Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

Ti si DeRadicci opet off il nista ne citas nije tema FX 8350 vs i5 4440 gaming, nego samo FX 8350 vs i5 4440 a evo rezultata i sa Cinebencha R15 gde FX sije i7 :)
cinebench-8350.jpg


Bolje citaj kako glasi tema a u Cinebenchu FX 8350 sije i7 naravno da je to zbog broja jezgara ;)
 
Ne vracam se stalno na prvu stranu citam naslov teme koji je "Tema: i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?" nigde ne stoji gaming

A ako cemo do monitora moz da uzme g3280 sasvim mmu je sve jedno za 1440x900

A i dalje tvrdim da je FX 8350 jaci cpu od i5 4440 sto sam dokazao sa SS ko hoce da gleda
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Citam naslov a nisam se ukljucio od prve strane

I ja se nadam da ce do sutra reagovati na sve pretnje banovanjem (a moderator nisi) i neces da uvazis tudje misljenje ( cuo sam ga a nista drugo ne moram shvati)

ako prvi zaspis osecacu se sigurnijim lepo spavaj a ne ostvareno zanimanje moderatora sanjaj :angel:
 
Poslednja izmena:
Citam naslov a nisam se ukljucio od prve strane

I ja se nadam da ce do sutra reagovati na sve pretnje banovanjem (a moderator nisi) i neces da uvazis tudje misljenje ( cuo sam ga a nista drugo ne moram shvati)

ako prvi zaspis osecacu se sigurnijim lepo spavaj a ne ostvareno zanimanje moderatora sanjaj :angel:

Nikada nikome nisam pretio. Ne znam na sta mislis.
Tudje misljenje uvazavam, to ti moze potvrditi bar 30 aktivnih forumasa sa kojima sam ucestvovao u diskusiji. A zapitaj se da li to iko moze reci za tebe.
Objektivno je misljenje da treba da te banuju, a ne samo moje subjektivno.


Ja jesam moderator, tako da sam "ostvaren" sa te strane. Pa tako i znam kada i zasto neko treba da popije ban. A moderisanje mi je dosadilo. Ne treba mi i na ovom forumu, a i ne primaju nove ljude (sto puta su rekli). ;)
Laku noc.
 
Poslednja izmena:
Ja moram da kazem da ste mi ulepsali trecu smenu! Divna i uzbudljiva tema!
Edit i mali off: Iako sam ceo zivot bio AMDovac, jos od 386DXa, pre 6 godina sam provalio da sam se debelo za.....o kad uzeh AthlonIIx2 a ne c2d, i zato sada vozam haswell pentiumcica umesto fx6300 i uopste se ne kajem.
+ za intel
 
Nikada nikome nisam pretio. Ne znam na sta mislis.
Tudje misljenje uvazavam, to ti moze potvrditi bar 30 aktivnih forumasa sa kojima sam ucestvovao u diskusiji. A zapitaj se da li to iko moze reci za tebe.
Objektivno je misljenje da treba da te banuju, a ne samo moje subjektivno.


Ja jesam moderator, tako da sam "ostvaren" sa te strane. Pa tako i znam kada i zasto neko treba da popije ban. A moderisanje mi je dosadilo. Ne treba mi i na ovom forumu, a i ne primaju nove ljude (sto puta su rekli). ;)
Laku noc.
Da li ti vidis koliki si ti ego manijak, ko si ti pa si apsolutna istina i sudija i tuzilac i dzelat, objektivno treba da te banuju permanently, ja ni oka ne sklapam pored takvih psihoticnih pretnji.
Ici cu ja kod onog zlog muzicara i vraticu Perici uvo....
 
Poslednja izmena:
Zašto imam utisak da je cela tema samo SVAĐA a ne DEBATA ?
 
Zašto imam utisak da je cela tema samo SVAĐA a ne DEBATA ?

Mozda zato sto moderatori ne brisu postove koji izazivaju flame?
Inace, nije bila dok on nije uleteo. Po obicaju.




Da li ti vidis koliki si ti ego manijak, ko si ti pa si apsolutna istina i sudija i tuzilac i dzelat, objektivno treba da te banuju permanently, ja ni oka ne sklapam pored takvih psihoticnih pretnji.
Ici cu ja kod onog zlog muzicara i vraticu Perici uvo....

Kakva pretnja? Jel znas ti sta je to?
To je samo odgovor na ono tvoje pitanje, zasto nisam moderator na ovom forumu...? (skontao si da na drugom mestu jesam)

Postavi pitanje u ovoj temi, da li zasluzujes ban, pa ces videti da ce vise ljudi odgovoriti da treba jer si apsolutni pobednik kada je trolovanje u pitanju. Da ne bude da je samo do mene, zato i kazem objektivno misljenje.
 
Poslednja izmena:
Preteruješ, i ne samo ovde nego i u drugim temama. Da je po tvom teme ne bi imale ni dva posta, a forum 10 poseta dnevno.
 
Jeste, pogotovo tamo u temi o filmovima i serijama gde sam 30 puta ukazivao na prvi post koji je napisao kUdtiHaEX, a koji se ne postuje.
Ovde sam preterao samo zato sto sam se spustio na njegov nivo, zarad zdrave diskusije u temi.



I sada iskreno reci, da li je ovo flame i trollovanje koje nema veze sa temom koja se odnosi na gaming:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...ili-ipak-RAM&p=4178582&viewfull=1#post4178582
http://forum.benchmark.rs/showthrea...ili-ipak-RAM&p=4178613&viewfull=1#post4178613
http://forum.benchmark.rs/showthrea...ili-ipak-RAM&p=4179948&viewfull=1#post4179948
http://forum.benchmark.rs/showthrea...ili-ipak-RAM&p=4180177&viewfull=1#post4180177
I slag na torti: http://forum.benchmark.rs/showthrea...ili-ipak-RAM&p=4180209&viewfull=1#post4180209



Ok, kontam i ja da ovo treba bataliti, nema vajde.
 
Poslednja izmena:
Mozda zato sto moderatori ne brisu postove koji izazivaju flame?
Inace, nije bila dok on nije uleteo. Po obicaju.






Kakva pretnja? Jel znas ti sta je to?
To je samo odgovor na ono tvoje pitanje, zasto nisam moderator na ovom forumu...? (skontao si da na drugom mestu jesam)

Postavi pitanje u ovoj temi, da li zasluzujes ban, pa ces videti da ce vise ljudi odgovoriti da treba jer si apsolutni pobednik kada je trolovanje u pitanju. Da ne bude da je samo do mene, zato i kazem objektivno misljenje.

Ti i ostali ste potpuno preokrenuli temu u off...pljujete po čoveku i ne date mu da iznese svoje mišljenje kako on hoće(ma kakvo to bilo).I ako vas ima većina sa istim mišljenjem to nije razlog da se okupljate kao čopor koji ruši i ujeda sve pred sobom i oko sebe,na konto toga ko treba da bude banovan.Lično mislim da na ovom forumu ima par sasvim SASVIM fer i korektnih moderatora a da je većina katastrofa.Jer moderator ne sme davati sebi za pravo da se igra Boga,već mora biti neutralan i naravno mora posedovati znanje vezano za tematiku a i znanje za rešavanje sporova.Forum je koliko mi se čini JAVAN pa tako niko od moderatora nema prava da deluje na svoju ruku...pristrasno.A ti već par stranica pišeš kako bi ti i šta bi ti...to je malo bazvezna retorika(bez uvrede) i ako si negde moderator,ne verujem da radiš sasvim dobar posao(opet bez uvrede)

Generalono svi ste napravili haos...ponašanja na forumu podrazumevaju UVAŽAVANJE tuđeg mišljenja(ne mora niko da se složi sa istim ali onda forum ne bi ni postojao) i argumentovan razgovor(činjenice) bez vređanja,podstrekivanja protiv,nazivanja itd...Nadam se da će se sve malo stišati...nema potrebe za tim...I naravno mislim na SVE aktere ;)
 
Poslednja izmena:
Za DeRadicci
Barem cetvrti put pises da si moderator na drugom sajtu (jadni clanovi na tom sajtu) zar ne vidis koliki si ego-manijak

I vidi se da ti je krivo sto i ovde nisi pa bas ne mozes da se izivljavas koliko i kako bi hteo, zasluzujes ban posto pricas

i ponasas se kao moderator a to nisi bar ovde hvala Bogu, a koliko ti je krivo vidi se iz tvojih postova i zbog toga zasluzujes ban :

Citiram DeRadicci :

"Ja jesam moderator, tako da sam "ostvaren" sa te strane. Pa tako i znam kada i zasto neko treba da popije ban. A moderisanje mi je dosadilo. Ne treba mi i na ovom forumu, a i ne primaju nove ljude (sto puta su rekli). "

Da nije tuzno bilo bi smesno
 
Poslednja izmena:
Barem cetvrti put pises da si mderator na drugom sajtu (jadni clanovi na tom sajtu) zar ne vidis koliki si ego-manijak

I vidi se da ti je krivo sto i ovde nisi pa bas ne mozes da se izivljavas koliko i kako bi hteo

Ne zaboravi da je to samo odgovor na ono tvoje.
A svaka cast, provalio si me. Zaista.




