Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Trenutno daju Technicolor EPC3928S ,nama za sada radi odlicno
 
Izgleda da će Dorćolci prvi dobiti SBB šemu kanala.


28.08.2017.
Obeveštenje za korisnike na Dorćolu

Poštovani korisnici,

U toku noći izmedju ponodeljka 28.08. i utorka 29.08. izvodićemo radove, čime unapređenje mreže IKOM-a ulazi u finalnu fazu. Radovima će biti obuhvaćene sledeće ulice na Dorćolu: Braće Baruh, Cara Dušana, Jevrejska, Mike Alasa, Solunska, Tadeuša Košćuška i Visokog Stevana.

U želji da vam što jednostavnije i brže omogućimo praćenje TV sadržaja, molimo vas da najkasnije dana 28.08. resetujete svoje uređaje za praćenje digitalne televizije. Ukoliko koristite CAM modul, isključite televizor iz struje i ponovo ga uključite. Ukoliko koristite digitalni dekoder, isključite ga iz struje i ponovo ga uključite.

Nakon finalnog unapređenja mreže korisnicima digitalnog dekodera pojaviće se zatamnjen ekran na televizoru. To će biti znak da pritisnete žuto dugme na daljinskom upravljaču i unesete kod 000000 (šest nula), a zatim potvrdite pritiskom na dugme OK, čime će se automatski ažurirati lista kanala.

Ako koristite Gospell 7600 HD digitalni dekoder molimo vas da ga držite uključenim, jer se lista kanala na taj način automatski ažurira, čime ćete odmah dobiti novu programsku šemu.

Ukoliko ste korisnik CAM modula potrebno je da kada primetite zatamnjen ekran promenite podešavanja svog uređaja ručno i time osvežite listu kanala na sledeći način:

Na televizoru je potrebno pronaći meni za pretragu kanala i izabrati sledeće opcije:

Za prijem signala potrebno je odabrati „Cable“
Za tip signala odabrati „Digital“
Za izbor zemlje odabrati „Other“
Za režim pretrage izabrati “Quick”,
U polje za frekvenciju uneti 610000kHz,
U polje za modulaciju uneti 256QAM
U polje za simbolsku brzinu uneti 6956KS/s
Polja za početnu i krajnju frekvenciju su opciona i ne moraju biti popunjena
Poželjno je uključiti opciju za automatsko ažuriranje informacija, ukoliko postoji.

Napomena: Postupak pretrage kanala i nazivi opcija se mogu razlikovati u zavisnosti od modela i proizvođača televizora.

Za nesmetano praćenje analogne televizije potrebno je da izvršite pretragu I ponovo memorišete kanale.



Ukoliko imate pitanja ili nedoumice možete nas pozvati na 011/30 10 110 i mi ćemo vam rado pomoći.
 
Ljudi jel imate Prvu i B92 preko onog digitalnog uredjaja? Na TV koji prikljucen analogno direktno na kabli tih kanala ima ali na ovom sto je prikljucen preko njihovog digitalnog cuda tih kanala nema. Odnosno ima ih ali pod radio ali tamo je samo zvuk bez slike.
 
Ovo sve se vrv odnosi samo na one kojima je zamenjena oprema? Mislim na CAM modul.
 
Trenutno daju Technicolor EPC3928S ,nama za sada radi odlicno
И мени данас заменили EPC3208G за тај ЕPC3928S. Модем и рутер у једном. Како се показао тај рутер? Какав је у односу на ТРlink WR740N?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Kad god odem na IKOMov sajt i pročitam to "IKOM powered by SBB" ne znam šta da mislim. Stvarno.
To mu je kao i sve u ovoj zemlji, dođe novi vlasnik, digne cenu, ubeđuje te da je on bolji i da nudi neverovatne mogućnosti, diže standarde, a u stvari, obrtni okreni ti non stop pkaćaš sve više i više.
Kod mobilne telefonije je još i viđen neki pomak, bar na momente. Ali ovde u kablovskoj ili kako god da nazovemo, distribuciji, monopol, javašluk i bezobrazluk.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Pretpostavljam da to vazi za one koji su se prebacili na IKOM powered by SBB?

To vazi za sve nas. Tako su napisali u obavestenju, znaci svi (naselje po naselje) dobijamo novu semu, iako ne odlucimo da predjemo na nove pakete... Ali to ce neko ko je zaposlen da potvrdi... khm @Bilbo49 khm
 
Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To vazi za sve nas. Tako su napisali u obavestenju, znaci svi (naselje po naselje) dobijamo novu semu, iako ne odlucimo da predjemo na nove pakete... Ali to ce neko ko je zaposlen da potvrdi... khm @Bilbo49 khm
U pravu si, to važi za sve korisnike koji se nalaze na IKOM infrastrukturi, znači i stari korisnici IKOMA i korisnici koji su prešli na IKOM pwd. by SBB. Puštanje signala biće ponedeljkom i četvrtkom u noćnim satima, a trenutno se radi dorćol.
 
@bilbo49 Druze ima li neki novi info kad ce Konjarnik da prebace na SBB?

Hvalaz :)
 
A kada ce Zarkovo Repiska da dodje na red,i ako mozes da mi napises ima li stogod novo od akcija za prelazak ili je za Tel 3 i dalje pri prelasku samo 6 meseci ista cena,nema nista od akcija kao za nove korisnike
 
Poslednja izmena:
Koliko mail naloga imate podešeno na SBBu?

Ja imam jedan i pokušao sam još jedan da dodam ali mi sistem ne da.
Vidi se na slici šta je u pitanju

Jel imao neko sličan problem?

SKet5LP.png
 
Ako dobro razumem, ti imas 500MB ukupno prostora za 1-5 email naloga. Posto je svih 500MB dodeljeno jednom nalogu, ne mozes da dodas drugi.
 
Kako može da važi za nepotpisnike novih ugovora, kad se menja izbor kanala? Kako će da odluče koji kanali sleduju određenim Ikom paketima? Nove tužbe na vidiku...?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
U pravu si, to važi za sve korisnike koji se nalaze na IKOM infrastrukturi, znači i stari korisnici IKOMA i korisnici koji su prešli na IKOM pwd. by SBB. Puštanje signala biće ponedeljkom i četvrtkom u noćnim satima, a trenutno se radi dorćol.

Hvala na odgovoru!
 
A kada ce Zarkovo Repiska da dodje na red,i ako mozes da mi napises ima li stogod novo od akcija za prelazak ili je za Tel 3 i dalje pri prelasku samo 6 meseci ista cena,nema nista od akcija kao za nove korisnike
I dalje su iste akcije kad je prelazak sa IKOM-a na IKOM pwd. by SBB u pitanju. Za Zarkovo nema još zvanične informacije.
 
Kako može da važi za nepotpisnike novih ugovora, kad se menja izbor kanala? Kako će da odluče koji kanali sleduju određenim Ikom paketima? Nove tužbe na vidiku...?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Upravo to.
I kako se menjaju? Koji ostaju koji dolaze kad sam ja i dalje na FLAT 3 paketu i racun mi je stigao za to?
 
pa verujem da SBB i IKOM imaju prakticno iste kanale u osnovnoj ponudi? ja imam tel3, pretpostavljam da ce sve isto ostati uglavnom(sem ako bas nema jedan ili dva kanala koji SBB nema-ali ne verujem da je veci broj)...sem sto se nadam da nam ubace i SK4- SK6 :)
 
SBBB nema HBO imaces ga samo ako podpises ugovor na 2god sa SBB i pod uslovom da se dogovoris sa njima da ostave dok traje ugovor
 
Da ali mi smo HBO imali u srednjim paketima, kod njih samo u najskupljim. Uzgred to ostavljanje HBO kanala mi nije baš najjasnije. Jel to stoji i u ugovoru ili samo kao ekskluzivan.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Evo ceo plan za Dorćolce

30.08.2017.

Plan finalnog unapređenja mreže
Pogledajte kada smo u vašem kraju i korake koji su potrebni za realizaciju
Poštovani korisnici,

Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da unapređenje mreže IKOM-a ulazi u finalnu fazu. Unapređenja se odvijaju po delovima grada, o čemu ćemo vas unapred obaveštavati. U narednom periodu biće obuhvaćene sledeće ulice na Dorćolu:

DATUM FINALNOG UNAPREĐENJA ADRESE OBUHVAĆENE FINALNIM UNAPREĐENJEM
31.08.2017. CARA DUŠANA 2-24 i 3-17, GOSPODAR JOVANOVA 3-11, RIGE OD FERE 11 i 20, SKENDER BEGOVA 1, STRAHINJIĆA BANA 1-11 i 10-18, TADEUŠA KOŠĆUŠKA 38-42 i VISOKOG STEVANA 16
31.08.2017CARA UROŠA 6-14 i 13-15, CINCAR JANKOVA 2 i 5-7, GOSPODAR JEVREMOVA 2-8 i 15, GOSPODAR JOVANOVA 4-8, KNEZA MIHAILA 48, KRALJA PETRA 54-58 i 70, RIGE OD FERE 3, STUDENTSKI TRG 5-7 i 17-19, TADEUŠA KOŠĆUŠKA 8-10, UZUN MIRKOVA 10, ZMAJA OD NOĆAJA 2-14 i 3-13
04.09.2017CARA DUŠANA 30-46, CARA UROŠA 23-31 i 26-42, GOSPODAR JEVREMOVA 13, GOSPODAR JOVANOVA 10-18 i 15-35, KRALJA PETRA 74-82 i 75-77, STRAHINJIĆA BANA 26-44 i 23-35, VIŠNJIĆEVA 9 I 17
04.09.2017BRAĆE JUGOVIĆA 2-8 i 3-7, DOBRAČINA 9-11, GOSPODAR JEVREMOVA 24-40 i 25-41, GOSPODAR JOVANOVA 30-42, KAPETAN MIŠINA 2-4, 3-9 i 43, KNEGINJE LJUBICE 2-10 i 3-15, SIMINA 2 i 7-11, STUDENTSKI TRG 6-10, VIŠNJIĆEVA 4
07.09.2017CARA DUŠANA 25-57 i 52-71, DOBRAČINA 47, DUBROVAČKA 2-8, DUNAVSKI KEJ 1-23 i 4-20, GOSPODAR JOVANOVA 39-41 i 53, KAPETAN MIŠINA 14-36 i 13-39, KNEGINJE LJUBICE 23-29 i 30-34, KNIĆANINOVA 1-9 i 4-16, MILORADA GAVRILOVIĆA 2-22 i 3-7, SKENDER BEGOVA 6-26 i 11-33, STRAHINJIĆA BANA 39-57 i 48-58, TADEUŠA KOŠĆUŠKA 66-96, VISOKOG STEVANA 29 i 38-62, VIŠNJIĆEVA 14
11.09.2017BRAĆE JUGOVIĆA 10 i 17, BULEVAR DESPOTA STEFANA 1.33 i 20-42, CARA DUŠANA 74-84, DOBRAČINA 2-50 i 19-43, DOSITEJEVA 1-35 i 24, FRANCUSKA 20-32 i 35-37, GOSPODAR JEVREMOVA 43-63 i 46-56, GOSPODAR JOVANOVA 42-46 i 63-83, KNEGINJE LJUBICE 24, SIMINA 19-21, SKADARSKA 27-51 i 34, STRAHINJIĆA BANA 63-77 i 66-82, VASE ČARAPIĆA 10
11.09.2017CARA DUŠANA 67-73, DOBRAČINA 59 i 64-70, ÐORĐA JOVANOVIĆA 2 i 5, DOSITEJEVA 36-46 i 43-57, DRINČIĆEVA 1-11, 2-12 i 27, DŽORDŽA VAŠINGTONA 1 i 16, GUNDULIĆEV VENAC 1-55 i 20-66, HERCEGA STJEPANA 4-10 i 5-15, JELISAVETE NAČIĆ 3, KNEGINJE LJUBICE 40-42, KNEZ MILETINA 4, 24 i 15-23, KOMNEN BARJAKTARA 1-5 i 4-8, MIĆE POPOVIĆA 1-15 i 4-16, MIHIZOVA 2, 11 i 12-24, PANČEVAČKA 1-5 i 2-8, SENJANINA IVE 7-9 i 8-16, SKENDER BEGOVA 61-63, SVETOZARA MILETIĆA 15, ŠANTIĆEVA 4, VENIZELOSOVA 4-42 i 15-23, ŽORŽA KLEMANSOA 1-17 i 4-16

U želji da vam što jednostavnije i brže omogućimo praćenje TV sadržaja, molimo vas da ispratite nekoliko vrlo jednostavnih koraka koji su važni za nastavak nesmetanog praćenja televizije.

Ukoliko koristite digitalni dekoder, molimo vas da ga najkasnije dan pred finalno unapređenja mreže isključite iz struje i ponovo uključite. Nakon finalnog unapređenja mreže pojaviće se zatamnjen ekran na televizoru. To će biti znak da pritisnete žuto dugme na daljinskom upravljaču i unesete kod 000000 (šest nula), a zatim potvrdite pritiskom na dugme OK, čime će se automatski ažurirati lista kanala.

Ako koristite Gospell 7600 HD digitalni dekoder molimo vas da ga držite uključenim, jer se lista kanala na taj način automatski ažurira, čime ćete odmah dobiti novu programsku šemu.

Ukoliko ste korisnik CAM modula, potrebno je da kada nakon finalnog unapređenja mreže primetite zatamnjen ekran, promenite podešavanja svog uređaja ručno i time osvežite listu kanala na sledeći način:

Na televizoru je potrebno pronaći meni za pretragu kanala i izabrati sledeće opcije:

Za prijem signala potrebno je odabrati „Cable“
Za tip signala odabrati „Digital“
Za izbor zemlje odabrati „Other“
Za režim pretrage izabrati “Quick”,
U polje za frekvenciju uneti 610000kHz,
U polje za modulaciju uneti 256QAM
U polje za simbolsku brzinu uneti 6956KS/s
Polja za početnu i krajnju frekvenciju su opciona i ne moraju biti popunjena
Poželjno je uključiti opciju za automatsko ažuriranje informacija, ukoliko postoji.

Napomena: Postupak pretrage kanala i nazivi opcija se mogu razlikovati u zavisnosti od modela i proizvođača televizora.

Za nesmetano praćenje analogne televizije potrebno je da izvršite pretragu i ponovo memorišete kanale.

Ovime se završava finalna faza unapređenja mreže, nakon čega ćete moći da uživate u novoj programskoj šem.

Ukoliko imate pitanja ili nedoumice možete nas pozvati na 011/30 10 110 i mi ćemo vam rado pomoći.

izvor: http://www.ikom.rs/plan-finalnog-unapredenja-mreze/
 
Koliko nepismenosti u toliko malo teksta...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno