Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Čekajte, jel probao neko da preko magistrale overklokuje G4560, i do koliko se može izvući ?

Ih, ma bolji je od zen-a, rizena, haswela i skylake zajedno :)
Koliko pratim forum niko još nije postavio neki test ili benc tog procesora, a možda sam nešto propustio.
 
Pored toliko testa/bencha za i3 6100, verovatno je nepotrebno.

Oduzmes par procenata zbog 200mhz manjeg kloka i to ti je.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nezam Ivane šta da mislim jer neki testovi po internetu porede i3 6100 sa G4560, drugi pisu i porede i3 7300 sa i7 7xxx i prave poređenje u igrama na osnovu singl performansi, a intel je napravio dobru razliku u cenovnom rangu.
Sa druge strane na ovom forumu koji je za mene ozbiljan izvor informacija, naleti test postavljen od strane naših likova sa i5 7xxx procesorom sa 5GHz setovanjem i retko ko preporučuje taj procesor.
 
Taj procesor daje gotovo identican fps kao i3 6100, to je cjnjenica i bice cinjenica dok god avx ne bude bio bitan za gaming, a to nece skoro(pitanje je da li ce ikad).

Jedina razlika izmedju i3 i ovog je 200mhz takt i avx instrukcije.

Edit:

Ne mozes od onog ko vozi masserati da ocekujes da ti preporuci neki losiji auto :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ista situacija i kod mene, kupio sam Asus H110M-K u win win-u jer su se jedini ponudili da odrade flash-ovanje biosa. Otvaram kutiju za matičnu, stoji ploča u standardnoj antistatičkoj foliji, na soketu zaštitni poklopac, sumnja raste.... Čekam još napajanje da bi mogao da sklopim komp, u medjuvremenu mogu samo da se nadam da je odrađen update bios-a.
Kakva je situacija kod tebe, jel odrađen update? xD
Odrađen je, sve radi kao podmazano, čak ni sistem nisam dirao kad sam prebacio ssd sa laptopa :D
Svakako će pasti clean install za vikend.

Ukoliko nekog zanima bilo šta u vezi G4560 ili želite neke sintetičke testove i utiske iz prve ruke, tu sam da pomognem.
 
Ako na Asrock Sky Lake H110 matičnoj ploči za memoriju stoji:
Number of Memory Slots: 2×288pin
Memory Standard: DDR4 2133
Da li to znači da postojeću DDR3 memoriju ne mogu da koristim ili je vertikalno kompatibilna? Izvinjavam se ako je glupo pitanje. Imam DDR3 8GB stick Hyper X Blue. ;)
 
Šta bi sa padom cena Intel proizvoda posle pojave Ryzen-a?

Zanima me konkretno i7-7700k, gde može najpovoljnije u EU da se kupi, da li su stvarno pale cene i gde.

I da li se u narednih nekoliko meseci očekuju dodatni padovi ili ne?
 
Šta bi sa padom cena Intel proizvoda posle pojave Ryzen-a?

Zanima me konkretno i7-7700k, gde može najpovoljnije u EU da se kupi, da li su stvarno pale cene i gde.

I da li se u narednih nekoliko meseci očekuju dodatni padovi ili ne?

Evo šta kažu Austrija i Nemačka http://geizhals.de/?cat=cpu1151 , ne pratim kretanje cena i7, možda su i spustili, ali zato su gtx baš snizili, lepo kako je i rečeno sa izlaskom 1080ti. A ne ko ovi naši, neće spuštati do sledeće godine, ni kebi ni skaj.
 
Drajveri za KabyLake ne rade na Win8.1 ni Win7! Tek posle nedelju dana provalim da mi integrisana grafička nije konfigurisana.
 
Nema razloga da mu padne cena.
Pričaš i ti svašta.. Itekako ima razloga da mu padne cena!

300 dolara je realna cena za taj procesor i ni cent više od toga

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Pričaš i ti svašta.. Itekako ima razloga da mu padne cena!

300 dolara je realna cena za taj procesor i ni cent više od toga

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Ima razloga ako se koristis razumom, ali ta pravila za Intel nikada nisu vazila. Od 1999-2006 Intel je BIO SPORIJI i SKUPLJI. Za sve to vreme AMD je namakao 30% trzista. Sada nema nikakvog razloga za brigu, mogu i da podignu cene, ljudi ionako traze razlog da ne kupe AMD, Ryzenu nalaze svakakve mane. Prema tome, nema nista od toga.
 
Koliko vredi uzeti g4560 ili da skupim jos malo para da uzmem neki novi i5 ili i7? Trenutno mi treba samo za pravljenje Unity 2D igrica, CSGO i H1Z1 KotK
 
Sacekaj ryzen 3.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Meni csgo nije radio na q9550 na 3.6ghz, ne znam koliko je novi Pentium jaci?
Za i5 i pogotovo i7 nije jos malo para, nego 3-5 tih pentiuma.


Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poprilicno je jaci. S obzirom da je jaci i od i3 2xxx/3xxx koji su onomad tukli Q9xxx (~4Ghz) u igrama.
 
Onda bi trebao da odradi posao i nema potrebe dati 3x toliko za i5.
I ovako se za pravi cs gameplay smanjuje rezolucija :)

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Ima razloga ako se koristis razumom, ali ta pravila za Intel nikada nisu vazila. Od 1999-2006 Intel je BIO SPORIJI i SKUPLJI. Za sve to vreme AMD je namakao 30% trzista. Sada nema nikakvog razloga za brigu, mogu i da podignu cene, ljudi ionako traze razlog da ne kupe AMD, Ryzenu nalaze svakakve mane. Prema tome, nema nista od toga.

Ko nalazi manu,likovi koji kucaju da bi nesto rekli :D
 
To je malo za csgo, smanje se rezolucija i detalji.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Kakav je Pentium G4560 vs AMD APU A8, A10? ;)
 
Gazi ih uzduz i popreko.

Edit: mozda je pravilnije reci Sije nego gazi :D
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ukoliko razmisljas o AMD APU onda si na pogresnom putu. Cak i za ITX build je bolji Pentium.
 
Integrusa je jaca na amd apu, ali je procesorska snaga neuporediva.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako hoces da se igras na AMD APU onda je najbolje kupiti Playstation 4.
 
^ Hvala svima, neću da se igram, samo sam pitao kakav je APU u odnosu na novi jeftini Pentium (G4560), s obzirom da APU drži cenu, i APU i ploča, a ipak je 2 god staro.
 
Nazad
Vrh Dno