Šta je novo?

iPhone 13

Cekamo review. :)
 
Stigao mi neki dan iPhone 13 Mini iz firme kao sredstvo za rad. Bukvalno je sve ono sto sam ikada hteo da SE bude, ali nazalost po punoj ceni, ne po SE ceni :D Baterija osetno bolja sto je najbitnije i manji je, a kockast.

Ja verujem da će sledeća iteracija SE-a zapravo biti 13 mini sa najnovijim procesorom.

Bolje rečeno, gajim nadu da će Mini nastaviti da živi, makar kao SE.
 
Kome se ne daje 800eur za mini, ima na akciji za Black Friday iPhone SE🤣 🤣 🤣
 

Prilozi

  • 261621055_5294307250586314_871584952492475241_n.png
    261621055_5294307250586314_871584952492475241_n.png
    404.1 KB · Pregleda: 175
Ja testiram iPhone od januara ove godine i sad već razmišljam da se vratim na Android ( Mi 11 ). Mnogo više opcija i kompatibilnosti ima kod androida
 
Kako vam se isplati da uzimate preko operatera? :unsure:
Ja gledao MTS za mini, sa jadnijom pretplatom nego sto imam sada, na dve godine dacu 300e vise...
 
Kako vam se isplati da uzimate preko operatera? :unsure:
Ja gledao MTS za mini, sa jadnijom pretplatom nego sto imam sada, na dve godine dacu 300e vise...
Pa evo npr za 13 pro max 256 na mts izadje 7100 x 24 tj oko 1450e, a na KP kod ovih sto donose od preko je cena slicna, u mts imam 2 godine garancije, ovo je uz paket koji inace koristim i placam(omorika 6) tako da njega ne racunam jer ga svakako placam, uzimao telefon ili ne..
 
Hmm, meni mini izlazi 860e i recimo da predjem sa zmaja na omoriku 6, sa 999 na 1799, to je 370e, a kes + zmaj je 900e. Razlika 330e i losija pretplata, znaj mi daje vise neta za duplo manje para. U mts-u rata telefona je fixna, umesto da se smanjuje kad povecas postpaid tarifu...
 
Isto je u mtsu. Drugarica ceka max, danas 28 dana. Bila pre tri dana da se žali i osim što su je upisali za 13 pro običan a ne max, rekli joj ako ne može da čeka (nemaju nikakav info kad će) da ide kod drugog :ROFLMAO:
Eto, u cetvtak bilo tacno mesec dana kako sam porucio telefon u poslovnici. Receno mi je da se ceka oko mesec dana amo ne i vise, ok znao sam da cu da cekam nema probema. Odem u poslovnicu da vidim sta se desava, gospodja mi kaze da Apple nikome u Srbiji ne isporucuje iPhone, nemaju ni drugi operateri, navodno ne moze ni preko webshop-a(??!!), niko nije dobio dva meseca u Srbiji ni jedan iphone (??!!) Lepo sam im napisao zalbu na tu istu gospodju posto me gleda u oci i laze, pritom se ponasala kao da sam budala sto sam uopste i dosao da je pitam nesto. Pretio sam im tuzbom za obmanu. Juce me zovu iz webshopa da mi kazu da eto gospodja iz poslovnice nije uopste ni porucila jer da se iphone poruci mora da se potpise ugovor pre nego sto te stave na listu cekanja. (jos jedna greska gospodje) Ponudili su mi da me eto sada stave na listu cekanja hahaha. Rekao sam im da cu da im tuzim dupeta i da cu raskinuti apsolutno sve sto imam kod njih. Telefon je stigao danas ujutru. Dakle drugari, u ovoj zemlji da bi nesto zavrsio moras samo biti jos bezobrazniji od budala koji pokusavaju da te zeznu.
 
Verovatno su sve firmama isporučili, ko ima poslovne pakete. Ništa nije ostalo za obične korisnike.
 
