Šta je novo?

Imam pitanje u vezi foruma...

Iskren da budem, smatram da je generalna tema o OBD adapterima u redu za ovaj forum. Ako se tema bavi elektronikom automobila sa hobi strane, osnovnom OBD dijagnostikom, preporukama za OBD adaptere (čak i specijalizovane za konkretne brendove vozila), to je u redu. Diskusija o mehanici kod vozila, naravno ne.
 
Takođe, dovešće ubrzo (odmah) do jednog aspekta koji obavezno ide uz svaki adaper a time i do stavke koja je neminovno zabranjena na ovom Forumu » softver.
 
Sve je to super, ali ne vidim kako je ista od toga relevantno za diskusiju? Kao, kakve veze ima sto za tvoju grupaciju automobila postoji tema na nekom drugom forumu? Ne vidim pravilo gde se zabranjuje pokretanje opstih(ili specijalizovanih) tema ukoliko one postoje na stranom forumu? Zasto ne bi mogli diskutovati o konkretnoj mehanici vozila, a sa druge strane mozemo imati teme za konkretne modele mobilnih telefona, ili pojedinacne video igre? Pa zaboga, tako nesto postoji na inostranom forumu.

Si ti Boki.N neki precog koga moderatorska sluzba uposljava da u stilu Minority Report filma kaznjava ljude pre nego sto prekrse zakon? Molim vas, ako ste resili da azurirate pravilnik pa pridrzavajte ga se, ovo principijalno nije u redu. Nemojte da se argumentovanje kazni svodi na "zato sto se meni tako svidja".
 
@Solesoslav
Nemam apsolutno nikakve veze sa moderacijom na ovom Forumu :)

Pročitaj dobro moj prethodni post, odmah pre tvog. A i svi ostali koji mislite da se "suva" tehnika može porediti sa ovim.

Edit: izgleda da moram da crtam - OBDII adapteri su parče elektronike koje možete samo da gledate ukoliko nemate odgovarajući softver. Treba li da pominjem i kakav je to softver u 99.9% slučajeva?
 
Poslednja izmena:
Treba da se temi sansa da bude otvorena kao i tema o energetici uz upozorenje - ode li na tu i tu stranu brisemo, ide lock itd to je to.
 
Tema je vec otisla " na stranu", opet ponavljam, procitati Alexov predzadnji post u temi ili Bokijevo objasnjenje ovde.
Ako je vama isto menjati pedale na bajsu i cackati softverski ecu na autu, razlog vise za lock jer definitivno pojma nemate sta radite.
OP je dobio sav info koji mu treba da odradi basic dijagnostiku, ako naidje na problem, neka se javi, otvoricemo temu.

@Solesoslav , smanji dozivljaj
 
Ovaj forum je namenjen entuzijastama koji vole da prčkaju svašta nešto oko tehničkih stvari, ne vidim zašto je ova tema bila problem. Vezana je za elektroniku automobila, pa imamo 100 tema koje su manje pogodne za forum od te. :)

To kakav će softver ko da koristi ne škodi ovom forumu nikako, nije kao da će da dele pirateriju na istom.

..just my 2c..
 
Auto dijagnostika je mnogo više od OBDII adaptera, kao što je to @Boki.N lepo objasnio. Sve dok se držimo diskusije o hardveru i ne spominjemo softver i rešavanje konkretnih problema, sve je ok. Dakle - koji OBDII kupiti, da li radi sa konkretnim proizvođačem, nema problema. Svako se bude dotakao "gde da nađem softver", "da li sa Bimmercode mogu da kodiram centralnu multimediju od MINI Cooper S LCI2", "auto mi trese kad je hladan" i sl. - to će momentalno da leti iz baze i upozorenja će biti deljena.

Za konkretnu auto diskusiju i dijagnostiku toplo savetujem https://forum.garaza.rs
 
Nisu za ovaj forum? Ne pripada ovde? Sa druge strane teme o biciklama jesu? Stvarno ne znam odakle sebi dajete za pravo da donosite takve sudove, kao sto ne vidim logiku u donosenju takvog suda. Covek ne planira da otvara biznis niti da zaradi od toga, zeli da radi na svom vozilu zato sto ga to zanima. Pogresili ste ovog puta bas, otkljucajte lepo temu, pustite ljude da diskutuju, nikoga ne vredjaju i ne krse pravila.
Obavezna pravila, stavka 9:
  1. Molimo vas da poštujete i pridržavate se odluka moderatora. Samo po sebi razumljivo. Ako imate problema sa moderacijom, možete problem prijaviti administratorima, ali vaše nezadovoljstvo nemojte iznositi u temama u kojima ste bili sankionisani. Takvo ponašanje će dovesti do novih upozorenja i zabrane privilegije pristupa forumu.
Odluke moderatora nisu donete tek tako ofrlje i pravila su vrlo jasna. Kome se pravila ne dopadaju, ne mora da posećuje forum.

I nemojte stalno da potežete pravo za donešenjem odluka - moderatore sam postavio ja i samim tim imaju pravo da donose odluke u skladu sa pravilima i svojom procenom, kao što to činim i ja. Pitanje zašto je moderator doneo odluku je kao pitanje zašto je vozač autobusa zatvorio vrata autobusa na autobuskoj stanici nakon što je pokupio putnike sa iste. Kompletno je besmisleno i iritantno.
 
Poslednja izmena:
Da li može veća reklama i po mogućnosti veći upitnik, ne vidim dobro.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221002_224153_com.microsoft.emmx.jpg
    Screenshot_20221002_224153_com.microsoft.emmx.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 138
?

Screenshot_2022-10-03-00-05-09-60_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg
 
Gde su iskljucuju pop up prozori da mi ne iskaci kada stigne novi odgovor na neki post?
 
Od toga se živi.
 
ne žive ni admin, ni modovi, od toga

ali sam forum, košta
 
Zato i kazem, nisam je ugasio. Cak u 30% otvaranja greskom kliknem na nju :)
Al ok, updateova sam edge bio juce, mozda je to novi feature od edge-a.
 
Da li može veća reklama i po mogućnosti veći upitnik, ne vidim dobro.
Od reklama forum i sajt žive. To je realnost.

I svega 27% posetilaca blokira reklame, za svakog pojedinačno znam da li blokira ili ne :)
 
Za Admina,
zasto vise tema nema opciju za rangiranje odgovora, Vote Up?
Znaci da se istakne kvalitetan odgovor na nekim temama.
 
Da li možete da dodate XML datoteke u dozvoljene?
 
Ne, koristi GitHub Gist.
 
Da li forum moze da se prikazuje celom sirinom ekrana (wide)? Ili zbog oglasa ne moze?
Pre nekog vremena sam uzeo novi, veci monitor i sad ne mogu da se setim kako je bilo na starom.
Izvinjavam se ako je ovo vec bilo pitano , pretrazivao sam ali nisam nasao.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221005_104350.png
    Screenshot_20221005_104350.png
    1.3 MB · Pregleda: 56
1664959909148.png
Naravno da može.
 
Hvala, sad kad sam saznao da moze, pronasao sam . Dakle "Customize" toggle > "Fluid width" toggle
 
Hmmmmm. haha, šta je Inaccurate ?
 
Nazad
Vrh Dno