Šta je novo?

iPhone 14

Pošto su cene kakve jesu, ja ću ipak najmanje par meseci pomeriti prelazak za seriju 14. Dobiću ios 16 na 11 pa ću lakše da prebrodim taj period. Međutim, počasio bih sebe watchem 7 da mi zameni AOD.
Da li neko zna da li na taj sat stižu baš sva obaveštenja i mogu li ona u potpunosti da se pregledaju? Npr da mi stižu poruke koje cele mogu da pročitam, obaveštenje sa maila, obaveštenje sa instagrama... Ili samo stižu neke aplikacije, a neke ne?
Možeš sam da podešavaš notifikacije po sopstvenom nahođenju, sve što ti stigne na iPhone-u kao notifikacija može da se prikaže i na satu. Poruke i mejlove možeš da čitaš u celosti na satu, pa čak i da odgovoriš na njih ako baš hoćeš (obično bude zgodnije da ipak uzmeš telefon ali za kraće odgovore na poruke je zgodna stvar da samo tapneš predefinisani odgovor npr.).
 
Međutim, počasio bih sebe watchem 7 da mi zameni AOD.
Da li neko zna da li na taj sat stižu baš sva obaveštenja i mogu li ona u potpunosti da se pregledaju? Npr da mi stižu poruke koje cele mogu da pročitam, obaveštenje sa maila, obaveštenje sa instagrama... Ili samo stižu neke aplikacije, a neke ne?

Stižu sve tj one notifikacije koje podesiš da se preslikavaju sa telefona
 
Pocinje da bude sazvakana prica ovo oko 'koriscenja jednom rukom' , ljudi koji 'jure' Pro Max dimenzije mnogo cesce nemaju problem sa istim nego sto imaju, onima kojima smeta ergonomija uzimaju standardan Pro ili drugi uredjaj cak, ovo ne treba da bude uzeto kao parametar korisicnkog iskustva jer onaj ko je pojurio pro max , pojurio je za njim bas sa razlogom, a to ne mora da se gleda samo kroz dijagonalu ekrana, ovo je naravno samo moje misljenje...
Vidis ja imam kosarkasku lopatu , ok ugojila se malo ruka tokom godina pa da kazemo izgubila je na duzini, i iP13PM je prvi telefon gde sam uhvatio sebe da moram za neke stvari da malo prepozicioniram telefon kad ga koristim jednom rukom, nije to puno i to radim instiktivno i neprimetno ali to nisam ranije radio na drugim telefonima istih ili sl dimenzija/dijagonala. Ono sto sam skapirao to je da je ovo takodje prvi telefon koji mi lezi na zlgobu malog prsta dok se koristi zbog cega se u pocetku znala stvoriti nelagodnost. I to nije zbog visine ,vec debljine, oblika ivice i tezine pogotovo kad je originalnoj apple silikonskoj masci pa jos dobije na gabaritima. Prelaskom na iPitaka masku sam to dosta eliminisao ali i to ima sve mane jer ta maska ne stiti ni blizu kao originalna silikonska.
Kod Ip13PM mogu lako da dohvatim vrh ekrana ali to nikako ne mogu nazvati preciznim dodirom onog sto sam zeleo bas zbog tezine i debljine telefona pri koriscenju jednom rukom, e sad kako za samim vrhom potezemo samo za zavesicu ili imamo mogucnost da spustimo vrh na pola visine ekrana to nije problem. Kod ip14PM me interesuje kako je implementiran taj deo jer ako ce taj "multi-widget" kako je ovde nazvan biti fiksiran oko pilule pitanje je koliko ce biti upotrebljivo jednom rukomom ono sto obuhvata to SW resenje dinamickog ostrva. MOzda gresim jer je dinamicko ostvo nize po visini od notcha,....
Kazem opet sve su to sitnice mogu lako da se zaobidju jer me niko ne tera da korisitm mob jednom rukom, ..... ali vrlo cesto nisam u prilici da koristim 2 ruke ako radim nesto pa sam primoran da koristim mob jednom rukom i to je ono sto bar meni kao sto sam rekao izgleda kao moguci limit. Naravno treba sacekati pa uzeti mob u ruke i videti ali ako je ip13 bilo jako tesko naci ovaj mislim da ce biti jos teze i da ce se dobrano cekati zalilha ko ne uhvati preorder.

Sto se tice razloga za PM modelom imam ih mnogo da ne nabrajam ali osnovni meni su veliki ekran velika saka & posao.
 
Resio da uzmem 14 PM, dugo nisam nosio premijum jos od 11p.
Jedino bojama nisam nesto odusevljen i neprijatno me je iznenadilo da nema plavog 14pm, taj bih uzimao bez razmisljanja..
Zato sam mislio da uzmem ljubicasti, ali mi i zena i ortak (odvojenih misljenja) isprozivase 'gde ces tu zensku/pedersku' boju.
Beli ne bih nikako, zlatni mi je opet malo female friendly, crni mi je nekako isfuran ali nije islljuceno da cu taj.
Zanima me konkretno sta mislite o ovoj ljubicastoj za coveka srednjih godina 🤣
 
Бели би мени био супер, да имам пара :D
 
Mnogo bih se potresao sto ce neko reci da je telefon zenskih boja.
Kao prvo, ljubicasta izgleda super i na slikama i u hands-on klipovima.
Kao drugo, da se pravim na prolog, boli me uvo sta ko misli ako mi se u ovom slucaju boja svidja, a kao trece, boju neces ni gledati ako koristis masku. A i da ne koristis masku, verujem da koristis telefon gledajuci u ekran a ne u zadnje staklo :D tako da ako ti se svidja, ne razmisljaj previse.
 
