Šta je novo?

Intel 14th gen. LGA1700 "Raptor Lake Refresh"

V715 MS industrial kuciste, koliko vidim ima mesta za liquid freezer II 360, gore da se nakaci.

Taj ili lf II 240?
 
Samo arctic dolazi u obzir.

Znaci moracu da merim prostor za radijator
 
Pazi mislim da napred definitivno ima mesta samo za dva (12 ili 14), a isto sam mislio i za gornju stranu, ali sad kad mi je point of interest, pogledao sam i vidim da moze komotno 3 (verovatno cak i 3 14ce).

E sad nisam razmisljao o distanci radijatora od vrm-a, mada mislim da je ovo kuciste planski izdignuto u tom delu, da je predvidjen aio.


Generalno, pitanje mi je bilo koji je pros i cons jednog i drugog (240 vs 360), eventualno versus 280 vs 420 (mada mi je ovo overkill). Nesto sam gledao, ono sto je meni bitno je nivo buke i cini mi se da su isti, tu nemam problem bilo koji da uzmem. Sta je razlika onda, kolicina vazduha koje pomera, eventualno negativan uticaj na pozivitan pritisak vazduha koji trenutno imam.

Liquid Freezer II 240 A-RGB je u njihovom shopu trenutno 77 eur, 360 je 98 eur, 280 je 89 eur...

 
Da, ovaj kuler je max za 195-200W i koji klok postignes za taj napon...generalno sam zadovoljan, u igrama fanovi ~1200rpm temp ne prelazi 75c u desktopu 600/800 skoro pa potpuna tisina, sve u kucistu zatvoreno.
Imamo isti procesor i ploču samo što je kod mene Noctua NH-D15 Chromax Black u Fractal Design Define S2 Blacked kućištu. U idle nečujno u igrama mi ide do 66C. Ali sa 3070 grafičkom.
 
^
Kod mene je slicno, kada je na default 5.1GHz ...ono sam pisao za neki OC all core 5.5GHz offset +0.075v tada su malo vece temp

tyryr.png
 
Posle ugradnje contactframe sa kombinacijom Arctic Cooling Freezer 34 eSports DUO rezultat dobijen sa 14700k bez ikakvih cackanja po biosu je zadovoljavajuci haha Za jedno 1700 je bolji skor u R23 nego bez contactframe i premetio sam da su temperature gledajuci prosek nize za 7-9 stepeni u odnosu na stock.Ipak opet trotluje ali nisam siguran bez contactframe trotluje na 9 ili 10 jezgara sad na 6.Za sad cu ovako ostaviti pa sledece godine cu videti neko vodeno ili neko kvalitetnije vadusno hladjenje da uzmem ali ce najverovatnije biti vodeno.
 

Prilozi

  • rez.png
    rez.png
    426 KB · Pregleda: 82
Moze li neko da pripomogne oko overkloka na 14900k + msi z790 mag Tomahawk ploci + Noctua D15. Nekako da izvucem da 1-2 jezgra radi na 6-6.1ghz dok ostala jezgra mogu da rade ispod 5.5ghz. Ovi novi biosi su mi totalno konfuzni, a tutorijal na netu za ovu maticnu plocu ne mogu da nadjem. Overklokovanje q6600 i q9550 procesora bilo je milina, ovo sad je katastrofa :)
 

Baci pogled ovde, detaljno je objasnjeno, imas i opciju manuelnog overkloka ako si old school... 14900K je prakticno prepakovani 13900K pa vazi 99% onoga stoje napisano u clanku i za tvoj proc. Mozes da se poigras i iz Intel XTU utilitija, steci ces neki uvid u to kako se overklokuje Raptor Lake.
 
uzmi 14700k i uzivaj gde je prolece i vrv cena nece biti koretna pogotovo u poredjenju sa 13700k
 
Intel se navodno predomislio i rešio da omogući Application Optimizer (APO) i za 12. i 13. generaciju, ne samo za 14. Mašala.
Jes' da ga za sada podržava samo 8 igara a Intel pominje 14 uskoro, ali tamo gde radi je dobrodošao...
 
Kao i na 14-oj generaciji, da...što je opet veštačko segmentisanje ali eto...nismo očekivali ni toliko.
 
Ovo mi deluje kao fin upgrade za mene.
 
Do 15te generacije cu da dremnem i odmorim ovo je izivljavanje by intel.
 
Sve default, max 90 stepeni na par jezgara...

1705090943021.png
 
Phanteks 280 AIO
 
Ne smeta mu ni brz ram. CPU i dalje na default-u, prvo ću da vidim koliko može voltaža dole...

1705096323060.png
 
Koja ti je temperatura u sobi kad je min za p-core 3 19C?
 
ajmo malo vise info..koja maticna, koje kuciste, koliko ventilatorcica..
 
Nazad
Vrh Dno