Šta je novo?

iOS 15

Meni posle apdejta na 15.6.1 BH odjednom pao sa 99 na 93% na 12pro.
 
meni isto, 99%
13 PM
 
Jel može neko da proveri imate li full page screenshot na poslednjoj nadogradnji? Gde god da odradim screenshot nemam opciju full page. Možda je do regiona, ne znam..
 
Ima evo i forum kad slikam ima…
 
Vidi da li se tako ponasa na svakoj web strani, pokusaj da pokrenes Safari iz App library (nekad nije htelo da radi ako je on u app folder-u), iskljuci, ako koristis, VPN, restart telefona :)
 
Hvala do toga je. Mora da se pokrene safari iz app library.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Od zene sestra uzela iphone 13 nov. Za mjesec dana pao joj BH na 99% i pocela plakati. Cime se ljudi opterecuju… Misli da je teleton neispravan, da treba mijenjati bateriju. Apple je najjaci, kako udje u ljudsku psihu sa ovakvim glupostima.
 
Meni je baterija za 2 godine opala na 86% na iphone 12 modelu. Po screnshotovima koje sam imao od početka baterija je izgubila oko 1.30h korišćenja. Sa 7h, palo je na oko 5, 5 ipo u zavisnosti jel 100% osvetljenje ili je na 60-70%.

Znači baterija se bolje održala nego po apple standardu gde kažu 1% = 1 mesec.

Pre sam mogao na 2 dana da punim, a kad je došao do 86%, dan mi izgura i ostane 10-ak procenata.
 
Kod mene na 13p za 10-tak dana dvaputa po 1% opalo.
Ranije sam se i ja opterecivao time, sad me … Kad bude za zamjenu, zamijenim bateriju ili telefona i idem dalje.
 
Нисам знао да је таква ситуација са iPhone-има. Јел тако и на Андроиду, где могу то да проверим, јел зна неко?
 
Kod mene na 13p za 10-tak dana dvaputa po 1% opalo.
Ranije sam se i ja opterecivao time, sad me … Kad bude za zamjenu, zamijenim bateriju ili telefona i idem dalje.

A šta radiš sa telefonom, ako nije tajna, pa ti baterija opada 1% na svakih 5 dana? Po ceo dan igraš igrice, ili gledaš filmove? Puniš ga dva-tri puta dnevno?

Нисам знао да је таква ситуација са iPhone-има. Јел тако и на Андроиду, где могу то да проверим, јел зна неко?

Kakva situacija?
 
A šta radiš sa telefonom, ako nije tajna, pa ti baterija opada 1% na svakih 5 dana? Po ceo dan igraš igrice, ili gledaš filmove? Puniš ga dva-tri puta dnevno?



Kakva situacija?
Nemam pojma iskreno sta se desava niti me zanima. Kupio sam od druga, koji se vratio na android, sa 92% zdravlja baterije. Sad kako sam na GO instaliram neku igricu pa za 10 tak min obrisem, filmovi nista, ustvari nista specijalno. Poneki mejl, drustvene mreze i to je to. Nakon par dana pogledam i 91%, sinoc pogledam kad je prica u temi bila o tome kad ono 90%.

Imao sam 11 PM pa 12 PM i zbog velicine nisam htio 13 PM a aman da cu preci na 13 PM u dogledno vrijeme.
 
Nemam pojma iskreno sta se desava niti me zanima. Kupio sam od druga, koji se vratio na android, sa 92% zdravlja baterije. Sad kako sam na GO instaliram neku igricu pa za 10 tak min obrisem, filmovi nista, ustvari nista specijalno. Poneki mejl, drustvene mreze i to je to. Nakon par dana pogledam i 91%, sinoc pogledam kad je prica u temi bila o tome kad ono 90%.

Imao sam 11 PM pa 12 PM i zbog velicine nisam htio 13 PM a aman da cu preci na 13 PM u dogledno vrijeme.

To ne bi trebalo da se dešava. Ili je ta baterija menjana nije original, ili je neki bug u softveru ili greška u telefonu. Recimo kod sestre na 11 je baterija bila 97%, na ios 14, kada je ažurirala na ios 15 vratila se na 100%, i još uvek je tako.

То да месечно опадне 1% BH.

Pa ovo je izuzetak, nije praksa. Očito neki problem sa telefonom.

Recimo moj 11pro, koristim ga skoro 2 godine i baterija je i dalje na 100%. A u telefonu su dva broja (poslovni i privatni), svakog dana obavim dosta poziva i razmenim mnogo poruka. Koristim viber i telegram što poslovno, što privatno, i em što baterija izgura ceo dan, em je i dalje na 100%. Naravno telefon sam kupio nov.

Tako da što se tiče baterije, ja sam zadovoljan.
 
@slaksm Telefon kupljen od druga, znam od prvog dana sta je sa njim, znam kad je kupio.
I ovako izvucem po 6h SOT sad kad sam na godisnjem pa se smaram, nekidan sam i 8h imao. Znaci baterija je dobra samo sto procenti opadaju, po kojoj logici ne znam.

Prije da tvoja nije ispravna, mislim zdravlje baterije da ti ne pokazuju ispravno. I na Xs i 11 pro, 12 i 12 pro max mi je opadalo prilikom koristenja. A za tvoj nacin koristenja da je jos uvijek na 100% mi je prosto nevjerovatno. Vjerujem da tako pokazuje, ali da je to tacno nakon godinu dana, nema sanse.
Ne znam opet neki drugi, neko kompetentni od mene, da kaze.
 