Eto, u cetvtak bilo tacno mesec dana kako sam porucio telefon u poslovnici. Receno mi je da se ceka oko mesec dana amo ne i vise, ok znao sam da cu da cekam nema probema. Odem u poslovnicu da vidim sta se desava, gospodja mi kaze da Apple nikome u Srbiji ne isporucuje iPhone, nemaju ni drugi operateri, navodno ne moze ni preko webshop-a(??!!), niko nije dobio dva meseca u Srbiji ni jedan iphone (??!!) Lepo sam im napisao zalbu na tu istu gospodju posto me gleda u oci i laze, pritom se ponasala kao da sam budala sto sam uopste i dosao da je pitam nesto. Pretio sam im tuzbom za obmanu. Juce me zovu iz webshopa da mi kazu da eto gospodja iz poslovnice nije uopste ni porucila jer da se iphone poruci mora da se potpise ugovor pre nego sto te stave na listu cekanja. (jos jedna greska gospodje) Ponudili su mi da me eto sada stave na listu cekanja hahaha. Rekao sam im da cu da im tuzim dupeta i da cu raskinuti apsolutno sve sto imam kod njih. Telefon je stigao danas ujutru. Dakle drugari, u ovoj zemlji da bi nesto zavrsio moras samo biti jos bezobrazniji od budala koji pokusavaju da te zeznu.
Mene zanima sto lazu za obican PRO da nema u zadnjih mesec dana jer znam kad sam treci put isla da pitam za Pro Max pitali su me da li hocu Pro obican jer imaju jedan u toj radnji. Doduse bio je Telenor u pitanju i bilo je pre 2 nedelje. Ja sam morala sad da povucem vezu da mi se sacuva telefon kad bude stigao. Koliko sam cula opet stize neka kolicina sledece nedelje, mada videcemo.
Ali realno ne smeju reklamirati proizvode koje nemaju fizicki, i treba im sve po spisku....
 
Zasto ne smeju? Pa nisu oni krivi. Porucili od uvoznika, uvoznik im obecao kolicinu i dinamiku i zajebo ih, ne vidim tu njihovu krivicu. Oni su na gubitku, jedan deo ljudi ce odustati i kupiti za kes.
 
@ZARkov93 Nazalost mnogo puta dokazano u ovom nasem napacenom drustvu da kad nekome argumentovano pripretis odjednom moze sve......

Ja isto tako ogroman problem imam sa a1, ali nemam vremena da se 'teramo' nazalost....
 
Zasto ne smeju? Pa nisu oni krivi. Porucili od uvoznika, uvoznik im obecao kolicinu i dinamiku i zajebo ih, ne vidim tu njihovu krivicu. Oni su na gubitku, jedan deo ljudi ce odustati i kupiti za kes.
Ma smeju oni ali ako ga fizicki nemaju moraju nekako da naglase to. Nije isto naruciti i cekati dva dana ili naruciti i cekati mesec dana. Desi se X puta da uzmu pare (ne pricam samo o ovom slucaju vec bilo koja online kupovina) i sa nemaju proizvod pa ga naruce tek kad vi uplatite a ceka se po mesec-dva na proizvod a vama npr treba sto pre.
Meni su rekli da cu cekati do 10ak dana. Toliko o tome.
 
Eto, u cetvtak bilo tacno mesec dana kako sam porucio telefon u poslovnici. Receno mi je da se ceka oko mesec dana amo ne i vise, ok znao sam da cu da cekam nema probema. Odem u poslovnicu da vidim sta se desava, gospodja mi kaze da Apple nikome u Srbiji ne isporucuje iPhone, nemaju ni drugi operateri, navodno ne moze ni preko webshop-a(??!!), niko nije dobio dva meseca u Srbiji ni jedan iphone (??!!) Lepo sam im napisao zalbu na tu istu gospodju posto me gleda u oci i laze, pritom se ponasala kao da sam budala sto sam uopste i dosao da je pitam nesto. Pretio sam im tuzbom za obmanu. Juce me zovu iz webshopa da mi kazu da eto gospodja iz poslovnice nije uopste ni porucila jer da se iphone poruci mora da se potpise ugovor pre nego sto te stave na listu cekanja. (jos jedna greska gospodje) Ponudili su mi da me eto sada stave na listu cekanja hahaha. Rekao sam im da cu da im tuzim dupeta i da cu raskinuti apsolutno sve sto imam kod njih. Telefon je stigao danas ujutru. Dakle drugari, u ovoj zemlji da bi nesto zavrsio moras samo biti jos bezobrazniji od budala koji pokusavaju da te zeznu.
Kod kog operatera je to bilo ?
 
