Šta je novo?

iPhone 13

Od trenutka kad je prvi put upaljen telefon dobijas zvanicnu apple garanciju od godinu dana. Datum isteka te garancije ce biti prikazan kad upalis telefon. Ja sam kucao serial number ne imei.
 
Od trenutka kad je prvi put upaljen telefon dobijas zvanicnu apple garanciju od godinu dana. Datum isteka te garancije ce biti prikazan kad upalis telefon. Ja sam kucao serial number ne imei.
Da, i ja sam kucao serial number. Ok, hvala. Samo mi reci jos gde pise na telefonu kad upalis taj datum isteka garancije? Hvala i izvinjavam se ostalim clanovima foruma na previse postova u vezi ovoga.
 
Da, i ja sam kucao serial number. Ok, hvala. Samo mi reci jos gde pise na telefonu kad upalis taj datum isteka garancije? Hvala i izvinjavam se ostalim clanovima foruma na previse postova u vezi ovoga.
Na linku sto sak ti postavio iznad. Kad ukucas serial number pisace datum isteka koji bi trebalo da se poklopi sa prvim paljenjem kao kod mene. Sacekaj jos necije savete, mozda @iOS zna.
 
Moguce. Mada raspitao sam se kod jos jednog lika sto je uzeo iPhone isti u MTS-u i nije mu tako nazad na kutiji :/
Imaj na umu da je bila nestasica telefona zbog svega sto se desavalo/desava i da su telefoni nabavljani gde god je bilo ista na stanju tako da moguce da su neki planirani za interno koricenje ili spozorstva ili neka druga trzista poslati na druge lokacije od planiranih. Do relativno skoro operaterima je ako se vratis kroz temu trebalo par meseci da isporuce telefone koji su cak i preorderovani. Ja sam npr hteo da uzmem 255gb model nije ga bilo tako da sam uzeo poslednji 512gb model u radnji kad sam uzimao jer su kolicine bile male i ogranicene a sve se brzo razgrabilo.
Verujem da ce slicna situacija biti i sa ip14 ako ne i gora.
 
Imaj na umu da je bila nestasica telefona zbog svega sto se desavalo/desava i da su telefoni nabavljani gde god je bilo ista na stanju tako da moguce da su neki planirani za interno koricenje ili spozorstva ili neka druga trzista poslati na druge lokacije od planiranih. Do relativno skoro operaterima je ako se vratis kroz temu trebalo par meseci da isporuce telefone koji su cak i preorderovani. Ja sam npr hteo da uzmem 255gb model nije ga bilo tako da sam uzeo poslednji 512gb model u radnji kad sam uzimao jer su kolicine bile male i ogranicene a sve se brzo razgrabilo.
Verujem da ce slicna situacija biti i sa ip14 ako ne i gora.
Samo je bitno da je telefon originalan i da nije paljen nikad ili skidan sa mreze. Odakle je dosao, kuda je prosao, to je nebitno
 
Samo je bitno da je telefon originalan i da nije paljen nikad ili skidan sa mreze. Odakle je dosao, kuda je prosao, to je nebitno
Svakako a to lako vidis na appleID stranici s povezanim uredjajima gde mozes da vidis checkcoverage ili u settings general about na telefonu jer ako je tek upaljen od tada ga registruje apple i krece globalnih 1g garancije uz napomenu da nekad treba 10ak dana da se pojavi ta info na samom telefonu.
 
Meni na mom ne pokazuje nista u General - About. :D
 
Meni na mom ne pokazuje nista u General - About. :D
Ni meni vise mora da su to promenili od iOS15 ili je to zato jer imam AC+ coverage.

Zanimljivost koju sam nasao na netu vezano za to dal je telefon nov, refurbished,… a vezan je za prvo slovo Model coda
Kod:
M – Brand new device, meaning the device was purchased new
F – Refurbished device, meaning the device has been through refurbishing process
N – Replacement device, meaning the originally bought device was replaced by this model likely due to a service request
P – Personalized device with engraving, meaning the device was customized with an engraving on purchase
 
Ja sam dobio replacement device, stiglo iz Holandije kako kažu iz Macole počinje sa N, nije refurbished.

Apple care odradio svoje :)
 
^Hvala. Ja sam i dalje na 15.5 i nije tako dobra baterija. Svakako ide update na 16 iduće nedelje.
 
sta ako 16 ima losiju od 15.6.1? ili od 15.4… hmmm
 
96% health na 13 Pro, bukvalno svake 3 nedelje pada po jedan, sta ucinise vrucine.. :ROFLMAO:

3utools kaze 320 ciklusa, pretpostavljam da je sve normalno.
 
Zanimljivost koju sam nasao na netu vezano za to dal je telefon nov, refurbished,… a vezan je za prvo slovo Model coda
Kod:
M – Brand new device, meaning the device was purchased new
F – Refurbished device, meaning the device has been through refurbishing process
N – Replacement device, meaning the originally bought device was replaced by this model likely due to a service request
P – Personalized device with engraving, meaning the device was customized with an engraving on purchase
Gde je taj model code?
 
Koliko izvucete sati baterije na 13 pro, razmisljam se da pazarim jedan dok ih jos ima, dok ne dodje 14 sa ovim ludim cenama...?
 
Ja sam 13 pro kupio od proverenog prodavca sa KP. Ima oznaku M, garancija ističe sledeće godine na dan kad sam ja prvi put uključio telefon a isto imam dosta teksta preko kutije. Uvoznik je Yettel, pa su oni to nešto kompenzovali za neki posao telefonima. Tako da ta količina teksta zavisi od regiona
 
Samo da se pohvalim, SOT max bio 10h 30m 😁 naprosto ne verujem, a koristim, 2 kartice, 2 mejla, oko 100 poziva dnevno, oko 10 - 15 slika, oko 20 min YT, oko 1h u proseku par drustvenih mreza, par mejlova, par sms ova, viber/whatsapp oko 1h, pola h u proseku cod mobile…savrsenstvo 👌👌💯💯
Postavi screenshoot, posto je to skoro pa nemoguce. Posto i sam koristim 13 pm sa 2 kartice, itd. 😎
 
Postavi screenshoot, posto je to skoro pa nemoguce. Posto i sam koristim 13 pm sa 2 kartice, itd. 😎
Ne znam kako je sa iOS15.6.1 jer mi je kao sto neko rece iznad BH poceo da pada 1% na 2 nedelje zadnje vreme sto me uzasno nervira sad je na 97% posle nepunih godinu dana dok zenin 11Pro posle 3 godine stoji na 98%,na pocetku sam izvlacio kao sto je @___Mrdak___ rekao oko 10h30m SOTa( moj maks 10h45m 100 -> 1%) a ja arcam telefon bas dosta, jedina razlika je sto nemam 2 kartice i ne igram igrice , jako puno vremena koristim sociopatske mreze, meilove , web, YT, slikanje, pozive,...
 
@vojo77 Slazem se da moze 10h sota, ali za 100 poziva dnevno plus dve kartice jako tesko. Ja sam imao 9:05h i ostalo mi je oko 27% baterije. Sa tim da imam 1 karticu, jedan e-mail i mozda oko 20-30 poziva.
 
Ima li nekih najava pojeftinjenja 13ica kod operatera sad kad stize 14ca?
 
Samo je bitno da je telefon originalan i da nije paljen nikad ili skidan sa mreze. Odakle je dosao, kuda je prosao, to je nebitno


Ako može da napravi Apple ID i da se sa njim loguje na telefon, pristupi App Store-u, original je, apsurdno je razmišljati o bilo čemu drugom, ne može to na nekakvoj kopiji. Prodaja od strane zvaničnog operatora podrazumeva da je original, gde smeju da prodaju kopije, u roku od jednog dana bi bili prijavljeni i platili tolike kazne da ih ne bi izvukao ni trezor Narodne banke 😄 , plus ne bi više mogli da prodaju Apple uređaje.

Ovde ti sve piše kako da vidiš

https://support.apple.com/en-us/HT202741

Kao što ti je napisano, u početku najlakše vidiš Settings/General/About/Limited Warranty.
Klikneš da hoćeš da kupiš Apple Care i sve ti lepo piše od kog datuma se vodi telefon. Ako misliš da nije tad kupljen, kontaktiraš ih i priložiš račun kao dokaz kupovine.
Nije mi jasno odakle ideja da se od MTS, ili drugih naših operatora, kupuje kopija Apple uređaja 😃

Ima li nekih najava pojeftinjenja 13ica kod operatera sad kad stize 14ca?

Tek nakon dolaska novog modela, a on bi valjda trebao da dođe kad i kod drugih zvaničnih distributera u našoj zemlji 😃
 
Poslednja izmena:
Zar nisu objavili da 13 zadržava staru cenu (prvi put stari model neće pojeftiniti) ? Što opet nema veze sa nama zbog EUR i inflacije, kod nas ode gore iako je stari model, a ni nema ih ne oglasima nešto.
 
Taj sot mi je bio max a prosek je oko 8h otprilike. Posle S22U Snap ovo je neverovatno. Osim sto je S22U brutalan telefon baterija je dno dna. Sa takvim koriscenjem SOT mi je na njemu bio u proseku oko 3.5h 🤣🤣🤣 a max mozda 5.30h
 
Nazad
Vrh Dno