Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

Jeste bolji, naravno, za neke ozbiljnije poslove. Za igre trenutno nije.
A taj sajt je dobar jedino za orijentaciju (oko slabijih procesora). Jer, ionako npr. ne sadrzi testove u igrama. ;)

FX-6300 po tome ima 6362 rezultat: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-6300+Six-Core
koji u ovom univerzumu nikako nije bolji od, recimo, i5-3330.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kapetan trolova! :d

Nisam van teme, preskocio si 30ak strana pa upao kao padobranac (po obicaju). Aktivno sam ucestvovao u ovoj dilemi koja je posluzila ArmoredSaint-u nakon sto je otvorio temu.

A ja tebi mogu da ponovim da cpubenchmark nije merodavan za igre, tako da FX-8350 nije jaci procesor u svemu. I isto tako mogu da kazem za game debate.
Evo neke novije igre:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Far_Cry_4-nv-test-fc_proz.jpg

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Assassins_Creed_Unity-test-ac_proz.jpg

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Call_of_Duty_Advanced_Warfare-test-cod_proz_amd.jpg

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Ryse_Son_of_Rome-test-Ryse_proz.jpg

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-The_Evil_Within_-test-evilwithin_proz.jpg

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Watch_Dogs-test-proz_nvidia_ultra.jpg


Ne zameri sto nema i5-4440, ali uzmi u obzir da je on kao i5-2500K. Znaci u stanju je da bolje iskoristi graficku kartu nego FX-8.

Sve je jasno kao dan, opet gresis i ne prihvatas tudje misljenje.
Nastavi da ponavljas ono sto si vec dvaput napisao i linkovao na ovoj strani, i nastavi da hranis trolove. Ipak si ti na kraju pobednik. :Klanjanje


Nemam zivaca, a nema ni potrebe s tobom raspravljati jer ionako ne prihvatas tudje misljenje. Nego eto, da ljudi ne shvate ozbiljno sve sto se napise. (razni ljudi/deca citaju sta se pise na forumu)


Laku noc, zivi bili.
 
Poslednja izmena:
Rezultati sa CPU Benchmarka vrlo meritornog sajta:

FX 8350-8982

i5 4440-6456 FX 8350 jaci procesor aproximativno 30 % u odnosu na i5 4440

Rezultati sa Game Debate sajta razlika 11 % u korist FX 8350

bench FX 8350.jpg
bench FX 8350.jpg
8350 GD.jpg
 
Poslednja izmena:
Trenutno je i5 u gamingu u prednosti,ali dolaskom Dx12 igrica moglo bi se desiti da onoliko koliko je sada brzi % bude sporiji u odnosu na FX83xx
Svakako da sam i sam bio zagovornik i5 procesora za Gaming bio je nekako best buy, ali ako se obistine najave o Dx12 onda ce FX83xx biti extra best buy.
 
zbog ljudi koji bi procitali ovo i pomislili kako je fx zapravo 30 posto jaci od zadnje tri generacije intel i5 pa nadalje.ja sam isto presao sa fx8350 na 4,7hz na 4770 i npr u thief-u (mantle API,cfx 280x) na 1080p (sve popaljeno na max,samo fxaa ugasen) i imao sam avg oko 60tak sa minimumima cak do 35-36fps.sad na istim podesavanjima ali na 2k avg je jos bolji,a minimumi ne idu ispod 53fps.plus ovo je igra koja bi trebala da je poster child za amd.sto se tice same igre,iskustva su neuporediva,na stranu razlika izmedju 1080p i 2k.

fx ima dve rak rane,kad se prica o 2015toj i igrama,a to su instrukcije i slab performans po koru.
 
Umart, drzi se muzike.

Opet si dosao i lupio random izjavu. Thief poster child za amd!? Za procesore sigurno ne s obzirom da ne koristi vise od 4 jezgra.
Za grafiku da s obzirom na mantle podrsku i asynhrone shadere.

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Thief_-test-proz.jpg

4670k iznad 4770k, sve ti govori.

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Thief_-test-amd.jpg

Samo pogledas load procente i sve ti je jasno.
 
u gamingu na singl mid rejndz karti naravno da nema (sem u te tri igre i jos par naslova),ali kad se podigne lestvica sa 2k/4k,vise karti i sl,razlike su mnogo vece.

sad opet pokrenuh Thief bench,maks otpanj samo fxaa ugasen,2k,min je 52,3fps,avg 75,5,maks 96,3fps.u sustini,prelazak na haswell mi je dao 1k vise,bolje minimume i bolji avg.kapiram da bi na otkljucanom haswell-u i 290x razlike bile jos vece.
 
u gamingu na singl mid rejndz karti naravno da nema (sem u te tri igre i jos par naslova),ali kad se podigne lestvica sa 2k/4k,vise karti i sl,razlike su mnogo vece.

sad opet pokrenuh Thief bench,maks otpanj samo fxaa ugasen,2k,min je 52,3fps,avg 75,5,maks 96,3fps.u sustini,prelazak na haswell mi je dao 1k vise,bolje minimume i bolji avg.kapiram da bi na otkljucanom haswell-u i 290x razlike bile jos vece.
Isto tako je i meni i5 podigao fps u battlefield-u.
 
We actually did not consider making a CPU benchmark for this game simply because we really see no reason, this is not an open world game and the number of AI is very limited. Also since this is a Eidos Montreal and Square Enix game, we didn’t expect it to be CPU dependent, and boy were we wrong. The game is a CPU hog but more in a sense of bad optimization than anything else. Although this a game that was sponsored by AMD, and the GPUs are working very good, CPU performance of AMD’s processors is pretty awful to say the least. This is obviously an oversight by the developers since there is absolutely no reason why an average quad core CPU such as the FX 4300 wouldn’t run this game at a playable framerate. We find it absolutely absurd that Eidos hasn’t optimized this game for AMD’s CPUs in the first place since they are the ones who are sponsoring.

Sa hardware pal-a.

@armoredSaint
Naravno jer si presao sa FX-6300 koji nije ni bio clockovan ljudski. Cak i da jeste i5 je jaci.
Tek 83xx prelaze po snazi tu i5-icu. (u BF4 npr gde se koriste sva jezgra)
 
Poslednja izmena:
pa?cekaj,sad ti ocekujes da ja verujem tamo nekom da nije to moglo da se ispecuje?sve i da je tako,to nista ne menja stvar,sustina je da i dalje da u jednoj od dve mantle igre intel radi mnogo bolje na njihovom API-ju,koji je navodno trebao da smanji overhed i kao sto si postavio,po njima nema razloga da ne radi i na fx4xxx kako treba a on opet ne radi.tako da dzabe sva prica da ce dx12 da donese nemam pojma kakve benefite na fx-u,narocito zato sto ce to da zavisi od developera a vidimo kako i sta oni rade.

i,odakle to da je fx jaci od haswell-a u bf4?u mantle-u?moze neki bench toga?
 
Što se mantle-a tiče, on važi za radeon grafičku, bez obzira da li je cpu intel ili amd?
 
Erm, ne mozes engine igre ne mozes tek tako da ispecujes. To ti je kao da napravis temelj za kucu, a umesto nje hoces da napravis napravis soliter. Nece da moze.
Da je to tako jednostavno oni balvani bi WoT napravili da radi sa vise jezgara, kao i blizzard WoW.

Sto se tice BF4, evo izvolte. (Nisam rekao FX jaci od haswella, nego 83xx je jaci od entry lvl i5-ice 44xx. )

http://gamegpu.ru/images/remote/htt..._GPU-Action-Battlefield_4-test-bf4_proz_2.jpg

@ArmoredSaint

Da.
 
To je single player, u MP je nesto sasvim drugo. U svakom slucaju, zakljucak je jasan i vise puta ponovljen, za 123EUR FX 8300 je najbolji CPU, u sustini velikoj vecini i dovoljan (to bi u auto svetu bio passat), sledeca stepenica je i5 4670K za 210eur (to bi u auto svetu bio Mercedess E Class), a sledeca neka stepenica je 4790K ili 5930K (Mercedes S class). Nadam se da je sada malo jasnije sta je sta. Morao sam ovako "slikovito" da objasnim.
 
Na taj spisak treba dodati i I3 4xxx,odlicno se nosi sa svakom igrom...
 
Erm, ne mozes engine igre ne mozes tek tako da ispecujes. To ti je kao da napravis temelj za kucu, a umesto nje hoces da napravis napravis soliter. Nece da moze.
Da je to tako jednostavno oni balvani bi WoT napravili da radi sa vise jezgara, kao i blizzard WoW.

Sto se tice BF4, evo izvolte. (Nisam rekao FX jaci od haswella, nego 83xx je jaci od entry lvl i5-ice 44xx. )

http://gamegpu.ru/images/remote/htt..._GPU-Action-Battlefield_4-test-bf4_proz_2.jpg

@ArmoredSaint

Da.

bas i nisam ubedjen da nemere,narocito sto je drugi API i po prici takav da pruza neograniceno thread-ova itd itd.vise mi ide na to da je developer prosto nesposoban i onako igra nije prosla bas nesto i nije isplativo ulaganje.sto je sve i dalje potpuno nebitno,poenta je da i 3g posle izlaska vishere sav softver ide na ruku intelu.veruj mi da meni prvom nije drago sto je tako,ali to su cinjenice.

a i dalje nisam video intel vs amd mantle 1080p i 2k bench,a bilo bi lepo i bench krosfajr-a.posto ovi benchevi na mid rejndz grafikama i setapima i ne govore skoro nista.
 
Kao neko ko je programer po struci ti kazem da nemere. Maltene niko nije ni uspeo jos da Mantle podrsku napravi kako treba, pogledaj samo DA:I koji je daleko veca produkcija veceg programerskog tima.
Lenj/nesposoban/nema dovoljno vremena/nije naucio novi api.

99% software-a ide u korist intelu. Ali dosta toga jer intel pravi kompajlere (tipa cinebench koji daje nizi score ako detektuje da procesor nije Intel). A takodje dobar deo je i manjak multithead podrske od nivoa OS-a pa do samih igara i engine-a.
AMD jeste dosta iza intela i ne vidim da ce se to promeniti skoro, ako ikad. Pokusali su mnogo losiji IPC da nadomeste sa vise jezgara, ali par godina prerano.

Dual 7970 karta ti je mid range? Ok...ne znam sta treba da iskopam onda Titan X bench? Govore sasvim dovoljno, cim je tolika razlika u FPS znaci da gpu nije bottleneck ni blizu.
 
(tipa cinebench koji daje nizi score ako detektuje da procesor nije Intel)

Hoćeš reći da je to isti slučaj kao i sa LinX-om, odnosno da se (namerno) koriste neke starije instrukcije, umesto aktuelnih?
 
Poslednja izmena:
Navodno samo promenom vendor ID-a na "geniuineintel" vec poboljsava performanse. Na stranu fazoni sa instrukcijama/bibliotekama koje samo intel ima.. pa onda intel fortran compiler. Svasta tu ima.
 
Cim u ID imas Intel oma si bolji coek xaxaxaxa :Klanjanje
 
Pametniji da, bolji...indirektno i to, jer bolji je pametniji od manje pametnog :)

/sarkazam off...ne flejmuj vise, dosta je.
 
Ako ja flejmujem (sala na erikovo ^objasnjenje") ti vredjas , indirektno ( zastitnice intela il erika ;) ) , a i5 4440 nikako nije jaci cpu od FX 8350 pa ni isplativiji mada pre FX 8300 ( manje trosi )
 
Poslednja izmena:
Nisam se nasao ni napadnutim/prozvanim, ali imam svog zastitnika izgleda hahahah :D
 
Nije, nije. Cim ti i cpu boss to kazete, nema da omanete uopste. Imas dve strane ranije testove, baci pogled, kako 8350 gubi od i3 u dosta igara.
 
Nijednom nisam koristio link ni ss sa cpuboss-a, mada mi nije jasno zasto gajite animozitet prema cpuboss-u to je samo njihov zbir informacija iz drugih benchmarka vrlo koristan sajt sve na jednom mestu, dok zastitnici intela preferiraju anandtech koji ipak daje rezultate iz samo jednog bencha :) cinebencha ili samo njima znane onako odokativno:sceptic:

A to sa i3 i FX 83XX je zivi pis, samo ss na cirilici o jacini jednog jezgra sa ruskih sajtova ...sta reci a ne zaplakati a u ovoj temi samo SS cak ni linka

Zar stvarno verujes da Dual Core moze da bude brzi i jaci CPU od Octa Cora a umart tek kuje pocne kao svaki i5 je jaci od FX 8350 evo moj 4770

cekaj bato to je ipak i7 totalno druga kategorija

po: CPU benchu 30 % jaci CPU FX 8350 od i5 4440
po: GD 11 % FX 8350 od i5 4440
FX 8350>i5 4440
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Zar stvarno verujes da Dual Core moze da bude brzi i jaci CPU od Octa Cora a umart tek kuje pocne kao svaki i5 je jaci od FX 8350 evo moj 4770

cekaj bato to je ipak i7 totalno druga kategorija

1. To nije stvar verovanja, nije to religija. To je nesto sto moze da se izmeri. 99% aplikacija koje nisu optimizovane za quad-octa core vec za single ili dual core, radice brze na i3 nego na 8350 (mnoge aplikacije nisu multi core optimizovane jer to nije lak posao, a i mnoge aplikacije nisu kompleksne dovoljno da bi to bilo potrebno).
2. Ne, i5 4460 kosta kao 8350 (u stvari manje kad se u racun ubace ploca i hladjenje od 40+ evra ako mislis da klokujes) i brzi je u vecini stvari.
 
Poslednja izmena:
za DeRadicc Sto ne postanes moderator, pa onda me banuj eto ti misije, meni nije jasno sto tebe ne banuju posto 95% pises van tema
 
za DeRadicc Sto ne postanes moderator, pa onda me banuj eto ti misije, meni nije jasno sto tebe ne banuju posto 95% pises van tema



Naravno da covek kao ti, koji stalno pokrece flame i troluje (u temama gde se prica o FX8/i5) i nikako ne prihvata tudje misljenje, treba da bude banovan.
Ne mora trajno, ali makar na mesec-dva. Taman lepo da se oladi glava. Sto da ne, ionako su Damirbaj, onaj drugi i nesrecni Igoritza za slicne stvari dobijali (trajne) banane.

Rekao sam ti. Moderisanja mi je preko glave, a i svakako na ovom forumu vise ne primaju nove ljude za moderatore. ;)
95% ja pisem offtopic...? Koji si ti mega car. :d

Evo, mogu da se solidarisem sa tobom. Lepo, banuju i tebe (opravdano sa razlogom) i mene (dobrovoljno, bez razloga) na tri meseca.




Ovo sto je boldovano moze da potvrdi svako, da ne bude da ja umisljam ili pricam gluposti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno