Šta je novo?

iPhone 12

Uplate za US Store idu mesecno i pokriven si dok god uplacujes. Mislim da nase kartice ne prolaze sa One time purchase, gde odmah uplatis kompletan iznos za Apple Care koji te pokriva dve godine. Koliko shvatam, ovde tebi nudi da platis godisnju ili dvogodisnju uplatu, kako tebi odgovara :)
Pa ono, to je, da li moze nakon godinu dana da se produzi za jos godinu? :D
Ja imam fore jos 47 dana da aktiviram Apple Care+. Da li AC+ krece da vazi od datuma aktivacije telefona ili od dana kada se aktivira AC+?

Ja sam na US store i nudi mi obe opcije, da platim odjednom ili da skidaju mesecno. Moze li se Intesina kartica koristiti za placanje i da li se kod nas mogu ostvariti svi benefiti AC+?
Ja sam mislio da krece od dana aktivacije telefona, bez obzira na to kad je uzet ac+?!
 
Ukupno je, zvancino, dve godine, kad platis ceo iznos.


Ovo sto kazes od dana aktivacije realno ne znaci nista posto ti Apple Care ne znaci unazad. Da je drugacije, onda bi ti uvazili da kupis Apple Care nakon sto si slomio displej i platis tridesetak dolara, ili kod nas nista ne platis, umesto nekoliko stotina dolara :).
Coverage begins on your AppleCare+ purchase date. Any unused incidents will expire after 12 months of coverage and you will get two more incidents to use within the next 12 months of continued coverage.
 
Ja plaćam već nekih 14-15 meseci i dalje skinu iznos svakog meseca. Pisalo je 24 meseca.
 
Da li je neko uspeo da doda karticu Banke Intesa, a da ima US nalog sa US adresom?
 
Ja plaćam već nekih 14-15 meseci i dalje skinu iznos svakog meseca. Pisalo je 24 meseca.
Meni pise 7,99$ mesecno ili 150$ za 24 meseca sto mu dodje nekih 40ak $ jeftinije. Jel mogu odjednom da platim sa nasom karticom na US store?

I jos jedno pitanje: Sta je tacno pokriveno sa AC+ kod nas? Vidim da kradja ili izgubljen telefon nije, to sam saznao pre par postova pa me zanima da li je jos nesto pokriveno osim ekrana i baterije?
 
Poslednja izmena:
Nećeš moći platiti 24 meseca, sa našom karticom samo mesečni plan, tj. prvi mesec skine sa kartice a onda moraš kupovati gift kartice. Sve je pokriveno osim krađe i izgubljenog telefona.
 
Moracu da nadjem neku drugu karticu onda :D

Imam par drugara u US, mogu oni realno da plate njihovom. Ne verujem da ce nesto da proveravaju.
 
Da li ima problema u dodavanju naših platnih kartica na nalog?
Nalog je "po difoltu" US citizen. ;)
 
F53AB1C0-85F0-4996-9967-B1B9B8C637F9.jpeg
Malo patkometrije na 14.4.1.Čini mi se da je multiscore prilicno veci nego ranije
 
Koja je ovo fora da 12 pro max kosta isto ili jedva nesto vise od 12 pro?
 
I meni je ovo čudno. Poslednjih dana pratim oglase i cena za 12P je ista kao i za 12PM. Verovatno je veća potražnja za 12P. Ne znam šta bi drugo moglo biti.
 
Tako je bilo u jednom periodu prošle godine sa 11 pro/max.. Garant je do veće potražnje.
 
Koleginica hoce da kupi 12P zlatni i pitala mene da joj pomognem. Ja gledam i nije mi jasno, rekao sam joj da uzme Max kad vec isto kosta😄
 
Pa ako voli sto veci onda nek ide na Max :p
 
Ista situacija je bila sa mojom drugaricom, gledala 12 pro a kupila Max cak i po nizoj ceni.
 
Posle par nedelja, zadovoljan sam sa 12 pro. Hteo sam graphite, ali nije bilo pa sam uzeo silver - i vrhunski je.

Jedina stvar koja me nervira već godinama je što čuva istoriju poziva kao Nokia 3310, samo poslednjih 100. To su mi otprilike današnji pozivi i deo jučerašnjih, što mi prilično smeta za posao...
 
Jailbreak i callog pro jedino rešenje.
Inače, 1000 pamti ali samo poslednjih 100 pokazuje. Kad obrišeš iz istorije jedan poziv, on pokaže novi u istoriji.

Pored boljeg lte signala, primetio sam da je bolji i wifi signal od 11. Prvi telefon koji mi normalno radi u sobi, u kojoj su drugi uvek imali problema sa jačinom wifi signala.
 
Gde kupiti staklo za 12pro u Beogradu, centar, Vuk? Izvinite na upadu ali jedna prodavnica za koju znam ne radi her je u trznom centru.
 
Posle par nedelja, zadovoljan sam sa 12 pro. Hteo sam graphite, ali nije bilo pa sam uzeo silver - i vrhunski je.

Jedina stvar koja me nervira već godinama je što čuva istoriju poziva kao Nokia 3310, samo poslednjih 100. To su mi otprilike današnji pozivi i deo jučerašnjih, što mi prilično smeta za posao...
Silver je baš lep, šteta što se lajsne grebu na dodir otprilike. Ako ti to smeta, stavi mu neku foliju sa svih strana.
 
Gde kupiti staklo za 12pro u Beogradu, centar, Vuk? Izvinite na upadu ali jedna prodavnica za koju znam ne radi her je u trznom centru.
Pa ne rade ni one koje nisu u tržnim centrima, osim ako pored opreme za mobilne telefone ne prodaju i hranu ;)
 
Trenutno vodim bitku sa apple support-om, pa usput da se i sa vama posavetujem.

Nisam procitao da sa nasom karticom ne moze da se plati apple care odjednom, vec sam uzeo gift card (everything apple, $200), i natakao ga na store nalog (itunes store). Par klikova kasnije saznajem da samo karticom moze da se plati, sto znaci da sam upravo zakljucao $200 na app store..

Trenutno pokusavam sa njihovim support/sales da smuljam da mi vrate pare bar na paypal, pa cu se nekako dalje snaci. Ako to ne uspe, moracu da zovem njihov sales direktno, pa da tako pokusam da ih nateram da overajduju svoj sistem i samo mi ukljuce apple care.

Ako ni jedno od ovo dvoje ne uspe - da li mogu da platim prvi mesec karticom, pa da mi dalje svlaci sa ovog app store kredita? Nije idealno, ali je bolje nego da mi $200 stoji zaglavljeno
 
Meni je prva rata skinuta sa naše kartice, a sve ostale sa store naloga kojeg punim gift karticama
 
App store (kojim placas aplikacije) ili apple store (kojim kupujes telefone, sluske itd)?
 
Koliko znam sada postoji samo jedna vrsta gift kartice, spojili su ih u jednu univerzalnu
 
Zajednicki je fond. Udji i u App store i u Apple store moras da imas isti balans na racunu.
 
Svuda me pitaju koja kartica je u pitanju, pa sam razumeo da ima vise. Moguce da ima jos neiskoriscenih pa zato..

U svakom slucaju, uplatio sam skype kredit (inace je 110 din minut preko nase mreze), zvao njihov support (zacudjujuce cekao samo 5min), i ovo su mi rekli:
  • AppleCare ne moze da se kupi sa app store balansa online, oni jednostavno nemaju tu mogucnost
  • posto sam gift card uzeo preko 3rd party, ne mogu da me reinbursuju. Moguce je da se gift kartica "unredeem", ali valjda moze da bude problema
  • Mogu da odem u apple store i da tamo iskoristim postojeci gift card da uzmem apple care - neko moze da ode u moje ime. Zvacu apple store pa cemo videti kako ide
  • Druga opcija, koju su mi potvrdili je ovo sto vi ovde pricate - onog momenta kad se plan kupi, obnavljanje moze da ide sa bilo cega - ukljucujuci i app store balance

Tako da, sutra zovem app store, pa vidimo sta dalje. Verovatno cu baciti $40 jer idem u ratama a pare su vec na nalogu, ali sta da se radi.. Bolje nego da mi $200 stoji u appstore i ceka da jednom u pola godine platim neku aplikaciju..
 
Trenutno vodim bitku sa apple support-om, pa usput da se i sa vama posavetujem.

Nisam procitao da sa nasom karticom ne moze da se plati apple care odjednom, vec sam uzeo gift card (everything apple, $200), i natakao ga na store nalog (itunes store). Par klikova kasnije saznajem da samo karticom moze da se plati, sto znaci da sam upravo zakljucao $200 na app store..

Trenutno pokusavam sa njihovim support/sales da smuljam da mi vrate pare bar na paypal, pa cu se nekako dalje snaci. Ako to ne uspe, moracu da zovem njihov sales direktno, pa da tako pokusam da ih nateram da overajduju svoj sistem i samo mi ukljuce apple care.

Ako ni jedno od ovo dvoje ne uspe - da li mogu da platim prvi mesec karticom, pa da mi dalje svlaci sa ovog app store kredita? Nije idealno, ali je bolje nego da mi $200 stoji zaglavljeno
Pa mozes kupiti AC+ direktno preko balansa na AppleID nalogu ako si vec uzeo gift card, cak je i jednostavnije.
Iz telefona vec imas opciju da kupis AppleCare. Odradis tih par koraka, ne moras ni da unosis podatke sa kartice, automatski ce skinuti sa iznosa.
Posle skida svaki mesec ratu automatski.
 
Nazad
Vrh Dno