Šta je novo?

iPhone 13

^ u suštini razlika je da 14 ima 2gb rama više nego 13. Baterija razlika u 40mAh i GPU je 5 core na 14 dok na 13 je 4 core. Ako već uzimas na dve godine bolje idi na 14, lakše ćeš ga prodati posto je generacija više. Možemo reci da su identični telefoni
 
Ne verujem da će se u radu išta osetiti…ja bih išao na jeftiniju varijantu
 
evo ja sam uzela 13 a imala sam pre nje SE i super je, nista se ne greje , radi najnormalnije
 
Ne greje se 13, ali posto igra i igrice jači GPU i 2gb rama će sigurno znaciti. Sa tim ako ga koristi dve godine bolje je ići na 14.
 
Ja imam par mjeseci 13 i nije točno da se grije i prezadovoljan sam s njim, nije velik jer dosta mi je mobitela ko cigle veliki, 13 i 14 vjerujem sitna razlika ali novčano je
 
Ne greje se 13, ali posto igra i igrice jači GPU i 2gb rama će sigurno znaciti. Sa tim ako ga koristi dve godine bolje je ići na 14.
Kolko sam skapirao, igrice ne igra. Ali slazem se, bolje ici na 14. Nije neka razlika u ceni, na rate ide, a prodace ga i lakse i skuplje.
 
^ upravo to. Razlika u 100€ na 24 rate je oko 4€ mesečno. I kad bude prodavao polovan opet će dobiti tih 100€ više
 
Jedino kod 13 ima opciju mini modela koji je odlican ko voli te dimeznije.
 
Nemaju Mini, inace mi je prvi izbor bio 13mini, ali na zalost, nemaju ga… Fako da sam resio da uzmem 14. Danas odem kazu e ima samo plavi. Rekoh samo ne plavi 😂 pa ce mi javiti sutra….
 
CDD148CA-D780-4BFC-905A-C2C1A0B1AE30.png
Ne razumem se najbolje sta ovo znaci ali meni je ova baterija na 13 pro max odlicna.
 
^ prebaci na “proteklih 10 dana” i izaberi poslednju sa desne strane pa ćeš videti realan sot. 13pm ima brutalnu autonomiju ali nema šanse da ima 7:29h i još 48% baterije.
 
CF8667BD-51DD-4AA0-89E5-A04EC3D0F58F.jpegTako je pokazalo, i meni je iznenadilo, prvi put sam napunio telefon do 100% uglavnom do 80.
 
^ ovako postavi
 

Prilozi

  • A060A7E8-D159-48E8-A3EC-24D4B900A46B.jpeg
    A060A7E8-D159-48E8-A3EC-24D4B900A46B.jpeg
    74.1 KB · Pregleda: 92
Jesam, da, jako kratko, i dok je tel i dalje bio na punjaču, i posle toga nije nastavio da se puni nego da se troši.
 
Zar nije to ona pauza preko noći jer je naučio da tad puniš telefon, zaustavio pa nastavio punjenje
 
Jeste, ali pauza je prošla, vidi se. I posle pauze puni, a linija pada.
 
Nije to dobro, ne bi smjelo tako. Da li koristis originalni punjac i kabl?
 
Da, sve je original. Ovo mi se prvi put desilo. 13 mini, 16.3. Godinu dana koristim tel.
 
Verovatno je nesto ostalo u pozadini sto je vuklo struju kao blesavo. Ako ti se desi jos koji put (u sta sumnjam), factory reset.
 
Ali stojala bi neka linija neka evidencija za background activity. Gledao sam nema ništa. Najlogičniji razlog bi mi bio da je nestalo struje. Ali nije. Misterija. Videćemo…
 
Ne znam da li sam potrefio forum ali hajde da pitam:
- Lik prodaje sim free iphone ali sa MDM nalogom. Može li to i kako da se skine pre korišćenja/aktiviranja telefona i na koji način?
 
Mislim da je najbolje da preskočiš telefon koji je sa mobile device management profilom.

 
Svestan sam toga, ali se potajno nadam da može nešto da se odradi i da bude "normalan". Nije ni cena mnogo visoka pa rekoh...
 
Ako postoji način da se ukloni MDM, onda ne vidim zašto bi bilo danas da a sutra možda :(
 
Nazad
Vrh Dno