Šta je novo?

[HUAWEI U8110] custom romovi, instalacija, podesavanja, iskustva, sve na jednom mestu

Pogledaj sa root explorerom kad je napravljen /system folder ili /system/fonts njihovi datumi bi trebali da odgovaraju datumu instalacije roma.
 
System piše 5 jun 10
fonts isto 5 jun
karnel 24 aprila.
firmware 24 aprila
 
Poslednja izmena:
Nije valjda star skoro godinu dana.
Pa imam kutiju sa IMEI brojem koji se poklapa sa IMEI telefona,Skeniran je barcode skenerom u MTS-u.
Godina proizvodnje je 2011,što je nelogično ??
 
Kod mene kuci na oba androida datum system i font foldera odgovara datumu fleshovanja/vracanja backup sistema. Jedino ako datum nije bio dobro podesen kad je to radjeno, ko zna...

Nemoj uopste da se cimas oko toga, ako nema neku falenku. Ionako imas garanciju dve godine od dana kupovine.
 
Ma telefon je skroz OK.Uopšte nepostoji trag korišćenja sa najlonom na displej Samo sam iznenađen softverom 5.1.
Inače ja sam vršio root i recovery mod.
E sad kako da namestim da procesor radi na 633 ??
 
Da ali setCPU pokazuje Max 528 ne pokazuje 700 pa da ja to pomerim.
 
Ne bih da pogadjam sta je problem, ja imam drugi android telefon. Tako da sacekaj da se javi neko ko imam ovaj model. U principu svaki se klokuje na isti nacin, fleshnes costum rom i sa setCPU podesis max i min frekvenciju.
 
Kad se pokrene SetCPU pojave se prozor koji ovako izgleda(ovo je slika od starije verzije SetCPU-a, ali i nova izgleda slicno)
SetCPU11.png


Da bi se podesila frekvencija procesora potrebno je kliknuti na dugme Autodetect Speeds Recommended i onda ce on da izbaci novi prozor i tu ce moci da se podesi maksimalna vrednost za odredjeni kernel, konkretno za ovaj to je 740 MHz, ali najbolje je da se podesi na 630 MHz jel na toj frekvenciji radi najstabilnije.
 
Poslednja izmena:
z4root ne moze da se skine sa marketa, jer je nema na marketu, jedino moze da se prebaci sa kompa na telefon.

U pravu si, greska, skinite ga sa applaneta, tamo ima. Naravno pre toga izguglajte applanet i instalirajte na fon, ima tamo svasta da se nadje :)
Druga varijanta je, kao sto djole rece, da se skine na komp pa prebaci na fon.
 
e skini ti lepo ovaj FZF 5.1 sto je trojmeklur postavio, flesuj njega po uputstvu i onda ce ti biti po default-u 630 MHz i gotovo.
 
Evo tutorijal za pravilno bekapovanje i vracanje stock(fabrickog) ROM-a na telefon:
Prvo da naglasim da za telefon Huawei u8110 postoje dva recovery sistema, AmonRA recovery i ClockWorkMOD
AmonRA sam naveo u tutorijalu i sa njim se sve odradjuje,(prave se particije na kartici, instalira se custom ROM..), ali prilikom bekapovanja fabrickog ROM-a dolazi do problema.On ceo proces bekapovanja zavrsi konkretno, napravi folder sa podacima i sve lepo sacuva, ali kada pokusamo da vratimo preko nandroida i opcije restore izlazi poruka "error run nandroid-mobile.sh restore via adb".Zato za bekapovanje treba koristiti ClockworkMod Recovery.Ali kod ClockworkMod-a postoji drugi problem, pomocu njega se ne mogu napraviti swap i ext3 particije kao sa AmonRA Recovery-em, jel ClockworkMod jednostavno nema tu opciju.Znaci da bi mogli da bekapujete fabricki ROM ipak vam je potreban ClockworkMod recovery.

