Šta je novo?

Intel 14th gen. LGA1700 "Raptor Lake Refresh"

Fora je što tu ne treba ništa nameštati, nego da normalno radi bez ičega.
 
Poslednja izmena:
Fora je što tu ne treba ništa nameštati, nego da normalno radi bez ičega.

pa tako je bilo za vreme PIII i C2D....e sad su napravili da ako hoćeš da ti radi kako treba ima da kupiš della
ili da visiš po forumima, ja sam za ovo drugo uvek!
 
Tako je bilo do pre par generacija tačnije, ti si daleko otišao. Do 12900K da kažemo da je radilo out of box.
 
Tako je bilo do pre par generacija tačnije, ti si daleko otišao. Do 12900K da kažemo da je radilo out of box.

...ovo sa pregrevanjem je počelo još od i9-7900x
do tada je bilo naučna fantastika nezamislivo da se to dogadja osim kod extremnog OC
...i traje evo sve do danas...poremećeni power 1 i power 2...
istovetna priča ista fora zaključno sa 14900 i to traje evo kolko već, 7 godina?

 
Nisam računao HEDT.
 
Ako je verovati ovima sa HWU (koliko god ih neki ovde ne voleli ;) ), izgleda da je Gigabyte podesio limite kako je Intel trazio (125/188 za baseline podesavanje), dok je Asus iskoristio Extreme preset (253/253) kao osnovni. Navodno ce svi tokom maja morati da objave nove BIOSe za sve ploce, koje pri tom po defaultu moraju biti setovane bas na ovo baseline podesavanje.
 


-Check CEP & TVB is enable
-Set Loadline cabration to extreme & IA AC & DC Loadline to 12
-Put ICCMax at 400 if you got a good enough cooling to handle it. 307 or 320 as the sweet spot, below 247 is possible for smaller cooler or for longevity however performance will drop
-drop half the E-cores clock ratios to 42x for an i9
-(Optionally)if you're paranoid, set the temperature limit to 90 Celsius this setting still needs ICCMax as well
 
meni ovaj 13700k radi sve top....nemam brige...
 
Vrh Dno