Šta je novo?

iOS 15

Ovo je isto XS. Sem tih notifikacija, za sada sve radi ok..
 
Od jutros telefon radi dosta gladje, nekako se sve ubrzalo samo od sebe. Aplikacije bas brze otvara, kad ih otvori kao da prozor dolazi sa desne strane ka lijevoj.
Iskljuceno mi je autotsko azuriranje sistema kao i automatsko azuriranje aplikacija. Ne znam kako da objasnim ali je razlika primjetna. U pitanju obicna 12.
 
odradio defragmentaciju diska :)
 
Ne baš defragmentaciju. Ali trim - moguće. :)
 
Danas kad udjem u aplikaciju otvara je ali kao da svajpuje sa desne strane i bas je glatko otvarao. Sad sa mjesta aplikacije kad je pritisnem prosiri po ekranu, tj tako otvara.
Definitivno nije kao danas isto. 😅
 
Ako sam dobro razumeo samo neka bitna bezbedonosna zakrpa za koju forsiraju da se što pre instalira.
 
Ne moue da se smanji zvuk notifikacija posebno od poziva?
 
Cini mi se da malo brze ide baterija na 15.0.2 ili mi se samo cini. Kakva je situacija kod vas?
 
Meni se sad jako dobro ustalila baterija. Vise od devet sati SOT. 13pro
 
Skoro 9h SOT-a danas na obicnoj 12-ci. Gledao neku seriju i malo surfovao, dark mode i lokacija, itd. Ne znam sta jos gledate.
 
gledate serije na telefonu?
 
Zadesilo me da nemam ni laptop ni smart tv danas pa iz dosade pogledam dvije epizode "squid game"
Moze, navike se covjek kad bolje nema hah
 
Ja ni u avionu ne mogu da se nateram da gledam na tel...
 
Pozdrav ima li neko rešenje igre uopšte ne igram , ali sa suprugom ponekad igram Match Masters PVP poslednjih mesec dana igra stalno puca pri učitavanju učita do 49% i pukne.
Na 14.8 je sve radilo normalno probao sam i da obrišem igru i ponovo instaliram ali opet isto trenutno sam na 15.0.2.
Ne znam da li je bitno acc mi je registrovan na USA
 
Prvi put imam iphone pa me zanima ako vracam na fabricka podesavanja da li da se izlogujem prvo sa iclouda ili nema potrebe?
 
Zasto vracas? Cini mi se da si nedavno kupio ajfon 12.
Edit: Sutra izlazi 15.1 cini mi se
Odustao sam ipak od vracanja, planirao sam sutra posle 15.1 ali necu ipak. Naravno, osim ako ne bude nekih problema. Svakako hvala baltam0s na pomoci da imam predstavu ako nekad radim.
 
Je l ima nešto novo sa 15.1?
 
Novi rekord u trajanju baterije, cisto da javim da me ne prozivaju posle da ne izvestavam🤣🤣😁😁
 
Pozdrav društvo, razmišljam da uzmem iPhone po prvi put, da probam ios, pa me zanima par stvari.
1. Pošto telefon koristim dosta na poslu, često prebacujem razne fajlove izmedju racunara i telefona, na androidu to odradim preko kabla ili bluetooth-a najčešće, da li to kod iphona slično funkcioniše (po mogućstvu bez dodatnih programa na računaru) ?
2. Na telefonu uvek koristim dve kartice, i imam instalirana dva WA običan i WAbusiness, da li je to moguće i na ios-u?

Ima sigurno još nekih stvari koje bih pitao ali mi trenutno ne padaju na pamet,kad se setim pisacu)
 
1. Mislim da nije moguće preko kabla bez dodatnih programa, ali svakako može preko icloud drive.
2. Nisam najbolje shvatio šta ti tačno treba. Ako misliš na 1 WA klasičan + 1 WA Business, to može. Ako hoćeš 2 obična WA + 1 Business, to ne može.
 
Po meni svaka komunikacija i prenosenje fajlova iznedju iphona i uredjaja koji nije Apple je poprilicna rabota. Izmedju Apple uredjaja je milina. Osnovni minus ios-a po meni je ta zatvorenost sistema.
 
3u Tools i sve radi na copy-paste, nema nikakve rabote. Osim prenosa fajlova kompletna kontrola uređaja.
 
Nazad
Vrh Dno