Šta je novo?

iPhone 14

Meni to miriši na onu..ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji.
Na mediamarkt je 1530€ 256 verzija.
1410€ je 128, obe deep purple ,dim na vodi 😁
 
Moja greška, 14 pro je 1170. Što opet nije strašno. Odakle oni to nabavljaju da i mi kupimo tamo 😃
 
Sad je na KP 14PM 256gb oko 1420€, pale su cene ali ne puno
 
Kako može kp da bude jeftiniji od ostatka planete ?
 
^ to su cene, kako ne znam. Moj prijatelj prodaje i ima sve boje trenutno. Garancija je apple od 12 meseci
 
Ako hoćeš tu veličinu, a pare nisu ograničavajući deo, onda prethodni ili novi model Pro Max bez razmišljanja da li je bolja kupovina 😃
Imam prethodni odgovara mi veličina, tj tražim samo tu veličinu a prethodni, trebalo bi da ga neko nasledi pa ja biram za sebe novi. ograničenja nema, gledam da budem racionalna a i dopada mi se 14+. Neću preko oglasa uzimati ništa. Telefon koristim oko 2 godine onda ga naredne 2 nasledi neko.
 
Ako pod "prethodni" misliš na 12PM(pošto kažeš da menjaš telefon na 2 godine), ja ga ne bih menjao za 14 plus. Samo gubiš telefoto kameru bezveze. 13PM i 14PM imaju smisla, najviše zbog 120hz ekrana.
 
To ti je downgrade u svakom smislu, po i u smislu autonomije vjerujem.

Bolje da poklonis toj osobi 14+ a ostavis sebi bolji ali kako zelis.
 
14 obični je samo za naivne i sramota je sa takvu kompaniju da takav telefon izbaci. Zato su mene za ovu godinu izgubili kao kupca :)
 
To ti je downgrade u svakom smislu, po i u smislu autonomije vjerujem.

Bolje da poklonis toj osobi 14+ a ostavis sebi bolji ali kako zelis.
Moj muž ne želi nov telefon, on hoće moj korišćen. A ja sam probala da budem racionalna, obrni - okreni prepreka za 14 pro max nema (osim što mi se fizički dopada 14+) pa onda ćemo poručiti 14 PM. Hvala ☺️ neću pro, hoću veliki telefon.
 
Ma tebi ako se svidja sada uzmi 5c ili bilo koji tebi odgovara i zelis, mi smo samo govorili koji je bolji uredjaj. Ako se svidja 14+, samo naprijed.
 
Uzmi koji ti se najvise svidja. 2 godine ce te bez problema sluziti bilo koji iz ove (a i predhodne 2 generacije).
 
Moji prvi utisci nakon 5 dana koriscenja ip14pro:
Brzina i fluidnost su me apsolutno zadovoljili,znao sam razliku izmedju 14 obicnog i 14pro,jer sam ih testirao vise puta,pa sam ovo i ocekivao,zato sam i odlucio da uzmem pro..a razlika je ocigledna i te kako vidljiva jer ovaj 120hz ekran radi odlican posao,za razliku od obicnog na kome je ono trzanje -lag bas upadljivo za danasnje vreme i standarde..sramota je ako sledeca generacija bude ispod 120hz za bilo koji model iphone-a.
-Dizajn telefona,odlican.Uredjaj bas izgleda mocno,cak i od pozadi ,meni licno,sa ovim velikim ,,ringlama,,izgleda bas mocno…velicina uredjaja je za moj ukus,idealna ..jer od svih uredjaja je kraci i za mene je ovo idealna velicina telefona..
-dinamik island…moje misljenje,za sad, nista posebno,lepo resenje,ali ne toliko u funkciji koliko sam mislio da jeste pre nego sto sam kupio telefon…cak su mi sa obrvom iz predhodnih serija bili i originalniji kad su je prezentovali prvi put..nadam se da ce biti vise aplikacija koje ce biti u funkciji ostrva,ovako realno samo timer,i tako nesto nebitno ..
-AOD ,nisam navikao na njega jos uvek,sve mislim nisam zakljucao telefon:) ,funkcija o kojoj ne bi ni trebalo da pricam,ali eto apple je to stavio kao nesto novo,i ako je to bilo na androidima pre ,,100god.,, ..posle izvesnog vremena se ekran sam ugasi..i to je ok.
- Baterija… ne da nisam odusevljen,vec nisam ni zadovoljan..ocekivao sam vise..nista bolja nije od mog iphone XS dok je bio nov…ne mogu da verujem da jos uvek moram svaki dan da ga punim,da ne moze dan ipo da izgura…sramno..
-Ostalo… pakovanje je sramno,al dobro to sam znao i pre nego sto sam kupio..nema adapter samo onaj glupi kablic koji ne mogu da ubacim u stari adapter jer nije isti ulaz(nisam strucan pa ne znam koji se ulaz kako zove) ,kamera ocekivano dobra,sve pohvale…zvuk odlican…
-Moj licni zakljucak.. telefon naravno kao i svaki iphone radi besprekorno,odlicno,ali mislim da je cena prenabijena,drugim recima,mislim da je telefon precenjen i da ne vredi ove pare …na zalost to je neka moda da premijum uredjaji budu precenjeni u danasnje vreme,nadam se da ce to da se promeni…
Eto to su moji prvi utisci o ip14pro :) ….
 
