Šta je novo?

iPhone 12

Može se uzeti kod nas. Ja sam uzeo mesečno tako što ubacujem novac preko gift kartica.

Može se uzeti kod nas, ali mora biti US nalog. Prvu ratu možeš platiti sa našom karticom (koju ne povezuješ sa nalogom) i kasnije dopunjavaš preko gift kartice koje opet možeđ kupovati sa našom karticom
 
AC+ se može uzeti u prvih 60 dana od aktivacije.
Može se uzeti kod nas. Ja sam uzeo mesečno tako što ubacujem novac preko gift kartica.
Dual sim može, ali jedna kartica mora biti eSim. Radi ok ali nema dupliranja aplikacija.
Ne postoji način da imam 2 whats appa sa dvs različita broja na istom telefonu ?
 
Može se uzeti kod nas, ali mora biti US nalog. Prvu ratu možeš platiti sa našom karticom (koju ne povezuješ sa nalogom) i kasnije dopunjavaš preko gift kartice koje opet možeđ kupovati sa našom karticom
U slučaju nekog kvara, da li se kod nas priznaje, ako je nalog na US i ako smo uzeli AC+ isto u US?
 
Može se uzeti kod nas, ali mora biti US nalog. Prvu ratu možeš platiti sa našom karticom (koju ne povezuješ sa nalogom) i kasnije dopunjavaš preko gift kartice koje opet možeđ kupovati sa našom karticom
Ok US mi je nalog vec, sta treba da uradim da uzmem AC+, mogu li da platim karticom svojom odmah ili moram nesto drugo da radim?
 
Uplatiš novac na apple account (možeš preko gift card u apple store aplikaciji), pa general-about-apple care +. Izabereš da li ćeš platiti na godišnjem ili mesečnom nivou i to je to.
 
Uzeo sam Max na kraju. Nije toliko veliki kao sto sam se plasio.

Hteo sam da resim taj applecare ispade da je $13.49 mesecno za Theft i Loss.
 

Prilozi

  • 9FF9A9E2-9332-4A1D-9253-21A78F54610C.png
    9FF9A9E2-9332-4A1D-9253-21A78F54610C.png
    437.8 KB · Pregleda: 30
Da, nemoj uzimati taj skuplji, nema razloga.
 
Uostalom, koja je šansa da izgubimo mobilni ili ga neko ukrade kada ga ionako stalno držimo u rukama? :)
 
Uzeo sam Max na kraju. Nije toliko veliki kao sto sam se plasio.

Hteo sam da resim taj applecare ispade da je $13.49 mesecno za Theft i Loss.
Izgleda da cu i ja tako, pa cemo da vidimo za dalje.. najmanje mu cena pada pa i ukoliko mi se nesto ne svidi, lako cu preci i na s21 i na p50 kada eventualno izadje ili pa od ng na naredni Note S / 22
 
Ljudi, dal je moguce da lista pozivanih primljenih i propustebih poziva broji samo oko 100 zapisa. Ima li resenje za ovu boljku?
 
Izgleda da cu i ja tako, pa cemo da vidimo za dalje.. najmanje mu cena pada pa i ukoliko mi se nesto ne svidi, lako cu preci i na s21 i na p50 kada eventualno izadje ili pa od ng na naredni Note S / 22
Pa da, mada nadam se da cu ga nositi bar 2 godine…

Baterija je brutalna, preko 7h screena i jos 40%…
 
Ne.
 
Uzeo sam danas 12 mini i prvo sto sam primetio je da je brightness dosta nizi nego na starom iphone 6s. Da li je to normalno?
Slika je doduse prirodnija i boje su dosta manje jarke. Ugasio sam True Tone, nije mi se svidjao taj zuckasti kolorit.
Kada pustim HDR video, slika bude prilicno jarka.
 
I meni se isto činilo posle X-a, ali kada stavim na max nije slabiji. Ja podesim auto brightness tako što ga ugasim i upalim u potpuno mračnoj prostoriji, pa onda pomerim onaj slajder za jedno pola cm. True tone jeste žući nekako nego na X, pa sam ga u startu isključio, posle sam vratio i navikao sam se.
 
Uzeo sam danas 12 mini i prvo sto sam primetio je da je brightness dosta nizi nego na starom iphone 6s. Da li je to normalno?
Slika je doduse prirodnija i boje su dosta manje jarke. Ugasio sam True Tone, nije mi se svidjao taj zuckasti kolorit.
Kada pustim HDR video, slika bude prilicno jarka.
pa vrv je do iOS-a posto iphone 6 ima max 500 nits a 12 ima 625 max nits. Verovatno zavisi sta „auto“ brightness odluci
 
Ljudi, dal je moguce da lista pozivanih primljenih i propustebih poziva broji samo oko 100 zapisa. Ima li resenje za ovu boljku?

Samo promena telefona. Poslovan korisnik sa dosta poziva je primoran na ovo, zato iphone nije poslovan telefon, čista komercijala za slike/insta korisnike pun pogodak.


Što se tiče AC+ zar on važi ako se izlogujete sa telefona? Kako drugi korisnik da veže nov drugi nalog za AC+ ?
 
Taj nalog ne moze da se veze za Apple Care zato sto je on uvek vezan za izvorni Apple ID nalog.
 
A ako je plaćen odjednom a ne na rate?
Koliko znam ako je AC+ plaćen odjednom ceo iznos, veže se za sam telefon, ako se plaća mesečno vezan je za nalog.
 
Mislim da si u pravu za ovo :), jedino sto nisam nikad bio u prilici da to proverim i da mogu da garantujem.
Verovatno je vezan i za telefon ali je sigurno i za Apple ID sa koga je placen, samo sto, valjda, u toj situaciji ne pitaju za podatke.
Svakako bi bilo interesantno cuti licno iskustvo :)
 
Samo promena telefona. Poslovan korisnik sa dosta poziva je primoran na ovo, zato iphone nije poslovan telefon, čista komercijala za slike/insta korisnike pun pogodak.


Što se tiče AC+ zar on važi ako se izlogujete sa telefona? Kako drugi korisnik da veže nov drugi nalog za AC+ ?
Hvala Altere na odgovoru. U suštini jako si lepo i precizno odgovorio. Samo promena telefona. Ali meni i dalje ostaje šok, nisam neki zahtevan korisnik ali uvek se priča kako je ios stabilan ovo ono, ali ovakve stvari, 100 poslednjih poziva da pamti je tragikomično, jasno je ko dan da mogu da naprave listu koja pamti 10.000 poziva ali ocigledno nece. Bas bih voleo da sednem sa tim bajom koji je uveo ovakav limit i da ga pitam sto mu je toliko lose.
Bas bas smejurija, ispade da je telefon namenjen samo klincima i instagram fanovima.
 
Ala i mene je ovo izbilo, prijavio kvar telefonski na uredjaju i imao dosta poziva ovaj mjesec i vidim samo do 20.06. Morao sve pretraziti, kome sam pisao taj dan da ce doci. Sreca majka ima Samsung pa ima listu poziva i uspjeli naci. Dodace i oni taj "feature" za par godina. hahah
 
Juce sam prvi put morao da brisem 1000+ poruka na telefonu.
Neverovatno je da ne postoji jednostavan nacin, vec mora da se radi drag selekcija.

Inace, bas sam imao problema sa podesavanjem telefona.
Ponudio mi je opciju da primaknem stari telefon i da se sve prekopira. To nisam hteo jer mi dosta aplikacija ne treba, tako da sam sve odradio rucno.
Koristio sam telefon par sati, krenem da posaljem nesto preko vibera...nema nijednog kontakta. Krenem da googlam, nasao da mora da se odradi backup>restore.
Napravio sam novi backup (koji sadrzi i kontakte), krenuo da odradim restore...sipak, nema opcije za restore. Restore sa iClouda moze samo kada prvi put podesavas. Znaci ne mozes nikako da odradis restore samo kontakata.
Iznerviram se i odlucim da krenem sve od nule. Odradim restore - nema kontakata i dalje. Odem na iCloud, nema backupa.
Fora je sto nisam imao dovoljno mesta na Cloudu (koristim free verziju), sto telefon samo ignorise i prikaze da je backup gotov.
Na kraju sam ipak izaberao da kopiram sve preko BT (sto je trajalo oko 25 minuta).

"It just works"
 
Kad god sam radio backup, a nije bilo mesta na iCloud-u, uvek je pisala poruka da nema dovoljno mesta i datum kad je bio uspesan backup.

Koliko znam, najavili su da ce omoguciti svima da i pored nedostatka prostora na iCloud-u, urade backup koji ce moci da koriste neko vreme da bi prebacili podatke na novi telefon ili bilo koji Apple uredjaj.
 
Pozdrav svima, kupujem iPhone 12 i zanima me Apple Care +. Zapravo jako mi je bitan posto u poslednje vreme nemam bas srece sa telefonima. Da li mogu da kupim od nekog resellera na kupujem prodajem (naravno da je telefon u vakumu i sve) i da, kad ga aktiviram, upalim Apple Care +? Video sam na njihovom sajtu da pise You can activate Apple Care + 60 days from your purchase date. E sad, purchase date ne znam sta je. Jel to od datuma kad je kupljen taj telefon u Madjarskoj recimo ili Mts-u ili je to samo kao drugi naziv za kad se aktivira telefon?

Jel imao neko iskustva sa kupovinom na KP-u i da je uzimao uspesno ili neuspesno Apple Care +? Jel mora bas od dana KUPOVINE ili to ide ono od dana aktivacije klasicno? Malo se brinem sto se tice te kupovine posto ako je su ti reselleri kupili recimo te telefone pre pola godine i stoje tamo, onda znaci da ne mogu da aktiviram Apple Care + posto je 60 dana vec proslo od tog njihovog Purchase-a u Madjarskoj.
 
Od aktivacije. Možeš slobodno da kupiš na oglasima ako je vakum. Možeš i već aktiviran, samo proveri u podešqvanjima da li nudi AC+. Prvu 12icu sam uzeo polovnu i bez problema zakačio AC+
 
Nazad
Vrh Dno