Hteo i ja da uzmem 13 PM preko A1 kad ono cvrc. Nema na stanju, pratite webshop. Nisam znao da je takva potraznja/nestasica..
 
Stigao 13mini, u sustini ispunio ocekivanja zbog kojih je i uzet, a to su pre svega dimenzije. Posle P30 koji je jedan od manjih android telefona, ovaj mini jos bolje lezi u ruci i potpuno sam se navikao istog dana na koriscenje. Baterija za moj nacin upotrebe sasvim dobra, nisam ga do sada nijednom napunio do 100% ali sa punjenjima na 80-90% lagano izgura moj dan od 5-6h SoT-a koji je pretezno na 4G, Safari, drustvene mreze, malo kamera, pozivi, u sustini nista intezivno, ne igram igrice, i jos par nekih nezahtevnih aplikacija koje koristim. Verujem da na WiFi moze da izgura preko 6h, mozda cak i 7h ovakve upotrebe kad bih ga koristio od 100-10% npr. Tako da ko se brine za bateriju rekao bih da je u rangu mog P30, sa tim sto bi on mozda duze izgurao ako bi bio neki veci standby.
Zvucnici skroz dobri, glasni, ekran takodje dobar kao i osvetljenje, vidi se na suncu to sve ok, jedino zamerka u veličini teksta iako sam povecao isti za stepen ili dva u sistemu, ali dobro i to je za ocekivati, ne bi trebalo da predstavlja neki problem osim za nekoga ko bas slabije vidi, kao i samo kucanje poruka jer je tastatura stvarno mala da bi se koristila bez cestih gresaka.
E sad ono gde sam blago razocaran jeste kamera koja u dnevnim uslovima kida, nivo detalja u poredjenju sa P30 je stvarno vrhunski, kao i boje, ali zato ovih par slika koje sam napravio u nocnim uslovima su stvarno ocajne u poredjenju sa P30. Pre svega tu je onaj lens glare, koji je bas primetan, tako da ako pravite sliku sa nekim ulicnim osvetljenjem u kadru, slika je apsolutno neupotrebljiva. Mozda ima neka fora kako napraviti bolju sliku, a da ja to ne znam, ali na P30 nisam morao nista da cackam, samo okinem i to je to, eventualno prebacim na nightmode koji je mnogo bolje radio na njemu . Probao sam i manuelno da podesim nightmode na neke 3 sekunde koliko mi je dozvolio, kvalitet nije bio nista bolji, ili jedva primetan.
Sve u svemu sam zadovoljan, pre svega zbog dimenzija i baterije, ali slike koje sam ja pravio nocu i koje sam video po netu da ljudi kace su noc i dan razlika, bar u mom slucaju, srecom to nije presudno u mom slucaju jer necu setati gradom u 3h da fotkam, ali eto ako je nekome to bitno cisto da ima na umu ..
 
Zasto ne smeju? Pa nisu oni krivi. Porucili od uvoznika, uvoznik im obecao kolicinu i dinamiku i zajebo ih, ne vidim tu njihovu krivicu. Oni su na gubitku, jedan deo ljudi ce odustati i kupiti za kes.
A evo i izvuceno iz zakonika:
Zabranjeno je oglašavanje prodajnih podsticaja za robu koje ima u tako maloj količini da je očigledno da se time namerava privlačenje kupaca radi navođenja na kupovinu druge robe, osim ako nije naznačena jasno raspoloživa količina na dan početka prodajnog podsticaja.
 

Prilozi

  • 0F8F6D78-4EB4-42FA-BF08-5B2C01742551.jpeg
    0F8F6D78-4EB4-42FA-BF08-5B2C01742551.jpeg
    222.5 KB · Pregleda: 130
Probaj settings, display, display zoom, zoomed. Ja tako koristim, nešto su veći UI elementi, pa i tastatura.


Ne znam kakve noćne fotografije pravi P30, ali 13 mini je daleko od očajnog. Ovo je noćna slika sa 12 mini, 13 mini bi trebalo da bude i bolji.
Uh, sve je sad ogromno hahaha
Ali stvarno znaci kod kucanja, pokusacu da se naviknem. Hvala

A ta slika je top, pokusacu da napravim par fotki ovih dana pa cu okaciti. U uslovima gde ima prilično svetla noćne slike su dobre, ali eto na ovih par slika sto sam napravio samo se odsjaj od uličnog svetla video.

Inace, je l ima neko problem sa notifikacijama? Radilo je sve normalno prva 2 dana, ali sad npr ne stiže nista na viber, Instagram sve dok ne otvorim app..
Proverio sva podešavanja, nista nisam dirao niti uključio da ne bi radilo. Kad otvorim viber pise gore waiting for network... Updating...
 
A ta slika je top, pokusacu da napravim par fotki ovih dana pa cu okaciti. U uslovima gde ima prilično svetla noćne slike su dobre, ali eto na ovih par slika sto sam napravio samo se odsjaj od uličnog svetla video.
Ja imam 13 pro, imao sam i p30 pro koji je pravio osetno bolje slike noću, doduše nerealne ali razlika nebo i zemlja noću.
 
Uh, sve je sad ogromno hahaha
Ali stvarno znaci kod kucanja, pokusacu da se naviknem. Hvala

A ta slika je top, pokusacu da napravim par fotki ovih dana pa cu okaciti. U uslovima gde ima prilično svetla noćne slike su dobre, ali eto na ovih par slika sto sam napravio samo se odsjaj od uličnog svetla video.

Inace, je l ima neko problem sa notifikacijama? Radilo je sve normalno prva 2 dana, ali sad npr ne stiže nista na viber, Instagram sve dok ne otvorim app..
Proverio sva podešavanja, nista nisam dirao niti uključio da ne bi radilo. Kad otvorim viber pise gore waiting for network... Updating...
To pise i meni u viberu, jer sam iskljucio background app refresh, mada uredno dobijam notifikacije, jedino se poruka ucita nekad tek kad otvorim viber. Ali uopste ne utice na notifikacije.
 
Ja imam 13 pro, imao sam i p30 pro koji je pravio osetno bolje slike noću, doduše nerealne ali razlika nebo i zemlja noću.
Dobro je da nisam jedini koji je to primetio.
To pise i meni u viberu, jer sam iskljucio background app refresh, mada uredno dobijam notifikacije, jedino se poruka ucita nekad tek kad otvorim viber. Ali uopste ne utice na notifikacije.
Evo sad radi normalno, a ukljucen mi refresh sve vreme, nisam hteo da gasim bas iz tog razloga.
 
Poznato kod vibera vise godina, nekad rade, a nekad jednostavno, bez promene u podesavanjim, dolaze tek kad otvoris aplikaciju. Ovo je nevezano za iOS verziju na kojoj se nalazis i skoro pod obavezno pise nawaiting for network vrhu. Poznat kao jedna od najbagovitijih iOS aplikacija.
Izvinjavam se za off topic :)
 
Ja imam 13 pro, imao sam i p30 pro koji je pravio osetno bolje slike noću, doduše nerealne ali razlika nebo i zemlja noću.
Pre će biti da je P30 Pro pravio nerealne slike ALI jer je od noći pravio dan. Slika člana @NovemberWhisky je odlična, gde se vidi u kojim uslovima je slikano, što jeste peonta kada se nešto slika da se zabečeži taj trenutak i to što vidiš i kako vidiš.
 
Aj bacite na PM pouzdanog prodavca sa KP-a ili ovako prodavnica u Beogradu sa kojom ste trgovali.
 
Pre će biti da je P30 Pro pravio nerealne slike ALI jer je od noći pravio dan. Slika člana @NovemberWhisky je odlična, gde se vidi u kojim uslovima je slikano, što jeste peonta kada se nešto slika da se zabečeži taj trenutak i to što vidiš i kako vidiš.
Isto i sa P40 pro sa kojeg sam presao na 13 pro. Noc pretvara u dan. Slike na 13 pro su dosta ostrije i realnije.
 
Adapter 20W u A1 je original?
 
Ako neko zna gde moze da se nadje originalna silikonska maska za obican 13 a da nije istyle neka napise u pm.
 
Nazad
Vrh Dno