Šta je novo?

iPhone 13

Ne postoji vanced na iOS. Mozes da uradis sideload modovane youtube aplikacije ili da platis youtube premium preko argetnine za par dolara mesecno.
Ja koristim tu modovanu verziju, ima amoled temu, sponsorblock itd, isto kao vanced. uYou+ pretrazi samo
 
Hvala za info. Meni je ovo izazov. Ios generalno je izazov
 
Zašto se trudite da mu odgovarate, čovek nije uložio ni minum truda se edukuje.
Ja sam koristio android od verzije 1.5 i prešao skoro na ios, privikao sam se za dan, ali sam se pre toga edukovao šta i kako funkcioniše i kako rade stvari koje su mi potrebne i bitne.
Bukvalno najbolja odluka ikada mi je što sam prešao na ios.
 
Brate Ibro, mogao si bar pre kupovine ajfona malo da pročitaš forume i pogledaš klipove na jutubu da se upoznaš malo sa ios sistemom. Meni lično android je bolji sistem ali nije sad da mi na ios nešto mnogo smeta, na sve se navikneš.
 
Ima li nešto da si proučio oko tog ajfona ili samo klikćeš po njemu, pa ako negde ubodeš nešto, ubio si :LOL:

Dakle prvo moraš da podesiš spavanje da bi mogao da dobiješ to što tražiš. Uđeš u sat i ideš na "Sleep | Wake up" opciju, ona će otvoriti Health program, pa tamo podesiš vreme spavanje, koji dani itd. Kad to uradiš vratiš se u sat uđeš ponovo u Sleep | Wake up alarm i na dnu imaš odabir melodije. Koju god da odabereš, kada ti dođe vreme za buđenje,ona kreće tiho i onda se sve više i više pojačava.
Hvala! Vala mogo sam 3 meseca da istražujem ne bi mi palo napamet da podešavanje zvuka alrma podesim kroz health app..

Ja sam generalno zadovoljan telefonom i celom ios pričom. Ima neke stvari koje su nejasne na prvu ali ne krivim da je ios loš zbog toga nego jednostavno 15godina na Android u navike su se stekle a sad je logika za neke stvari totalno drugačije ali to ne znači da je ios loš.. Bio sam svestan da će toga da bude kad sam donosio odluku da uzmem iphone verovatno za 2 meseca se neću ni sećati kako beše na drugoj strani.

Ima nekih stvari koje mi se bas svidja u. Tipa fizičko dugme za mute telefona je meni sjajna stvar i air drop mi mnogo toga olakšava na poslu itd
Ono što mi najbitnije telefon leti, kamera zbog koje je odluka i pala na iphone ispunila očekivanja u potpunosti tako da nemam problem da sutra napravim i upgrade na 14 seriju ako bude osetno bolja :)

A vama hvala sto trpite moja glupa pitanja :)
 
E da. Jel vam 9gag radi normalno? Iz nekog razloga meni se koči tipa kad ulazim u komentare i sl..
 
Ja cu poluditi sa ovim svojim 13 pro, baterija je sad vec na 87%. Osjeti se mala razlika tih par procenata, plus sto se svako zakaci za to zdravlje baterije a nemaju veze da to nije 100% mjerodavno. U apple garancija je do sredine sledeceg mjeseca, da mi je spustit sad ispod 80% da je mijenjaju u garanciji.
Ovi iz Meklina predlazu kao dijagnostiku da rade, ako je u crvenoj nekoj zoni mijenjali bi.
Neke tri zone imaju, crvenu, zutu i zelenu.
 
U kojoj rezoluciji snimate video? Jel ima velike razlike između 4k60 i fhd60? Ja na telefonu i ne primećujem razliku a nemam 4k tv kući na kome bih mogao da gledam.
 
Pa bolje je u 4k 60fps pa možeš da scale-uješ u 1080p zbog prostora a snimak će biti kvalitetniji.
 
Jel se zna na kraju sta je sa AOD za starije serije ?
 
Samo da se pohvalim, SOT max bio 10h 30m 😁 naprosto ne verujem, a koristim, 2 kartice, 2 mejla, oko 100 poziva dnevno, oko 10 - 15 slika, oko 20 min YT, oko 1h u proseku par drustvenih mreza, par mejlova, par sms ova, viber/whatsapp oko 1h, pola h u proseku cod mobile…savrsenstvo 👌👌💯💯
 
Zanimljivo pitanje u vezi iPhone 13ice obicne. Prijatelj je kupio ovaj telefon i na svakom unboxing videu, na svakoj slici, sajtu na kutiji samog telefona pise text koji je mozda u 2,3 pasusa i kratak je. On je kupio telefon i njemu je text maltene preko cele kutije. Da li je to prepakovan tel ili fake ili ne znam sta, ako moze objasnjenje? Da bi bilo jasnije o cemu pricam, u prilogu su 2 slike, PRVA je kako njegova kutija pozadi izgleda otprilike(isecena je fotka, ali nebitno, vidi se text), a DRUGA je izgled kutije(texta) bukvalno na svakoj 13ici koju je gledao i po prodavnicima i na netu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 84
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    18.9 KB · Pregleda: 80
Pa jel otvorio kutiju i pogledao fon?
 
13 Pro Max
 
@milos83 Ja kontam da nije samo za neku regiju drugu, pa drugacije da pise na kutiji.
Edit: evo bas slika u prilogu, na prvom oglasu sto sam otvorio a znam da lik donosi iz Njemacke telefone, jednom sam i sam kupio od njega i uredno je sve bilo, tako da mislim da je i ovo sve uredno. Na kutiji kao kod tvog prijatelja. Slike zadnja strana kutije.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa jel otvorio kutiju i pogledao fon?
Nije otvorio jos, bas zbog toga. Kupio je telefon uz paket u MTS-u
@milos83 Ja kontam da nije samo za neku regiju drugu, pa drugacije da pise na kutiji.
Edit: evo bas slika u prilogu, na prvom oglasu sto sam otvorio a znam da lik donosi iz Njemacke telefone, jednom sam i sam kupio od njega i uredno je sve bilo, tako da mislim da je i ovo sve uredno. Na kutiji kao kod tvog prijatelja.
Sta znam. Postoji i mala nalepnica preko tog texta(to je telekom stavio) i pise da je uvezen iz Madjarske..
 
Samo da se pohvalim, SOT max bio 10h 30m 😁 naprosto ne verujem, a koristim, 2 kartice, 2 mejla, oko 100 poziva dnevno, oko 10 - 15 slika, oko 20 min YT, oko 1h u proseku par drustvenih mreza, par mejlova, par sms ova, viber/whatsapp oko 1h, pola h u proseku cod mobile…savrsenstvo 👌👌💯💯
Koji iOS je na telefonu?
 
Kad je nov, mozes preko imei broja da proveris da li je paljen i aktiviran.
Za ostale metode ne znam.
 
Kucaj na Google-u. Imas na Apple sajtu.
 
Zanimljivo pitanje u vezi iPhone 13ice obicne. Prijatelj je kupio ovaj telefon i na svakom unboxing videu, na svakoj slici, sajtu na kutiji samog telefona pise text koji je mozda u 2,3 pasusa i kratak je. On je kupio telefon i njemu je text maltene preko cele kutije. Da li je to prepakovan tel ili fake ili ne znam sta, ako moze objasnjenje? Da bi bilo jasnije o cemu pricam, u prilogu su 2 slike, PRVA je kako njegova kutija pozadi izgleda otprilike(isecena je fotka, ali nebitno, vidi se text), a DRUGA je izgled kutije(texta) bukvalno na svakoj 13ici koju je gledao i po prodavnicima i na netu.
Vrv su to modeli za review sponzorisani i dolaze direktno od Applea, evo moja kutija, kupljen nov skoro odmah po pojavljivanju kod nas u iStilizovanoj prodavnici.

viber_image_2022-09-09_09-01-24-070.jpg
 
Kucaj na Google-u. Imas na Apple sajtu.
Trazio na apple sajtu i nema. Ima samo kako da pronadje IMEI broj, ali ne kako da proveri da li je paljen ili ne. Postoje oni sajtovi onlocker ili unlocker pa da se proveri ali ne verujem njima.
Vrv su to modeli za review sponzorisani i dolaze direktno od Applea, evo moja kutija, kupljen nov skoro odmah po pojavljivanju kod nas u iStilizovanoj prodavnici.
Moguce. Mada raspitao sam se kod jos jednog lika sto je uzeo iPhone isti u MTS-u i nije mu tako nazad na kutiji :/
 
Trazio na apple sajtu i nema. Ima samo kako da pronadje IMEI broj, ali ne kako da proveri da li je paljen ili ne. Postoje oni sajtovi onlocker ili unlocker pa da se proveri ali ne verujem njima.


Estimated Expiration Date: September 28, 2022
Ja sam moj upalio prvi put 28 septembra 2021 tako da nije paljen pre toga.
 

Estimated Expiration Date: September 28, 2022
Ja sam moj upalio prvi put 28 septembra 2021 tako da nije paljen pre toga.
Ovo je slika sa neta, cisto da isprobam na tom sajtu sa necijim drugim IMEI brojem. Ne pise nigde Activation date, DA LI JE paljen ili ne, samo da je pedantno kupljen/nije kopija...
1662710197211.png
 
Nazad
Vrh Dno