Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Pa ništa čudno jer i kod njih napon na Auto ide do 1.28V :)
 
Standardna politika intela, guras maks dve godine jednu plocu, next gen cpu, njegov refresh i posle nova ploca i cipset. Mooozda pazarim ryzen ili coffee sledece godine, mada ne zurim :D Ima sam prilike da se igram sa svim skorasnjim procesorima ( skylake,, haswell-E, broadwell-E, kaby lake, ryzen) u vise navrata i nisam nesto odusevljen :D Kod mene bi radio identican posao kao i do sad za vise novca, a razlike ne bi ni video.
 
Došao u goste ... :)
 

Prilozi

  • Der 8auer.jpeg
    Der 8auer.jpeg
    125.7 KB · Pregleda: 174
Gde si nabavio ako nije tajna?
 
Nije tajna ;)
Ima da se stišće ovig dana ... :banana:
 
Napiši gde-pošto si nabavio pre nego što deliduješ, da ako ti crkne proc ne ostanemo uskraćeni za odgovor :)
 
Porucio sam i ja preko jednog naseg trgovca, Delid-Die Mate 2+Coollaboratory Liquid Ultra. 60+15e, sve djuture 75e.

Javljam kada zavrsim sve pa ko hoce prodajem sledecem.
 
Gde mi ne reče ranije, taj mora da je bolji od ovog iz HU :D

Aktionspreis :d
 
Poslednja izmena:
Ok super. Kako ste vi prošli sa delidom, Vlajjo jel odrađeno to kod tebe?
 
Meni je stigao danas tool sa pastom, nisam imao vremena da odradim delid, sutra bi trebalo da zavrsim to, pa javljam rezultate.
 
Ja još nisam ništa nisam uradio zbog nedostatka vremena, nadam se ovih dana ... :)
 
Odradjen danas delid, sve je proslo bez problema. Stavljena Liqud Ultra pasta na samom cipu i IHS-u.

Ovo su rezultati pre i posle delida (Lynx, All Memory, 5 min test:

Fabricka zvaka:

attachment.php


Delid:

attachment.php


Dobio sam za 12-13c hladniji cpu, s' obzirom da je tek delidovan cpu i da pasta tek treba da krene da funkcionise, ovo je sasvim dobar rezultat. Sada ima prostora za ozbiljniji OC, a to je i razlog spustanja temperature.

Ja prezadovoljan :)
 

Prilozi

  • Delid.jpg
    Delid.jpg
    168 KB · Pregleda: 668
Poslednja izmena:
Dobio si vise od tih 12 stepeni, pogledaj max rpm cpu fan (-200 posle delida).
P.S. ispalo kao sto je I.N. testirao: bez delida stabilnih 5GHz je san za 99% i7 7700k (4600-4800MHz plafon za vazduh).
 
Poslednja izmena:
Da, i to sam primetio, a treba uzeti u obzir i nesto vecu ambijentalnu temperaturu, prvi ss je ustvari kopiran od mojih ranijih postova, dakle taj test je radjen pre mesec dana skoro kada je sigurno bilo hladnije za par stepeni.

Dakle, sveza pasta, -200 rpm, kao i veca ambijentalna temp, to mu dodje sigurno preko 15c dobitka.

Cim nadjem vremena ganjam stabilan 5 GHz OC, sada se itekako otvorila prilika za to.
 
Fin pad tempa. Biće interesantno videti da li će moći da se izvuče 5.1 ili 5.2 za gaming uslove.
 
Interesantna stvar,koju sam morao probati iako su me ovde ubedjivali da ne moze :)
Ivance preporucio da postujem ovde da cujemo misljenja.
Inace nista nisam dirao,sve je na auto,probano sa vise stapova,od prastarih do najnovijih,svi rade bez problema.

