Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Za kanale nisam ni primetio. Konstantno je upaljen Mini Ultra koji prati naslednik :)

Video sam neku ponudu za telefon gde (koliko ja znam) prvi put nude prenos broja. Da li je neko probao? Kakvi su uslovi?
 
Pa placam I ja flat 3 ,godinama...I sta sada,imam nat geo,disc...samo na jednom TVu u stanu.
Sta da radim za ostala 3 televizora ,.

Mislim da je tu najveci problem u nasem narodu.
Kad bi bez naknade davali digitalnu televiziju za svaki tv u stanu vrlo brzo bi pola komsiluka delilo izmedju sebe module i dekodere i njih par bi se nakacilo na jednu pretplatu i delili bi troskove.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je tu najveci problem u nasem narodu.
Kad bi bez naknade davali digitalnu televiziju za svaki tv u stanu vrlo brzo bi pola komsiluka delilo izmedju sebe module i dekodere i njih par bi se nakacilo na jednu pretplatu i delili bi troskove.

Nije toliko problem u 100 dinara mesečno, već u onih 1000 dinara. Što bih dao komšiji CAM modul kad bi i on mogao da plati 100 dinara i koristi digitalnu TV (109 kanala).

Zar nije dovoljno što mi CAM modul računaju 300€ ako ga oštetim?!
 
Da li neko ima problem sa brzinom i kvalitetom interneta? Kako vidim pre par nedelja su promenili provajding na Absolut OK i od tada mi je katastrofa i brzina i kvalitet, neki standardni sajtovi koje posećujem dnevno se učitavaju po desetak sekundi, Speedtest jedva generiše 10Mbps na Flat3 paketu. Jednostavno užas!!! Ne pomaže ni resetovanje modema. Do te promene mi je bilo sve savršeno bez ikakvih problema.

Šta vama javlja Speedtest?
 
Kod mene je i dalje ok, osim što je od jutros ovaj forum jedva upotrebljiv. Klik na link, onda nekoliko puta stop-refresh dok ne učita stranu. Ostali sajtovi su ok.
 
Da li neko ima problem sa brzinom i kvalitetom interneta? Kako vidim pre par nedelja su promenili provajding na Absolut OK i od tada mi je katastrofa i brzina i kvalitet, neki standardni sajtovi koje posećujem dnevno se učitavaju po desetak sekundi, Speedtest jedva generiše 10Mbps na Flat3 paketu. Jednostavno užas!!! Ne pomaže ni resetovanje modema. Do te promene mi je bilo sve savršeno bez ikakvih problema.

Šta vama javlja Speedtest?

I kod mene se neke stranice jako sporo otvaraju,kao da je Dial Up
 
Google dns godinama, i bez problema sam :)

Nego, ima li ko N1 tv u ponudi? Trebalo je da ga dobijemo od nove godine, ali ga kod mene u listi jos uvek nema.
 
Google dns godinama, i bez problema sam :)

Nego, ima li ko N1 tv u ponudi? Trebalo je da ga dobijemo od nove godine, ali ga kod mene u listi jos uvek nema.
Nema veze sa DNS, ja imam Mikrotik u lokalnoj mreži koji "gađa" Google DNS tako da lokalno su uvek ista podešavanja.

Ima N1, na Test 2 kanalu.
 
Da, tek sad videh. Hvala momci :)
 
Sad uhvatio neku reklamu na radiu, ikom za 100 dinara mesečno kablovska
Znate li nešto više o tome?
 
Nista novo. Ono sto je u ponudi na sajtu i nista posebno.
 
A digitalna se prodaje kao nadogradnja na postojeću uslugu analogne, tako da... 1.125 + 100 = 1.225 RSD/m, odnosno šta se već nudi.
 
Zvati tehničku i prijaviti problem. Ako ga ne reše u roku od nedelju dana, zvati opet i tražiti umanjenje računa, pa onda pretiti Ratelom i/ili raskidom Ugovora itd.

Generalno, smaraš ih i dramiš dok se stvar (nekako) ne reši. Ukoliko se ispostavi da imaju smetnje negde na putu do tebe i da ne mogu da ih otklone, moraće da ti ponude onaj slabiji paket (Flat 2) i to je sve što su dužni da urade (osim umanjenja računa za tekući mesec).

Suština je da ne mogu da ti naplaćuju za uslugu koja nije potpuna, tj koju ti ne isporučuju u potpunosti. Sve van toga je stvar vašeg dogovora i niko ne mora ništa. Niti oni moraju da ulažu u infrastrukturu i obezbede ti 25 Mb/s, ako im se to ne isplati - niti ti moraš da ostaneš u ugovornoj obavezi kod njih, ma šta pisalo u Ugovoru.
 
Zvao sam ih nekoliko puta ali samo "evidentiraju" pritužbu i proslede navodno IT sektoru...ali posle toga ni traga ni glasa od nikoga..
Nisam pod ugovornom obavezom ali nemam alterantivu osim ADSLa...
 
Kad su poslednji put slali onaj paket racuna od 3 komada,ne mogu da nadjem uplatnicu od Aprila meseca,ne secam se ni da li sam uplatio....?
 
Meni je stigao koverat pre nedelju dana sa tri uplatnice.
 
Pa to ide kvartalno.
Znaci april je prvi u toj turi racuna.
 
Izgleda da mi je neka dalabu uzela iz sanduceta I iskoristila u svom toaletu,komsija kaze da je dobio pre desetak dana.

Nista,kontaktiracu ove nase strucnjake iz IKOMa:D
 
Zvao sam ih nekoliko puta ali samo "evidentiraju" pritužbu i proslede navodno IT sektoru...ali posle toga ni traga ni glasa od nikoga..
Nisam pod ugovornom obavezom ali nemam alterantivu osim ADSLa...

Da li si probao s drugim browserom, drugim računarom? Da li si probao bez routera, tj. direktnom vezom modem-komp? Meni je problem pravila Opera 25.

Kad su poslednji put slali onaj paket racuna od 3 komada,ne mogu da nadjem uplatnicu od Aprila meseca,ne secam se ni da li sam uplatio....?

Ako si uzeo njihov telefon, račun će ubuduće da stiže oko 20. u mesecu.
 
Ako si uzeo njihov telefon, račun će ubuduće da stiže oko 20. u mesecu.
Cek,to je nesto novo sada...?
Imam njihov telefon od pocetka,nisam dobio paket od 3 uplatnice,na portalu mi je dug 0 din a vec je 14ti u mesecu a ne secam se da sam uplatio.
Ako je to da od ovog meseca racun stize oko 20og onda je to to.
 
Nazad
Vrh Dno