Šta je novo?

iPhone 13

Meni iskreno nisu bitni (toliko) ali ne bi bilo lose da uvedu barem gradaciju na decimalu recimo, cisto da znas da li je ostalo 10-15% ili ti je ostalo 30-40% ako si u gradu ili ces duze vreme biti odsutan pa da znas da se uklapas.
Prevučes samo prstom i pogledaš koliko tačno imaš procenta i onda se nameštaš po tome.
 
Kad ce da uvedu opciju da automatski napuni bateriju do 85% i da ne puni vise?
Kod supruge na S21 postoji, i vrhunski je. Ja na svom iPhonu moram da merkam kad dodje do 80% pa da ga iskljucujem. :D
Drzim se onoga kad dodjem do 20%, punjac i do 80-85%.
 
Ne bih trošio svoju energiju i vreme na takvu glupost nikad u životu. Izdržaće 2 godine kako god da je puniš, nakon toga platiš da se stavi nova baterija i opet teraš. Ako se ima 1300€ za telefon ima se i za bateriju nakon 2 godine 😁
 
Kad ce da uvedu opciju da automatski napuni bateriju do 85% i da ne puni vise?
Kod supruge na S21 postoji, i vrhunski je. Ja na svom iPhonu moram da merkam kad dodje do 80% pa da ga iskljucujem. :D
Drzim se onoga kad dodjem do 20%, punjac i do 80-85%.
U Shortcuts, napraviš Personal Automation, kada % baterije dođe do 80%, da ti pošalje poruku, pusti neku pesmu itd. da znaš da treba da skineš sa punjača :) ili ako imaš neku pametnu utičnicu preko koje puniš telefon, možeš tako da podesiš da je isključi.
Po meni je bolji pristup korišćenje Optimised Battery Charging.
 
Kad ce da uvedu opciju da automatski napuni bateriju do 85% i da ne puni vise?
Kod supruge na S21 postoji, i vrhunski je. Ja na svom iPhonu moram da merkam kad dodje do 80% pa da ga iskljucujem. :D
Drzim se onoga kad dodjem do 20%, punjac i do 80-85%.
Ta opcija je tu odavno. Kod mene se 11 PM tako puni pune dvije godine. Oko 11-12h ga prikljucim i drzi do 80% i ujutru prije ustaja ja krene puniti preostalih 20%.
 
On iz nekog razloga želi da na 85% stane i ne nastavlja dalje da puni.
 
Pošto se pokrenula tema oko odražavanja same baterije, kakva su vaša iskustva i kako ih punite generalno?
 
Ja sam iphone 12 punio iskljucivo bezicno nekih 8 meseci, stavljao ga kako sam stigao ali nisam pustao da padne ispod 20 i nisam ga punio preko 90%.Prodao ga pre neki dan sa 100% kapaciteta baterije a ni sam ne znam kako je to moguce.
 
Ja iskreno kako stignem. Najčešće ga uveče stavim da se dopuni, pa ga pred spavanje skinem sa punjača.

Iphone 12 mini je u pitanju, kupljen u junu, ima 98% BH. Punjač Apple 20W.

Ne koristim telefon mnogo u toku dana (oko 2h SOT, nekad i manje), pa nema puno ciklusa.

U suštini ne treba se puno opterećivati, samo treba maksimalno izbegavati da se baterija isprazni do kraja.
 
Ta opcija je tu odavno. Kod mene se 11 PM tako puni pune dvije godine. Oko 11-12h ga prikljucim i drzi do 80% i ujutru prije ustaja ja krene puniti preostalih 20%.
Meni je to ukljuceno ali telefon i dalje puni preko 80%.. To mora samo nocu ili? Posto ga ja uglavnom punim ili rano ujutru ili popodne.
 
Meni je to ukljuceno ali telefon i dalje puni preko 80%.. To mora samo nocu ili? Posto ga ja uglavnom punim ili rano ujutru ili popodne.
To ne znaci da puni do 80% vec da puni tim tempom da najmanje steti bateriji a puni do 100%
 
Ja sam iphone 12 punio iskljucivo bezicno nekih 8 meseci, stavljao ga kako sam stigao ali nisam pustao da padne ispod 20 i nisam ga punio preko 90%.Prodao ga pre neki dan sa 100% kapaciteta baterije a ni sam ne znam kako je to moguce.
Zbog cega???
Cimanje 8 mjeseci zbog max 50e vise cijene pri prodaji. + sto ne postoji mogucnost da je ta bat zaista na 100%.
 
vi stvarno pratite do kog procenta se puni baterija i iskljucite kad dodje do tog procenta?

wtf... to je samo baterija lol u jebenom telefonu... wtf
 
Je l moguce uzeti adapter od 20w u A1 bez ugovorne obaveze?
 
Gi**t**n ima punjaca koliko hoces u svakoj prodavnici imao neke podove izasao me malo preko 2000 (4100regularna)
 
Na kakvo cimanje mislis?
Nije cimanje svakodnevno pazenje da bat ne ode ispod 20%, te da se ne napuni preko 90%. Brate, mozes to vrijeme iskoristiti na milion puta bolji nacin. Ali ok, tvoj telefon, tvoje vrijeme, tvoj ćeif.
 
Sad vidim da sam zgrešio i uzeo AppleCare+ Theft and Loss koji u Srbiji ne vredi. Iz podrške su mi rekli da moram da zovem Hrvatski Apple kako bi me prebacili na običan AppleCare+.

Da li postoji neki drugi način ili ih moram zvati?

P.S. Za drugi mesec skinuli su mi regularno sa srpske Visa debitne kartice, nisam uzimao gift kartice.
 
Sad vidim da sam zgrešio i uzeo AppleCare+ Theft and Loss koji u Srbiji ne vredi. Iz podrške su mi rekli da moram da zovem Hrvatski Apple kako bi me prebacili na običan AppleCare+.

Da li postoji neki drugi način ili ih moram zvati?

P.S. Za drugi mesec skinuli su mi regularno sa srpske Visa debitne kartice, nisam uzimao gift kartice.
Napisano je u postu ispod tvog, samo nisi pročitao.

 
Neverovatno dobra baterija na 13pm.
Čini mi se da je svakim danom sve bolja(samo wifi dok sam u izolaciji).
Ostalo 28%
 

Prilozi

  • 5D90E22B-DD51-43C1-8C5E-E9109297DD43.png
    5D90E22B-DD51-43C1-8C5E-E9109297DD43.png
    399.8 KB · Pregleda: 96
D33B6BB8-B788-4E2B-9703-B5B2F698D0EE.jpeg
Jeste li znali da su izbacili onu opciju, ponistavanje pozadinske buke.
 
Da.
 
Nazad
Vrh Dno