Šta je novo?

iPhone 13

Ako neko zna gde moze da se nadje originalna silikonska maska za obican 13 a da nije istyle neka napise u pm.

Nigde. Nikako ne bih preporučio KP jer mogu da ti uvale falš po punoj ceni, a ozbiljni prodavci jako retko imaju maske. Ili inostranstvo ili sačekaj neki popust u isyle.
 
Promjenili su izradu od prije nekih god i po, sada je bas grip. Nema sanse da isklizne iz ruke. Mada jacina samog oklopa nije poput rhinoshield-a, meni licno rhinshield je broj 1 za nekoga kome tel ispada cesto.
 

Prilozi

  • DA13F4FB-C3AC-4519-BD7E-A30CD7753C9F.jpeg
    DA13F4FB-C3AC-4519-BD7E-A30CD7753C9F.jpeg
    188.6 KB · Pregleda: 226
  • 37D129B3-452C-457B-8D07-5D1EB9DF32E0.jpeg
    37D129B3-452C-457B-8D07-5D1EB9DF32E0.jpeg
    263 KB · Pregleda: 111
  • 22298025-BA5B-47F2-B079-604EA8D4E04E.jpeg
    22298025-BA5B-47F2-B079-604EA8D4E04E.jpeg
    250.4 KB · Pregleda: 95
  • D26F1E93-6413-4B26-83C5-04BE3A6DE1D6.jpeg
    D26F1E93-6413-4B26-83C5-04BE3A6DE1D6.jpeg
    269.3 KB · Pregleda: 90
  • 9BAC3C02-F01D-42EC-98A0-DAB0D5B097B5.jpeg
    9BAC3C02-F01D-42EC-98A0-DAB0D5B097B5.jpeg
    260.7 KB · Pregleda: 95
Uh, sve je sad ogromno hahaha
Ali stvarno znaci kod kucanja, pokusacu da se naviknem. Hvala

A ta slika je top, pokusacu da napravim par fotki ovih dana pa cu okaciti. U uslovima gde ima prilično svetla noćne slike su dobre, ali eto na ovih par slika sto sam napravio samo se odsjaj od uličnog svetla video.

Inace, je l ima neko problem sa notifikacijama? Radilo je sve normalno prva 2 dana, ali sad npr ne stiže nista na viber, Instagram sve dok ne otvorim app..
Proverio sva podešavanja, nista nisam dirao niti uključio da ne bi radilo. Kad otvorim viber pise gore waiting for network... Updating...
Ja imam pomesane emocije oko nocnih slika sto sam vec pisao par postova ranije, i ono sto sam naveo kao najvecu manu je sto se vidi odsjaj svetla cak i kad isto nije u kadru a to je privo put da sam video od kad koristim telefone za to neko "brzo slikanje". Ono meni jako smeta je sto kad sam pokusavao da uslikam mesec, to je ispalo uzas, super je sve kad se podesi telefon lepo ga vidi vide se sare na mesecu ali kad okinem slikanje to se pretvori u extremno preexponiranu loptu (iako je to vece bio polumesec). Opet da naglasim da nisam preterano upoznat sa svim podesavanjima na iphonu kao dugogodisnji android korisnik ali ako sam uspeo da podesim da na ekranu vidim sliku kakvu ocekujem onda ocekujem da i kad se usllika bude bar priblizno ista a ne totalni promasaj.

U uslolovima veoma loseg osvetljenja gde nema nikakvih izvora svetlosti ip13pm bukvalno pravi dan od fotografija, ok vidi se da je slika dosta procesirana ali nije nerealna (kad je gledate , osim ako znate u kojim uslovima je slikana :) )
 
Ja imam pomesane emocije oko nocnih slika sto sam vec pisao par postova ranije, i ono sto sam naveo kao najvecu manu je sto se vidi odsjaj svetla cak i kad isto nije u kadru a to je privo put da sam video od kad koristim telefone za to neko "brzo slikanje". Ono meni jako smeta je sto kad sam pokusavao da uslikam mesec, to je ispalo uzas, super je sve kad se podesi telefon lepo ga vidi vide se sare na mesecu ali kad okinem slikanje to se pretvori u extremno preexponiranu loptu (iako je to vece bio polumesec). Opet da naglasim da nisam preterano upoznat sa svim podesavanjima na iphonu kao dugogodisnji android korisnik ali ako sam uspeo da podesim da na ekranu vidim sliku kakvu ocekujem onda ocekujem da i kad se usllika bude bar priblizno ista a ne totalni promasaj.

U uslolovima veoma loseg osvetljenja gde nema nikakvih izvora svetlosti ip13pm bukvalno pravi dan od fotografija, ok vidi se da je slika dosta procesirana ali nije nerealna (kad je gledate , osim ako znate u kojim uslovima je slikana :) )
Izgleda da samo pro modeli mogu da prave dan od noći, ali ajde, nije ni to toliko bitno kao taj lens glare, slike su bas neupotrebljive koliko je izrazen u uslovima slabijeg osvetljenja. Nisam imao priliku da slikam, ali okacicu cim to uradim.
 
Stigao Mini. :) Imam Apple ID na USA stari, jel mogu da stavim region Srbija, posto neke aplikacije koje koristim, vidim nema na USA ili da pravim novi sprski ID?
 
Evo jedne od mojih slikane s kuka na brzinu, ono sto primecujem u odnosu na @daca96 sliku sa ip12 automobili izgledaju malo van fokusa kao i kod njega ali cini mi se da je svetlo od gradskog osvetljenja malo primirenije na ip13pm. INace slikano je u HEIC formatu, a exportovano u JPG gde je izgubljeno na kvalitetu slike

EDIT: dodata druga sa "patosa" iz iste setnje
IMG_0660.jpg
IMG_0662.jpg
 
Stavljen danas na listu cekanja u MTS za 13 pro, nemaju ni nezvanicnu informaciju kad stizu telefoni, pa da vidimo koliko ce da potraje cekanje
 
Ulogovao sam se na USA nalog na novom telefonu, nju sam imao od pre. Zanima me kako mogu da obrisem broj telefona, jer planiram da koristim novi srpski apple ID i kada se ulogujem sa njim, ne mogu da dodam svoj broj telefona, a sa USA ne mogu da ga skinem. Kakva je procedura za ovo? Pokusao da dodam kevin broj na USA nalog, ali i dalje mi ne daje opciju da izbrisem svoj, iako pogasim i iMessage i Facetime, i dalje pise da je pod tim brojem... Moze pomoc ovde ili na PM. Hvala.
 
Edit: Uspeo sam da skinem fon sa USA naloga tako sto sam resetovao sifru.
 
Da li i vama na 13 pro zatamni ovoliko deo neba?
 

Prilozi

  • 05A24276-86D5-4762-9B3C-4D3FB37B25FC.jpeg
    05A24276-86D5-4762-9B3C-4D3FB37B25FC.jpeg
    181.7 KB · Pregleda: 156

Prilozi

  • 3F52C237-4602-4764-8748-AFB9B6C6215A.jpeg
    3F52C237-4602-4764-8748-AFB9B6C6215A.jpeg
    315.8 KB · Pregleda: 111
  • 4024B7D0-8539-4B7F-86FD-A6536D807051.jpeg
    4024B7D0-8539-4B7F-86FD-A6536D807051.jpeg
    272.1 KB · Pregleda: 105
Zanima me koja je procedura oko kupovine uređaja kod mobilnih operatera u smislu otplate. Do sada nisam nikada imao iskustva da želim neki telefon, a da sam na listi čekanja. Da li telefon regularno otplaćujemo ili krećemo sa otplatom istog u trenutku kada telefon fizički bude kod mene, odnosno preuzet?

Nisam imao nekog preteranog iskustva, jer sam većinom uređaje uzimao za keš.
 
Potpises ugovor pa od sledeceg meseca krece otplata, tako bi trebalo da bude.
Eno u A1 jos malo popusta pa recimo 13PM izadje oko 1.160 € za 256 GB verziju na sta bih ja recimo i pristao iako je u US oko 100-160 € manje realna cena.
Jedini problem je sto na stanju ta boja ima samo u Nisu 😅
 
To mi nema logike, da otplacuje covek nesto sto nije dobio, i ne zna kada ce i da li ce dobiti. Pretpostavljam da se po dobijanju uredjaja kod npr a1, potpisuje UO i da od tada , od narednog meseca krece otplata.
 
Tek fiziki kad bude kod tebe telefon krece otplata, dobices uz prvi sledeci racun rate za telefon (odstampaju vise odma) pa uplacujes uz svaki racun ili ako zelis mozes da uplatis i vise niko te ne sprecava da otplatis telefon pre
 
Stigla juce silikonska original, stvarno odise kvalitetom.

Legla ko baba na dedu. :D
 
Marketing ponovo radi svoje, ima telefona dovoljno, siguran sam, samo nece ljudi da plate preporucenu cenu, svi bi onu iz US...
 
Pogledaj koliko njih čeka kod operatera po mesec i jače :D
 
Pa kad su operateri neozbiljni, podeli se sve svojima.i biznisu pa sta ostane....
Ne vidim da u iStyle-u nema da se kupi ? Zanemari cenu, pricamo o dostupnosti
 
Pa i kod njih nema pola boja i većih memorija...
 
Pa kad su operateri neozbiljni, podeli se sve svojima.i biznisu pa sta ostane....
Ne vidim da u iStyle-u nema da se kupi ? Zanemari cenu, pricamo o dostupnosti
Hoces da kazes da je cena u iStyle preporucena cena? :D
 
Nazad
Vrh Dno