kada uzmem ženin fon, na žalost ciglu moram da vučem, samo što su ove godine malo lakši i bolje leže u ruci ovako zaobljeni od predhodnika.
 
Što se tiče iOS 17.5, po meni on je ubrzao telefon vidno, telefon prosto leti šta god da mu zadaš, ali možda na uštrb baterije, meni se čini da kraće traje, to nije toliko problem kada si na Pro Max da li će ti ostati 25% ili 20% baterije na kraju.
Na 15 PM ili 15+ verujem da nećeš imati problem sa baterijom, osim ako ne igraš igrice napolju na suncu pola dana na max osvetljenju. Što se tiče manjeg 15 i 15 Pro verujem da je slična situacija sa normlanim korišćenjem, oni guraju dan bez problema, žena ne koristi mnogo fon preko dana kada je na poslu, ali kada dođe kući dušu mu izvadi i ne uspe da ga potroši do uveče, sve živo popaljeno, face video sa sestrom, insta itd. (nema igrice ali ima tonu gluposti društvenih mreža), sa druge strane na Pro Max dosta koristim navigaciju tokom dana i razgovor + sve vreme povezan na sat i kola (tim tempom neće ni jedan telefon da gura 10 sati sot koji god da gedaš, to su gluposti, u nekim kancelariskim uslovima možda gde je smanjeno osvetljenje, na wifi možda). Meni Pro ne bi gurao dan sigurno, ceo dan sam napolju i automatika odvrene svetlo na max (za takvo korišćenje bitna je fizika, što veća baterija), onaj ko nema takav posao da je po ceo dan na terenu već kancelarija može da bira. Ako je bitna manja veličina po meni je 15/15 Pro odličan za ruku, rado bih ga koristio da mi posao dozvoljava, uvek osetim olakšanje kada uzmem ženin fon, na žalost ciglu moram da vučem, samo što su ove godine malo lakši i bolje leže u ruci ovako zaobljeni od predhodnika.
Kakva je kamera, konkretno na 15 pro, u situacijama slabijeg osvetljenja, u pokretu, nocni mod...?
 
Pozdrav ljudi, pazario sam iphone 15 od druga pre mesec dana u garanciji. Kamere su očajne, fotografije previse mracne. Citao sam na forumima da je problem do smart HDR ali resili bi do sad softverom. Mislio sam da je do sistema pa radio preko itunes i 3u tools ali bez uspeha. Ima li neko slicno iskustvo?
 
Može primer neke fotke sa kojima si nezadovoljan.
 
Koliko instagram przi telefon to je nerealno, sve kad koristim na telefonu on je hladan, insta ga zapali mogao bih jaje da przim na njemu…
 
Prikuplja veliku količinu podataka, svaki scroll, svaki touch... To prži procesor.
 
Razumem sve to, samo se to nije desavalo na mi 10 koji sam imao pre ip.
 
Ne može, nisu mu dali da iznese telefon iz poslovnice, zavezan ka kabal, demo model, samo tu ga je držao u ruci krastavac :D
Ako je nešto brutalno seriji 15 to su kamere.

Cinjenica je da 15ice i generalno ajfonovi oduvek imaju najkonzistentniji output, i to duplo vazi za video materijal.
Ali takodje kad sam koristio bio na 25 stepeni celzijusa i relativno jakom suncu 15 Pro Max (pisah negde krajem novembra ovde na threadu ja mislim), zaustavio mi je bio slikanje (ne snimanje, slikanje) na 15PM posle 10ak minuta, dok je recimo S23U bio ko spricer. Softver ispeglao doduse, od tad, pa verujem da su to bile samo decije bolesti na launchu ko sto znaju da bivaju, ali da se desava i sa jabukom, realno desava se, samo daleko daleko redje nego sa konkurencijom.

Da ne bude da hvalim Samsung (njega sam i bio prodao posle 😂), njemu su slike cesce bile krs nego solidne, u poredjenju i sa dosta starijim ajfonovima, tako da ima i toga.
 
Da li vam se desava da kada zakljucavate telefon ili vam stigne notifikacija pa se ekran sam gasi, dodje do bljeska bele svetlosti recimo na sredini ekrana i instant gasenja ekrana nakon toga? Znaci kao da bljesne pred gasenje, nebitna stvar skroz samo sam primetio u poslednje vreme. Pritom je to skroz random, desi se jednom u 2 dana npr.
 
Nazad
Vrh Dno