Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

Covek je naveo jedno vreme, samo sam se nadovezao. Uz generalnu tvrdnju da je tada bilo vise AMD masina na servisu.
Mislim da sada inace ima manje posla oko servisiranja...

U pravu si jer je to bilo vreme ubogih Celerona od kojih su svi bežali,pa je zato AMD imao bolje DC varijante...Ali i pored toga Intel je uspevao da uvali Celeron mašine u poslovni korisnički svet.Da su tada konsultovani ljudi koji su iole znali nešto o hardveru u to vreme Intel ne bi mogao da opstane na tržištu toliko dugo sa Celeronima...
 
Covek je naveo jedno vreme, samo sam se nadovezao. Uz generalnu tvrdnju da je tada bilo vise AMD masina na servisu.
Mislim da sada inace ima manje posla oko servisiranja...

Jedno vrjeme je sirok pojam, da ne idemo dalje slazem se s tobom generalno sada serviseri imaju manje posla dobar dio cipseta je sada preuzeo sam procesor, a od svi komponenti od koji se sastoji racunar procesor je najduzeg zivotnog vjeka.
U duhu teme i5 ili FX8xxx sve dok se gaming zasniva na dx11 onda i5, uskoro ce i taj DX12 pa cemo vidjeti hoce li se ista promjeniti.
 
Ako je suditi po njegovom starijem bratu blizancu Mantlu, hoće.
 
Hoce, samo je pitanje u kolikoj meri ce game developeri to da ispostuju. :D
 
Prilični sam optimista, gledajući koje je neoptimizovano sr*** bio Thief sa DX11, a kako je ispao sa Mantlom.
 
Preterano pregrevanje chipseta na primer... AM2.

Da, procesori nikad nisu crkavali, u pitanju su bile MB. Ali ne kazem da je obavezno nesto crkavalo, jednostavno, u radu su se pojavljivali problemi najsireg tipa cesce na AMD nego na Intel based konfiguracijama. To je bio period pre 5-6 godina i vise. Odavno ta prica nije aktuelna, jos od pojave DDR3.

Klasicni komercijalista, zaposli se i u Zepter, Wollmark ili Hyla to se trazi :)

Heh. Nije mi nikakav problem da te spustim, kolega, i to jace nego ti, ali mi nije vise interesantno. Idi odleprsaj niz taj tunel, evo predajem ti pobedu.
 
Da, procesori nikad nisu crkavali, u pitanju su bile MB. Ali ne kazem da je obavezno nesto crkavalo, jednostavno, u radu su se pojavljivali problemi najsireg tipa cesce na AMD nego na Intel based konfiguracijama. To je bio period pre 5-6 godina i vise. Odavno ta prica nije aktuelna, jos od pojave DDR3.

Priča nije aktuelna, ali te ne sprečava da je namećeš danas, i kod desktopa i kod laptopa, stvarajući tako ljudima osećaj nesigurnosti pri izboru AMD hardvera i deleći savete tipa:
Ne prelaziti raskrsnicu na crveno i ne kupovati AMD based laptopove, su neki od najkorisnijih saveta u zivotu.

Heh. Nije mi nikakav problem da te spustim, kolega, i to jace nego ti, ali mi nije vise interesantno. Idi odleprsaj niz taj tunel, evo predajem ti pobedu.

Pročitao sam par tvojih "spuštanja" i moram ti reći da s obzirom za kakvu se intelektualnu i mentalnu gromadu predstavljaš, tvoje pisanije, i skorašnje ali i dosta starije, više je na nivou 10-godišnjaka nego punoletne osobe. Stekao sam utisak da ti je glavni razlog tolikog obitavanja na forumu zadovoljstvo koje nalaziš u "spuštanju" drugih na tebi specifičan način, koji ti nimalo ne služi na ponos. Što se fanboy-izma tiče, ako ti to nisi, onda tako nešto nikada nije ni postojalo.
:wave:
 
Priča nije aktuelna, ali te ne sprečava da je namećeš danas, i kod desktopa i kod laptopa, stvarajući tako ljudima osećaj nesigurnosti pri izboru AMD hardvera i deleći savete tipa:
Ne prelaziti raskrsnicu na crveno i ne kupovati AMD based laptopove, su neki od najkorisnijih saveta u zivotu.

LOL :D ja nista ne namecem, ja kazem sta sam video svojim ocima, i cuo od ljudi s kojima sam radio. Po istoj logici, vi namecete svoju pricu,a uopste nemate iskustva sa Intelovim top platformama, niti iskustva prodaje, servisa, kao i razgovora sa ljudima koji se time bave dugo vremena. Dakle, misljenja kompetentnih ljudi, a ne klincurlije kojima je mama kupila kompLJuter za rodjendan, i oni misle da nesto znaju zbog toga.

Pročitao sam par tvojih "spuštanja" i moram ti reći da s obzirom za kakvu se intelektualnu i mentalnu gromadu predstavljaš, tvoje pisanije, i skorašnje ali i dosta starije, više je na nivou 10-godišnjaka nego punoletne osobe. Stekao sam utisak da ti je glavni razlog tolikog obitavanja na forumu zadovoljstvo koje nalaziš u "spuštanju" drugih na tebi specifičan način, koji ti nimalo ne služi na ponos. Što se fanboy-izma tiče, ako ti to nisi, onda tako nešto nikada nije ni postojalo.
:wave:

Pa ja i imam 10 godina :) istina, bas sam napredan za svoje godine pa niko ne moze da provali moje godine citajuci sta pisem,ali ti si pogodio,bravo :) bogami,ovi novi sa 10-20 postova, ne znam kako je forum do sad opstajao bez njih i bio relevantan (ono sto jes, sigurno nije zbog mene, ali sad ce oni da ga dignu na visi nivo)

:D
 
Pa obzirom da trtljaš gluposti po forumu...i ne napravio 3+k postova.
 
Da, procesori nikad nisu crkavali, u pitanju su bile MB. Ali ne kazem da je obavezno nesto crkavalo, jednostavno, u radu su se pojavljivali problemi najsireg tipa cesce na AMD nego na Intel based konfiguracijama. To je bio period pre 5-6 godina i vise. Odavno ta prica nije aktuelna, jos od pojave DDR3.



Heh. Nije mi nikakav problem da te spustim, kolega, i to jace nego ti, ali mi nije vise interesantno. Idi odleprsaj niz taj tunel, evo predajem ti pobedu.
Ako nije problem spusti jedno pet ljudi sto jos pise......, Ako po tvojoj teoriji da izvadim moj FX 6300 i stavim I5 na ovu postojecu konfiguraciju ispasce bolje.
Konfiguraciju moja se vidi i samo jos da zamenim plocu koja prati CPU I5 umesto ovaga FX 6300 i bice bolji komp :)
 
Uopste nije takmicenje i5 je bolji procesor od FX-6300. Ali uopste nisu u istoj cenovnoj klasi.
 
U 95% danasnjih igara nije. Ona stara prica.

Medjutim, za rendering je odlicna opcija kao jeftina alternativa za i7. :)
 
Poslednja izmena:
Sta li ce biti bolje 2016/2017 za DX12/Vulkan gaming ;)?

8-core CPU oc-ed sa nizim IPC koji feed-uje u paraleli HBM nv/AMD GPU sa instrukcijama, ili 4-core default CPU sa visim IPC koji feed-uje u paraleli isti taj HBM nv/AMD GPU sa instrukcijama?

Deluje da Intel mora jos da pumpa IPC u narednim generacijama ili da udeljuje jos korova za narod po nizoj ceni :p

Mozda Vishere/Bulldozeri jos i dobiju na ceni sa izlaskom Win 10 :) :)...CPU ispred svog vremena, 5 yrs too early :p
 
kako ce se fx pokazati kad dx12/vulkan ne budu samo lepe reci na papiru cemo videti tad,do tad kao sto smo zilijardu puta pisali,ili kao render masina na budzetu,ili za sportiste koji ganjaju magicnih 5ghz i uspeju da iskombinuju sve za 220tak e (dakle i cpu i jako ozbiljnu plojku).i pre ovih poskupljenja pitanje je koliko je bilo isplatljivo,a ne sad sa ovim bezumnim ciframa.inace,ja nisam upoznat gde fx8/9xxx radi kao full okta kor sem u integrer sintetici.ko se po celi boziji dan zaludjuje sa tim,naravno da mu se fx isplati,jer sledeca alternativa je 2011 soket,a svi znamo koliko to zadovoljstvo kosta.
 
