Šta je novo?

Intel Kaby Lake

Ili su mu rekli, kao meni, da na kutiji piše, da podržava intel, i da ne vidi problem.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Rekli su mi da su odradili, nemam vremena da dižem sistem do vikenda pa ću tad da proverim
 
Pa iskreno, domaćim trgovcima ne verujem ništa dok se svojim očima ne uverim :D
 
Vidim onaj poklopac za socket je na svom mestu pa mi sumnjivo, mada moguce da su ga vratili na mesto.
 
Kao što rekoh - ništa me ne bi čudilo. Javljam utiske kada sve legne na svoje mesto.
 
Vidim onaj poklopac za socket je na svom mestu pa mi sumnjivo, mada moguce da su ga vratili na mesto.

Taj poklopac moze da se vrati kad ne stoji proc. u socket-u! Zato i sluzi, da se ne ostete pinovi na socket-u ...ne vidim zasto bi bilo sumnjivo ?
 
Hvala svima sa savet oko G3258 i miniITX LGA 1150 ploče koje mi stoje tri godine neotpakovani (sa svim ostalim komponentama).

- Jedan je da dolazi AMD Ryzen. Rekao bih da će uvek biti novih procesora, onih koji samo što nisu došli, a da se kasnije ispostavi i da nisu nešto.

- Ne moram ništa da prodam, više me zanima da li je sada, 2017-e, oportuno da sastavim konf koja bi imala CPU Pentium G3258 (Haswell) i MoBo LGA 1150 AsRock B85 miniITX? Sve su nove nekorišćene komponente, imam i RAM i SSD, HDD, kompletnu konf, samo nesklopljenu. Da li se puno toga promenilo u međuvremenu ili je ovakva konfa smislena? :)

@Ilion mi savetuje da prodam što pre. Nemam pojma koliko za to mogu da dobijem. "čeka nas uzbudljivo vreme na polju procesora" mi zvući kao "biće jednog dana". Kada bude taj dan, napraviću novu konfu, ionako će cene biti visoke kada se pojave novi CPU. SSD, HDD i RAM imam. Ako ne vidim razlog da sada prelazim na g4560 sa gubitkom koji nosi prodaja/kupovina, onda najbolje da sklopim postojeću G3258 konfu koju već imam, i ne cimam se ni sa kakvim kupovinama/prodajama? Iskreno, to mi najviše i odgovara, sem ako ne postoji neko "ali", koje ne vidim.

U tom smislu, najviše mi se dopada šta mi je @mitar1982 napisao :), da sastavim konfu kakava je da je i -- kuliram. :smoke:
 
To ti je confirmation bias.
Ja bih u toj situaciji prodao i postojeću mini konfu i ovu neraspakovanu tj delove i onda za sve te pare kupio nešto novo u garanciji što ima perspektivu. Na primer neki Ryzen. Možeš da dobiješ onoliko koliko i drugi na oglasima. Pa sam nađi koliko traže u proseku za takve delove i saberi. Mada je najvažnije šta želiš sa kompom i da li imaš potrebe za jačim. Svakako je bez veze da držiš neke delove neotpakovane 2.5 godine. To samo gubi vrednost i zauzima prostor a ničemu ne služi.
 
Jel tebi uopste treba racunar kad ti stoji nesklopljen tako dugo? Za sta ce ti uopste taj PC? Ako je za igre, ok je ali bilo sta sa 4 threada ce biti bolje. Nema bas puno smisla kupiti procesor za OC i drzati ga u malom kucistu na miniITX ploci i nekim low profile hladnjakom. Da je u pitanju neka tower kobfa sa nekim iole boljim hladnjakom onda bi bila prica vredna diskutovanja, ovako ti taj procesor nista vise ne pruzi od svoje zakljucane brace. Bolje da si jos ranije uzeo jedan i3 ili zakljucani pentium/celeron i koristio to.

U svakom slucaju mislim da bi trebao prodati taj pentium i uzeti bilo koji dual core za tu platformu. Tom klokerskin pentiumu ce brzo pasti cena u narednom periodu, dok ce cena ostalih komponenti ostati ista. Ako ti se performanse pokazu kao nedovoljne, kada izadje Ryzen uzmi prodaj maticnu i taj zakljucani dual core proc(koji bi trebalo da mozes da prodas po istoj ceni po kojoj si ga uzeo) i kupi sta se pokaze bolje izmedju Ryzen i Kaby Lake-a.
 
Prodaj sve i predji na platformu sa G4560 ili nekim slicnim AMD procesorom (videcemo uskoro). Cenovno nista ne gubis, a makar dobijas 3 godine garancije. ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala na dobrim savetima, drugari! :)

Napominjem da nisam gejmer i imam standardne potrebe: multimedija, web, office, filmovi, malo Illustrator i malo najjednostavniji video-editing, sto sve stari Pentium još uvek lepo radi. Ne treba mi Aždaja. ;)

OC je bio vise radi fore, jer se bez OC znanja radi na otključanom Pentiumu, iako to realno nisam koristio. Sve sa stock kulerom.

A da je glupo što je sve stajalo u kutiji 3 godine - jeste. :/
 
Deluje mi da si od starta znao sta ces da radis odnosno da nisi ni imao niakvu nameru da menjas stajacu konfiguraciju nego si nas samo zamajavao diskusijom:mad:
 
Veruj mi, daleko od toga, neke okolnosti su se bitno menjale u međuvremenu, što je sasvim druga tema i nije joj ovde mesto.
 
Rekli su mi da su odradili, nemam vremena da dižem sistem do vikenda pa ću tad da proverim

Ista situacija i kod mene, kupio sam Asus H110M-K u win win-u jer su se jedini ponudili da odrade flash-ovanje biosa. Otvaram kutiju za matičnu, stoji ploča u standardnoj antistatičkoj foliji, na soketu zaštitni poklopac, sumnja raste.... Čekam još napajanje da bi mogao da sklopim komp, u medjuvremenu mogu samo da se nadam da je odrađen update bios-a.
Kakva je situacija kod tebe, jel odrađen update? xD
 
Ljudi sta je vama, zar ne možete sami da uradite update BIOS-a?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Ljudi sta je vama, zar ne možete sami da uradite update BIOS-a?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
Pretpostavljam da mogu, ako imaju neki Skylake procesor viska [emoji6]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Kosta10, genije, predsednik upravnog odnora ACME!
:d :d
 
Ista situacija i kod mene, kupio sam Asus H110M-K u win win-u jer su se jedini ponudili da odrade flash-ovanje biosa. Otvaram kutiju za matičnu, stoji ploča u standardnoj antistatičkoj foliji, na soketu zaštitni poklopac, sumnja raste.... Čekam još napajanje da bi mogao da sklopim komp, u medjuvremenu mogu samo da se nadam da je odrađen update bios-a.
Kakva je situacija kod tebe, jel odrađen update? xD

Znaci ipak nisi uzeo onu MSI plocu... :/




Kosta10, genije, predsednik upravnog odnora ACME!
:d :d

Kosta mora u Hall of Fame, pod obavezno! :D
 
Ljudi sta je vama, zar ne možete sami da uradite update BIOS-a?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Da imam koji Skylake procesor ne bi ni kucao prethodnu poruku... Sklapa se budzetski komp uz G4560, pa se još "krpi" i na matičnoj...

Znaci ipak nisi uzeo onu MSI plocu... :/

Nisam, nadam se da nisam mnogo omanuo sa Asus H110M-K. Trebalo bi da su skoro identične. (Nisam imao živaca da idem na povraćaj novca od Celerona itd)
Mene inače zanima da li ima nekih negativnih posledica po hardware ako pokrenem moj sistem i matična (ukoliko joj nije update-ovan bios) ne prepozna procesor? :|

Inače, lepa dedukcija. :p :)
 
Poslednja izmena:
A jel' potvrđeno uopšte da komp ne butuje ako u BIOS-u nema podrške za KL procesore?
 
Knjiški moljac:

Nisi sigurno omanuo sa tom plocom, ne sekiraj se. Pre desetak dana sam sklopio prijatelju konfiguraciju sa istom, malisom g4560, 2x4 Gb Kingston memorije,LC Power LC600H-12 V2.31, Win 10 i sve radi kao podmazano. Naravno, prodavac od koga je prijatelj nabavio plocu je uradio update biosa.

PC apsolutno tih, miran, brz i jeftin. Od mene sva preporuka za ovaj Pentium G4560, cak i kad izadje Ryzen, nema bolje kupovine ispod 100 eura.
 
Prodaj sve i predji na platformu sa G4560. Cenovno nista ne gubis, a makar dobijas 3 godine garancije. ;)
Hvala na savetu! Na žalost, ni kod nas ni kod madjara nema odgovarajuće ploče, trazim mITX, LGA 1151, čipest Kaby Lake B250 za G4560.
Postoji LGA 1151, B150 Sky Lake u mITX varijanti (za i protiv)?
AMD me zanima jer će najjeftiniji biti skuplji od Pentiuma, a i nemam potrebu za njime.
Podvlačim da se ne razumem. [emoji51]
 
Poslednja izmena:
Čekajte, jel probao neko da preko magistrale overklokuje G4560, i do koliko se može izvući ?
 
Nazad
Vrh Dno