Šta je novo?

iOS 10

Blago tebi.
 
nisi mogao nista maloumnije da kazes? kako ti kupujes sa app store-a?!
 
Pa bolje je tako sarkastično pričati, nego dati konkretan odgovor ili bar ući normalno u raspravu.

Apple doseže toliko da neće da stave ni naš pozivni broj i onda ne možeš da uključiš vrlo bitnu stvar, a to je two-step autorizacija za Apple nalog.
 
Jel moze neko da napise iskustva sa baterijom na IOS 10, ako nije rano jos za to..
Konkretno me zanima za 5s i SE..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Већ сам рекао за мене, 6s, очај батерија, сигурно ми је 20% гора... поискључивао сам неке ствари типа iMessage и wake
 
pa nekima je lakse da trose tastature u prazno.
pazi, resenje mi je da se prijavim na hrvatsku da bih kupovao, pazi da necu, godinama sam jurio gift kartice i uplacivao raznim qvaucherima da bih kupio aplikaciju, two step verification ne radi i dzaba ti sva sigurnost iclouda, keychain se takodje podesava uz malo gimnastike...
posle 8 godina iOS-a mogu samo reci dosta je bilo...
 
Meni i dalje na 6s ne radi u porukama ona opcija kad stisnes strelicu (za slanje sms) da se pojave "bubble animations", tj "send with effects" - invisible ink, gentle, loud, slam. Jednostavno se nista ne desava. Sve ostalo radi normalno.

Da li jos neko ima tih problema?

Jednostvno ih skineš
 
Svi smo srecni i uzbudjeni zbog tebe, da te dobro sluzi android.Nadamo se da ces nas ubuduce postedeti komentara na ovom delu foruma.
 
Ako je neko imao problema sa dictionries: Settings > General > Dictionary. Ne znam kako i zasto mi je izbrisao dictionaries prilikom update-a.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Od skoro koristim iPhone i nikako ne mogu da podesim nalog da kupujem preko appstora. Da li je uopse moguće kupovati iz Srbije


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mozes , otvori skrill acc i povezi ga sa svojom karticom/deviznim deponuj lovu na skrill , zatrazi da ti posalju njihovu cc i sa njom mozes da kupujes.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez velike mudrosti se kupi gift kartica i redeem-uje kod a da ne pricamo o tome da u toj varijanti se ne naplacuje dodatni porez bez obzira koju ste drzavu stavili pri pravljenju account-a na US Store-u ;)

Nepotrebno je da stavljate Delaver ili Montanu ili vec neku drzavu gde ne naplacuju porez.

Toliko o gimnastici.

Za Two step verifikaciju jeste steta sto ne radi jos uvek u Srbiji ali se nadam da ce i to uskoro biti omoguceno.

Da ne bude sve off u temi, cisto konstatacija da 5s bolje radi nego na iOS 9 a pricamo o telefonu koji je vec solidno star u odnosu na vreme kada je proizveden.
 
ako je neko koristio airlaunch ranije, vise nece biti u mogucnosti da napravi precice za data connection, wifi, location i bilo sta iz settingsa, jer je to disablovano zbog iosa 10
 
Сад ми је батерија нормлнија како сам disable -ово iMessage, дефинитивно нешто није у реду, жале се људи по твитеру
 
Ja sam downgradeovao na 9.3.5 i više mi odgovara, mada ću svakako prodati iPhone.
 
Viber i whatsapp dobili odlicne apdejte i potpunu integraciju u iOS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je Viber katastrofa. Preuzeo je tonove sistema, tastatura se baguje, ne čuje se klik za svako pritisnuto slovo, neće da se otvori u slajdu sa ekrana.... Nadam se da će uskoro novi update.
 
Nemam ni jedan tvoj problem sa tastaturom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Par puta sam imao bug da kad odgovaram sa lock screena preko notifikacije, zadrzim prst na home dugmetu i da se telefon otkljuca, pritom ostaje tastatura preko pola ekrana na Home screnu

acfff17938a0a820146b2f6935b251d6.jpg
 
Reboot posle update-a?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
ako je neko koristio airlaunch ranije, vise nece biti u mogucnosti da napravi precice za data connection, wifi, location i bilo sta iz settingsa, jer je to disablovano zbog iosa 10

Ovo sam bas hteo da pitam, bas steta sto sjebase ovu opciju.


TT
 
Bogami, 10ka jede bateriju
 
Isključiti Raise to wake za bolju bateriju. Razlika je osetna.
 
Pa izgleda, rtw + iMessage ubijaju bateriju. Šteta, navikao sam na rtw, ali mislim da cu morati da ga koljem. Definitivno dosta lošija baterija nego 9.3.5
 
Par puta sam imao bug da kad odgovaram sa lock screena preko notifikacije, zadrzim prst na home dugmetu i da se telefon otkljuca, pritom ostaje tastatura preko pola ekrana na Home screnu

acfff17938a0a820146b2f6935b251d6.jpg

Kako ovo funkcioniše? Meni kad stigne sms i kad uradim slide for more otvori mi aplikaciju za poruke. Kako se uključuje ova opcija, odgovaranje sa lock screen-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa izgleda, rtw + iMessage ubijaju bateriju. Šteta, navikao sam na rtw, ali mislim da cu morati da ga koljem. Definitivno dosta lošija baterija nego 9.3.5

Кад сам заклао поруке и rtw вратила се батерија на исти ниво...Катастрофа, тотално бескорисно постаде. Поред Whats upa, vibera, facebooka jos ovo ga je dotuklo.

Само кад би продужили вријеме притиска на дугме за отварање сири/гласовних команди, и даље грешком палим кад откључавам после апдејта, никакве оне форе не помажу :( Отисци на прстима су ми баш слаби, прошли тач ај ди није ни радио како ваља, сад ради врх, ал морам барем пола секунде више да држим, и оно - цап, скратили су вријеме за отварање сири....

Мени се овај update не свиђа. Да могу, вратио бих на деветку. Као да Епл пређе неким ccleanerom па све почисти и онда се успори до идућег апдејта и све тако :Д
Глупаве нотификације са 3Д тачпм, не могу људски ништа да одрадим, проблеми са случајнимпаљењем voice commands i siri, очајна и непрегледна health апликација, и очајан messenges који убија батерију.

Са дизајном су опасно почели да се зезају и глупирају у задње вријеме...
 
Poslednja izmena:
Bogami, 10ka jede bateriju

Bogme jede i to ozbiljno - meni je sprzila telefon danas.

Inace primetio sam bag - jako cesto ne mogu da aktiviram SwiftKey prilikom brzih akcija (odgovaranje na poruku) iz notifikacija.
 
Ne znam, meni je baterija ista ili malo i bolja na 10tki, koriscenje i opcije identicne.


TT
 
Bogme jede i to ozbiljno - meni je sprzila telefon danas.

Inace primetio sam bag - jako cesto ne mogu da aktiviram SwiftKey prilikom brzih akcija (odgovaranje na poruku) iz notifikacija.
I na starom iOS-u imam sličnu grešku sa SwiftKey da neće da se aktivira u aplikaciji nego moram da odem u neku drugu aplikaciju, pozovem tastaturu i vratim se u prethodnu aplikaciju. Ponekada baš smara, non-stop bude tako.
 
Мени се овај update не свиђа. Да могу, вратио бих на деветку. Као да Епл пређе неким ccleanerom па све почисти и онда се успори до идућег апдејта и све тако :Д
Глупаве нотификације са 3Д тачпм, не могу људски ништа да одрадим, проблеми са случајнимпаљењем voice commands i siri, очајна и непрегледна health апликација, и очајан messenges који ...

Pa koliko znam, apple još uvek potpisuje 9.3.5 tako da možeš još uvek da se vratiš na 9-ku.



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kako ovo funkcioniše? Meni kad stigne sms i kad uradim slide for more otvori mi aplikaciju za poruke. Kako se uključuje ova opcija, odgovaranje sa lock screen-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk

3D Touch na poruku i otvara se reply sa lock screena. Ukljucene su mi notifikacije i vidi se sadrzaj poruke na ekranu, mozda je to kljucna kombinacija, ne verujem da bi radio reply a da na LS izlazi samo notifikacija bez sadrzaja.

Кад сам заклао поруке и rtw вратила се батерија на исти ниво...Катастрофа, тотално бескорисно постаде. Поред Whats upa, vibera, facebooka jos ovo ga je dotuklo.

Само кад би продужили вријеме притиска на дугме за отварање сири/гласовних команди, и даље грешком палим кад откључавам после апдејта, никакве оне форе не помажу :( Отисци на прстима су ми баш слаби, прошли тач ај ди није ни радио како ваља, сад ради врх, ал морам барем пола секунде више да држим, и оно - цап, скратили су вријеме за отварање сири....

Мени се овај update не свиђа. Да могу, вратио бих на деветку. Као да Епл пређе неким ccleanerom па све почисти и онда се успори до идућег апдејта и све тако :Д
Глупаве нотификације са 3Д тачпм, не могу људски ништа да одрадим, проблеми са случајнимпаљењем voice commands i siri, очајна и непрегледна health апликација, и очајан messenges који убија батерију.

Са дизајном су опасно почели да се зезају и глупирају у задње вријеме...

Probaj da ukljucis Rest Finger to Open, tako da kad probudis telefon na Home/Wake kratkim pritiskom (ako si vec iskljucio RTW), nastavis da drzis prst na Home dugmetu dok ti ne ocita otisak prsta. Tako sigurno neces aktivirati Siri.
 
Nazad
Vrh Dno