Šta je novo?

Intel H610/B660 ploce

Ja bih isao na PG Riptide B660 ili B760 ako si na ddr5
 
DDR4, imam već ovu ploču pa zato pitam... ako ne može prodajem pa da idem na z690
 
Z690 samo ako može prethodno da flashuje BIOS, inače možda neće da radi sa procesorom 13-e generacije.
VRM nije bauk ako ne planira overklok ili da odvrne power limit (mada ploče imaju običaj da to same urade, treba proveriti), gro njih nagura malo veći napon po defaultu...

Mada, sada Z690 koštaju koliko i Z790, nema smisla uzeti ih. Neka jeftinija Z790 ploča poput ASRock PG Lightning će završiti posao...
 
Poslednja izmena:
Bez problema može na njegovu ploču, samo da ne ludi sa OC... Dobar kuler mora , to je sigurno...
 
VRM nije bauk ako ne planira overklok ili da odvrne power limit (mada ploče imaju običaj da to same urade, treba proveriti), gro njih nagura malo veći napon po defaultu...

Posto nema OC na B660 samo bi nategnuo memoriju na 3600c14 ako uspem i to je to. Power limit probati prvo normalan pa posle odvrnuti... Ploča ima 9 faza po 50A, Dr.Mos, zato sam i kontao da moze da izgura bez OC
 
Imam tu ploču vec godinu dana i zadovoljan sam - ne bih menjao ako ne moram. Nadao sam se da neko ima isti/slican setup pa da podeli iskustva... Probacu svakako za gaming nadam se da ce biti ok za prvu ruku...
 
Ah...ako je već imaš, ok, koristi je i prati VRM temperaturu preko HWInfo. Ako primetiš da je previsoka, počni da gledaš druge ploče, avaj. Pre no što staviš 13600K apdejtuj BIOS na najsvežiji.
 
Ako nekome nekad zatreba, u ovom videu ima poredjenje za 13600k sa Z790 sa DDR5 vs B660m Steel legend sa DDR4



CB23 nema razlike, gaming ima zbog DDR5 vs DDR4...
 
Nazad
Vrh Dno