Šta je novo?

Intel Skylake

Ja da imam takav bios vise bi vremena provodio u njemu nego u windowsu. :D
U biosu pod stavkom advanced meni-System Agent (SA) Configuration-Graphics Configuration prebaci sa auto na IGFX.
Snimi izmene i restart, prebaci dvi/hdmi kabal na konektor na ploci.
 
Jok,nece da mogne:).Kaze kad probam da pokrenem igru,da mi graficka ne podrzava all features...A kako da kompletno rucno iskljucim u biosu integrisanu?
 
Nisam stavio drajvere za integrisanu.Zato sto oni sa sajta Asusovog nisu hteli da se instaliraju.

Ja mogu da potpisem da nije problem do procesora.Mis radi perfektno ali cim pokrenem igru ode do djavola.

Ali ne znam vise gde da trazim problem.

Evo probao sam ove drajvere sto si dao.Iskace mi poruka da ne ispunjavam minimalne sys zahteve da bih mogao da ih instaliram
 
Poslednja izmena:
Ne moze 2 odjednom graficke , izvadi AMD graficku , prikaci na DVI/VGA od ploce monitor , tada ces moci da koristis samo Intel HD graficku.
 
Nisam mislio da isključiš integrisanu, već da je uključiš. Ne moraš da vadiš diskretnu. Samo izbriši Crimson drajver. Pogledaj na uputstvu za BIOS: Advanced -> Graphics Configuration -> Primary Display => IGFX. Samo prebaci kabl od monitora sa grafičke na ploču. Za početak ne treba da instaliraš nikakve drajvere za Intel grafiku, Windows će to srediti. Briši sve što instalirao. Ako ti treba neki drajver, skidaj sa Asusovog sajta za ploču
 
O cemu vi ljudi pricate? zasto brisanje drajvera? samo prebacivanje u biosu na integrisanu.
Nema sta da ucitava te drajvere kada je diskretna iskljucena u biosu.
Saceka 3-4 minuta windows 10 sam svlaci intelove drajvere, provereno x puta.
Sa AMD i Intel integrisanom sam isprobao ovo, radile perfektno.
 
Poslednja izmena:
Aj danas cu da probam to sa integrisanom,skinuo mi je jutros w10 preko uodate drajvere za integrisanu graficku.Probacu kad dodjem kuci da prebacim ponovo u biosu na integrisanu.

Ako ima jos neko neku ideju sta moze da se ukljuci iskljuci u z170 biosu da moze da pravi/sredi ovaj problem?

Ljudi ako treba platicu vam ko moze da mi sredi.Stvarno sam vise ocajan sta vise da radim.Svaki dan gubim po nekoliko sati trazeci resenje.
 
O cemu vi ljudi pricate? zasto brisanje drajvera? samo prebacivanje u biosu na integrisanu.
Nema sta da ucitava te drajvere kada je diskretna iskljucena u biosu.
Saceka 3-4 minuta windows 10 sam svlaci intelove drajvere, provereno x puta.
Sa AMD i Intel integrisanom sam isprobao ovo, radile perfektno.
Znam da radi (iz prve ruke), ali sam mislio da pobriše sve drajvere, pošto niko više ne zna šta je instalirao i odakle.
 
Ma jok isto bilo,kad sam prebacio na integrisanu.
Da nema neka podesenja u biosu na z170 plocama da mogu da uticu na ponasanje misa?

Ako moze pomoc oko jos koje stvari i necu da smaram

1.Kako da iskljucim skroz integirsanu graficku(posto mi stoji na auto)
2.Kako da iskljucim integrisanu zvucnu
3.Kako da iskljucim HPET(vidim da to dosta preporucuju)

I da li ima jos nesto da treba da iskljucim.Ja sam ubedjen da je nesto do biosa.
 
Ljudi jel moze neko da mi da sliku kako ste vi podesili usb settings u biosu...I sto mi ne da da iskljucim CSM u biosu...Vrati me nazad u bios svaki put.
 
Skylake ne podrzava klasicnu ddr3 memoriju jel da? Hteo sam da uzmem neku jeftinu maticnu koja podrzava ddr3 memoriju da ne bih kupovao novu, i neki pentium g4400 prvih mesec dana, posle bih uzeo neki i3 6100 i neku ddr4 memoriju, ali na netu se kaze da moze da se osteti proc sa memorijom na 1,5v na koliko rade ove moje... I da jel moze na B85 cipsetu da se klokne, mozda bih uzeo tu neku maticnu i g3258 naklokao i tako drzao mesec dana i posle uzeo neki i5 haswell ili sta ja znam...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Za 1151 podnožje postoje ploče i sa DDR3 i sa DDR4 memorijom.
 
To znam, ali ddr3L, a ja imam 12gb obicne ddr3 na 1,5v, jel nece to da sprzi unisti ili sta vec procesor? Msm na netu kao ne preporucuju bla bla truc, ali ako neko vec ima slicnu kombinaciju i radi samo da mi kaze :)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Nije pitanje da li radi. Radi, već je pitanje koliko dugo može tako da radi, da li je to godina, dve ...
 
Pozdrav ljudi,
Treeba mi mala pomoc...Vec dugo vremena imam problem dok koristim mis.
Posto se to dogodilo kad sam presao sa amd na intel platformu...U medjuvremenu sam ponovo promenio plocu i procesor..

Da li neko moze posle praznika da mi pozajmi ram memoriju da istestiram jos i to?
Da ne bacam pare za dz i za to.
 
Imam tu plocu i moze da se malo poveca radni takt procesora, a odu i performanse gore.
 
Da li je neko radio BCLK overklok skylake-a bez K na Asrock-Hyper seriji ploča?
Da li je možda zbog tog eksternog BCLK kontrolera bolji OC? Stabilniji sistem? Da li može da radi i IGP pri nekom slabijem OC?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas sam postao vlasnik delidovanog 6700k jos da se nabode na plocu i da uzivam [emoji4]
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li mogu nesto da radim sa i3 6100 na MSI Z170 G45 Gaming ploci? Trenutno temperature idle 29C i full ne prelazi 42C sa CM412S.
Uskoro stize 6700k.
 
skines modifikovani bios za tvoju plocu i overklokujes preko bclk-a
 
Kako je najlakse podesiti memoriju da radi na 3,200?

Drug uzeo 6700K, Ripjaws V 2x8GB i Maximus VIII Hero.
Plocu je uzeo na akciji, za 100e(to se zove akcija). Ram i procesor uzeo po mojoj preporuci, nadam se da nisam pogresio.

Koje je najlakse resenje, XMP ili manualno? Nisam u prilici da tweakujem, jer je on iz AU, a bas slabo se razume.

@KOLOS
Upomoc :D
 
Poslednja izmena:
Koje su ok temperature za svaki dan na OC-ovanom 6600k? Upravo sam ga digao na 4,3 sa 1,3v, prime pola sata vrti, max temp 79c?
Kakve su vase temperature i da li da probam da smanjim voltazu?
 
Ivane
Ako ploca moze sa xmp da izgura onda nista lakse mada sam ja pobornik manuela sve sto ima na ploci,ti moduli bi trebali bez problema da rade na toj ploci sa XMP
orckristeg
Skidaj napon dok moze,nije opasna temperatura pod prajmom ali uvek je bolje da je hladnije,ja sam mog drzao na vodi sa max temperaturom od 68C za 4.5Ghz sa 1.350v,al delidovanog...
 
Nazad
Vrh Dno