Integer se zove, i nema veze sa sintetikom. Float point operacije uglavnom preuzima GPU.
 
Poslednja izmena:
Game debate i CPU Boss su telegraf IT sveta.

S time da CPU boss je makar koristan da vidis sve instrukcije procesora, nm process i detalje.
 
Pa sem gledanja sta procesor podrzava po pitanju instrukcija, radne frekvencije, velicine kesa i tome slicnog, nista drugo korisno ta dva sajta i ne nude, a ponajmanje poredjenje po pitanju performansi.
 
Uporedili su sa game-debate a rezultati su sa strane i dole gde se lepo vidi da je FX 8350 jaci oko 11 % od i5 4440 , bar su nesto uradili i barem imas link,

desno se vidi u kojim igrama je sve slab i5 4440 to je crveno i pise koliko mu fali postotaka dok za fx 8350 sve stoji zeleno i koliko je iznad preporuceneog

procesora da ponovim priblizno je fx 8350 jaci 11 % od i5 4440


http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=1873&pid2=1140&compare=core-i5-4440-3-1ghz-vs-fx-8350


a ti osim tvrdnje nisi nista okacio ;) bas detinjasto
 
Poslednja izmena:
A po rezultatima sa CPU Benchmarka FX 8350 je jaci procesor od i5 4440 nekih 30%

FX 8350-8982 http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-8350+Eight-Core

i5 4440-6456 http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4440+@+3.10GHz

a evo misljenja sa tom hardwera

Depends on the games you are playing

Graphically intensive games with new game engines that can use all available cores run better on the AMD
BF3
BF4
Crysis3
and probably every highly detailed new game

The i5 would be better in older games/game engines like starcraft and skyrim



4656786235_c7de711993_b.jpg
 
Poslednja izmena:
U igrama koje traze jaca pojedinacna jezgra je mozda marginalno jaci taj I5, kao i neki stariji I5 cpu-i, ali sve sto je za vise od 4 jezgra, onda FX glatko i nema tu sta... A pogotovo kad se sve sabere, ako se osvrnemo na generalnu upotrebu, onda FX bez ikakve dileme, jedino i7 recimo 3770k ili 4770k itd... preko njega ima smisla... Ali oba pomenuta procesora su dobra, ako je racunar SAMO za igre onda je I5 najbolja opcija... Batalite raspravu, dosta slicnih je bilo na forumu, tako da je dovoljno i to:D...
 
Poslednja izmena:
BF4 multiplejer je izuzetno CPU zahtevan, pogotovo ako imash multi gpu setap.

sa single kartom 280x/gtx980/gtx780ti zauzece je ~70% i7 4790K @4800MHz

a igrah se sa 3 i 4-way CF sa i5 3570K @4700MHz i igra je ful neigriva jer se cpu gushi, fps pada i shtuca, zauzece zakucano na 100%.
 
Ako je ista CPU zahtevno onda je to BF4 multiplayer...
 
Kao neko ko ima par hiljada sati u bf serijalu, mogu reci da je igra daleko vise gpu nego cpu zahtevna. Multi gpu je nesto drugo, on je skoro uvek cpu zahtevniji.
 
Za GoranM
Ako ne vidis tema je i5 4440 vs fx8350 za sta sam kacio tri razlicita sajta po kojima je FX 8350 bolji od 11 do 30 % od i5 4440 zavisno od namene,testa i aplikacije,

niko nije ni pomenuo i5 4670K pa jos otkljucan tako da to sto pises i kacis je ooftopic
 
Poslednja izmena:
Bilo bi lepo da to znanje necim argumentujes bar sa nekog sajta ili sa ss iz licnog iskustva ovako to postaje samo prazno trolovanje

Rezultati sa CPU Benchmarka vrlo meritornog sajta:

FX 8350-8982 http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...350+Eight-Core

i5 4440-6456 http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...40+@+3.10GHz

Gde vidimo da je na CPU Benchmarku FX 8350 jaci procesor od i 5 4440 aproximativno 30 %

A temu si postavio ti i glasi FX 8350 vs 4440, tako da ne preciznost u pisanju i5 je bolji od fx 8350

vidim kao losu nameru ili detinjariju, budi precizan koji i5 na kojoj ploci etc...

Ali FX 8350 je osetno bolji cpu od i5 4440
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno