Šta je novo?

iPhone 12

Apple care plus plan ti podrazumva garanciju na dve godine

 
Jedno pitanje za početnike. Drugar uzeo IP12. Ja ne znam da mu pomognem jer nikada nisam koristio iOS. U AppStore nema aplikacije koje su mu potrebne. Jedna od njih je Google Home (potrebna za Chromecast). Kapiram da mora da promeni region za to. Pitanje je, da li može to da uradi bez reseta telefona i koji je postupak? Pretpostavljam da je nešto vezano za Apple ID?
Hvala unapred!
 
Kreira apple id za Usa ili neku drugu zemlju(moze hrvatska).
 
Postoje li case-UNfriendly stakla i zaštite ekrana? koje lepo pokrivaju ceo ekran.

Planiram kombinaciju folije i stakla, bez maske po prvi put... i užasno mi je sa staklom koje mi ne prekriva ceo ekran kada je telefon golaćko.
 
Ako je neko prešao sa serije 11 na 12, kako vam se čini baterija?
 
Dva pitanja:
1. Da li moze da se prati na mesecnom nivou potrosnja mobilnih podataka, gde bi se takodje podesilo da ciklus pocinje svakog prvog u mesecu?
2. Zasto me na IP12 na kome imam jedan Apple ID cesto pita da podesim raniji Apple ID koji mi je na ip11. Jedan je prijavljen na USA drugi kod nas.
 
Za prvo, ides u settings pa mobile data pa skroz dole reset statistic na kraju meseca ili svakog prvog
 
DGorane, hvala za komentar. Prosto nikad nisam skrolovao skroz do dna.

Ali opet, na drugu stranu, ne mogu a da se ne otmem utisku da Apple bar malo ne zvirne, znam u stvari da zvirne ali nece da vide kako je to reseno na Androidu. Lepo automatski setuje cycle na dan koji ti hoces i resetuje automatski.
 
Od juče postoji YouTube za AppStore Srbija!
 
Kakva razlika u bateriji kad pređeš sa X na 12.Nisam imao 11( pro) pa ne mogu da uporedim ali sam imao sve ostale.Definitivno iphone sa najboljom baterijom koji sam imao
 
Kakva razlika u bateriji kad pređeš sa X na 12.Nisam imao 11( pro) pa ne mogu da uporedim ali sam imao sve ostale.Definitivno iphone sa najboljom baterijom koji sam imao
Da se nadovezem posto sam skoro presao sa X na 11 Pro. Isti slucaj, baterija je neuporedivo bolja na Pro. Nisam iskreno ocekivao ovakvu promenu :D
 
Meni je jedna od najvecih promena kod prelaska sa 11PM na 12PM bila(a o kojoj ne vidim da se pise) brzina, bas se oseti da je "rastereceniji" novi cip koliko god zvucalo cudno. Tako mi je bilo i kod prelaska sa Note9 na S10+.
 
DGorane, hvala za komentar. Prosto nikad nisam skrolovao skroz do dna.

Ali opet, na drugu stranu, ne mogu a da se ne otmem utisku da Apple bar malo ne zvirne, znam u stvari da zvirne ali nece da vide kako je to reseno na Androidu. Lepo automatski setuje cycle na dan koji ti hoces i resetuje automatski.
Ja koristim My Data Manager za pracenje potrosnje interneta. Mozes lepo da namestis koliko interneta planiras da potrosis mesecno i da izaberes da te obavesti kada si blizu prekoracenja. Ne koristim njhov vpn, samo ovu funkciju i posto je meni obracunski period svakog 22. u mesecu, tada mi se i restartuje potrosnja.
 
Verujem da je velika promena, ni ne znas da moze brze dok ne probas. 😁
Dizajn je takodje upecatljiva karakteristika.
Inace volim teze telefone ali 12PM mi je bas na granici podnosljivog, pogotovo jer telefon odmaram na malom prstu..
 
Greškom pre dve sedmice dobijem od firme iPhone 12 mini umesto običnog, zbog posla, i uzmem da čačkam dok ne dođe zamena i to je dovelo do toga da sam danas otišao kupiti sebi beli 128gb da mi bude glavni (i privatni) telefon, a 11 pro max, koji sam skoro kupio, je prodat i odlučio sam da ne uzimam S21U.

Mnogo stvari je dovelo do toga, a jedna od glavnih je lagodnost manjeg i lakšeg telefona. Jednostavno ne osetiš u džepu, pogotovo ne tokom trčanja ili u teretani, sedanja u kola i slično.

Korišćenje jednom rukom je...Pa, zaboravio sam od cigli poslednjih godina kako i koliko je to ugodno i komforno.
Nema rastezanja po telefonu, podbacivanja malog prsta i ostale gimnastike.

Swipe tokom kucanja poruka je odličan jednom rukom, pre sam slabo koristio ovaj način, a sada je primarni.

Baterija mi nije problem jer sam pre neki mesec odlučio da pogasim instagram i sve osim tvitera i drastično smanjim korišćenje telefona jer sam počeo i sam da budem ono što ne volim, a to je ljudi koji samo bleje u telefon kao zombiji i koriste ga u svakoj mogućoj situaciji.
Igrice nikada ni ne igram.

Isto tako pomaže što nikad kao do sada nisam koristio laptop, a za to je zaslužan Air M1.
Mada, imam i ipad, tako da telefon ostane da bude ono što je uvek trebao i biti, telefon.

Sam uređaj je odlično odrađen i mislim da je jedini iz 12 serije kojem odgovaraju ravne stranice, makar po mom nekom iskustvu.

Da li će za dva meseca sve ovo pasti u vodu i u džepu biti neka cigla, ne znam, ali znam da godinama nisam bio ovako oduševljen telefonom, jer kad sam se navikao posle par dana, šanse nije bilo da sa sobom nosim 11PM
 
Apple care plus plan ti podrazumva garanciju na dve godine


Pa nisam bas siguran, jer meni nudi opcije, jedna je oko 100$ druga nesto oko 200$... evo i slike u prilogu-u pitanju je kineski region pa sam je screenshot preveden za lakse razumevanje :)
Nasao sam nesto na apple sajtu da je moguce produziti ili da se plan automatski produzava nakon godinu dana, pa bih samo da neko potvrdi ili demantuje to. Hvala! :)7AF3BEED-5A54-4218-9C14-1603DF83C1C3.png
 
Uplate za US Store idu mesecno i pokriven si dok god uplacujes. Mislim da nase kartice ne prolaze sa One time purchase, gde odmah uplatis kompletan iznos za Apple Care koji te pokriva dve godine. Koliko shvatam, ovde tebi nudi da platis godisnju ili dvogodisnju uplatu, kako tebi odgovara :)
 
Ja imam fore jos 47 dana da aktiviram Apple Care+. Da li AC+ krece da vazi od datuma aktivacije telefona ili od dana kada se aktivira AC+?

Ja sam na US store i nudi mi obe opcije, da platim odjednom ili da skidaju mesecno. Moze li se Intesina kartica koristiti za placanje i da li se kod nas mogu ostvariti svi benefiti AC+?
 
Kreće od onda kada uplatiš.
Ja sam imao peh i razbilo mi dete ekran - istyle momci mi za pola sata zamenili ekran, bez ikakvog plaćanja.
 
Kod nas vazi regularan Apple Care Plus plan i prvu ratu mozes da platis nasom karticom a posle dokupljujes gift kartice i skida ti sa balansa naloga.

Jedino sto ovde ne mozes da koristis je onaj plan koji uracunava kradju ili gubljenje telefona.

Vazi od kad uplatis.
 
Uff dobro je da sam pitao jer sam upravo taj hteo da uplatim :D
 
1984EC01-528E-41E7-B751-AE1146F9E03E.png

7:50 SOT na 24h, wifi/4g 85:15
Dva mejla na push, viber, wa, telegram, signal, YT, YT music, Sofa, Web, Twitter i reddit.
20 minuta razgovora.
4 sata povezan preko BT na slušalice i 2 sata povezan na slušalice i sat zajedno.
Osvetljenje ekrana na 40%.
Ostalo još 15%.
 
Pogledajte prilog 299924

7:50 SOT na 24h, wifi/4g 85:15
Dva mejla na push, viber, wa, telegram, signal, YT, YT music, Sofa, Web, Twitter i reddit.
20 minuta razgovora.
4 sata povezan preko BT na slušalice i 2 sata povezan na slušalice i sat zajedno.
Osvetljenje ekrana na 40%.
Ostalo još 15%.
Šta je Sofa? :)
Inače ja sam moj uzeo preko MTS-a i dadoše mi i osiguranje za 820 dinara mesečno. Rekoše da pokriva sve, pa i kradju, tokom ugovorne obaveze.
 
Nazad
Vrh Dno