Šta je novo?

iPhone 13

Otvori jos nekoliko pari ociju, kakva kocka, kakve kopije, kakav refurbished...to je telefon za koji neces dobiti fiskalni racun i imas "samo" jednu godinu garancije i zato je cena takva.Ja sam par telefona kupio od jedne od tih prodavnica(da ih ne reklamiram ovde) ima ih i na KP i sve je proslo odlicno, nov, vakum, original...
 
Ja bih ti savetovao da kupiš preko ananasa, ja sam mini 256gb sa KP oglasa platio isto kao na tom sajtu, a tamo se dobija garancija od dve godine i koliko sam ovde video, u pitanju je legalan shop, nije neka prevara, trenutna cena je 90000 dinara. Ako sam se ja zeznuo, ti nemoj.
 
Još gtedoh da te pitam pre par dana što ne uze preko njih
 
Ja bih ti savetovao da kupiš preko ananasa, ja sam mini 256gb sa KP oglasa platio isto kao na tom sajtu, a tamo se dobija garancija od dve godine i koliko sam ovde video, u pitanju je legalan shop, nije neka prevara, trenutna cena je 90000 dinara. Ako sam se ja zeznuo, ti nemoj.
Pa zar nije bolje na KP i kupiti apple care+ za tu cenu. EDIT: Sada vidim, to je 256GB 90K. Nemaju 128GB.
 
Ja kupio iz radnje Royal za 720, ip13 sa 128
Prodavac kaže da su mu dobavljači najavili podizanje cena
 
Drugari, kakav vam je SOT na IP13Pro? Hocu da probam iphone konacno, ali bi uzeo manji model, hocu takodje da vidim kako funkcionisem sa manjim telefonom, jedino me brine baterija.
 
Mislim da neces imati problema. 13 PM jeste najbolji, ali i 13 pro je top.
 
Drugari, kakav vam je SOT na IP13Pro? Hocu da probam iphone konacno, ali bi uzeo manji model, hocu takodje da vidim kako funkcionisem sa manjim telefonom, jedino me brine baterija.
Imao sam 12PM i zbog velicine presao na 13pro. Duze mi baterija traje na 13 pro, sa mojim koriscenjem. Imam sat stalno povezan.
 
Ja sam presao sa XS koji je u vecini slucajeva morao da se dopunjuje, sa 13pro mi se to jos nije desilo. Obicno imam oko 6h SOT-a i ostane mi oko 30%. Na poslu sam sve vreme na 4G a signal je ocajan.
 
Skroz okej, ako ga praznis do 0 preko 8h izgura
 
Drugari, kakav vam je SOT na IP13Pro? Hocu da probam iphone konacno, ali bi uzeo manji model, hocu takodje da vidim kako funkcionisem sa manjim telefonom, jedino me brine baterija.
Koji god android sada da imaš (čast onim unikatima s10 lite i sl) 99% sam siguran da će ti battery life biti (dosta)bolji.
 
Kakav je Anker punjac? Imam stari apple na usb-a pa bih uzeo neki usb-c. Da li uzimati original Apple ili moze i Anker?
 
kineski brzi od 5$ sa alija puni 13p i sat svaki dan od novembra i dalje oba su 100%, pre toga punio s21+ par meseci i dalje je super
 
Kakav je Anker punjac? Imam stari apple na usb-a pa bih uzeo neki usb-c. Da li uzimati original Apple ili moze i Anker?

Ne znam koja je razlika u ceni. Ako nije velika, onda je svakako bolje Apple (3.000 dinara u A1 poslovnicama). Mada mozes da razmotris i GaN tech punjac u mi store, 60W a veoma mali. Pa mozes da punis i laptop kad ti zatreba.
 
Nasao na oglasima za 1900, nov u radnji 2100din. Ne treba mi od 60w, nemam laptop, a i ovaj od 20w je svakako upgrade u odnosu na onaj od 18w :D

Kineske ne bih uzimao. Dobio sam neki Remax 20w kada sam uzeo telefon, ne znam valja li to.

EDIT: Sad gledam po netu, mislim da necu puniti sa ovim :D
 
Ja imam Anker koristio sam ga za iphone 12, sada za samsung, odlicno radi
 
Anker je generalno pouzdan i kvalitetan tip MFI sertifikivanog punjaca. Takodje prave odlicne kablove.
 
Preporuka za Anker..Ja sam ga uzeo za 13 mini i izasao me 1800 dinara uz gigatron bodove..
 
Okej, sad ce da se smejete: jel mogu da punim ip13pro na samsungovim punjacima po kuci uz type-c na lightning adapter? Takodje imam i punjac za MacBookPro.
 
^ mislim da možeš, možeš ga ako imaš PC priključiti na ploču pa puniti i tako.
 
Pre nekog vremena sam pisao u ovoj temi da 120hz na iPhone 13 pro i pro max nije implementirano do kraja, odnosno da, izuzev kod ulaska i izlaska iz aplikacija kao i u safariju, prakticno ni u jednoj "third party" aplikaciji nema pravih 120hz prilikom skrolovanja u aplikacijama, dok je na iPad Pro na nivou celog sistema i u svim aplikacijama jasno vidljivo 120hz. Takođe je jasno vidljiva razlika u skrolovanja i kretanju kroz aplikacije između android telefona sa 120hz i iP13PM.

E sad, iz nekog razloga, kada uključite snimanje ekrana na iP13PM ukljuci se 120hz svuda.
Probajte da uključite snimanje ekrana i potom skrolujte kroz Reddit, Twitter, Facebook, Instagram ili bilo koju drugu aplikaciju i recite da li ima razlike.

Iz nekog razloga Apple-ovih 120hz, osim prilikom pokretanja i spuštanja aplikacija kao i u safariju, ustvari ide do max 90hz ili nešto malo manje…verovatno zbog baterije. Dok ne uključite snimanje ekrana, tada sve radi na 120hz.

Potpuno mi je jasno da se frekvencija osvezavanja spušta ili diže u zavisnosti šta je na ekranu i tako treba da bude, odnosno ne treba da ekran stalno osvežava 120hz, ali skrolovanje kroz aplikacije mora da ide na 120hz, a ne do 80 ili 90hz jer smo to platili.

Percepcija ovoga kod svakoga od nas je drugačija i neko primeti više, neko manje, neko uopšte, ali ja primetim i meni ovo smeta, jer ako prodaješ telefon sa 120hz nemoj to ogranicavati na nekoliko aplikacija zarad malo dužeg trajanja baterije, a ostatak sistema i aplikacija ograničiti da idu do max 90hz. Ovako ispada da smo platili lepe novce, između ostalog i za 120hz, kojih najvećim delom nemamo.
 
Pre nekog vremena sam pisao u ovoj temi da 120hz na iPhone 13 pro i pro max nije implementirano do kraja, odnosno da, izuzev kod ulaska i izlaska iz aplikacija kao i u safariju, prakticno ni u jednoj "third party" aplikaciji nema pravih 120hz prilikom skrolovanja u aplikacijama, dok je na iPad Pro na nivou celog sistema i u svim aplikacijama jasno vidljivo 120hz. Takođe je jasno vidljiva razlika u skrolovanja i kretanju kroz aplikacije između android telefona sa 120hz i iP13PM.

E sad, iz nekog razloga, kada uključite snimanje ekrana na iP13PM ukljuci se 120hz svuda.
Probajte da uključite snimanje ekrana i potom skrolujte kroz Reddit, Twitter, Facebook, Instagram ili bilo koju drugu aplikaciju i recite da li ima razlike.

Iz nekog razloga Apple-ovih 120hz, osim prilikom pokretanja i spuštanja aplikacija kao i u safariju, ustvari ide do max 90hz ili nešto malo manje…verovatno zbog baterije. Dok ne uključite snimanje ekrana, tada sve radi na 120hz.

Potpuno mi je jasno da se frekvencija osvezavanja spušta ili diže u zavisnosti šta je na ekranu i tako treba da bude, odnosno ne treba da ekran stalno osvežava 120hz, ali skrolovanje kroz aplikacije mora da ide na 120hz, a ne do 80 ili 90hz jer smo to platili.

Percepcija ovoga kod svakoga od nas je drugačija i neko primeti više, neko manje, neko uopšte, ali ja primetim i meni ovo smeta, jer ako prodaješ telefon sa 120hz nemoj to ogranicavati na nekoliko aplikacija zarad malo dužeg trajanja baterije, a ostatak sistema i aplikacija ograničiti da idu do max 90hz. Ovako ispada da smo platili lepe novce, između ostalog i za 120hz, kojih najvećim delom nemamo.
Svaka čast što si primetio, vidim da je retko ko primetio, sigurno jer su prešli sa nekog drugog ajfona na 13 pro/max, inače kad se uporedi sa androidom od 120hz tačno se primeti razlika.
 
I ja sam primetio, dolazim sa op7pro i 90hz(ima adb komanda koja forsira 90hz uvek i svuda). Sigurno nije 120hz na tw, ne bih smeo da se kladim i da je 90hz uvek.
 
^Probaj da uključiš snimanje ekrana i onda da koristiš Twitter ili bilo koju drugi aplikaciju videćeš odmah razliku.
 
Ma da, sa snimanjem ekrana je to to, klizi k'o po loju, bez toga je 60/90 mozda.
 
Nazad
Vrh Dno