19197484_1942059706077913_1581006701_o.jpg

19197734_1942059689411248_1023736229_o.jpg

19197432_1942059679411249_1352737907_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Iako na casekingu pise da nema, ovo je stiglo juce :)
idem sutra na odmor i posto mi je stiglo u Svicu jer nece da salju u Srbiju bice kod mene za nekih 20tak dana

19250952_1429544497107071_1875155788_n.jpg
 
Dobio si vise od tih 12 stepeni, pogledaj max rpm cpu fan (-200 posle delida).
P.S. ispalo kao sto je I.N. testirao: bez delida stabilnih 5GHz je san za 99% i7 7700k (4600-4800MHz plafon za vazduh).

Ovo da izjaviš na našem forumu?! Bogohuljenje! Svi znamo da je i7 7700K na 5 GHz postulat za razumevanje svih testova i u njega se ne dira. Apropo većine korisnika ovog foruma koji ovde imaju taj procesor na toj frekvenciji.
/sarcasm

Radio sam svakave modove u životu sa IT komponentama ali se nikada nisam usudio da delidujem CPU. Jesam polirao headspread-er i telo hladnjaka. Jesam modifikovao grafike i menjao hlađenje, bacao sve pod vodu ali kupiti najskuplji i7 7xxx procesor za dekstop i onda popravljati ono što su u fabrici zasrali da bih dobio bolje hlađenje je ipak malo previše :) (a da, kupiti i alat za delid i pastu pride).
 
Ma ko nije sek'o žiletom više prste nego razmak između IHSa i 4c/8t jezgra s pločicom da se ne javlja :)))

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Ovo da izjaviš na našem forumu?! Bogohuljenje! Svi znamo da je i7 7700K na 5 GHz postulat za razumevanje svih testova i u njega se ne dira. Apropo većine korisnika ovog foruma koji ovde imaju taj procesor na toj frekvenciji.
/sarcasm

Radio sam svakave modove u životu sa IT komponentama ali se nikada nisam usudio da delidujem CPU. Jesam polirao headspread-er i telo hladnjaka. Jesam modifikovao grafike i menjao hlađenje, bacao sve pod vodu ali kupiti najskuplji i7 7xxx procesor za dekstop i onda popravljati ono što su u fabrici zasrali da bih dobio bolje hlađenje je ipak malo previše :) (a da, kupiti i alat za delid i pastu pride).

Pixell ostario si brate priznaj ;)

Nekad se modovalo, ih srecnih li vremena :) Kad stigne onaj 10 Core, ima da skalpiram CPU i temu cu posebno tebi posvetiti ;)

P.S. Sta ono viri na grafickoj kartici? :)

Sto bi ti rekao, volim i ja vas :D
 

Prilozi

  • P7090303.jpg
    P7090303.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 160
  • P7090305.jpg
    P7090305.jpg
    1,022.5 KB · Pregleda: 150
Ili sam ostario ili sam neke stvari radio pre vremena. Nekada se ljudi krstili i prozivali druge jer si u želji da nešto poboljšaš morao da zasučeš rukave i praviš volt modove, vođene blokove, lupove, moduješ BIOSe, poliraš hladnjake, uvoziš egzotične stvarčice. Trošiš Bog-zna-koliko vremena i novca da bi osetio onaj buzz na kraju kada završiš.

Onda došlo vreme automatike. Procesori, grafike sve se samo overklokuje i moduje. Turbo bustovi, power stejtovi. Zaključani množioci, limitirani kontroleri, digitalne igračke.
Tri projekta sam pre neku godinu započeo, eno mi na stolu venu. Nema se vremena više, old razor sindrom.

Izgleda da se moda vraća ali nije u pitanju entuzijazam sada već seci uši krpi doope. Možda sam mator (a jesam realno da se cimam) ali ova RGB revolucija me nešto ne radi :)
Mnogo mi velika lutrija taj delid na i7-7700K. Kad već ima garantovanih prebinned procesora za malo više novca. Ali ajd' nek sam mator ;)

EDIT: prebacio na desktop sajt da bih video slike. To je taj old school rad. Aj da vidim šta mogu ja da nabavim kad ti nabaviš taj 10 core pa da ukrstimo mačeve :D
 
Poslednja izmena:
Delideri, ima li nekih novosti oko postignutih maksimalnih klokova za nezahtevne stvari tipa igre ?
 
Nazad
Vrh Dno