Šta je novo?

[HUAWEI U8110] custom romovi, instalacija, podesavanja, iskustva, sve na jednom mestu

instalirao link2sd i radi super. nesto sam zeznuo prvi put pa je na kartici video sve kao neke hieroglife. mozda sam pogresio jer sam napravio ext2 i ext3. onda sam opet formatirao i napravio samo fat32 i ext2 i sve je proradilo savrseno. svidja mi se opcija sa fabrickim romom i link2sd. mozda kad dosadi probam te custom.
inace, mnogo sam se namucio sa programima za particionisanje. jedino mi je : MiniTool Partition Wizard Home Edition : odradio kako treba. ovi sto svi pominju traze restart i rade mnogo duze a paragon mi cak nije ponudio ext2\3!!! ovde je sve idotski prosto i efikasno. evo i sjajnog tutorijala po kom sam uradio:
http://www.youtube.com/watch?v=8G94qerkSX4&feature=player_detailpage

ne znam koji je princip rada swapa ali sam napravio 32MB.

poz.
 
Poslednja izmena:
Meni ovaj rom sto si ostavio link nece da bootuje posle instalacije.
Stoji na Anrylovom logou.
Probao sam jos jedan Froyo i taj normalno prodje instalaciju ali isto nece da
butuje s tim sto zakuca na Huawei znaku.
Jel treba za froyo nesto drugacije da uradim nego za eclair?
 
Meni ovaj rom sto si ostavio link nece da bootuje posle instalacije.
Stoji na Anrylovom logou.
Isti slucaj,a ima 10 dana kako sam ga probao. Kao i dosta drugih android 2.2 koje sam probao, koji laguju na sve strane...
Procedura je ista kao i za eclair.
 
Meni od ovih sto sam probao radi samo Anrylov beta6 ali ima bug sa zvukom,
cuje se sustanje kao sa tv-a kad ne hvata kanal - white noise.
 
isti slucaj kod mene i sa tim :D
Od svih tih android 2.2 najbolje radi Shift OK,ali nece sve aplikacije da rade( FB i tapatalk mi ne rade na njemu...)
 
Definitivno nema, a verovatno nece ni biti dobrog 2.2 roma.
U najboljem slucaju ne podrzava ext faj sistem na kartici i ne dozvoljava
mount kartice za PC, a malo je smaranje stalno je kaciti na card reader.
Vracam se na Pro celestial i skupljam pare za DEFY :d
 
Pomoc,zasto kad se uradi hard reset u podesavanjima vise komp ne prepoznaje sd karticu i nema vise onog crvenog logoa,nego moram da vratim nandroid bekap da bih komp mogao citati sd karticu?On telefon prepozna ali nece da otvori sd karticu.
 
Pomoc,zasto kad se uradi hard reset u podesavanjima vise komp ne prepoznaje sd karticu i nema vise onog crvenog logoa,nego moram da vratim nandroid bekap da bih komp mogao citati sd karticu?On telefon prepozna ali nece da otvori sd karticu.
Izbrisao si autorun.iso image iz data/cdrom zato nema nista kada se prikljuci na komp tj. stoji prazan G: i trazi ti disk. Problem ces resiti tako sto ces skinuti ovde taj fajl i pomocu root explorera ga iskopirati u data/cdrom, a ako imas custom rom onda i u system/cdrom posto oni uglavnom stavljaju tu. Kada to uradis resetuj telefon i to ti je to.
 
ljudi u totalnom sam haosu sd kartica je zabelezila 500 slika od kojih mogu da otvorim samo 200 a sve ostale su zapakovane u nekom posebnom formatu koje ne moze ni kopjuter da otvori sta mi je raditi ima li tim slikama pomoc ili su skroz izgubljene a pritom je na displeju telefona prekopirana ikonica biraca preko ikonice datoteke totalni haos a ja neznam nista o tehnici !!!!!!!!!
 
Probaj prvo u manager aplication pa nadji galeriju pa clear data.Ako i posle toga nevidi slike a ti onda prekopiraj celu karticu na računaru pa okači jednu sliku da vidimo kakav je to fail.??
 
otkrio sam nesto krajnje zanimljivo:
verovatno svi imate problem sa tihim zvukom, tj slab output. koristio sam powerpro player i u momentu slucajno upalio radio, i zvuk se pojacao po meni nekoliko puta a da je pritom bio sasvim cist i jasan!!! ne znam sta se desi ali radi. naravno radio se ne moze pauzirati dok slusate a cak ni ugasiti vec se mora restartovati fon. takodje, ne moze se pojacati radio vec samo mp3 program a radio ostaje na svojoj jacini. ja nadjem frekvenciju na kojoj je tisina onda odsrafim na winampu do kraja i to je to. isplati se ako ce te duze slusati muziku jer posle mora restart.

ovo samo pokazuje da je tih zvuk verovatno softverski problem a ne hardverski. e sad kako to resiti i gde se obratiti? ko bi to mogao da "zakrpi"?
 
otkrio sam nesto krajnje zanimljivo:
verovatno svi imate problem sa tihim zvukom, tj slab output. koristio sam powerpro player i u momentu slucajno upalio radio, i zvuk se pojacao po meni nekoliko puta a da je pritom bio sasvim cist i jasan!!! ne znam sta se desi ali radi. naravno radio se ne moze pauzirati dok slusate a cak ni ugasiti vec se mora restartovati fon. takodje, ne moze se pojacati radio vec samo mp3 program a radio ostaje na svojoj jacini. ja nadjem frekvenciju na kojoj je tisina onda odsrafim na winampu do kraja i to je to. isplati se ako ce te duze slusati muziku jer posle mora restart.

ovo samo pokazuje da je tih zvuk verovatno softverski problem a ne hardverski. e sad kako to resiti i gde se obratiti? ko bi to mogao da "zakrpi"?
Za to resenje sam jos ranije procitao na androidsrbija.com i otada ga koristim. Slazem se sa tobom da je resenje softversko, to je vise nego ocigledno, ali niko jos nije resio taj problem, niti ce izgleda, tako da moramo ovako da se dovijamo. Bitno je samo da zvuk sljaka, jer bez ovoga u bilo kom gradskom busu ne moze nista da se cuje.
 
A DSP pack, ili neka od onih volume hack aplikacija? Jeste probali nesto od toga?
 
Za one koji nisu ispratili novije ROM-ove,imate sada i Android 3.2.1 link ,Froyocomb (Froyo+Honeycomb) i Gingercomb. Nabacio sam za probu froyocomb,sasvim solidan na prvi pogled,jedino sto ne radi mount SD card na kompu i video zapis,ostalo lepo sljaka. Sada vec sa update-om 11. Android 2.3.5 - Cyanogen Mod 7.1.0 i sa skroz sredjenom kalibracijom izgleda da je najbolja opcija trenutno.
 
Za one koji nisu ispratili novije ROM-ove,imate sada i Android 3.2.1 link ,Froyocomb (Froyo+Honeycomb) i Gingercomb. Nabacio sam za probu froyocomb,sasvim solidan na prvi pogled,jedino sto ne radi mount SD card na kompu i video zapis,ostalo lepo sljaka. Sada vec sa update-om 11. Android 2.3.5 - Cyanogen Mod 7.1.0 i sa skroz sredjenom kalibracijom izgleda da je najbolja opcija trenutno.
Cini mi se da i nije bas skroz sredjena kalibracija, bar ne kod mene. Gornji levi cosak na tastaturi ocaj, a i brisanje cesto mesa sa slovom l, tako da ga brisem. A iskreno smara i nemogucnost mounta sd kartice i njeno vadjenje kad treba nesto da prebacim. Inace brzina rada je zadovoljavajuca, svidja mi se CM fazon. Jos kad bi ga sredili u fulu bilo bi extra.
 
Cini mi se da i nije bas skroz sredjena kalibracija, bar ne kod mene. Gornji levi cosak na tastaturi ocaj, a i brisanje cesto mesa sa slovom l, tako da ga brisem. A iskreno smara i nemogucnost mounta sd kartice i njeno vadjenje kad treba nesto da prebacim. Inace brzina rada je zadovoljavajuca, svidja mi se CM fazon. Jos kad bi ga sredili u fulu bilo bi extra.
Kod mene je sve isto bilo tako do poslednjeg update-a 11,gde je kalibracija zaista sredjena,sada pri kucanju tih lagova nemam! Za mount si u pravu,ali i to je resivo,ja prebacujem fajlove uz pomoc ES File Explorer-a preko WiFi-a i to sa svih kompova u kuci koji su mi umrezeni,sve share-ovano na kompovima je dostupno i na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Poz svima i bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne oko problema sto imam, znaci imam huawei u8110 nov nije updatovan diran nista . Imam problem sa muzikom znaci nece da mi pusti pesmu koju pustim nego tokom cele pesme vrti nekih 5-10 sec od neke tamo druge i tako za sve ostale vrti tih istih 5-10 sec probao sam da obrisem da snimim opet , probao sam preko par drugih aplikacija za muziku ali isto je na svakoj, i kada slikam sa foto-ap. slika je vrh sve ali posle nekih par sati pocrni i to je to ne mogu vise da je otvorim . . . I skinuo sam i anti virus i skenirao telefon i nema virusa tako da ne znam u cemu je problem a i relativno sam nov u android svetu , hvala unapred
 
Pre bilo cega treba napomenuti sve ove pravopisne greske i pisanje u jednom dahu koji je za ovaj forum potpuno neprihvatljiv; a to ne bi trebalo da je problem clanu koji je dve i po godine sa nama. Nisam ni ja idealan ali stvarno sam se zamorio citajuci ovoliki tekst iz 2 recenice...

Moj savet za pocetak je factory - totalni reset
Takodje, probaj sa drugom memorijskom karticom. Fabricke su djubre.

Poz i sve najbolje.
 
sry za toliki teks i to u totalnoj sam zurbi putujem za par sati u totalnom sam haosu upravo saznajem da moj novi telefon ne radi itd . . . Probacu sutra sve to .
Hvala !
 
Poslednja izmena:
Ja imam gadan trip sa Gtalkom, kao da je poremetio vremena na satovima kod mene i kod onog sto se dopisujem. Npr, stigne mi od prijatelja poruka, i umesto da bude na vrhu liste za chat, on nju podvede kao da je stigla pre par minuta, i stavi iza 10ak vec otkucanih mojih poruka. Sta moze biti? :(
 
Opa ipak se drustvo trudi da napravi dobar rom. Ja sam vec digao ruke, kad vidim da je CM vec usao u RC1 fazu.
Svaka cast. Mozda jos i bude nesto za nas.
 
Pozdrav imam malo veci problem,kad god prikljucim fon za komp..Komp nece da mi ga prepozna..Probao sam sve zivo i bas me nervira..
 
Koji ROM drzis? Procesljaj malo temu,pisalo se dosta o tome,jednostavno neki rom-ovi su osteceni za tu opciju...Ja sam vec spominjao da sam resenje nasao u ES File Explorer-u i WiFi-ju.
 
Pozdrav svima.
imam huawei U 8110.
ubacio sam nov ROM 5.2 FZF ECLAIR. Nisam preterano odusevljen.
Nije mi se svidela pozadina i neke stvarcice, ali...
Neko je prokomentarisao da ima problem sa pisanjem SMS, donji levi ugao ekrana slabije reaguje... potvrdjujem.

Sada mi pise da je model telefona U8120, a za firmware 2.1update 2.
Javlja problem sa SMS, ne postoji "forward". Kako ovo da se resi, ima li neko slican problem? poludim kad moram jednu istu poruku da pisem vise puta
takodje, mogu da obrisem samo sve poruke odjednom, a ne kao ranije da biram.

i moze li da se ova crna pozadina izmeni, u neku drugu, prijatniju?
 
Poslednja izmena:
Ne bih da budem dosadan ali zasto ne koristite Green Tigera umesto FZF? Osim sto FZF lepse izgleda sve ostalo je na strani tigra, kalibracija je dobra, baterija je dobra, wifi i gps rade dobro..
 
Nazad
Vrh Dno