Šta je novo?

iPhone 14

I meni se cini da ce flip da zameni ovaj mini
 
 
^ tako svi najavljuju, kao da sada to nije viđeno. Kad je Samsung najavio S22U seriju ispalo je neviđeno do sada da S serija dobija olovku a u suštini promenili samo ime Note serije u S.
 
Samo mi nije jasno kako ce da objasne ako samo Iphone 14 dobije always on, a 13ica i stariji ne. Da li je to neka nova revolucionarna tehnologija u ekranima? :D
 
Pa valjda je cilj kompanijama da prodaju svoje proizvode, a ne da tebi omoguće da koristiš jedan model (ne daj bože) duže od dve godine :) Hoćeš AOD, plati soma ipo i teraj.
 
Samo mi nije jasno kako ce da objasne ako samo Iphone 14 dobije always on, a 13ica i stariji ne. Da li je to neka nova revolucionarna tehnologija u ekranima? :D
To je standard kod apple, to isto pitanje možemo postaviti za 120hz sto nema 12-ca.
 
Ma jasno mi je kad postoje hardverske razlike, očigledno. Ali koja će razlika da bude izmedju 14pro i 13pro ekrana ako su oba fluid amoled ili kako ih već nazivaju.
 
Iphone 13 ima OLED/AMOLED ekran a 14 će imati LTPO.
 
^ Super Retina XDR OLED, tek će 14 serija pro i pro max dobiti
 
a za cega sluzi AOD? mislim kakve koristi imamo od toga?
 
Izvinjavam se zbog greške ;).
Svi smo mi različiti i imamo različite potrebe.
Nekome će biti veoma važan neko će ga isključiti jer troši bateriju. Ali, ne može se reći da AOD ne služi ničemu.
 
jasno, pitam kakve koristi, sta imas od njega?

da ti non stop stoji sat? koji imas na milion mesta u kuci ili nesto drugo? nikako ne vidim njegovu upotrebnu vrednost, pa se pitam sta drugi vide
 
Nije samo sat, stigne ti mail možeš da pogledaš o čemu se radi bez paljenja ekrana.
Propušten poziv, vidiš ko je zvao bez paljenja ekrana, itd ..
Nekome je to važno da ima nekome nije.
Postoje korisnici kojima mobilni služi za posao i AOD im je veoma korisna stvar.
Kod mlađe populacije koji se stalno igraju mobilnim AOD nije koristan.
 
Poslednja izmena:
Po meni ne AOD totalno nepotrebna stvar na telefonu. Samo digne potrošnju baterije i ništa više.
 
Postoje korisnici kojima mobilni služi za posao i AOD im je veoma korisna stvar.
Kod mlađe populacije koji se stalno igraju mobilnim AOD nije koristan.

Bas suprotno, ko koristi telefon za posao (znaci terenski radnik, jer u suprotnom koristi racunar za mejlove i posao uopsteno) ima upaljene notifikacije i nema potrebe da stalno baca pogled na telefon. Jer dobro organizovanom coveku poslednje sto treba za posao je mobilni telefon.

Karikiram, naravno - ali me stvarno nerviraju te generalizacije tipa "ovo je za poslovne ljude, ono je za klince koji drndaju telefon itd...". Okej, nije lose da ubace i to, pa ko voli. Ja licno ne vidim neku potrebu za tim.
 
Ovi sto pale AOD verovatno pune telefon dva puta dnevno pa im ne smeta.
Tu glupost sam prvu gasio na Samsungu, crpi bateriju na vec neoptimizovanom sistemu samo tako.

Ako je dodaju na iPhone, gasim je odmah. Kad mi treba, tapnem na ekran i vidim sve sto gore navodite...
 
@Djilkosh_Ns
Da li je realno da si napisao da AOD ničemu ne služi.
Ima nas raznih.
Realno je, jer pored poslovnog telefona kojeg imam, najmanje što mi treba je da lični punim dva puta dnevno.

Druga stvar imam AW, dignem ruku i vidim notifikaciju.

Treća stvar imam AW koji ima aod i koji mi je isključen, jer koristim rise to wake.
 
Gledam ljude u teretani, pauza izmedju serija vjezbi, obavezno su na telefonu, kakav je to posao i zivot da se ne moze bez telefona, makar na pola sata.
AOD im ne pomaze 🙃
 
^ propustice nešto na FB, Instagram….
 
Nazad
Vrh Dno