Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Probaj tu isto na prvoj strani. Imas sve cak i u slikama sta se kako radi

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Radio sam sa tim tool, ali nije promenio oeminfo. Koristio sam za l21 single sim

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja sam se tako vratio isto single sim

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Moze u RAW formatu (.dng), sad sam probao sa Open Camera app. Hvala
 
Hvala ti puno na pomoci, uz pomoc stktool sam ubacio twrp i root, a sa ovim toolom sam ubacio oeminfo. Reseno konacno :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Jesi uradio factory reset nakon updejta?

Uradio sam naravno,kazem takvo mi je stanje sa baterijom uvek. Ne samo posle apdejta. Ne znam vise sta da radim,drugi uredjaj. Nesto ovde debelo nije u redu. Nemoguce da je svima toliko dobra baterija,samo meni ne...Cudi me kako bas niko ne moze da me uputi sta bih mogao da promenim i isprobam..
 
Uspeo sam da se prebacim na c432b161 , dual sim ostao.. ali nikako ne mogu da prebacim iz FF-a update na nougat.. I nemam vise root i twrp (na power + volume up otvara mi Emui recovery) ali pri paljenu pise da je unlocked ono zutim slovima... Sta da radim ?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatalka
 
@nelepfc
Ne znam kako da pomognem. Čisto da te uverim da baterija može da traje dosta evo slika. Samo da pojasnim: nalazim se na selu između Kuršumlije i Prokuplja. Nema wifi ovde a od korišćenja od 100% baterije najviše sam (preko dva sata) gledao D3go (trka F1 na SK). 4G signal Vipa je u pitanju.
Kao što vidiš, SOT je preko 5h.
dd9c62dde43b55950fdb59c9cf74b21c.jpg
ab119c17c80eb0aa49d4f512fa2f8149.jpg
cf6af5c4f2462fb7522f97905523f657.jpg
 
Uradio sam naravno,kazem takvo mi je stanje sa baterijom uvek. Ne samo posle apdejta. Ne znam vise sta da radim,drugi uredjaj. Nesto ovde debelo nije u redu. Nemoguce da je svima toliko dobra baterija,samo meni ne...Cudi me kako bas niko ne moze da me uputi sta bih mogao da promenim i isprobam..
Hajde lepo daj screenshot svih aplikacija koje si instalirao (sve iz app drawer), pa da vidimo. Takođe screenshot gde se vidi koje app su trošile bateriju i tvoj trenutni SOT.
I još nešto, kakav ti je signal mobilne mreže u proseku? Ako je loš, to može da sjebava bateriju, posebno ako se šeta između nekoliko važnih stanica (nema dominantnu bs).
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da se prebacim na c432b161 , dual sim ostao.. ali nikako ne mogu da prebacim iz FF-a update na nougat.. I nemam vise root i twrp (na power + volume up otvara mi Emui recovery) ali pri paljenu pise da je unlocked ono zutim slovima... Sta da radim ?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatalka
Jesi flesovao c432 iz dload?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Evo i mojoj ženi koja je prešla sa J5 2015 na ovaj telefon baterija slabije traje.
Koliko ste ga ovde ishvalili, ja joj predložio da uzme a sva je prilika da se zajebala.
Zadnja leđa su se izgrebala od pogleda.
Baterija lošija nego na Samsungu, dizajn cigla(individualno nam se ne sviđa) , kamera lošija, FP ne koristi pa joj i ne znači ništa.
Ekran jeste Full HD ali po meni lošiji od Super Amoleda na koji smo oboje navikli. Led notifikacije svetle, ni ne mogu da pohvatam kojim sve bojama i šta koja boja znači, kad se puni ne svetli crveno?!
Igre na telefonu ne igra pa joj jači procesor na ovom telefonu ništa ne znači. Za ono što prosečna žena koristi telefon J5 i J7 su po meni mnogo bolji izbor. Baterija im mnogo duže traje, bolja kamera i lepši ekran.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Onda je trebala da ostane na šljamsungu! Pitanje je na kakav je telefon naisla,cim je polovan
 
Jesi flesovao c432 iz dload?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Prvi put da, c432 i dual sim.. i bio na b131, ota izbacivao b161 i kad skinem kad se rebutuje ulazio u twrp umesto da krene update, a prilikom prebacivanja na dual sam izgubio root.. a u twrp imao samo neku cust memoriju (internal storage i sd card pisalo 0mb ) .. caprkao nesto i ostao bez OS .. uz pomoc adb sideload sam flesnuo stock (c432b161) .. sada nemam root i twrp, ali pise pri paljenju da je unlocked.. u FF imam b371 (1.943 gb ) ali mi na ota prebacuje neki od 1.24gb ...
73748c052f9ea4cac561350cfbabbf59.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatalka
 
Poslednja izmena:
Ali ledja se izgrebu od pogleda lol.. Pa to je prvo sto primetim na bilo kom Samsungu, mega izgrebana ledja.

A za bateriju stvarno ne znam, ja sam ultra zadovoljan, kao da svi imamo tri identicne aplikacije i svi isto koristimo telefon pa da mozemo odmah znati kako pomoci sa takvim generickim "baterija uzas" komentarima..


Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Ima 5 aplikacija na telefonu. Sve isto ko što je imala i na predhodnom. Isto koristi telefon, baterija curi. Onaj power menadžment je isto skroz konfuzan. Evo ja koji sam napredni korisnik ne mogu da pohvatam šta im znače one opcije i kako da ih stavim u sleep na prvu loptu. Moram dobro da se zamislim. Ako je ono logično onda sam ja glup priznajem.


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam sto, na MMu kad stikliras ta aplikacija ce ostati da radi kad se ugasi ekran, na Nugatu su to obrnuli.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
kao prvo telefon je sto put lepsi nego sljamsung,sa onim sjajnim sljastavim okvirom i jeftinom plastikom.>Jedino baterija sto vredi,ali i na ovome je odlicna,barem meni.Ako ne odgovara,prodaj to i uzmi plastikanera
 
Jako bi voleo da sam bio u pravu kad sam vas poslušao i predložio joj ovaj telefon. Baterija mi je najveći problem. Na ostalo će se već nekako navići.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Evo i mojoj ženi koja je prešla sa J5 2015 na ovaj telefon baterija slabije traje.
Zadnja leđa su se izgrebala od pogleda.
Baterija lošija nego na Samsungu, dizajn cigla(individualno nam se ne sviđa).

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Vidi u menadžeru da nešto ne vuče bateriju, možda može da se ograniči. Leđa će skoro svakom da se izgrebu, ja sam vodio računa kad skinem silikonsku masku a to je obično kad sam kući da se ne izgrebe, ali ipak po negde ima neka sitna ogrebotina, ko zna kako supruga vodi računa gde spušta kako barata telefonom... Dizajn po meni mnoogo lepši nego 90% Samsunga i više mi Samsung izgleda kao cigla, ne računam premijum klasu. Ekran bolji kod Samsunga to svi znamo, znao si i ti kad si uzimao, kamera takođe ali daleko od toga da je loša kod P9 lite.



P9 Lite
 
Jako bi voleo da sam bio u pravu kad sam vas poslušao i predložio joj ovaj telefon. Baterija mi je najveći problem. Na ostalo će se već nekako navići.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Telefon bez greske, nisi pogresio. Svi hvale bateriju, ona kudi.. Za bilo koji telefon da napunis aplikacijama i da ne ubijas aplikacije ponekad ces reci da ima losu bateriju?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Baterija je dobra, moze da bude losa jedino ako je felerican telefon.

Ljudi dosta SoT-a izvlace.
Displej nije losiji od Samsunga sigurno, losiji moze da bude nekom ko voli Amoled displeje.
Jednostavno se razlikuju.

Led notifikacije, na default(kod mene):
Zeleno za Messenger, poruke i pozive.
Belicasto za Whatsapp.
Narandzasto-zuckasto za Tapatalk.

Za Viber se ne secam sta je, bas retko koristim.

Ako ne resite problem sa baterijom, reklamirajte dok je u garanciji, nema sanse da ovaj telefon(ako nije felerican fabricki) ima losu bateriju.

Samsung iz tog cenovnog ranga nema ni auto-brightness..
 
Ima instaliran Facebook, Viber, Google plus, Blic i Zedge. Par poziva dnevno i to je to. To je isto imala instalirano na J5 2015 i na njemu je baterija dosta duže trajala. Ne igra igre osvetljenje na auto.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Baterija je dobra, moze da bude losa jedino ako je felerican telefon.

Ljudi dosta SoT-a izvlace.
Displej nije losiji od Samsunga sigurno, losiji moze da bude nekom ko voli Amoled displeje.
Jednostavno se razlikuju.

Led notifikacije, na default(kod mene):
Zeleno za Messenger, poruke i pozive.
Belicasto za Whatsapp.
Narandzasto-zuckasto za Tapatalk.

Za Viber se ne secam sta je, bas retko koristim.

Ako ne resite problem sa baterijom, reklamirajte dok je u garanciji, nema sanse da ovaj telefon(ako nije felerican fabricki) ima losu bateriju.

Samsung iz tog cenovnog ranga nema ni auto-brightness..
Upravo tako.. sestra ima J5 2016, jedino kamera bolja i ima blic na prednjoj ( ja kameru slabo i koristim inace).. baterija, dizajn, ekran sve losije nego na P9 lite..

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Odlična baterija kod mene, kada igram igre izvlači oko 4-5 sati sot, kada koristim samo za net i poneki video ode i do 7 sati.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja se pre jedno pola sata vratih na B170. Počelo da me baš nervira što otvara po 10+ sekundi kameru, pa galerija ume da zašteka i da isto duže otvara... FFox i Chrome uspeju da požderu sami sav RAM što mi se na MM nije dešavalo... Malo ću još da sačekam koju verziju pa ću opet na Nougat. :)

@Hector Ruiz, sestra ima J5 16 i nema šta da traži pored P9 lite. Hardverski ga pojede, ekran jeste bolji sa kontrastom, ali po bojama i nije mnogo ispred P9 lite. Vidi se da je Samsung baš štedeo na tom modelu jer je ugrađen ekran baš lošeg kvaliteta. Osim boja, vide se i pikseli, kao da nije 720p. Na J5 iz 2015. godine je bio bolji ekran nego na J5 2016.
Kamera jeste nešto oštrija nego na P9 lite, ali su mi fotke nekakl isprane...
Baterija je vrh na oba. Ja sam dosta zahtevniji korisnik od nje i meni gura 7h SOT, a njoj nešto preko 8h.
Dizajn je subjektivan tako da tu ništa ne mogu da komentarišem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jako bi voleo da sam bio u pravu kad sam vas poslušao i predložio joj ovaj telefon. Baterija mi je najveći problem. Na ostalo će se već nekako navići.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Jel realno to? Sledeci put slusaj sebe, ako vec ne znas, udji u Samsung radnju pa slusaj prodavca sta ti kaze. Telefon je bolji od bilo kog Samsunga u toj klasi.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Da li neko ima ideju zasto ne mogu da azuriram c432b161 na c432b371? Kada idem klasicno, nemam ponudjen update. Skinuo sam preko FF b370 i b371, ali za oba mi prijavljuje incompatibile i ne mogu instalirati. Pokusao sam preko proxy FF ali i to ne daje info o update

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Da li neko ima ideju zasto ne mogu da azuriram c432b161 na c432b371? Kada idem klasicno, nemam ponudjen update. Skinuo sam preko FF b370 i b371, ali za oba mi prijavljuje incompatibile i ne mogu instalirati. Pokusao sam preko proxy FF ali i to ne daje info o update

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Jel si ukljucio sve ono u podesavanje u ff?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno