Šta je novo?

[HUAWEI U8110] custom romovi, instalacija, podesavanja, iskustva, sve na jednom mestu

djolesoft

Cenjen
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruke
301
Poena
169
Ovde bi mogli da pisemo o custom romovima za Huawei U8110, instalacija, podesavanja, sve.
Ja trenutno imam instaliran Fresh Zodiac Fruit Eclair ROM(poslednja verzija 5.1)
Prilicno sam zadovoljan, nema nekih vecih bagova i dosta je brz.
Zeljno iscekujem da dovedu u red ove Froyo romove, nadam se da ce uskoro(samo malo kalibraciju da srede i jos par gresaka i to je to).

Koji rom koristite?
 
Evo mog tutorijala za bekapovanje stock roma:

1.Skinuti aplikaciju z4root, prebaci aplikaciju na telefon, instalirati je i odraditi root.
2.Skinuti http://www.mediafire.com/?8ypmdr19ratktmb
3.Raspakovati u neki folder skinuti fajl
4.Prikljuciti telefon na usb kabal i na PC
5.Ugasiti telefon
6.Drzati pritisnute dugmice crvenu slusalicu i volume - i dok drzite te dugmice pritisnuti dugme za ukljucivanje, pojavice se samo logo huawei i to je to (tada bi trebalo windows da vam instalira neki drajver za telefon)
7.Otici u prethodno raspakovani direktorijum skinutog fajla i pokrenuti fajl install-recovery-windows.bat (normalno ako koristite windows)
otvorice se Command Prompt odradice ubacivanje recovery image-a i to je to rebootujte telefon tako sto cete pokrenuti reboot.bat iz foldera u kom vam je raspakovan skinuti fajl.Reboot mozete uraditi i vadjenjem baterije ali bolje je da pokrenete skriptu reboot.bat.
8.Da bi usli u recovery mod mozete skinuti sa marketa widget reboot manager ili drzati pritisnutu zelenu slusalicu i volume up dok palite telefon
9.Kada se nadjete u recovery modu idite u meni nandroid i idite na backup, sacekajte dok se zavrsi bekap.
10.Na vasoj sd kartici imate nandroid fajl sa bekapovanim podatcima prekopirajte ih na pc i to je to.
 
Pozdrav!

Pre par dana sam instalirao FROYO ROM FROZEN ZODIAC FRUIT sa xda developera na 8110 i prilično sam zadovoljan. Sve prethodne froyo romove sam instalirao, probao i brisao istog dana, ali sa ovim nemam ama baš nikakvih problema!

Preporuka :)
 
Kakva je situacija sa ubacivanjem Srpskog jezika interfejsa na Android. Ustvari, da li na Huawei u8110 ima Srpski u ROMU, neki ka\u da se sa telefonom dobija Srpski na mikroSD kartici, pa ko želi da ubaci, ubaci a ko ne ne. Kakva je situacija?
 
Instaliraj more locale 2 i imaćeš neke stvari na srpskom.
 
Pozdrav!

Pre par dana sam instalirao FROYO ROM FROZEN ZODIAC FRUIT sa xda developera na 8110 i prilično sam zadovoljan. Sve prethodne froyo romove sam instalirao, probao i brisao istog dana, ali sa ovim nemam ama baš nikakvih problema!

Preporuka :)

A kakva je kalibracija?
 
Kalibracija je bolja nego pre, leva strana ekrana još uvek nije savršena a notification bar je dostupačan :)
 
Danas sam uzeo ovaj telefon i posto mi je to prvi Android molim da mi odgovorite na par pitanja:
1. Sta predstavljaju ROM-ovi koje navodite - ceo operativni sistem (sto znaci kad ih ucitam imacu
Froyo odnosno Gingerbread na telefonu) ili samo deo OS-a, tako da telefon octaje na Eclairu.
2. Za rootovanje, stavka koju navodis pod 1. je samo neophodni fajl na telefonu, a ceo proces
je ustvario ono od 2. pa nadalje?
 
Pozdrav
1. Ovi ROM-ovi su potpuni(znaci kad instaliras Froyo ili Gingerbread oni su u potpunosti ti ROM-ovi, nemaju nista od Eclair-a), ali i Froyo i Gingerbread su za sad jos nestabilni(Froyo ima nekoliko gresaka, ne radi dobro kalibracija i jos par stvari, dok na Gingerbread-u ne radi skoro nista(i procice jos mnogo vremena dok ga ne osposobe).
Za sad najstabilniji ti je Fresh Zodiac Fruit ROM 5.1 (to je "nabudzeni" Eclair, overklokovan je, procesor radi na 630 MHz, ekran je osetljiviji na dodir u odnosu na fabricku verziju, itd.)
2. Za rootovanje ti je potrebna samo aplikacija z4root, a ovo ostalo se odnosi na instaliranje system recovery utility-ja na telefon.
 
Jos jedno pitanje - da li ovi ROM-ovi sadrze i novi kernel ili kernel posebno ubacujem?

Za sad sam bas zadovoljan telefonom, probao sam internet,youtube,... preko wifi i sve
odlicno radi. Sve otvara i odradjuje brzo. S obzirom da je dz bas sam zadovoljan.
Al dobro tek treba da ga testiram.
Koji program za navigaciju savetujete da ubacim? Google mape su siromasne sto se nas tice
mada i oni dosta brzo napreduju.
 
Sadrze i kernel, naravno, samo instaliras ROM i to je sve, nemas vise posla.
Za navigaciju koristi IGO, ja je imam vec duze vreme i stvarno sam zadovojan.Ako hoces poslacu ti link i uputstvo na PP.
 
koji ROM je trenutno najboli za Huawei 8110? i ako moze neko da mi posalje uputstvo za instalaciju na PP.
djolesoft ako moze link i uputstvo za navigaciju ako moze na PP.

hvala
 
Probaj ovaj sto je djolesoft naveo par postova iznad, ja ga trenutno koristim i zaista je odlican.
Ekran dosta bolje reaguje na dodir, radi brzo i stabilno, ja nisam imao ni jedno zapucavanje ili
pucanje aplikacije.
U medjuvremenu vidim da dosta hvale i The Celestial Teapot koga mozes skinuti sa linka http://www.mediafire.com/?85giux8d3iou375
ja cu ga probati ovih dana sigurno pa mozes i da sacekas iskustva.
 
Za sada je FZF ROM najbrzi. Clestial Teapot je takodje jako dobar, ali na njemu nista nije radjeno od decembra, lik koji ga je napravio, kallt_kaffe u medjuvremenu je presao na novi telefon i stao je nazalost sa daljim modifikacijama ovog ROM-a.Ali ovaj ROM je osnova i FZF ROM-a i svih ostalih, novijih(kallt_kaffe je prvi uspeo da preradi kernel i da overklokuje procesor stabilno na 633 MHz).Koristio sam ovaj ROM mesec dana i bio sam zadovoljan.
Mnogi takodje hvale i Pro Celestial ROM, i njega sam koristio, ali nisam bio bas zadovoljan jer mi se telefon sa vremena na vreme restartovao sam od sebe.
Za sada sa FZF ROM-om nemam nikakvih problema i njega koristim.
To su moja iskustva.
 
Poslednja izmena:
koji ROM je trenutno najboli za Huawei 8110? i ako moze neko da mi posalje uputstvo za instalaciju na PP.
djolesoft ako moze link i uputstvo za navigaciju ako moze na PP.

hvala

Poslacu ti na PP link i uputstvo, i za navigaciju i za instalaciju ROM-a ako ti treba.
 
da li moze neko da mi pomogne dobijam ovu gresku


Error : Run 'fs ext3' via adb!
 
Ovo dobijas dok pravis particije na kartici u recovery modu?
 
Evo i mog tutorijala za instalaciju custom ROM-a:
*Prvo odradite backup stock ROM-a:
1.Skinuti aplikaciju z4root, prebaci aplikaciju na telefon, instalirati je i odraditi root.
2.Skinuti http://www.mediafire.com/?8ypmdr19ratktmb
3.Raspakovati u neki folder skinuti fajl
4.Prikljuciti telefon na usb kabal i na PC
5.Ugasiti telefon
6.Drzati pritisnute dugmice crvenu slusalicu i volume - i dok drzite te dugmice pritisnuti dugme za ukljucivanje, pojavice se samo logo huawei i to je to (tada bi trebalo windows da vam instalira neki drajver za telefon)
7.Otici u prethodno raspakovani direktorijum skinutog fajla i pokrenuti fajl install-recovery-windows.bat (normalno ako koristite windows)
otvorice se Command Prompt odradice ubacivanje recovery image-a i to je to rebootujte telefon tako sto cete pokrenuti reboot.bat iz foldera u kom vam je raspakovan skinuti fajl.Reboot mozete uraditi i vadjenjem baterije ali bolje je da pokrenete skriptu reboot.bat.
8.Da bi usli u recovery mod mozete skinuti sa marketa widget reboot manager ili drzati pritisnutu zelenu slusalicu i volume up dok palite telefon
9.Kada se nadjete u recovery modu idite u meni nandroid i idite na backup, sacekajte dok se zavrsi bekap.
10.Na vasoj sd kartici imate nandroid fajl sa bekapovanim podatcima prekopirajte ih na pc i to je to.

Kada bekapujete stock(fabricki) ROM, uradite sledece:

Uradi sledece:
1.back-upuj fabricki rom po uputstvu koje sam dao u postu i odradi sve redom kako sam napisao
2.kad odradis prvo, spremi backupovani folder sa kartice telefona na komp
3. zatim prekopiraj sve podatke sa memorijske kartice na komp
4.ugasi telefon, i dok ga budes palio drzi istovremeno volume + zelenu slusalicu i dugme na koje palis telefon
5.otvorice ti se system recovery, idi na Partition sdcard zatim na Partition SD, potvrdi i pritisni DPAD(dugme za potvrdu u obliku kruga) Swap size ostavi na 32 mb, ponovo potvrdi, Ext2 ostavi na 512 MB, potvrdi, Fat 32 ce ti biti ostatak memorije kartice, ponovo potvrdi, pocece proces formatiranja, sacekaj da se zavrsi i to je to.Kada se formatira klikni na volume - da bi se povratio u glavni meni, ponovo udji na Partition sdcard i idi na SD:ext2 to ext3, potvrdi, sacekaj da se odradi i kad bude gotovo idi na volume - da se vratis u glavni meni, sad u glavnom meniju di na Reboot system now.
Kada ti se podigne sistem ubaci na memorijsku karticu .zip fajl ROM-a koji zelis, ugasi telefon, dok ga budes palio ponovo drzi volume + i zelenu slusalicu(ponovo ces uci u recovery) idi zatim na Wipe pa na Wipe data/factory reset, sacekaj da se odradi, vrati se u glavni meni(volume - ) i idi na Flash zip from sdcard, izaberi ROM koji si stavio potvrdi i to je to.Kada se rom instalira idi na Reboot system now i to je to.
 
Meni nece da se instaliraju drajveri za windows u drugom koraku. Sta je resenje?
 
Jel windows vidi telefon uopste?
 
Moze drajver i rucno da se instalira, saljem ti veceras uputstvo.
 
Pokrenem instalaciju rucno i on trazi ovo WinUSBCoInstaller.dll, i tu me opet zakoci / reseno, problem je bio windows
 
Poslednja izmena:
javlja mi se drugi problem, sve sam lepo uradio, podigao se sistem, medjutim ugasio sam fon, i kada hteo da ga upalim samo mu stoji upaljen boot ekran i dalje ne mrda - reseno
 
Poslednja izmena:
Verovatno si ga palio sa pritisnutim vol - i crvenom slusalicom.

Sent from my U8110 using Tapatalk
 
Evo ja sam isprobao par romova i mogu da potvrdim da je FZF najstabilniji i najbrzi ali sa njim mi baterija jedva
izgura dan. Sa druge strane na Pro Celestial se desava da zaglupe programi i za ovih 10 dana sam imao jedan
spontani restart, ali baterija gura 3 dana bez problema uz svakodnevno koriscenje wifi a u nedelju je 2 sata
radio gps.
 
Nazad
Vrh Dno