@eborko, moguće je, brojači znaju da lažu, ali to što se kod tebe dešava je još zabrinjavajuće. Padanje baterije svakih nekoliko dana za 1% nije normalno.

iOS ne koristi pun kapacitet baterije, već drži određeni deo kao rezervu. Dakle postoji jedna mala rezerva mimo ovih 100% koje iOS kaže da koristi. Recimo znamo da je baterija 3046 mAh, a iOS u stvari koristi samo 2956 mAh, kao recimo kod mene što je na ovoj slici. Zbog toga je i moguće da je baterija i posle godinu iznad 95%.




Screenshot 2022-08-24 at 12.24.53.png
 
Poslednja izmena:
Ma neka ona pada po 5% dnevno sve dok drzi dobro, meni super.
Evo najvise sam izvukao 8h , skoro sve na wifi (zabrinjujuce za mene sto sam toliko na telefonu proveo) a evo koliki je i prosjek. Juce preko 6h i to dobrim dijelom na LTE jos sam bio dosta u pokretu, tj na mjestima gdje nije bas signal najbolji.
 

Prilozi

  • 90596F9D-EAEE-43A3-B96E-50E7297F8DC7.png
    90596F9D-EAEE-43A3-B96E-50E7297F8DC7.png
    291.3 KB · Pregleda: 14
  • A28DA110-9888-40A0-9BA3-3BF979D60A1A.png
    A28DA110-9888-40A0-9BA3-3BF979D60A1A.png
    283.8 KB · Pregleda: 14
Sta mislite zasto nemamo tacan podatak o screen on time od poslednjeg punjenja telefona od 100%?
Pa zato da ne bi imali tacan podatak o vremenu upaljenog ekrana i da bi verovali njihovom battery health-u.
 
Bateriju isključivo posmatram kroz poredjenje sa onim koliko je mogla u početku da izdrżi. Zanima me isključivo da li to odgovara mom načinu korišćenja i da ne moram da vucaram sa sobom punjač :)

Oduvek je bilo da se razlike primete nakon nekih godinu dana, bilo da radim ili ne radim update telefona :)

Primera radi, baterija menjana pre skoro godinu i po dana, nepromenjen iOS i sigurno drži bar 20% kraće sa identičnim korišćenjem.

Praktično je baterija, za komotno korišćenje, zrela za menjanje nakon dve godine i nešto više, okvirno :)



Još jedna tema koja ide isključivo u pravcu baterije 😄
 
@eborko, moguće je, brojači znaju da lažu, ali to što se kod tebe dešava je još zabrinjavajuće. Padanje baterije svakih nekoliko dana za 1% nije normalno.

iOS ne koristi pun kapacitet baterije, već drži određeni deo kao rezervu. Dakle postoji jedna mala rezerva mimo ovih 100% koje iOS kaže da koristi. Recimo znamo da je baterija 3046 mAh, a iOS u stvari koristi samo 2956 mAh, kao recimo kod mene što je na ovoj slici. Zbog toga je i moguće da je baterija i posle godinu iznad 95%.




Pogledajte prilog 353318
Ovo ti kaže da je iz fabrike izašla sa 3046 mAh, a da je vremenom degradirala i da je trenutno moguće maksimalno napuniti do 2956 mAh. Kao i svaka baterija, fizički se uništava i troši. Ovo je fantastično ako je stvarno tako, ali iskreno mislim da se zaglupeo sa računicom. Bitno da tebi drži ok, apsolutno se ne treba mlatiti i gledati ;-)
 
@tuxserbia ma suština je da to merenje nije tačno, i da se ne gube živci na te gluposti. :)

Inače, evo recimo restartova sam telefon, i evo ga sad merenje, nema veze sa vezom :LOL:

Screenshot 2022-08-25 at 19.52.23.png
 
Dal je realno da se toliko stresirate oko % baterije za koji je odavno dokazano da nema veze s' vezom? :D
 
Zašto je potrebno nekad stisnuti dva puta play kada nastavljam nešto da slusam, slusam preko airpod pro i gubi mi smisao auto play kad moram opet play da stisnem
 
vala cela tema posebna moze da se napravi za % baterije :D
Elem, da li postoji nekako mogucnost da sa macbook-a upalim hotspot? da ne moram na samom telefonu da palim ?:)
 
Kod mene je ugasen na telefonu a uredno ga vidim na Mac Air M1
 
@Webb Ako si barem jednom upario telefon sa macbuk, na njemu je ostalo zapamćeno, i sve što treba da urediš je da klikneš na ikonicu za internet na makbuku i tu će ti se pojaviti i telefon kao i bilo koja druga mreža i samo je potrebno da je tu uključiš i onda će hotspot atomatski da se uključi i na telefonu.
 
hmm najace sto jesam ali kad odem na wifi mreze ne vidi moj telefon tek kad na samom telefonu upalim hotspot pojavi se telefon i mogu da se nakacim i onda sljaka sve cool. Gde gresim ?:)
 
Ponekad moras da otkljucas telefon, i onda ga vidi...
 
Nazad
Vrh Dno