Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Ta je bolja, ali mislim da košta bubreg ili oba :D
 
moja greska
pomesao sam ovu temu sa nekom drugom gde je covek pitao koja je najbolja :)

lepo ovde pise best buy
 
Ta bi trebala da je najbolja,videcu da li je kada je uzmem :D
 
Ako nesto od ovoga ne bude moglo na z370 nije neocekivano. Da li se zna kada ce izaci B ploce? Vreme je da se ponovim sa jednim 8400.
 
Sa sve novim čipsetom kao šlag na tortu :D
 
Nije problem, ako bude bilo H410 i H460 ploca:d Samo da prvo stignu H310 i H360....Nije mi bas jasno sta zele sa ovim Z390 chipsetom, ustvari znam, za osmojezgarne i7 ce trebati....

Sta ti se zove konkurencija. Bilo bi zaista interesantno videti neki (lockovani) i3 sa 4c/8t tipa za "standardnu" cenu godinama unazad za i3, dakle 100-120e, bukvalno za 95% igara nista vise nece trebati uz karte srednje klase. Iovako su i3 i R3 odlicni uz GTX 1060/RX 580.
 
Poslednja izmena:
Taman sam se odlučio za z370 i sklapanje nove itx zverčice, najviše zbog loše ponude am4 itx ploča, ubi me ova vest sa procesorima i z390!Opet lupam mozak!
 
U čemu je problem? Što si kupio ploču za 4c/8t procesor, pa sad moraš novu za 6c/12t iste arhitekture, pa posle opet novu ploču za 8c/16t iste arhitekture? :d

Inače, koje opcije treba da ima ITX ploča da bi se smatrala dobrom? Ja dok sam gledao u tom pravcu, gledao sam samo cenu kao faktor za odlučivanje
 
U sustini gledam samo sta dobijam max. za ulozeni novac ali posto volim da bez potrebe preteram sa procesorom, gledan naponsku i hladjenje.Znam da ce me ubrzo posle planiranog 8400, vuci 8700k pa sam mislio da uzmem asrock z370 gaming mislim da ce to naponska i hladnjak na njoj gurati ali ako se pojavi nesto jace iz ovih glasina, sto cu sigurno hteti a nece moci na z370 eto problema.
 
Gotovo sigurno da neće moći 8/16 na Z370, preskoči ako ti nije frka ili ne želiš da izgubiš bar 100nak € kad budeš to prodavao kad izađe Z390 i 9xxx serija.

S druge strane, koliko je pa realno da stavljaš 8/16 na ITX format, vidi onaj Asrock za X299 na šta liči, jednostavno nema mesta za krštenu naponsku na toliko prostora uz sve ostalo što treba da se smesti.

Mada te u potpunosti razumem, probao da racionalno sagledam iako imam iste muke kad izađe nešto novo. :d Taman sam se skrasio s ovim tvojim Z170ITX i 7700K, kad ono vidim da ima FC EK blok, ali samo za Strix Z270 ITX pa mi već to ne da mira, a tek šta će da bude kad izađu i ove jače... :d ali dobro, izdržaće dok skupim ponovo budžet za vodu i novi projektčić, za sad ovaj 7700K nek kulira kopajući monero, možda i zaradi nešto do leta. :d
 
Tj. OC je besmislen, po mom mišljenju, na ITX-u.

Sto tako mislis :)

U mom slucaju Asus Z170I Pro Gaming, i5-6400, Thermaltake Core V1 kuciste. Imam dva profila, jedan je potpuno necajan za sve sto nije igranje, drugi je OC na 4.5GHz (sto svakako nije za zanemariti ;)) kada se igram. Ni tada nema previse buke svakako, niti problema sa temperaturama. Cak i u starijem kucistu (SilverStone Milo ML04) je bez problema radio OC AMD 6790K, a to kuciste cak nije primalo iole vise kulere (7cm maksimalno).
 
Ma da i ja sam gurao na istoj ploci 6700k na 4.9 lagano na vodi, ploca je bila besprekorna.
 
Poslednja izmena:
Znači, radiće ipak? :d
 
Urnebes kada se prevede na srpski! :D
 
Kao što je napisano, imate slike na drugom linku, pa sami prosudite.
 
Ja koliko vidim na ploci z370 radi 7700k mene interesuje obrnuta situacija da li ce moci na z170-270 da radi coffee procesori. Tu sliku nisam uspeo da vidim posto mi internet nesto slab na telefonu :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da je obrnuta situacija, tada bi bilo okačeno u Kaby Lake temi, ali to ovde nije slučaj.
 
Nazad
Vrh Dno