Šta je novo?

iOS 10

Ok,definitvno je znacajna razlika kada se isključi rtw. iMessage o dalje koristim, ne srče u pozadini i kada se ne koriste one nove kerefeke.
 
iMessage ubija bateriju u slucaju kada se koriste stikeri i animacije... u normalnoj upotrebi nema razlike u odnosu na 9... Lak je test, igrajte se sa stikerima 10 minuta i videcete da se telefon usijao bukvalno :d

Sto se tice rtw, gresite da on utice na bateriju znacajno, trosi cak manje nego brojanje koraka jer motion co-processor u tom slucaju ne mora da racuna dodatno i izbacuje noise od blagog pomeranja telefona...

Sad kad sam skapirao za imessage problem baterija traje malo duze nego na 9...
 
Ne grešim. Kod mene je baš očigledna razlika u trajanju baterije sa uključenim i isključenim rtw.
 
Super, ja sam objasnio kako funkcionise, ali ti ako mislis da ti zbog toga duze traje slobodno drzi iskljuceno...
 
Danas krenulo zamrzavanje kamere pri svakom startovanju, smor...


TT
 
Super, ja sam objasnio kako funkcionise, ali ti ako mislis da ti zbog toga duze traje slobodno drzi iskljuceno...

"Objasnio" si da troši manje nego fitness tracking (koji držim isključen odavno). Ja kažem da je, u mom slučaju, činjenica da troši mnogo manje baterije kad je isključen rtw. Ne znam da li je tako kod ostalih, ja sam rekao moje zapžanje i ne znam šta tu ima da se misli
 
Nema potrebe za raspravom i takvim dečijim odgovorima, tvoj izbor... Nadam se da si svestan da ti gyroscope i mo co-procesor rade i pored toga sto si iskljucio fitness...
 
Tvrdiš da upaljeni fitness tracking i rtw nemaju nikakvog (ili vrlo malog) uticaja na bateriju? Za ft ne smem da tvrdim, držim ga isključenog jer ga ne koristim (mada u bilo kom tutorijalu za štednju baterije navode da bi ga trebalo isključiti), za rtw je činjenica da primetno troši bateriju na mom uredjaju.
 
Tako je, jer kad isključiš fitness samo procesor ne radi eliminaciju noise kako se ne bi detektovali lažni koraci a rade gyro i mo cop koji su potrebni za ostale procese... ove sam testirao i u praksi na dva iphone koja nažalost moram da nosim i nema uticaja primetnog sa upaljenim i isključenim fitnesom ...

Sto se tice rtw tu nema nikakve kalkulacije procesora dodatne i sem ako nije zabagovano nešto sto je moguće svakako kao sa iMessage onda nema nikakve logike da troši bateriju...
 
Meni i iMessage i ovo uključivanje ekrana je super stvar. Ove animaciju će tek postati hit.
Do juče se kukalo, kako na 6s ljudi ne mogu da vide notifikaciju, zbog brzog otključavanja, evo sad se može. I opet ne valja, ne može se ugoditi svetu...
 
Pa džaba gledanje notifikacija ako srče bateriju. I meni na kraju dana završi sa nekih 15% manje nego na 9.3.5. Probaću kroz par dana da ugasim raise to wake pa da uporedim. IMessage mi nikad nije bio uključen tako da on ne pravi problem sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Takođe da potvrdim, bez raise to wake baterija više drži. Makar za 15%.
 
Отисци на прстима су ми баш слаби, прошли тач ај ди није ни радио како ваља, сад ради врх, ал морам барем пола секунде више да држим, и оно - цап, скратили су вријеме за отварање сири....
Probaj jedan isti prst da snimiš na više profila, tri-četiri... To ubrzava otključavanje.

Slučajno sada provalih da kada se uđe u meni "Touch ID & Passcode" i kada se prisloni registrovani prst na dugme, zatamni se polje pod "Fingerprints" koji odgovara tom prstu :)
 
Probaj jedan isti prst da snimiš na više profila, tri-četiri... To ubrzava otključavanje.

Slučajno sada provalih da kada se uđe u meni "Touch ID & Passcode" i kada se prisloni registrovani prst na dugme, zatamni se polje pod "Fingerprints" koji odgovara tom prstu :)
То сам и урадио =] Него некако сад кад притиснем, појави се unlocked, па морам поново заноткључавање х) Да будем искрен не знам шта је фалило старом систему х)))

Елем, сигурно су само rtw и imessge, чим сам то двоје искључио, сигуран сам да је батерија као стара... Можда за који проценат поруке више да вуку.

