Šta je novo?

iOS 15

Postoji li na iOsu 15 mogucnost da se brojevi telefona iz samog telefona kopiraju na SIM karticu? Pod settings/contacts nema ništa. Telefon je iPhone 13.
 
@mrmilos moze da se podesi da glas navodjenja bude na srpskom dok je telefon na eng.
Za Google maps nije bitno koji je jezik na telefonu
 
Nisam to znao ja kad sam imao iphone nisam nasao to podesavanje
 
Meni na 12, navodjenje u google mapama je na srpskom. Telefon na engleskom.
 
Sad sam probao na mom se. Stvarno je tako. To su uveli u medjuvremenu ocigledno...
 
Settings-google maps-preffered language sam podesio na srpski
 
Moja greska onda... Ja kad sam trazio kako da promenim jedino sto sam nasao bilo je da se promeni jezik telefona i tada mape rade na srpskom....
 
Ne znam šta je, ali za razliku od 15.6, baterija na 13 mini na 15.6.1 kida. Juče sam apdejtovao, i dok je na 15.6 posle oko 4 ipo sata SOTa baterija bila već oko 20%, trenutno je na 50% posle 4:10h. Veoma dobro! Samo da ostane ovako.
 

Prilozi

  • 4CB85865-075B-4716-94C5-C24D6DB3D6C6.jpeg
    4CB85865-075B-4716-94C5-C24D6DB3D6C6.jpeg
    83.8 KB · Pregleda: 19
Ja još nisam ažurirao moj 13 mini, jedino da još neko potvrdi da je baterija bolja na 15.6.1
 
instalirate update samo ako je baterija bolja??? wtf

ovo je critical update za zatvaranje exploitova u sistemu, i ono hmmm a kakva je baterija....
newsflash baterija je svaki dan sve losija
 
Da, instaliramo update samo kad je baterija bolja jer nismo pod paranojom da ce da nam se navuce neki exploit, sto se nije desilo poslednjih 10 god od kad koristim apple uredjaje, i cisto sumnjam da ce se desiti. A i da se desi, bole me... Dalje, sledeci razlog apdejta ako je baterija bolja je zato sto nam je bitno koliko nam traje baterija na telefonu jer mnogi od nas nisu u prilicu da vuku sa sobom powerbank ili nisu u prilici da pune telefon 2 puta dnevno, pri tom telefon nam je preko potreban. Da ne navodim jos gomilu razloga, razumemo se...
 
Pa ako je telefon potreban samo radi baterije,lepo se kupi telefon samo sa mogućnostima zvanja i slanja poruka. Šta će vam onda iphone. Najbolje da ga imam i da stedim na bateriji... Pa jedino ako ću samo da ga gledam. To je meni glupo... Razumem da se zbog nekih drugih stvari ne radi update, ali ne zbog baterije...
 
Ja imam loša iskustva sa iphone se 2016. Kad je izašao imao je dobru bateriju a kasnije su ga apdejti upropastili.
 
Ja imam SE(2016) i imam obavestenje da mu je baterija degradirala. Mada to i sam vidim. Od skoro sam vlasnik 13 Mini kao njegov naslednik.
 
Pa ako je telefon potreban samo radi baterije,lepo se kupi telefon samo sa mogućnostima zvanja i slanja poruka. Šta će vam onda iphone. Najbolje da ga imam i da stedim na bateriji... Pa jedino ako ću samo da ga gledam. To je meni glupo... Razumem da se zbog nekih drugih stvari ne radi update, ali ne zbog baterije...
A ako je telefon potreban zbog OS-a (fluidnost, pouzdanost, stabilnost), kamere, kvaliteta audio reprodukcije, applepay-a, tojest potreba za uredjajem koji pruza sve potrebne (a i ostale) benefite. Mislim, ne znam zasto vam je neshvatljivo da je normalno da nam je bitno da kapacitet baterije ostane isti nakon apdejta. Zamisli imas laptop od 1500e, traje baterija 12h, apdejtujes windows i nakon apdejta baterija drzi 8h. Pri tom, 99% vremena koristis laptop preko baterije (nebitno za sta). Ne mozes mi reci da ne bi popizdeo...
 
Uvek isto kao i posle svakog update-a. Bar je meni uvek to isto na , ne pratim precizno da bi rekao da li ima razlike ali i ako ima, ne primecujem u svakodnevnoj upotrebi.
 
Da, instaliramo update samo kad je baterija bolja jer nismo pod paranojom da ce da nam se navuce neki exploit, sto se nije desilo poslednjih 10 god od kad koristim apple uredjaje, i cisto sumnjam da ce se desiti. A i da se desi, bole me... Dalje, sledeci razlog apdejta ako je baterija bolja je zato sto nam je bitno koliko nam traje baterija na telefonu jer mnogi od nas nisu u prilicu da vuku sa sobom powerbank ili nisu u prilici da pune telefon 2 puta dnevno, pri tom telefon nam je preko potreban. Da ne navodim jos gomilu razloga, razumemo se...
moze screenshot trenutne verzije ios na telefonu? i koji je telefon u pitanju?
 
pa da znaju ljudi na kom je ios najbolja baterija.
mislio sam screenshot
 
Ne primecujem neke preterane razlike u bateriji sli osetno vise dropped frames ili seckanja vidim kod tranzicija. Ne uvek ali ima trenutaka kao da se smrzne ili zabode i krene da secka.
 
Pitanjce, jel moze da se vidi koliko SOT ima telefon od kad si ga poslednji put napunio do vrha, a ne samo poslednjih 24h ?:)
 
Ko puni noću kao ja može otprilike da se pohvata. Meni uveče bude telefon na oko 40% sa nekih 6-7h upaljenog ekrana. 13 PM je u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno