Šta je novo?

iOS 17

Nikakavp problem sa kvalitetom zvuka nikad nisam imala,sto kazu prethodni forumasi najbolje na iPhone-u cujem sagovornika.
 
Čekamo prvi komentar “kakva je baterija” ili “haj nek neko javi vrijedi li dizati”
 
Ja ne mogu da provalim neku novinu na 17.3 ? Neko ?

Recimo

Stolen Device Protection
  • Stolen Device Protection increases security of iPhone and Apple ID by requiring Face ID or Touch ID with no passcode fallback to perform certain actions
  • Security Delay requires Face ID or Touch ID, an hour wait, and then an additional successful biometric authentication before sensitive operations like changing device passcode or Apple ID password can be performed

Lock Screen
- New Unity wallpaper honors Black history and culture in celebration of Black History Month

Music
  • Collaborate on playlists allows you to invite friends to join your playlist and everyone can add, reorder, and remove songs
  • Emoji reactions can be added to any track in a collaborative playlist

This update also includes the following improvements:
  • AirPlay hotel support lets you stream content directly to the TV in your room in select hotels
  • AppleCare & Warranty in Settings shows your coverage for all devices signed in with your Apple ID
  • Crash detection optimizations (all iPhone 14 and iPhone 15 models)

https://www.macrumors.com/2024/01/22/apple-releases-ios-17-3/

Možeš i ovde da vidiš novitete u ovoj verziji

 
Ja zagrizao sinoć i odradio upgrade sa 16.7.2 na 17.3. Za sada jedino što sam primjetio jeste nema nekih lagova na npr swipe down na početnom ekranu. Na starom sistemu je uvijek pojavljivanje tastature bilo kao da se sistem optereti pa treba da se čeka, nema nema, pa iskoči. Sada je to smooth kako i treba da bude.
Skinut sa punjač na 100% noćas u 01:54, počeo da se rabi oko pola 9 jutros, svukao za to vrijeme 1%. Ništa pretjerano posebno korišćen od tada, 20ak mejlova, 10ak poziva, par SMS i Viber poruka, par slika, jedan Viber poziv i jedan FT poziv, sve manje od 5 minuta - trenutno baterija na 58%. BH je 85%.
Inicijalno sam imao gorak ukus u ustima i mislio sam da ću zažaliti zbog prelaska, ali mi se čini da će biti ok za koji dan dok sve legne. Sinoć je telefon nakon instalacije sistem bio topal bar jedno 45 minuta. Inače nikad brže nije odradio upgrade.
Jedna čudna stvar, znam da sad call log ima kolikobješe 1000/2000 poziva, i ide mi unazad do 23.07.2023. godine, ali samo i jedino FT pozivi. Ostalih poziva nemaaa…
 
Ja ne diram 17.2.1, od ovoga ne moze bolje, mogu samo da upropaste nesto :D
 
I da upropasti to je 1-2% lošije, na sledećem poboljšaju 1-2% i tako u krug. Nije se desilo da bude 30% lošije kako neki doživljavaju, dok drugi hvale bateriju kao da su je nadogradili sa još 1000 mah-a.
 
Isto na 17.3 od danas, ne vidim neke posebne razlike. Ajde koji dan da vidimo bateriju, ali po iskustvu na iphone nikad nije bila lošija nego ista ili malko bolja.
 
Da li i vama baguje viber? Zove me ćale na viber, prikazuje mi nepoznat broj. Uredno upisan u kontakte.
 
Meni od poslednjeg apdejta Vibera povremeno poruka stigne tek kad otvorim app. Đubre od aplikacije
 
Na žalost svi je u Srbiji koriste masovno. Po meni telegram je najbolji, da li ios ili android uvek imate sve prepiske bez razmišljanja da li ih morate sačuvati ili da li će te ih imati ako prelazite na različite platforme.
 
Čitajući ove poruke deluje mi da sam ja na nivou onih sto skacu da plivaju sa ajkulama ;)
Ja čim se pojavi update pristanem.
Nisam znao da sam toliko hrabar 😂
Ja se vodim iskustvom sa 6S - prelazak sa iOS12 na iOS13 je počeo bukvalno da jede bateriju. Pritom zamijenim u Macoli bateriju, ali ne vrijedi, nije pomoglo pretjerano.
Sad kontam da je HW napredovao do te mjere da bez problema vozi novije verzije iOSa, jer em CPU ima snage, em ima RAMa. Na 6S je to bilo stvarno ograničeno i sve je uticalo na bateriju, naročito sa novijim verzijama iOSa. I tada i sada je usecase isti, razlika može da bude samo u količini razgovora (voice, ne ip app), a što ne bi trebalo da bude ništa značajno. Dodatno sam se za internet prešaltao na iPad Mini, pa je i internet u “zaostatku” na telefonu, osim kada sam u pokretu i iPad nije tu ili je zgodnije završiti to malo jednom rukom na telefonu.
Ali svako od nas koristi svoje uređaje kako mu najviše odgovara i normalno je da nemamo svi isti usecase, niti baterija traje svakom isto. A zavisi i od toga koliko ko obraća pažnju na to. Ja osjetim promjenu, ali sam i svjestan da do toga mora da dođe, samo važem u datom trenutku šta da radim sa telefonom, jer onog trenutka kad ne može da mi izvuče dan moje upotrebe (a nisam heavy user jer mi baterija kad je telefon nov opušteno izgura dva dana, bez većeg ustezanja) počinjem da razmišljam o drugom uređaju…
 
Čitajući ove poruke deluje mi da sam ja na nivou onih sto skacu da plivaju sa ajkulama ;)
Ja čim se pojavi update pristanem.
Nisam znao da sam toliko hrabar 😂
Ja sam onda jos gori, odmah uradim na svim uredjajima (tel, tablet, sat i iMac ako ima :D )
 
Na žalost svi je u Srbiji koriste masovno. Po meni telegram je najbolji, da li ios ili android uvek imate sve prepiske bez razmišljanja da li ih morate sačuvati ili da li će te ih imati ako prelazite na različite platforme.
Koristi se masovno, a dodatno sto imaju windows verzije i zbog posla mi je moranje. Ali bas nervira sto mi menja imena u kontaktima vibera. Izmenio mi dosta njih u imena koja su oni upisali na Viberu, a ne kako sam ja upisao u imenik. Tipa ćale tov broj kaže da nemam i još xx takvih slučajeva koje sam primetio. Ja sam od skoro na ios-u, nisam imao ovih problema na androidu
 
Urekao sam sam sebe juce, home screen mi je poje skoro 30% baterije… Prvi put da mi se to desilo. Ugasio, upalio, videcu da l ce se desavati.
 
Koristi se masovno, a dodatno sto imaju windows verzije i zbog posla mi je moranje. Ali bas nervira sto mi menja imena u kontaktima vibera. Izmenio mi dosta njih u imena koja su oni upisali na Viberu, a ne kako sam ja upisao u imenik. Tipa ćale tov broj kaže da nemam i još xx takvih slučajeva koje sam primetio. Ja sam od skoro na ios-u, nisam imao ovih problema na androidu
Već sam negde napisao....izbriši aplikaciju na iphone i na PC. Ako ti treba napravi backup na iphone. Onda ponovo instaliraj na iphone, ako imaš backup uradi restore. Pogledaj da li je sve u redu sa kontaktima ( trebalo bi da jeste ). Zatim instaliraj Viber na windows i sinhronizuj ga sa Iphone... Meni je to bila dobitna kombinacija
 
Poslednja izmena:
Koristi se masovno, a dodatno sto imaju windows verzije i zbog posla mi je moranje. Ali bas nervira sto mi menja imena u kontaktima vibera. Izmenio mi dosta njih u imena koja su oni upisali na Viberu, a ne kako sam ja upisao u imenik. Tipa ćale tov broj kaže da nemam i još xx takvih slučajeva koje sam primetio. Ja sam od skoro na ios-u, nisam imao ovih problema na androidu
I telegram ima za windows. Jednostavno gde god odem preko svi koriste whatsup ili telegram. Viber niko ne koristi osim nas i na kraju smo osuđeni da ga koristimo iako je teško s…e.
 
Nazad
Vrh Dno