Како нико од ових тестера није видио ово за батерију, невјероватно. Све фан бојсим
 
Srce bateriju ali brzo kao munja... Izgleda ne moze i jare i pare :(
Ja sam se vratio na 9.3.5


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Како нико од ових тестера није видио ово за батерију, невјероватно. Све фан бојсим������
Ja nemam problema sa time, ili se ne pokazuje još uvek. Jutros sam u pola 8 sam skinuo tel (6s+) sa punjača, bio je 2 sata u flight modu, kada sam pisao prethodnu poruku (19:14h) bio je na 29%, evo još uvek je na 29%, mada ga nisam koristio ovih sat vremena.

Da li kažete da RTW jede bateriju dok se telefon ne upotrebljava?
 
Jamodisevljen svakim telefonom uzeh stari telefon iz kolekcije da ga koristim par dana ip5 baterija je fantazija
 

Prilozi

  • IMG_3632.PNG
    IMG_3632.PNG
    102.3 KB · Pregleda: 147
I sta bi na kraju, vredi li preci na ios 10 (iphone se i 5s), oba su na 9.3.2 i rade savrseno, baterije odlicne, sta se to konkretno dobija sa 10 sto nedostaje 9?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vredi sve uredjaje koje imam koristio sam i koristim ih na gm verziji sada nemam porblema sa baterijom i slicno.
 
Nisam primetio problem sa baterijom (6S) a ukljucen mi je RTW i stize mi mnogo vise iMessage poruka nego inace, ljudi vezbaju na meni od kako sam im rekao za nove fore.

Savet za ove koji kubure sa baterijom, a i generalno, nikad ne pokusavajte da promenite/pogasite vise stvari od jednom, necete sa sigurnoscu pronaci sta vam pravi problem.


Da li je neko probao D3GO aplikaciju na iOS10, da li radi?
 
Radi...
 
Pozdrav ljudi! Interesuje me vredi li staviti 10ku na iPad 2 mini? Da li je to neko sa foruma vec učinio?
 
Što sam sad primetio da postoji preporuka aplikacija u multitaskingu pri dnu.

8cf6ad5347b75882b4c747e3be3f0717.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam instalirao na mini2 i za sad nema nikakvih problema, jos se niko nije zalio :D
 
Ja bih rekao da su uočena "ubrzanja" delom optička varka zbog ubrzanih animacija prilikom otvar/zatvar appsova, a delom posledica drukčijeg rada iOS u pojedinim app. Npr. Fejsbuk sada preloaduje stranice sa tajmlajna i dešava se da kad na neku klikneš da se pojavi odmah. Ne znam samo da li preloaduje sve ili na osnovu nekog algoritma koji pretpostavlja na šta korisnik najčešće klikće. Isto je mislim i u Safari-ju - preloaduje linkove sa stranice.
Elem, teži slučaj je da iOS10 realno brže radi ali i osećaj brzine se računa, tako da ubrzane animacije svakako doprinose tome kao i preloading.
Znači nerealno je očekivati da je 10-ka brža od 9-ke, ali osećaj da je brža je realan u spomenutim scenarijima.
Ja koristim najsporiji Ajfon koji podržava 10-ku (5c), i ovo što sam spomenuo mi daje osećaj da radi brže ili isto kao i na 9.3.5. Ponekad se desi da na tren zakoči prilikom skrolovanja springboarda ili menija, i tu se vidi da zapravo nije brži.
Ponekad isto kad sam u message konverzaciji ne reaguje odmah kad pipnem back. Ok, treba malo o da se "slegne" nakon apgrejda.

Pitanje: pročitah negde da efekti u iMessage tipa ono send with baloons/confetti, ne radi ako primalac nema uključeno Reduced motion, što mi zvuči neverovatno da ne kažem nemoguće, al opet ne znam zašto bi na tom sajtu to uopšte ustvrdili da nisu proverili, ne bi valjda lupili tek tako takvu bitnu stvar, odnosno objavili nepostojeći bag.

Jel zna neko jel to istina ili ne? Nisam stigao da proverim sa nekim drugim Ajfonom da li prima takve poruke ili ne.
 
Poslednja izmena:
Ja sam instalirao na mini2 i za sad nema nikakvih problema, jos se niko nije zalio :D

Najviše me brine kako ce se ponašati baterija koja sad drži odlično. Za nekih 9 meseci koliko imam mini 2 bateriju sam punio svega 22 puta. Instaliracu update tokom dana i vide u kako radi.
 
Samo da proverim, mada sam skeptičan, da li iOS 10 može nekako "na foru" da se instalira na uređaj koji zvanično nije podržan, konkretno iPad mini?
 
Da li se jos nekom desava "smrzavanje" kamere na 10-tki? 6s+ je u pitanju


TT
 
Da li se jos nekom desava "smrzavanje" kamere na 10-tki? 6s+ je u pitanju


TT

Prestalo posle reboot-a, dešavalo se s' vremena na vreme. SE je u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno