Šta je novo?

iPhone 14

Ako ga izlepi nalepnicama odmah nakon kupovine sumnjam da će ga neko cimati. 🤣Ljudi nose 2 telefona, jedan poslovni drugi privatni, niko ništa ih ne pita. Aktiviraš i podesiš nov ajfon i to je to. Retko ko prijavljuje tehniku jer je uglavnom samo gubljenje vremena i živaca.
 
Najlakše je pričati tako, kad uzmu da te tresu na carini onda je skroz druga priča!
A ćerka od kolege što je imala američki pasoš (ili koji već) sledeći put neka pokaže taj pasoš na ulasku u zemlju.
 
Kako kod nas funkcioniše apple care kad nismo zvanično podržani od epla? I ako izlupam fon, da li daju nov ili menjaju ekran?

Ovde smo napisali da se ništa ne doplaćuje 😃

https://forum.benchmark.rs/threads/iphone-14.486216/page-20#post-6680706

Kako funkcioniše Apple Care s obzirom koliko vidim nije zvanično podržan u Srbiji a ni u Crnoj Gori kod nas? Gdje se nosi uređaj ako ode ekran ?

Nosiš u ovlašćeni servis i miran si, kao što su posle napisali drugi članovi i recimo @marinac. Takođe su napisali da se popravlja kvar, ako je moguće, menja deo, a ako nije, menja se ceo telefon. Izvinjavam se što nisam nabrojao sve koji su pisali dodatno objašnjenje 😃

Ne može sa našim nalogom mora američki acc plaćanje samo mesečno preko gift card neki kažu da im skida i sa kartice automatski.
Kod nas nema učešća u šteti ako do nje dođe telefon se popravlja bez nadoknade.
E sada jedino ne znam kada se dobija nov tel koliko mora biti oštećen.

Jos jedno pitanje za apple care, jel ima neki period koji mora da prodje pre nego sto moze da se aktivira. Recimo sutra mi se polomi ekran i onda aktiviram apple care i prekosutra mogu da ga popravim. Msm siguran sam da nije tako, nego me zanima tacno koja je procedura

Tačnije, 60 dana od dana porudžbine

Može do 60 dana od datuma kupovine koji se najčešće, ali ne uvek, poklapa sa datumom aktivacije. U slučaju nepoklapanja sa Apple bazom, neophodan je dokaz o kupovini da bi dokazali da nije prošlo više od tog vremena, a oni tvrde da jeste. Ako želiš da aktiviraš na taj način, radi se online dijagnostika telefona i svaki veći kvar mogu da otkriju tako da ne možeš naknadno da uplatiš Apple care nakon što si olupao telefon toliko da displej ne radi.


On topic: iPhone 14 Pro i ‌iPhone 14 Pro‌ Max su zbog Super Retina XDR displeja sa osvetljenjem od 2000 nita dva puta svetliji na suncu od njegovih prethodnika.


 
Evo ga kod nas na istyle "uskoro". Pre-order od 16.9, dostupnost od 23.9...
 
Ako bude 23.09. zaista u prodaji, to je pohvalu, do sada se cekalo bar mesec dana a prosle godine pojedini su cekali i vise.
 
Biće, ali ne u velikim količinama kako sam čuo od prijatelja iz Apcoma… Tako da ko bas hoce odmah telefon, najbolje da napravi preorder sto pre…
 
^
Kontam da sam se tu zaje#ao u racunici :D
Ako se prijavi onda, placa li se sta i koliko? Onda ostaje bolja opcija samo kolima ici do Svice ili se ne cimati i uzeti preko KP najjeftinije sto ima novo i krastavac.

Da dodam samo, mislim da je iPhone 14 Pro vrhunski model, bukvalno ne vidim manu. Notch ocigledno ne mogu da uklone komplet jos uvek i ovo resenje je fantasticno.
Izlazis iz zemlje dobar dan dobar dan prijavljujem moj laptop i telefon. Oni zapisu sve. Vraćaš se u zemlju dobar dan jel imate nešto da prijavite, nemam nista, moj laptop i telefon što sam prijavio to je to.

Situacija koja se desi ulazis nazad u zemlju kažu ti vidi se na rentgenu telefon i laptop, da da to su moji... Jeste prijavili kada ste izlazili iz zemlje? Pa nisam... Na pult za pdv i carinu 32%( 20% pdv plus 10% carina) te ošure i onda se opametis i ne radiš to, jer nemaš vezice na carini.
 
Verujem da se to dešava u praksi, ali prelazio sam granicu na BG i niškom aerodromu bar jedno 50 puta do sada i apsolutno me niko nikad nije cimao za laptopove i telefone iako su mi koferi i ručni prtljag bar 10 puta od tih 50 prošli kroz rendgen gde su telefon i laptop bili itekako vidljivi.

Gužve na aerodromu su ionako katastrofalne i samo mi još fali da se cimam da prijavljujem izvoz laptopa koga sam legalno kupio u zemlji. Eventualno ću od sada da krenem da nosim fotokopiju fiskalnog računa i dokument o serijskom broju, pa ako baš budu sumnjali, neka uporede sa samim laptopom ili neka okrenu iStyle da pitaju da li je taj primerak tamo i kupljen.
 
Mislim da nema brige oko carine ako koristis uredjaj, i ako nije u original pakovanju, neotpakovan. Kupis telefon, otpakujes ga i koristis, nema problema. Ako nadju uredjan neotpakovan, to je vec problem. Jer se zna da je nov, moze se preprodati, itd. Nisam imao nikad problem, a par puta su posebno skenirali na carini stvari na ulasku nazad u zemlju. (Obicno imam 3 telefona i laptop.)
 
Ovaj moj slučaj vezan za Dubai: drugar je kupio iPad, aktivirao ga u Dubaiju, već ima iPhone tako da je sav iCloud sadržaj bio i na iPad-u, dakle reklo bi se više nije nov. Međutim, u koferu je bila kutija koju su provalili na skeneru. iPad u rancu je opušteno prošao (kao i moj iPhone, iPad, AW). Onda privođenje u sobu, ostatak priče je Giga Moravac

inače otišli smo mnogo u off, ali kao neko ko često leti iz i u Srbiju, jedino let iz Dubaija ide ceo na skener. Za ostale ih boli ona stvar
 
Poslednja izmena:
Znam i za jedne i za druge slučajeve. Ako prodjete super, ako ne prodjete... Pa izaći će vas iPhone 2500e.
 
Ne treba nista se prijavljuje srpski fiskal je dosta.
 
Brt kupuješ buđavi telefon. Poneseš lepo neku stariju repliku Ajfona za 30-40e, prijaviš. Vratiš se sa novim aktiviranim i podešenim, ono đubre baciš nakon aktivacije novog i eto nikom ništa. 🤣 Kutija od novog se podrazumeva da ide u kantu sa kineskim ajfonom. Baš će neko da te pita da l imaš račun za telefon star 4-5 god, ne čuvaju se bitniji računi kamoli za telefon.
 
Ne ide samo Dubai na skener, ide i New York, Moskva i Soči, sve zbog ovih dojava o bombama i zahteva vazduhoplovnih vlasti tih zemalja. Jedino gore od sverca tehnike je sverc tehnike sa tax free racunom, jer ste duzni da u tom slučaju platite carinu i porez u svojoj državi, a ako to ne uradite, sledi lepa kazna.
 
Ma to sa obaveznom prijavom lične tehnike vazi samo za zemlje koje su malko gore od nas, tipa Kirgistan, Mongolija itd. , tamo je to na nekom užasnom nivou, bilo nekada, ne znam sad trenutno.

Na putovanjima, naročito ako idem motorom, nosim jedno 3000e tehnike. Telefoni, laptop, GoPro kamere, dron, raznorazna sranja, pa kad me Turci nisu drndali, niko u Evropi neće i nije nikad. Realno, sad kad razmislim samo su mi Turci i tražili da otvaram kofere.
Tako da aj ,skupite se, platite vožnju po CH Alpima i ja donesem mašine 😂

Ljudi shvatili koji je vek, pa ko vele, Aj da se ponašamo u skladu sa tim, a ne da u blokče sa golim tetama pišem serijski broj telefona.
 
Brt kupuješ buđavi telefon. Poneseš lepo neku stariju repliku Ajfona za 30-40e, prijaviš. Vratiš se sa novim aktiviranim i podešenim, ono đubre baciš nakon aktivacije novog i eto nikom ništa. 🤣 Kutija od novog se podrazumeva da ide u kantu sa kineskim ajfonom. Baš će neko da te pita da l imaš račun za telefon star 4-5 god, ne čuvaju se bitniji računi kamoli za telefon.
Samo što kad prijavljujes piše se imei broj i kod laptopa serijski :)
 
Aha, ja sam skapirao da se sad poručuje do 16.9., a da od 23. kreće prodaja..
 
Nece javno nego ce zavlzciti kao sa 13
 
To mi je glavna briga, ne spavam lepo od kako su najavili :ROFLMAO:

Pa neces pipati gde je kamera, osetljivo je svuda okolo...
 
Nazad
Vrh Dno