Generalono svi ste napravili haos...ponašanja na forumu podrazumevaju UVAŽAVANJE tuđeg mišljenja(ne mora niko da se složi sa istim ali onda forum ne bi ni postojao) i argumentovan razgovor(činjenice) bez vređanja,podstrekivanja protiv,nazivanja itd...Nadam se da će se sve malo stišati...nema potrebe za tim...I naravno mislim na SVE aktere ;)

Slazem se u potpunosti.
Vidis, npr. ja sam prihvatio njegovo misljenje da je FX-8 bolji procesor od i5. Ali ovde je tema o gamingu, gde je i5 bolji u 95% igara sto on nikako ne prihvata. (linkovano, dokazano pa i potvrdjeno na osnovu iskustava ljudi da on nije u pravu a i dalje nastavalja)
A zaboravio si na jedan detalj ili ga mozda ne znas ako nisi pratio ostale teme.
Dovlagenja u svakoj temi radi ovo isto. Uleti i krene sa nekim postovima izazivajuci flame pa kasnije troluje.
I to sto kazes, uvazavanje tudjeg misljenja, ne postoji kod njega.
 
Poslednja izmena:
Koliko si kontradiktoran i uvek ja stavljas na prvo mesto "ja sam prihvatio njegovo misljenje da je FX-8 bolji procesor od i5. Ali ovde je tema o gamingu, gde je i5 bolji u 95%"
ti i ostali tvoji istomisljenici ste stavili dva SS sa jednog ruskog i jednog poljskog sajta koji se odnose na gaming (uzgred u naslovu teme nema nigde gaming), na sta
sam vam odgovorio sa 5 SS sa mnogo poznatijih sajtova gde se vidi da je FX 8350 jaci cpu i do 30 %, a u vezi gaminga SS sa GameDebate gde se vidi da ni u jednoj
igri 4440 nije jaci, naprotiv u svim igrama je slabiji oko 10 %, a ti se i dalje nastavljas, na citaocu je sta je meritornije, tvoje misljenje i SS rukih i poljskih nepoznatih sajtova
ili mojih 5 SS sa ( GameDebate,CPU Benchmark,GeekBench,CPU Boss i Cinebencha 15)
 
Nebitni smo ti i ja, kao i nasa misljenja i linkovi, sajtovi... Jesi procitao potvrdjena iskustva ljudi i misljenja vezana za igre, sto ovde u temama, sto na Internetu?
Ili si i to preskocio, kao sto si uvodni post ove teme?
 
Poslednja izmena:
Pratim temu i jesi zaista rekao za i5 i ostalo...i sve je na mestu imaš sasvim ok stav na početku teme.Ali baš o čemu sam pomenuo se desilo...umesto da napraviš paralelu i da svoj stav izneseš najnormalnije i da ako se ne slažeš sa njegovim prosto zadržiš svoju liniju.Ti i ostali forsirate da on nešto ''prihvati'' i drugi deo da ''ljudi nešto dokazuju da on nije u pravu'' e taj deo meni lično smeta...vidiš to je nedostatak iskustva moderatora(u slučaju da se neki umešao) i ostalih koji komentarišu na taj način...to je taj deo koji sam nazvao ''rešavanje sporova'' prosto kad vidiš da čovek fura svoju priču nema potrebe terati ga da prihvati tuđe mišljenje i ako je možda trol ili flejmer(moram reći da se te dve stvari na ovom forumu rado koriste kao oružje protiv dobrih argumenata,na žalost)...On ima svoje argumente i pravi paralelu kao i ti...to je suština foruma a na nama ostalim čitaocima je da prihvatimo ili ne vaše stavove.
 
Tako je. Pazi, u redu je da on fura svoju pricu kao i bilo ko. Naravno.
Ali nije u redu da to isto (identicno) ponavlja par puta na svakoj strani u temi, kao odgovor na postove nas ostalih i time namerno pokrece flame (ne samo u ovoj temi).
 
Poslednja izmena:
Zanimljivi ste sto jest jest. jedni tvrde i5 bolji jedni tvrde FX8 bolji pa i jedni i drugi ste u pravu zato vjerovatno ne mozete da se sporazumite aplikacije softwer/igre koje koriste 2 ili 4 jezgra daju prednost i5 procesoru dok je FX bolji kad se koristi puni potencijal procesora tj 8 jezgri (da preciziram 4 modula) tako da je dovlagenja upravu u ovome sto on postavlja sintetika cinbench jasno je da je FX8350 brzi od I5 4460, ali kad se govori o igrama koje masovno koriste 2-4 jezgra onda je i5 bolji.
Da zavrsimo upravu ste, svi imaju svoje tvrdnje svoje argumente najbolje bi bilo da ovde zavrsite sigurno ko uzima neki od dva pomenuta procesora prvo ce razmisliti za sta mu treba pa ce onda odluciti sta ce kupiti.
 
Sledeci dobija nagradu, ciji post ne bude u skladu sa pravilima.
 
ovakve teme nemaju kraja, jer su u stilu "ciji je veci" i "ciji je tata jaci", mada malo vec smara sto se na forumu pojavljuju ljudi koji su "pravi" poznavaoci raznog HW, a doticni su upoznali HW samo na NET-u preko raznih nazovi testova i onda sve znaju i jos se nadju kompetentnim da dele raznorazne savete i ponasaju se kao mirodjije u svakoj corbi, jer boze moj oni sve znaju, a starije i iskusnije clanove sa bencha jednostavno mrzi da se prepucavaju sa genijalcima i eto gde smo dosli isto kao u i ovoj nasoj drzavi , sta reci...
 
Sledeci dobija nagradu, ciji post ne bude u skladu sa pravilima.
Tema je odavno trebala biti zaključana, jer sam ja problem rešio pre dva meseca, a tema ima naslov fx vs i5, pa dosta njih misli da je tema rasprava izmedju dva modela cpua. Otud ovoliko off-a, spama, flejma i ostalog.. :)
 
Kao sto nasov teme glas i5 4440 vs Fx8350 oc
zestok duel u GTA v igri
 
ma jasno kao dan da igra prosto voli haswell na sto vecoj hercazi,i da je slepa na vise od 4 thread-a.
 
ma jasno kao dan da igra prosto voli haswell na sto vecoj hercazi,i da je slepa na vise od 4 thread-a.

Pogledaj ti video ako nisi igra koristi 7 jezgri konstantno dok 8 jezgro zna nekad da ode na nulu, ali fino ovo koristi Fx8 procesor da koristi samo 4 jezgra i5 bi ga oderao jer je intelovo haswel jezgro mnogo jace to svi znamo ali kad svi 8 jezgri pokrene se na FX i to jos kloknutom onda moze parirati bez problema najeftinije i5 zakljucanom haswelu, kazem zakljucanom zato sto se ovaj i5 444o ne moze OC dok FX kao sto znamo i vidimo moze, a bgmi i razlika u cjeni je ogromna na strani AMD-a, sa druge strane ogromna prednost i5 procesora je potrosnja i sto ne zahtjeva jace napajanje...
Moram jos da malo prokomentarisem video jasno se vidi da GTX980 iziskuje jaci procesor i od i5 4440 i Fx 8350 cak i kloknutog na 4.7GHZ jednostavno ne iskoristavaju grafiku do kraja, kao sto si rekao sto jaci haswel da iskoristi ovako jaku kartu,
Volio bi da naletim na neki test ovakav znaci ova dva procesora (i5 44xx vs Fx83xx) kloknutog u kombinaciji sa slabijom grafom tipa GTX770 ili R9 280X
 
Kako moze razlika u ceni biti ogromna u korist AMD kad 4440 i h81 ploca izadju 200e,a 8350+solidna mb za oc+dobar hladnjak izadju bar 250 za to sto govoris? Plus potreba za jacim/skupljim napajanjem
 
Poslednja izmena:
Kako moze razlika u ceni biti ogromna u korist AMD kad 4440 i h81 ploca izadju 200e,a 8350+solidna mb za oc+dobar hladnjak izadju bar 250?

a dobar hladnjak ljudi nikad ne stavljaju na Intel? Ma daajjjj... Neka ovde svi iz teme koji imaju Intele kažu šta imaju od hladnjaka,da vidimo tvoju tvrdnju...
 
Poslednja izmena:
a dobar hladnjak ljudi nikad ne stavljaju na Intel? Ma daajjjj... Neka ovde svi iz teme koji imaju Intele kažu šta imaju od hladnjaka,da vidimo tvoju tvrdnju...
Ti si svoje znanje pokazao,apsolutno nemas pojma o cemu pricas. Na zakljucan i5 nema nikakve potrebe stavljati drugi kuler sem boxacak i5 4670k moze na boxu da se klokuje na 4ghz bez problema. Jos jedan jalovi teroreticar si koji nema pojma sta prica niti je probao bilo sta od toga.
 
Nazad
Vrh Dno