Šta je novo?

Info Tm220 (FlyTouch 2/WowPad) i ostali kineski tableti

DukeofSerbia

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2007
Poruke
2,002
Poena
390
Uopštena tema posvećena ultrapopularnim kineskim mobilnim internet uređajima :).

Vesti, testovi, saveti itd.

PODELA PO OS-u

Trenutno na tržištu (kod Kineza) postoje tri vrste MID-ova (Mobile Internet Device) u zavisnosti od OS-a (neka me neko ispravi ako grešim):

1. Windows 7

Nema ih puno. Baziranu su na Atomu i Intelovom čipsetu. Cena je 300+ $. Zbog velike cene po meni su samo za one koji ne mogu bez Windowsa. Možda i najveća mana je nemogućnost gledanja HD videa.

http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-windows-7-tablet.html?CatId=100005062

2. Windows CE 6.0

X10 je najpoznatiji Win CE tablet. Samo za mazohiste jer tom RTS Windowsu nije mesto na multimedijalnim tabletima. Nemoguće (skoro) instalirati nove aplikacije, a i nema ih. Jedino što na ovim tabletima radi savršeno je GPS. Na spomenuti X10 je moguće nabaciti Miov prerađen CE sa njihovih GPS uređaja. Sve u svemu, ne kupovati.

http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-windows-ce-tablet.html?CatId=100005062

3. Android

Izašli su Android 2.2 tableti. Svi testovi po kineskim sajtovima i forumima govore da se vidi da je 2.2 brži od 2.1 uz sve novosti kao što je podrška za Flash.

Koliko vidim, trenutno postoje tri verzije (na osnovu procesora), pa da ih ukratko opišem:

1) TI OMAP3530 (ARM Cortex A8 600 MHz)

Tableti sa ovim procesorom su preplavili tržište. Većina prodavaca stavlja u opis tableta navedeno u zagradi. Iako Cortex A8 lepo zvuči, procesor je slabiji od konkurentskih kineskih/korejskih ARM-ova - muči se sa 720p videom i flešom. Procesor ima hardversku 3D akceleraciju (POWERVR SGX). Cena im je veća od tableta sa Telechipovim procesorima i kreće se od 180 $. Pretpostavljam zbog PowerVR SGX 3D akceleratora.

Klasičan primer opisanog:
http://www.aliexpress.com/product-g...IFI-Bluetooth-Tablet-PC-UMPC-wholesalers.html

Dolaze sa USB kabelom, torbom i punjačem za autom, ali zbog slabog procesora nemaju HDMI izlaz. Ako pogledate specifikaciju, videćete da se i ne reklamira da mogu puštati HD video.

2) Telechips TCC8902 (ARM1176JZF-S 800 MHz)

Korejski Telechips je (uz kineski Rockchip) obeležio Android 2.1 eru tableta. TCC8902 je verovatno najmoćniji ARM procesor koji se ugrađuje u tablete.

The TCC890x is a system LSI for digital multimedia applications based on
ARM1176JZF-S, an ARM’s proprietary RISC CPU core. It is designed for high-end multimedia entertainment devices such as car AVN, portable multimedia player and home entertainment. The TCC890x supports decoding and encoding various types of video and audio standards with software and dedicated hardware codecs including JPEG / MPEG1 / MPEG2 / MPEG4 / H.264 / VC-1 up to Full HD (1080p) and MP3 / WMA / EAAC+ / AC3, etc. In addition, TCC890x offers a hardwired 3D graphic accelerator to enrich next generation GUI and other graphical applications.
img_auto06.gif


TCC8902 ima 3D akcelerator i to Mali-200.

Valjda je jasno zašto je najbolji :). Pošto je procesor nov, trebaće vremena dok se ne oformi ROM zajednica.

a) bez HDMI-ja

Klasičan primer:
http://www.aliexpress.com/product-g...ei-E180-g-sensor-and-3D-game-wholesalers.html

Cena je od 140$. Bolja je kupovina od onih Cortex A8 baziranih, ali u odnosu na sledećega, nije. Pazite se pogrešnih specifikacija. Lako se može desiti da piše u specifikaciji i na prodajnom pakovanju HDMI, ali ako pogledate uređaj videćete dva USB porta (ako ima HDMI izlaz, onda ima samo jedan USB port).

b) sa HDMI-jem

Jedini trenutno:
http://www.aliexpress.com/product-g...h-Android-2-2-OS-Notebook-PC-wholesalers.html

Za sada samo (ja nisam našao ni jednog drugog prodavca) Emate Internation Ltd iz Hong Konga prodaje tablete sa HDMI izlazom. Cena od 134$ je smešna.
 
KUPOVINA

Još nisam video kineskog prodavca koji vam neće poslati robu sa smanjenom vrednošću da bi izbegli carinu. Većina to i navodi na svom sajtu da će vrlo rado poslati kao poklon niske vrednosti :D.
Čitao sam na nekim nemačkim forumima da se kod njih mahom prolazi bez plaćanja carine i uvoznog PDV-a.

Internet maloprodaja

Dva najpoznatija sajta za prodaju kineskih gadžeta su:
http://www.fastcardtech.com/
http://www.etowalk.com/

Čitajući po nemačkim i američkim forumima, ove dve malopodaje odskaču od ostalih po svemu (u pozitivnom smislu). FCT ima čak svoj YouTube kanal gde predstavljaju uređaje (malo se muče sa engleskim :)) i možete im se direktno postaviti pitanja na sajtu – odgovaraju.


Aliexpress

Aliexpress je (kao što znate) Alibabina e-prodaja. Njihov, a i moj savet je da plaćanje obavite preko njihovog Escrow servisa.

Primaju novac na sve moguće načine, a novac ne puštaju prodavcu dok ne potvrdite na svom nalogu da vam je stigla pošiljka.


P. S.
Kupujte u $, jer isti nezadrživo tone u odnosu na Au, Ag i €, a i kad konvertuju ucenu u evre, to je uvek na debelu štetu kupca.
Cene u € padaju iz dana u dan :banana:.
 
super sumirano....

ako primetis neki koji ima 3G i GPS, taj bi bio best-buy
 
Svaka čast za trud. Napravio si jako dobar pregled :)
 
ma super je sve to nego ja hoću lepo da neko(ko zna više o tome) sa foruma uveze par tih od 7" pa da i ja ugrabim jedan. pare su spremne, mrzi me da se cimam sa kinezima :D
 
video sam oglas, kontaktirao sam danas coveka, prodao je taj sto je imao. ali kaze da moze jos da naruci i da stigne za 10ak dana. cena je uglavnom OK, mozda bi na kolicinu isla dole...

Specifikacije:
CPU: VIA MW8505 533MHz CPU
Camera:1.3M Pix
Frequency: 600MHz
Hard Disk:2GB NAND Flash
Capacity: max 16GB
Display: 7 inch high definition LCD touch screen,convertible display 800 * 480
Operation system: Google Android 1.6
Net port: wireless Lan 802.11 b/g
wireless net: wifi
Input: touch screen,usb mouse
USB port: usb 2.0 input and 1.1 usb output
Card reader slot: mini SD
battery capacity: 3000mHA
Input power: input 5V 2A
Sound frequency format: support MP3 WMA APE FLAC AAC AC3 WAV
Vedio/Audio: support 320*240 3GP,AVI
Internet vedio: FLV download
Picture browser: support JPEG BMP GIF PNG TIFF
Position application: support Goolge map and track checking the intime traffic status and
Software download: with google market(android)
Ebook: Built in iReader software, support TXT, UMD, CHM, HTML, PDB etc. Enjoy the E-book format comics freely!
Language: Czech, Danish, Dutch, English, Spanish, French, German, Greek, Italian, Japanese, Korean,Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Swedish, Turkish, Chinese (If you need any other national languages, please contact with MiniMaxdeal before order)
Multimedia codes: Support MP3, MP4, AVI, Word, Excel, Mail, Ebook, video online
Other functions: WiFi, Alarm, Calendar, Contacts, Documents to go, Email, iReader, Google Maps,Browser, Voice recorder
Support Adapter power:AC 90~240V
weight 0.87KG
Gross weight:1.5kg
size:size:19.2x12x1.0cm
Note: This is not an Apple Ipad.


Package:

1 x USB Cable
1 x AC Adapter
1 x User's Manual
1 x packing box

e sada, ostaje pitanje: koji tablet kupiti?!?
po meni bilo bi super 7", kapacitivni ekran, GPS, WiFi, 3G (+voice), Bluetooth (moze, a i ne mora)... da li mi fali jos nesto?
 

Prilozi

  • Copy of DIMG0037.JPG
    Copy of DIMG0037.JPG
    79 KB · Pregleda: 234
  • Copy of DIMG0039.JPG
    Copy of DIMG0039.JPG
    79.6 KB · Pregleda: 188
  • Copy of DIMG0036.JPG
    Copy of DIMG0036.JPG
    83.3 KB · Pregleda: 156
  • Copy of DIMG0035.JPG
    Copy of DIMG0035.JPG
    70.4 KB · Pregleda: 202
Los CPU, treba se drzxati Rockchips ili telechips modela.
 
ma znam da je konkretno ovaj njesra, ali covek kaze (laze?) da ima kombinaciju za bilo sta iz Kine.

opet sam potrosio vreme jureci neki model koji mi ispunjava sve navedeno, ali nikako da nadjem.
ako ima kapacitivni ekran, onda je 8" (800x600) ili 10" (isto neka 4:3).
ako ima 512MB RAMa, onda nema GPS
ako ima TCC8902 CPU, onda mu fali mali milion stvari...

mozda sam samo preopterecen da kupim all-in-one resenje, ali kada prave takav sarenis ponude, sve se nadam da cu naci model koji ima sve...
 
Kutija, ajde deder overi ovaj Gpad G11

[YOUTUBE]J3MvE87OP_o[/YOUTUBE]
obrati paznju na 10:25 kada ga rootuje i promeni screen density

Description:

The Gpad G10 runs at 800MHz Telechips 8902 ARM 11-based processor and boasts off the following:

* 7-inch touchscreen display
* VGA camera
* Android 2.1
* 2600mAh battery
* 800 x 480 pixels
* 256MB RAM
* Gpad G11 Android Tablet comes with 0.3 MP camera is integrated. Gpad G10 Android Tablet also known as a competitor Augen Gentouch. where both are useful for automatic screen orientation feature and to support existing games on Android Market. Gpad G10 has the support of the main advantages of an integrated camera and external memory slot which is larger, ie up to 32 GB. With only 2GB of memory storage in Gpad G10 is not a problem because you can add to the microSDHC memory card slot that can increase the total memory up to 32GB G10. Supported by the ARM 8902 processor-based Telechips 11 running on 800MHz, also comes with a 7-inch screen touchscren at 800 x 480 pixels, 256MB RAM, VGA camera, HDMI out, Android 2.1 and 2600mAh battery





Specifications:

Operating system Android 2.1
CPU: 800MHZ
Ram Memory: 256MB Internel 4GB memory(x'mas version only)
Maximum Support 16GB TF card
7.0 inches WVGA 800 * 400 pixel touch screen
Wireless supports 802.11b / g
Build in Google Maps
Browser: Google Chrome
Video support: MKV, and as AVI, RM / RMVB format, FLV, and the MPEG - 1, MPEG - 2 of
Music support: support MP3, WMA, ape, flac, AAC formats, the AC3, WAV, etc
 
Gpad deluje ok, ne znam koliko li tih 2600mah moze izgurati, a i radije bih 2.2 . Ima li neki "taki" da ste ga snimili?
 
zanimljivo G10 i G11 poredjenje

gpad-comparison.jpg


ispada da je G10 bolji
 
Gpad deluje ok, ne znam koliko li tih 2600mah moze izgurati, a i radije bih 2.2 . Ima li neki "taki" da ste ga snimili?

Ne znam da li se uklapa u temu o kineskim tabletima, ali ovaj Archos mi izgleda kao trenutni BestBuy - Froyo, Cortex A8 1Ghz, capacitive multitouch screen itd...

http://www.archos.com/products/ta/archos_70it/specs.html?country=us&lang=en

http://www.youtube.com/watch?v=5rRGnV1eZW0

http://www.youtube.com/watch?v=akG6QKIAcf4

u Germaniji je 250 evrića
 
I verovatno ima i najbolji battery life u poredjenju sa navedenim kinezima...
Samo, cudi me da ne moze da gura full hd, s obzirom da bi A8 sa powerVR 540 trebalo da moze da ga pusti...
 
probao sam

http://www.zhx-mobile.com/sdp/75263..._CORTEX_A8_800Mhz_MID_A81_Android_2_2_Bl.html

pre par dana i radi odlicno! mislim da je ovo minimum CPU (TI OMAP3xxx) da bi tablet radio ok.
Telchips, Rockshit... su bar 3x sporiji i na granici upotrebljivosti.

pored njega, pojavio se i Apad koji ima jos brzi CPU: Freescale iMX515 CPU (http://www.7-cpu.com/)

a pojavio se i Huawei ideos sa integrisanim slotom za SIM karticu ali je 300$ u Americi (450$ u kini :D). Mislim da je ovo prvi kineski tablet sa integrisanim SIM slotom.

...mada sve je to slabo, dok ne dodju kapacitivni ekrani :) ali ovi novi tableti sa brzim CPU se ipak daleko bolji za koriscenje jer se vise ne desava da kliknete nesto pa ne znate da li se nista ne desava jer nista dovoljno jako pritisli resistivni ekran ili zato sto je CPU previse spor pa treba sacekati... kod ovih brzih tableta je makar eliminisano ono cekanje na CPU vec znate da niste dovoljno jako priisli ekran ;) :D

btw i ovi Archos izgledaju interesantno :)
 
Poslednja izmena:
kovac, posto si vise toga isprobao - kako ti se cini Gpad G10?

imam ponudu za 180€

ovaj Apad je po specifikacijama super, ali je 8" sa 4:3 rezolucijom.
 
kovac, posto si vise toga isprobao - kako ti se cini Gpad G10?

imam ponudu za 180€

ovaj Apad je po specifikacijama super, ali je 8" sa 4:3 rezolucijom.

prodacu ti ja ovaj moj za 150€. ima i GPS za razliku od G10, imaju isti CPU; sve ostalo je isto...

kao sto rekoh, svi ovi tableti sa sporijim procesorima su ok, ali prava stvar su TI 3xxx i najverovatnije Freescale iMX515.
 
pazi, meni se vise svidja TIOMAP 3XXX, jer je 16:9, mada i ovaj Apad ima odlicne specifikacije - samo mi smeta 4:3 rezolucija.
taj sto si probao, da li je imao HDMI port? i kako ima 3g konekciju?
i ako nije tajna, po kojoj ceni ga je covek nabavio - ako znas?

kum i ja smo se bas "naprzili" na neki tablet, samo da nadjemo pravu igracku za "drndanje" ;)

mozemo da se cujemo za ovaj tvoj (PM), da se malo poigram pre nego sto se odlucim... mada, ako kazes da su ova dva prava stvar... mmmmm...
 
kovac, posto si vise toga isprobao - kako ti se cini Gpad G10?

imam ponudu za 180€

ovaj Apad je po specifikacijama super, ali je 8" sa 4:3 rezolucijom.

Deluje dobro samo ima jednu manu - nema ili ima jako jako slab GPU. To se vidi u galeriji slika ko dan a i druge stvari dosta seckaju.
Sam uredjaj je inace potpuno isti spolja kao i kovacev koji sam testirao.
 
pazi, meni se vise svidja TIOMAP 3XXX, jer je 16:9, mada i ovaj Apad ima odlicne specifikacije - samo mi smeta 4:3 rezolucija.
taj sto si probao, da li je imao HDMI port? i kako ima 3g konekciju?
i ako nije tajna, po kojoj ceni ga je covek nabavio - ako znas?

nema HDMI port :(

svi osim Huawei S7 imaju 3G konekciju preko eksternog USB donglea koji dobijes od Telenora ili MTSa.

ne znam po kojoj ceni ga je nabavio, ali na onom linku koji sam ti poslao cena je nesto manja od 200$... (plus bank transfer 20e., plus postarina 20e. i eventualna carina...)


mozemo da se cujemo za ovaj tvoj (PM), da se malo poigram pre nego sto se odlucim... mada, ako kazes da su ova dva prava stvar... mmmmm...

ako hoces, dacu ti ovaj moj da se igras :) moras samo ga fleshujes jer je zabagovao Wifi - nonstop drzi neke leve paramtere za TCP/IP. Ako ti bude odgovarao mozes ga kupiti... posalji mi email.
 
Ne znam da li se uklapa u temu o kineskim tabletima, ali ovaj Archos mi izgleda kao trenutni BestBuy - Froyo, Cortex A8 1Ghz, capacitive multitouch screen itd...

http://www.archos.com/products/ta/archos_70it/specs.html?country=us&lang=en

http://www.youtube.com/watch?v=5rRGnV1eZW0

http://www.youtube.com/watch?v=akG6QKIAcf4

u Germaniji je 250 evrića

e ovo kad bi bilo kod nas za te pare ne bih razmišljao ni milisekund, imam lovu spremnu a opet neću ni neki trash da uzmem
 
Ja vec imam "plasiranu" porudzbinu za Archos 101 i ozbiljno razmisljam da je otkazhem .... RAM:256mb :( To znaci po specifikacijama za Gingerbread ... da on nikako nece moci raditi na njemu jer je 512mb minimum! LM, narucen pre 2 ned u Svabiji, 349 evropejaca, i tada mi je rok bio 6 nedelja do isporuke.
 
tabela sa 47 tableta

uzivajte :)
 

Prilozi

  • AndroidTabletChart.zip
    6.8 KB · Pregleda: 104
A šta kažete za Blueberry NetCat M-01? Ima ga kod nas za 19499 dinara, da li se isplati (lepo izgleda)?
 
Najverovatnije ne :)
 
ovako - iz prvog dana ovde, shta ima u ponudi:

1. Archos 7 home tablet (cen jeste manja nego online, i to drastichno). mogu vam reci da je izrada uredjaja najbolje sto sam video obilazeci tehnichki TC ovde. jeste 7, ali sabija kako je dobra plastika, i tezina i sve.

2. Huawei sa sim karticom - machka u dzaku. na kutiji ne pishe nishta od specifikacija, moracu da ga preturim celog iz sistema, da vidim shta je u njemu.

3. ipad kopije, kao kovacevi - ima ih zilion. ne znam vishe kako da ga procenim i pregledam, glava me zabolela.

4. ima jedna sedmica, ipad klon, ima microb usb port, umesto standardnog, i nema GPS, ali je uzasno jeftin. solidan je odziva na kucanju tastaturom, i njega moram da proverim kako funkcionishe recimo,sa video prikazom. smaraju kinezi ako chachkam stvar duze od 10 minuta. takodje ne znam specifican hardver unutra.

5. ima bash mnogo, i brendovaih, i ne, ebook uredjaja.


ima li neko da doda, sta konkretno da vidim, da uredjaj obavlja, da bih znao sta da vam pogledam ?
 
Nazad
Vrh Dno