Šta je novo?

iPhone 13

Apple ne diktira svojim kupcima sta im treba i sta zele. oni prave telefon kako oni misle da je najbolje, prodaju ga i ako su potrefili da je dobar ljudi ga kupe, ako je los nece ga kupiti… za sada izgleda da rade nesto ok.
jedino sto diktiraju je cena, jer eto njihov je proizvod mogu da ga prodaju za koliko oni hoce. ako je nekome skup, ne kupi ga, ima drugih jeftinijih
 
Stigao juce 13 Pro, i odmah moram da pohvalim kameru, ekran i bateriju. To se i ocekivalo generalno, a ono sto mi se ne svidja su ogromne kamere, boja koja je uzivo malo cudna (sierra blue), i ostre ivice posle 11 Pro.
Ono sto me zanima jeste gde mogu da uzmem punjac najpovoljnije a da je original? Drugar je uzimao za 12ku u VIP-u ali zuji nenormalno i ono meni ne deluje da je original.

Uzmi Samsungov za 2490. Ja koristim njega od kako sam uzeo telefon. Nema greske. BH 99% posle godinu dana.
+1
I jaci (verovatno i kvalitetniji) a pored PD dobije i PPS
 
@illidan: Upravo.

Svake godine Apple donosi neke inovacije u svojim uređajima. Nekada su one veće, nekada manje. Nekada se nekome sviđaju, nekada ne. Tržište je najbolji pokazatelj da li i koliko se Apple-ov rad sviđa ljudima. Apple strahovito mnogo profitira. I to u vremenu kada postoji toliko drugih modela i različitih izbora. Očigledno da nešto dobro rade (ako je profit neki parametar, a verujem da jeste). Da li su Apple kupci/klijenti mediokriteti ili submediokriteti, a Android kupci mudriji jer "razumeju" tehnologiju i šta "im zapravo treba" je potpuno promašena diskusija i tema za ozbiljno istraživanje koje bi imalo ogroman uzorak i koštalo strahovito mnogo. Ponajmanje je tema za IT forum, gde su IT entuzijasti a ne bihejvioralni ekonomisti i istraživači.

Gledajući performanse, mislim da neko ko ima, recimo, iPhone 12 Pro, nema razloga da prelazi na 13. Mada je to opet pitanje mogućnosti - neko ko zarađuje 5000-6000€ ne razmišlja često o isplativosti. Makar kada su sitnice kao telefon u pitanju (ipak telefon nije nekretnina, automobil i slično).
 
@Preoccupation vrlo limitirano Apple inovira poslednjih godina, sem u marketingu i lojalnosti kupaca. Nesto mi ne pada na pamet sem otkljucavanja telefona licem, da su bili ispred drugih.

Par pitanja, ako kupim telefon u DE ima li smisla da uzmem apple care+? Kako da ostvarim AC+ u Srbiji?
 
@Preoccupation vrlo limitirano Apple inovira poslednjih godina, sem u marketingu i lojalnosti kupaca. Nesto mi ne pada na pamet sem otkljucavanja telefona licem, da su bili ispred drugih.

Par pitanja, ako kupim telefon u DE ima li smisla da uzmem apple care+? Kako da ostvarim AC+ u Srbiji?
Npr u jacini procesora, video, podrska npr... ali jos mnogo vise stvari u kojima su bili iza androida...
 
Par pitanja, ako kupim telefon u DE ima li smisla da uzmem apple care+? Kako da ostvarim AC+ u Srbiji?

Najnormalnije ostvaraujes tu garanciju i slobodno mozes da uzmes kod ovlascenih servisera, kao sto je iStyle servis.

Kad nisu zarezi lepo rasporedjeni :)

Svakako mozes slobodno da uzmes, a garancija se ostvaruje u nasem ovlascenom servisu gde nista ne doplacujes, za razliku od Amerike, ili neke druge zemlje gde bi kupio Apple Care.

Prethodni, neprecizan post, moze da se brise :)
 
Dosta se pominje marketing, ja se ne secam da sam negde video neku reklamu za jabuke?
 
Misli se na sociološku propagandu i tehniku pretvaranja normalnih ljudi u fanbojeve.
 
Kad nisu zarezi lepo rasporedjeni :)

Svakako mozes slobodno da uzmes, a garancija se ostvaruje u nasem ovlascenom servisu gde nista ne doplacujes, za razliku od Amerike, ili neke druge zemlje gde bi kupio Apple Care.

Prethodni, neprecizan post, moze da se brise :)
koliko traje AC+? Za macbook pro je 3 godine mislim, a za iphone?
 
Ja cu ove godine verovatno da progutam knedlu da probam taj iOS jer na svakom polju 13ica obecava po onome sto vidim/cujem....

Velika nedoumica je da li Pro ili Pro Max zbog velicine samog telefona, drndao sam 12PM po trznim centrima, ali preglomazan mi je telefon, isti utisak sam imao i za Note 20 kad se pojavio, jednostavno je previse za svaki dan iako bih se realno verovatno navikao brzo. Meni licno bi najbolje leglo da postoji nesto izmedju Pro i Pro Max sto se tice gabarita iako imam verovatno malo vece sake pa mi nisu generalno problem veci uredjaji....

Do pre par dana sam bio skoro pa prelomio da ce to biti standardan Pro zbog rukovanja svaki dan, ali mAh me privlace na PM.... 13 Pro mi je u neku ruku previse blizak sa 12 Pro pa bih ipak zeleo neku osetniju razliku....

Devojka planira 13 PM 512 GB nakon 8 Plus , ali za cenu su stvarano preterali van US.... u DE je ova verzija 1.600e , dok je u UK 1.350 funti, kod iStyle HR je cena cirka 1.800e kad se prebaci iz Kuna..... kod nas znaci verovatno ce da ide za nekih 236.000 rsd minimum.
 
'samo' veca dijagonala ekrana i 'samo' skoro 30 % veci kapacitet baterije.....
 
Jeste, ali i 20% veca tezina, sa maskom i staklom ~300g... Sto se tice iStyle cena, def nisu normalni, maska $49, kod njih $96
 
Tezina sama po sebi ne verujem da mi smeta koliko bi me nervirao presirok hvat za saku svaki dan....
 
  • Like
Reagovanja: iOS
mislim i ja da cu na iOS prvi put posle 4s 😁
OP 8T i 7T ce na dobos, imam jos neke sluzbene androide ali sam ugasio sad kad se slogiram na apple-u (koristim sve vreme iPad)
isto se lomim izmedju 13pro i maxa, nego vise cekam da se slogiram cenama kod nasih operatera

da li moze da se uzme applecare+ za telefon kupljen recimo kod telenora??
 
I mene interesuje applecare+ i ona peripetija kako da se aktivira kod nas?
 
Morate samo biti na US nalogu.
 
da, da to jasno za US nalog
bese i dalje je US bolji nego ovaj nas, znam da na iPad-u nisam imao pola stvari ?

izadje me jeftinije osiguranje u telenoru nego apple care ako dobro gledam cene...
 
Jel si siguran ti u to? Mislim da u telenoru plaćaš i učešće u šteti, plus ti ovo važi bilo gde u svetu...
 
7.99 je Apple Care. Samo sto ti tamo u Telenoru moras da placas pare kada se razbije displej svaki put. Ovde imas 4 menjanja displeja za 2 godine odnosno 2 puta godisnje.

Originalna cena uređaja: do 140 000 RSD
Učešće u šteti: 8 813 RSD​

znaci dajes mesecno 900 dinara i 9000 kad se menja displej.

Ne vidim kako je jeftinije?

A ako je skuplji od 140k onda jos skuplje izadje.
 
Jel si siguran ti u to? Mislim da u telenoru plaćaš i učešće u šteti, plus ti ovo važi bilo gde u svetu...
Da, vidiš u pravu si. Zaboravi na učešće da se placa u Telenoru 🤦🏾‍♂️
@Djilkosh_Ns yes . My bad.

rezime. Us nalog check. Vidim kako se aktivira, automatski skida svaki mesec?
 
Poslednja izmena:
Uzmi Samsungov za 2490. Ja koristim njega od kako sam uzeo telefon. Nema greske. BH 99% posle godinu dana.
+1
I jaci (verovatno i kvalitetniji) a pored PD dobije i PPS

O kom se konkretno Samsungovom punjacu radi i gde ima da se uzme?
Edit: da nije mozda EP-TA800-NWE?

Inace pokusavam da uplatim AppleCare+ al mi nikako ne prolazi kartica Mobi Banke, cak sam probao i da dodam 10$ kroz gift card da vidim da li ce povuci sa naloga ali bezuspesno…
 
Kroz apple app pošalješ sebi gift card na drugi mail ne na isti. Hoće nekad da se istripuje ako je isti.



To je taj punjač. Ja sam uzeo crni. Beli mi se nekako prlja.
 

Prilozi

  • 5F1B1737-6C4E-4CB4-B08B-88CEB23C14ED.jpeg
    5F1B1737-6C4E-4CB4-B08B-88CEB23C14ED.jpeg
    420.6 KB · Pregleda: 93
Vrh Dno