Jel moze neko da mi linkuje stranu ili temu gde se prica o punjenju baterije, znam da sam citao na ovom podforumu ali sad ne mogu naci.
Bila je rasprava da li je najbolje puniti i drzati izmedju 20-80% ili puniti do 100%.
U korist prvog argumenta bila je prica da se tako produzava zivotni vek baterije a drugog da se cestim punjenjima smanjuje ciklus, pa me zanima koje je najbolje resenje, 14pm je u pitanju.
I jos jedno pitanje, jel utice negativno na bateriju ukoliko se igraju igrice ili gleda film/koriste aplikacije dok je telefon na punjacu?
 
Mislim da ne treba da se opterecujete toliko tim punjenjem,pa nije to zivo bice pa mora da jede kad treba pije vodu kad treba itd… stvar koja treba da se koristi maksimalno,znaci punis kad osetis potrebu da treba i koliko treba…sta ako ti recimo posao zahteva stalna putovanja i nisi u mogucnosti da ispostujes punjenje 20-80% ,znaci uzivaj u uredjaju i puni kad ti se isprazni…
 
taj bat.health je stavljen samo da bi sto pre menjali telefon.i drugim telefonima pada baterija vremenom ali nemaju uvid koliki je procenat pa se ne opterecuju.Pre ovog sam imao xiaomi 11t pro od aprila do decembra pala je sigurno baterija.jer ga ono brzo punjenje ubi.koliko god da je dobra stvar da se napuni za 20min posle eto par meseci je osetno manje trajala baterija. nisu dzabe apple i samsung ostali na sporijim punjacima.puni slobodno do kraja i ne opterecuj se
 
- Baterija… ne da nisam odusevljen,vec nisam ni zadovoljan..ocekivao sam vise..nista bolja nije od mog iphone XS dok je bio nov…ne mogu da verujem da jos uvek moram svaki dan da ga punim,da ne moze dan ipo da izgura…sramno..

Eto to su moji prvi utisci o ip14pro :) ….
da, bila je loša baterija. Ako već nisi podigni na 16.3, dosta je bolja nego na predhodnim verzijama. Sacekaj da završi indeksiranje dan-dva posle toga će ući u regularan ciklus.
 
Koji punjač (adapter i kabl) uzeti za brzo punjenje za 14 pro?
 
Meni je na 16.3 losija baterija, nego na 16.2 i to osetno (14 pro max).
Uzgred rece mi koleginica danas da je pazarila 14plus, i to za 730 eura (prodavcu je gorelo za novac, a ona je sve u svemu dobro prosla).
 
Imam veliku želju da probam neki od Apple telefona tačnije iPhone14pro, da vidim i to čudo za žovota🙂 i na ivici sam da ga poručim ali imam veliku dilemu da li da uzmem njega ili novoizašli S23.
Trenutno koristim S21+ i kada poredim ekran sa i12,13,13pro i 14 meni je nekako ovaj moj daleko lepši, a o fluidnosti da i ne pričamo, pa čak i u odnosu na 13pro. Na S21 letiš po ekranu dok ovde sve to ide daleko sporije na 13 pro fluidnije ali sporije. Što se fotografija tiče opet mi je oku prihvatljiviji samsung nego recimo 13pro sa kojim sam direktno upoređivanje slike samsung nije bio gori niučemu, a na dxomarku vidim da je 14pro ako ne najbolji onda pri vrhu skoro u svemu.
Ja verujem da su sve to top telefoni, i da su sve to razlike jo šta voli i kako kome prija, ali ako je neko prelazio sa S serije na pro seriju kakve utiske nosi, eto to bi me zanimalo...
 

Prilozi

  • 2f0ad6b8-6e5d-4b01-b6c4-f2fafcb93c02.jpg
    2f0ad6b8-6e5d-4b01-b6c4-f2fafcb93c02.jpg
    293.9 KB · Pregleda: 99
Ako ti je ekran najbitnija stavka, a vidim da jeste, ostaj na samsungu - bolji je od jabuke po tom pitanju.
Kamera mi je najbitnija (fotografije, video ne toliko), zatim tek ekran i zvuk, jer sve je vezano za ekran, prikaz brzinu i glatkoću kretanja kroz pretraživač, društvene mreže.... najveća zamerka na s21+ je glomaznost, veliki je i težak, ali tu nazovi manu rešavaju tako što recimo traku sa obaveštenjima povlačiš sa bilo kog dela ekrana sada bi uzeo ili običan s23 ili 14pro slične su veličine, od samsunga znam od prilike šta da očekujem ali od 14pro ne pa se plašim razočarenja.
 
Nazad
Vrh Dno