Resio da uzmem 14 PM, dugo nisam nosio premijum jos od 11p.
Jedino bojama nisam nesto odusevljen i neprijatno me je iznenadilo da nema plavog 14pm, taj bih uzimao bez razmisljanja..
Zato sam mislio da uzmem ljubicasti, ali mi i zena i ortak (odvojenih misljenja) isprozivase 'gde ces tu zensku/pedersku' boju.
Beli ne bih nikako, zlatni mi je opet malo female friendly, crni mi je nekako isfuran ali nije islljuceno da cu taj.
Zanima me konkretno sta mislite o ovoj ljubicastoj za coveka srednjih godina 🤣
Uzimas telefon zbog/za sebe, a ne gledas sta ce okolina reci o telefonu. Moj prvi telefon sa touch screenom je bio LG Cookie u rozoj boji. Svi me zezali, a meni bio fora i bilo me briga sta ce reci ortak ili neko treci. 😂
 
Uzmi koji ti se najviše sviđa. Ja sam želeo crveni ili beli 13 mini ali na kraju uzeo plavi jer sam tajj i crni bili u ponudi i sad mi se plavi uopšte ne sviđa. Mada boja je bitna samo ako se telefon nosi bez maske. Čak i providna maska pokvari izgled telefona.
 
Stavis u masku i ne vidis koja je boja.. Tako da ne treba se opterecivati time, a i uvek mozes da uzmes nesto tipa dbrend i napravis ga u totalno nekom drugom faoznu.
 
Hvala svima, mislio sam u providnom silikonu (sve telefone tako nosim ceo zivot, ne zbog kompleksa ) da ga nosim ali otom-potom, cekam uzivo da ga vidim pa cu onda odluciti, ali ljubicasta 95%
 
Resio da uzmem 14 PM, dugo nisam nosio premijum jos od 11p.
Jedino bojama nisam nesto odusevljen i neprijatno me je iznenadilo da nema plavog 14pm, taj bih uzimao bez razmisljanja..
Zato sam mislio da uzmem ljubicasti, ali mi i zena i ortak (odvojenih misljenja) isprozivase 'gde ces tu zensku/pedersku' boju.
Beli ne bih nikako, zlatni mi je opet malo female friendly, crni mi je nekako isfuran ali nije islljuceno da cu taj.
Zanima me konkretno sta mislite o ovoj ljubicastoj za coveka srednjih godina 🤣
Siguran u sebe
 
ova purple je bas extra, a to da li je neka boja zenska/muska/gay.... mislim.... sta koji k.... boja je individualna stvar
 
Meni ova ljubičasta veoma lepo izgleda. Čak nije ona drečavo ljubičasta nego vuče i na sivu pomalo.
Inače još odavno mi je ljubičasta super ležala za Xperia telefone.
Treba videti uživo, jer na promo fotografijama deluje tamnije, i da vuče na sivu, a onda vidiš npr. ovo:

1 MK4 baš ima tu neku čudnu, prihvatljivu nijansu:
z1abza472z391.jpg
j26sra472z391.jpg


Al' ono, ove verzije su retke a ionako sam uvek imao black ili silver telefone, osim prastarog Siemens m35

Inače, iP 14 Pro je pun pogodak, skoro pa savršene dimenzije (itekako kompaktne), odličan hardver.. razumem da su neki navikli na iP 13 mini dimenzije, ali 14 Pro je i dalje kompaktan model, posebno u poređenju sa sve većim fabletima.
https://phonesized.com/compare/#2094,1447,1975,1863,1943,1941,2093
 
Poslednja izmena:
Cene na KP Srbija
14 pro 128 - 1500
14 pro 256 - 1630
14 pro 512 - 1890

14 pro max 128 - 1650
14 pro max 256 - 1780
14 pro max 512 - 2040
 
Svi postovi koju boju da uzmem ce se smatrati spamom, te molim vas da ne postavljate takva pitanja.
 
Dodamo PDV i eto cene, znaci 14PM 128GB bice kod nas skoro 2000e u zvanicnoj prodaji😅
 
Treba videti uživo, jer na promo fotografijama deluje tamnije, i da vuče na sivu, a onda vidiš npr. ovo:

1 MK4 baš ima tu neku čudnu, prihvatljivu nijansu:
z1abza472z391.jpg
j26sra472z391.jpg


Al' ono, ove verzije su retke a ionako sam uvek imao black ili silver telefone, osim prastarog Siemens m35

Inače, iP 14 Pro je pun pogodak, skoro pa savršene dimenzije (itekako kompaktne), odličan hardver.. razumem da su neki navikli na iP 13 mini dimenzije, ali 14 Pro je i dalje kompaktan model, posebno u poređenju sa sve većim fabletima.
https://phonesized.com/compare/#2094,1447,1975,1863,1943,1941,2093

Nije mi to realna boja, fotka deluje bas filtrirana. Na ovom snimku deluje mnogo svedenije, tamnije, mnogo bliza deep purple boji sa sajta.
Edit- izvinjavam se moderatoru, vec sam kuckao poruku u trenutku te objave.
1663003347966.png
 
Zavisi od ugla i kako je svetlo. Sierra blue isto naprimer na jakom suncu izgleda kao otvoreno sivo, a alpine green bas tamno kao jelka ili iz drugog ugla kao braun. Meni je boja wow.

FcT6HPoacAAezkU.jpegFcE52sKaMAE63Dq.jpeg
 
Da Plus ima 120Hz, bio bi bolja kupovina od 14PM😅
"iPhone 14: 3279mAh
iPhone 14 Plus: 4325mAh
iPhone 14 Pro: 3200mAh
iPhone 14 Pro Max: 4323mAh"
 
Nazad
Vrh Dno