Šta je novo?

iOS 14

Rastura, 14 sati SoT i jos 47% baterija. Nioad bolji update u novijoj istoriji🤣🤣🤣
 
Pošto je povučeno potpisivanje za 14.7, kakvo je stanje sa 14.7.1?
 
Jel ima neko jos problem sa random vibriranjem na iPhoneu? Guglao sam malo, ugasio sam notifikacije na Mail aplikacijama i dalje vibrira, ne dolazi nikakva notifikacija, pobrisao sam sve aplikacije koje ne koristim i dalje ne mogu da skontam zasto. I ne desava se samo meni vec i jos jednom prijatelju sa iPhone 11 Pro. Kako bih mogao naci uzrok da vidim odakle te vibracije dolaze?
 
Pozdrav,

Da li je koincidencija ili od update-a (14.7.1) ali ja imam problem sa slanjem/primanjem SMS-a (Not Delivered) od jutros. Posle restarta ili nakon telefonskog poziva nekoliko sms-ova moze da se posalje/primi a onda ponovo pocne sa "Not Delivered" pri slanju SMSa, kao da zaglupi. Ciklus mogu da restartujem ponovo restrtom telefona ili pravljenjem poziva. Ostalo sve radi normalno, poziv. Setting za poruke je u redu, probao sam i reset Network settings-a. Jel imao neko nesto slicno i sta bi moglo biti? IP7

Hvala unapred.
 
Pozdrav,

Da li je koincidencija ili od update-a (14.7.1) ali ja imam problem sa slanjem/primanjem SMS-a (Not Delivered) od jutros. Posle restarta ili nakon telefonskog poziva nekoliko sms-ova moze da se posalje/primi a onda ponovo pocne sa "Not Delivered" pri slanju SMSa, kao da zaglupi. Ciklus mogu da restartujem ponovo restrtom telefona ili pravljenjem poziva. Ostalo sve radi normalno, poziv. Setting za poruke je u redu, probao sam i reset Network settings-a. Jel imao neko nesto slicno i sta bi moglo biti? IP7

Hvala unapred.
Sam sebi da odgovorim. Potrosio sam predvidjenu kolicinu podataka na svojoj tarifi pa sam prebacen na spori net a u isto vreme se updatovao Ios na 14.7.1 tako da ne znam sta je uzrok, ali sve funkcionise dobro nakon prebacivanja na 3G podesavanja. Ovo pre nisam morao da radim. Vraticu se na 4G kad me vrate na brzi net ponovo cisto da proverim da li je do toga nesto.
 
Ima li naznaka da će Aple da se uozbilji i napravi notifikacije kako dolikuje, a ne ovaj hot mess od obaveštenja...
 
ios 15 :)
 
Kako dodati/vratiti weather widget u Smart Stack? Bio je tu i nestao, probao da obrišem i ponovo instaliram Weather ali nije pomoglo.
 
Da li se ovo ikada ikome desilo?
Drugaru se desila jedna luda situacija, zamalo svoj IP12Pro nije slomio.
Screenshot-ovao poruku iz Vibera i poslao Osobi 1 i odmah obrisao (ima ona opcija kada se nakon screenshota podeli na Viber da se obriše).
Nakon 5-6h od toga šalje Osobi 2 screenshot koji je upravo odrađen i Osoba 2 dobija zajedno sa tim i onaj screenshot od pre 5-6h koji je obrisan i koji uopšte nije označen da se šalje, naravno.

Dakle, nije ušao u viber i četovao i slao screenshot-ove već direktno iz screenshot nativne IOS opcije prosledio screenshot na viber kontakt.
iPhone je nekako obrisan screenshot poslao, da stvar bude gora, slučajno poslati screenshot nije zadnji, već 2-3 su bila između toga, dakle random obrisani screenshot je poslao.
Na njegovom četu se to uopšte ne vidi, dok osoba koja je dobila vidi tu sliku i naravno poslala mu je screenshot jer nije verovao.

Ne vodi dvostruki život, srećom, već je devojci priređivao iznenađenje koje planira par meseci. Čim je videla screenshot, skapirala je da se sprema iznenađenje. Čovek odlično poznaje tehnologiju tako da zna šta radi, nije noob.
Malo zastrašujuće.
 
Viber sta drugo reci…
 
Viber stvarno postao tesko djubre. Branio sam ga ali vise ne vredi.
 
Nijedna od tih IM aplikacija ne radi skroz kako treba, uključujući i iMessage.
 
Probao , uglavnom, sve i nista to ne radi kako bi ja volio. Jedino nisam ozbiljno i u duzem periodu testirao imessages jer nemam s kim. Mozda se najbolje pokazao facebook messanger tj on “budi” telefon najcesce posle duzeg mirovanja mada ni to nije konstantno. Sve u svemu, ćorak.
 
Od juce 11 PM doslovno gori😂. 14.7.1.
Neko azuriranje je moralo zeznuti stvar. Ili nas spremaju za ios 15😳😅
 
Edit:
Obrisao ovih 6-7 aplikcija sto sam azurirao i sad djeluje sve ok. Vracam 1 po 1… Da tako moze zeznuti bateriju i telefon glupo azuriranje…
 
Nazad
Vrh Dno