Znaci pre instaliranja custom ROM-a trebalo bi da uradite backup fabrickog(stock) i to na sledeci nacin:
1.Uraditi root pomocu aplikacije z4root(skinuti aplikaciju na kompjuter, zatim je prebaciti na telefon i instalirati je kao i svaku drugu aplikaciju), zatim pokrenuti aplikaciju i kliknuti na permanent root.Kada aplikacija obradi svoje telefon bi trebalo da bude root-ovan.
2.Skinuti zatim ClockworkMod recovery, raspavkovati skinuti fajl na desktop(ili na bilo koju drugu lokaciju na hard disku).
3.Prikljuci telefon na racunar (naravno preko USB kabla) i ukljuci USB Debugging mode. To se moze uraditi klikom na Menu/Settings/Applications/Development i stikliranjem USB Debigging opcije.
4.Nakon toga ugasi telefon (da ne bude zabune on je i dalje naravno povezan putem USB-a na racunar.
5.Sada drzi crvenu slusalicu i dugme za smanjivanje (Volume -) i dok ih drzis upali telefon, pojavice se logo huawei, i racunar bi trebalo da instalira drajver.
7.Sada odes u prethodno raspakovani direktorijum (1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT) i pokrenes fajl install-recovery-windows.bat. Pojavice se Command Prompt i odradice posao.
7.Nakon ovoga uradi reboot telefona tako sto ces pokrenuti reboot.bat iz 1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT foldera. Ako slucajno nece mozes da izvadis bateriju i kad je vratis normalno ukljucis telefon.
8.Sada treba da udjes u recovery mod, a to ces uraditi tako sto ces prvo da iskljucis telefon, zatim pritisni Volume + (dugme za pojacavanje zvuka) i zelenu slusalicu i dok drzis ova dva dugmeta upali telefon.Nakon sto se telefon upali i pojavi se huawei logo i dalje nastavi da drzis volume + i zelenu slusalicu jos pet-sest sekundi.Sada bi trebalo da je telefon usao u recovery mod.
9.Kada je telefon usao u recovery mod idi na opciju nandroid,pritisni dugme u obliku kruga ispod ekrana (D-Pad) da bi potvrdio,zatim idi na Backup i telefon ce poceti da pravi backup.
10.Sacekaj da se backup zavrsi(trajace nekoliko minuta) i kad se zavrsi izacice poruka koja glasi "Backup complete!"
11.Zatim idi na reboot system now i sacekaj da se telefon upali.
12.Kada se telefon upali udji u memorijsku karticu telefona i videces da se pojavio jedan novi folder pod nazivom "clockworkmod".Unutar tog foldera nalazi se folder backup a unutar foldera backup nalaze se svi bekapovani podaci sa telefona.Folder "clockworkmod" prekopiraj na racunar.
Proces bekapovanja fabrickog roma sada je zavrsen.

Ako je bekap uradjen preko AmonRA recovery-a, i ako sad ne moze da se odradi restore, uradite sledece:
Posto imate vec instaliran AmonRA recovery, moracete da preko njega instalirate ClockWorkMOD,to cete uraditi na sledeci nacin
-Skinite ClockWorkMOD recovery http://www.mediafire.com/?ncvs6gse6tuy7dm
-Otpakujte skinuti fajl, na primer na desktop
-Povezite telefon sa racunarom preko USB kabla, i ugasite telefon
-Drzite Volume - dugme(dugme za smanjivanje zvuka) i crvenu slusalicu i dok drzite ova dva dugmeta upalite telefon, pojavice se logo huawei, i racunar bi trebalo da instalira drajver.
-Sada idite u prethodno raspakovani direktorijum (1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT) i pokrenite fajl install-recovery-windows.bat. Pojavice se Command Prompt i odradice posao.
-Nakon ovoga uradi reboot telefona tako sto ces pokrenuti reboot.bat iz 1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT foldera. Ako slucajno nece mozes da izvadis bateriju i kad je vratis normalno ukljuci telefon.
Sada je instaliran ClockWorkMOD recovery
Zatim skini ovaj fajl http://www.sendspace.com/file/r1lm94
Kada se skine otpakujte ga, na primer na desktop
Sada udjite na memorijsku karticu preko kompjutera, i napravite na memorijskoj novi folder pod nazivom clockworkmod(napomena, folder clockworkmod mora biti direktno u rootu kartice, znaci ne sme biti unutar nekog foldera vec direktno na kartici)
Zatim u taj napravljeni folder clockworkmod prekopiraj predhodno otpakovani folder backup
Kada se zavrsi kopiranje, ponovo iskljucite telefon, i drzite Volume + i zelenu slusalicu dok ga budete palili da bi telefon usao u recovery mod
Kada telefon udje u ClockWork recovery mod idite na nandroid, pa na restore i onda ce da vas pita "Chose an image to restore", i ponudice vam restore pod nazivom 2011-01-04.22.04.58
Potvrdite pritiskom na D-Pad dugme i sacekajte da se proces zavrsi(trajace nekoliko minuta)
Kada sve bude gotovo trebalo bi da vam izadje poruka Restore complete!
Sada idite na reboot system now i to bi bilo to
Kada se telefon upali trebalo bi da imate original(stock) Huawei ROM

Jos jedna napomena, ovaj stock ROM je root-ovan pomocu aplikacije z4root, ako ne zelite root udjite u aplikaciju z4root i idite na UN-Root
 
Poslednja izmena:
E po tebi ako instaliram ClockWorkMOD recovery ne mogu se napraviti swap i ext3 particije.
Ipak mislim daje najpametnije čuvati u računaru instalaciju ClockWorkMOD recovery i backup zip.
Ove koje si postavio.
Koji je tvoj predlog..???
 
Da sa ClockWorkMOD-om ne mozes da pravis swap i ext3, ali najbolje je da imas u racunaru instalaciju i backup, jel ako ti nesto pobrljavi, moci ces da vratis fabricki ROM.
To ti je najpotrebnije prilikom prodaje telefona ili eventualno nosenja u servis da ga reklamiras.
 
@trojmeklur @djolesoft Hvala jos jednom na detaljnim tutorijalima i okacenim linkovima!
 
Kako da isključim 2g-3g .I obaveštenje Data service is disabled.???
 
Cvetko ako ti pise data service is disabled to nije nista lose samo te obavestava da ti nisu uljucene edge i 3g tehnologije i aplikacije bez njih ne mogu na net. To je dobro posto se dosta aplikacija same kace na net da bi se update-vale i osvezavale, a ako ih imas mnogo skidaju ti megabajte (a ako nemas megabajte uvecavaju racun). Meni je to uvek iskljuceno, a ukljucujem ga po potrebi tamo gde nema wifi.
3G ukljucujes\iskljucujes na sledeci nacin Menu\Settings\Wireless & Networks\Mobile Networks\Use only 2G Networks, ako to stikliras koristis samo 2G mrezu, a ako ne on ce koristiti 3G tamo gde je ima.
P.S. Ista putanja ti je i da iskljucis\ukljucis Data Service znaci Menu\Settings\Wireless & Networks\Mobile Networks\Data Service
 
Poslednja izmena:
O.K. Hvala znam to ali sam instalirao power widget i postavio na ekranu sve.
E sada nikako nemogu da skinem ono upozorenje data service is disabled.
 
Ne mozes to iskljuciti.

Sent from my Huawei U8110 using Tapatalk
 
E sad me interesuje i ovaj LauncherPro (koji je dosadan ovo možete uraditi samo sa pro plus verzijom i enter key.......blblbllb) nemogu ga prekopirati sa launcherom pro koji imam a ni da uninstaliram...
??Koje je rešenje(naravno osim onog da platiš)
 
Mozda da ga zamrznes sa Titanium Backup-om ili skroz obrises pa onda probas. Pre ovoga instaliraj neki drugi, tipa adw cisto da imas nesto dok ne ubacis LauncherPro plus. Napravi backup pre igranja, za svaki slucaj.
 
Koji je po vama najbolji program za prebacivanje aplikacija sa memorije telefona u memorijsku karticu..
 
Ako napravis swap i ext3 particije pre instalacije custom ROM-a, kad instaliras ROM on ce ti automatski prebacivati svaku aplikaciju koju instaliras odmah na memorijsku, jedino ih nece prebaciti ako aplikacija sama po sebi ne moze da se prebacuje.
 
Mozda da ga zamrznes sa Titanium Backup-om ili skroz obrises pa onda probas. Pre ovoga instaliraj neki drugi, tipa adw cisto da imas nesto dok ne ubacis LauncherPro plus. Napravi backup pre igranja, za svaki slucaj.

Hvala Uspeo..
Jeste dole evo sad uz pomoć titaniuma vidim da to sam radi automatski nije kao sa 2.3androidom.
 
Poslednja izmena:
imam veliki problem,bar je veliki za mene molim vas za pomoć.pokusavam da ubacim novi kustom rom na huawei u8110 ali kadaspojim telefon u debuging modu sa racunarom nikako da mi instalira drivere probao sam da ih skinem sa neta ali nista,gde gresim,stvarno sam nov u ovom,unapred hvala
 
imam veliki problem,bar je veliki za mene molim vas za pomoć.pokusavam da ubacim novi kustom rom na huawei u8110 ali kadaspojim telefon u debuging modu sa racunarom nikako da mi instalira drivere probao sam da ih skinem sa neta ali nista,gde gresim,stvarno sam nov u ovom,unapred hvala
Ako mislis na instalaciju driver-a u recovery mode-u,pomocu amonrarecovery-ja onda se to radi tako sto se ugaseni telefon upali drzanjem tastera crvena slusalica volume - pa pritiskom tastera za paljenje i drzis da se samo pojavi ona slika na kojoj pise huawei i potom sa kompjutera pokrenes install-recovery iz 1.6.2-pulsemini-amonrarecovery foldera. Time se instaliraju driver-i za dalji postupak recovery-a..Ne znam sta drugo podrazumevas pod driver-ima.
post43

A ako mislis na podesavanja za telefon(3G,MMS itd.) onda i ne treba da ti bude povezan telefon sa racunarom,ili za bilo kakvo koriscenje podataka sa sd kartice telefon mora da bude isklucen sa kompjutera inace pristup kartici imas samo sa kompjutera ne i sa telefona...
 
Poslednja izmena:
Imaš detaljno upustvo postavljeno za instalaciju roma.Prati upustvo i nemožeš pogrešiti.
Znači prvo poskidaj sa interneta sve što stoji u upustvu i onda kreni.
Strana 3 post broj 3.
Ja sam zamolio forumaše da postave tutorijal za flešovanje koji bi razumeli i oni koji se prvi put susreću sa Androidom.
I ja mislim da je tako i odrađeno...
Sve što nije jasno pitaj.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno