Šta je novo?

Huawei P60, P60 Pro

Zaboravio sam za mail da pitam …i to mi je jako bitno , mada sam citao da huawei aplikacija za mail radi super , prijavis gmail i stize normalno sve … ? Koristim jednu gmail adresu …. Na iphone sam isto koristio njegovu fabricku isto je radila korektno …
Meni na P50 pro radi odlicno, ne zalim se, stize za sad sve na vreme
 
Koristio sam njegovu aplikaciju za mail radi super. Prebacio se na Outlook nekako mi lepši interfejs takodje radi super. Gmail takođe koristim.
Inače jeste da na prvi pogled beli deluje da je ženski model ali probaj da ga zagledaš malo duže videćeš da je mnogo lepši nego crni, ali sve je stvar ukusa.
Ja sam se lomio bio je crni i beli kada sam kupovao posle pola sata okretanja i držanja u ruci uzeo beli.

Aj da pitam jel neko stavljao neko zaštitno staklo na ekran. Od Avgusta koristim telefon bez ikakve zaštite ni jedna ogrebotina na ekranu, jedino što nervira otisci prstiju.
Ja planiram da ga nosim neko vreme u onoj zastitnoj sto dobijamo u kutiji i onom folijom preko ekrana i kad to izakam videcu dal cu neko staklo da stavljam . A kad pozuti ona providna uzecu neku kvalitetniju
I meni je beli lepši, teška elegancija. Žalosno da se nosi u futroli
Ukusi su razliciti , ja sam nekako obican tip … ne volim sarenilo ni da sljasti …. Ali telefon je generalno jako lep …svi koji su ga odabrali imaju ukusa ;)
 
Ja planiram da ga nosim neko vreme u onoj zastitnoj sto dobijamo u kutiji i onom folijom preko ekrana i kad to izakam videcu dal cu neko staklo da stavljam . A kad pozuti ona providna uzecu neku kvalitetniju

Ukusi su razliciti , ja sam nekako obican tip … ne volim sarenilo ni da sljasti …. Ali telefon je generalno jako lep …svi koji su ga odabrali imaju ukusa ;)
Koliko kosta ako nije tajna?
 
Nije tajna ,a1 uz neo neo rata ce mi biti 3000 za telefon … imao sam neki popust na tarifu kada sam obnovio ugovor bez telefona pa sam uzeo airpods3 pre nekih godinu dana i sada telefon , tako da neo neo , sluske i telefon izlazice mi oko 8000 din . Mnogo jeste … ali zeni crkla nokia neka taraba pa cu da joj prosledim se3 ( jako dobar telefon , sem baterije i iskreno ios mi dosadio ! ) a ja se sa osmehom vracam na huawei :)
 
Poslednja izmena:
Stigao juce, za sada sve sto sam probao je na nivou. Prelep, navikavam se na veliki ekran, ledja ne skupljaju otiske ali bice neko vreme u case. Videcemo posle nekoliko dana...pa da sumiramo
 
Hvala, javicu kada prodje neki dan. Punjenje je neverovatno ( turbo) odradis nesto po kuci doruckujes i puna baterija. Od sada pred posao cu da punim telefon i to je to. Necu da ostavljam telefon preko noci na punjacu.
Ja nisam nikad upalio turbo. Samo ga pustim na fabricki- brzo punjenje, ne verujem turbu da ne bi bateriju unistio
 
Za sada sve sto mi treba, zavrsava posao. Health bolja od apple, music takodje bolje, petal mape korektne. Kamera dobra(nisam imao vremena niti situacije da je bas bas probam) Baterija monstruozna. Viber( appgalerija) radi bez greske... Fb, insta, Twitter takodje ( skinute preko appgaler.) odmah sam iskljucio notifikacije tako da za mene nije problem ukoliko ne stizu redovno... Ni na jednom telefonu do sada nisam palio za drustvene mreze jer me to umara. Dok nisam iskljucio istizale su za insta i twiter obavestenja tako da... Rade valjda!? Youtube mi bio ponudjen preko appgalerije da se skine preko gboxa... Skinuh ga i radi odlično. Airpods3 kako mi se cini bolje mi se cuju na p60pro od iphone... Pitanje za vas...postoji li neko podesavanje da kada povezem airpods da mi se vidi kao na iphone procenat baterije slusalica i kutijice? Ili neka aplikacija koja to resava? Dobra stvar da punjac ima c izlaz i usb obicni pa moze da se pune i airpods i svasta nesto ali ne moze u isto vreme jer su portovi preblizu... Punjac mu je prava stvar... Ekran vrh! App za notes, podsetnike zavrsava posao, ali je bolja, bogatija na ios. Jos jedno pitanje... Koji fb messenger da instaliram, onaj sa appgalery ili sa gboxa? Koji je stabilniji? Da li neko zna koji bolje radi?... Ono sto sam primetio da je zgodniji u ruci od npr pro maxa ili ultre i tih velikih telefona... Fabricki mail rad super ( gmail prijavljen) stizu mejlovi... Nema problema... Uopste se ne greje( samo na turbo punjenje) ... Igrice ne igram na tel... Aplikacije koje koristim najvise rade bez greske :
Notepad
Huawei browser
Music
Viber
Huawei Health
Mail
 
Što se tiče aplikacija od kada sam prešao na Huawei telefone uvek preferiram iz njegove galerije prvo aplilacije, ako ne nadjem tu onda jurim apk fajl da ga instaliram, pa tek na kraju GBox ako nisam uspeo da nadjem to što mi treba.
Što se tiče slušalica, prednji sada na neki Huawei freebuds 😀 😀
Ja sam zbog te opcije uzeo Huawei freebuds 5i i mogu ti reći da su super i imaš HUAWEI AI Life gde možeš podešavati dodatnu opremu.
Ne znam da li ćeš naći to što hoćeš, jer probao sam Samsung i Honor slušalice osim ikonice u "statusu" ništa drugo nisam imao.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240317_082043_com.huawei.audioaccessorymanager.jpg
    Screenshot_20240317_082043_com.huawei.audioaccessorymanager.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 50
Hvala , ali jos mi idu rate za airpods... Nema veze... Pitao sam i za messenger ako neko moze da odgovori?
 
Hvala , ali jos mi idu rate za airpods... Nema veze... Pitao sam i za messenger ako neko moze da odgovori?
Ja sam sve skinuo sa appgalery od mesindzera do vibera i radi perfect. Gspace koristim cisto da bih ako zatreba imao laksi pristup gmapama i gdisku. Uvek ako mozes skini sa app galeri. Kad stigne apdejt, on te obavestava. Neki put kad treba da apdejtujes neku app ne stize isti dan kao one app koje su preuzete sa google play stora ali za dan- dva eto ih u app galery. Koristsim youtube vanced jer nema reklama, moze i u pozadini da radi i tu nemam zamerki. Bluetoth mi je povezan sa autom(nije android auto nego obicno povezivanje) i radi odlicno. Moj savet, ako mozes i naravno ima, skidaj sve app sa App Galery-a 😁
Screenshoot dole da vidis
 

Prilozi

  • Screenshot_20240317_100556_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20240317_100556_com.huawei.android.launcher.jpg
    72 KB · Pregleda: 43
Ja sam sve skinuo sa appgalery od mesindzera do vibera i radi perfect. Gspace koristim cisto da bih ako zatreba imao laksi pristup gmapama i gdisku. Uvek ako mozes skini sa app galeri. Kad stigne apdejt, on te obavestava. Neki put kad treba da apdejtujes neku app ne stize isti dan kao one app koje su preuzete sa google play stora ali za dan- dva eto ih u app galery. Koristsim youtube vanced jer nema reklama, moze i u pozadini da radi i tu nemam zamerki. Bluetoth mi je povezan sa autom(nije android auto nego obicno povezivanje) i radi odlicno. Moj savet, ako mozes i naravno ima, skidaj sve app sa App Galery-a 😁
Screenshoot dole da vidis
👍
 
Zao mi je sto se desilo ovo huawei telefonima (google ban) i ja sam posle p20pro bio uplasen i presao na iphone 11pro pa na se3 ali i delom iz znatizelje kako je to sa ios sistemom ... I sada shvatam da sam dao previse para za oba iphonea... Dobri su,ispeglano sve... Kvalitetni su... Ali, ipak... Nista mi nije bolje leglo od huawei p serije( P9, P20PRO) ... Evo opet se zaljubljujem... P60pro je zver... Jedino sta su mogli da mu gurnu 512gb... To je za sada moja zamerka.... Ako to moze tako da se kaze... A sto se tice google servisa.i aplikacija ... Ne znam kakva je bila situacija sa aplikacijama tada, ali sada sve ima sto meni treba i sve radi!
 
A kako on stoji sa operativnim sistemom? Koji je na njemu i koliko dobija ažuriranja?
 
Zao mi je sto se desilo ovo huawei telefonima (google ban) i ja sam posle p20pro bio uplasen i presao na iphone 11pro pa na se3 ali i delom iz znatizelje kako je to sa ios sistemom ... I sada shvatam da sam dao previse para za oba iphonea... Dobri su,ispeglano sve... Kvalitetni su... Ali, ipak... Nista mi nije bolje leglo od huawei p serije( P9, P20PRO) ... Evo opet se zaljubljujem... P60pro je zver... Jedino sta su mogli da mu gurnu 512gb... To je za sada moja zamerka.... Ako to moze tako da se kaze... A sto se tice google servisa.i aplikacija ... Ne znam kakva je bila situacija sa aplikacijama tada, ali sada sve ima sto meni treba i sve radi!
Ni ovaj nije jeftin. Nego izgleda i tebi, kao meni, lezi ovaj EMUI, tu smo se pronasli i sad ne mozemo da se odviknemo od njega i naviknemo na drugi. To je izgleda problem 😁 Uzivaj samo sa njih, nek te sluzi 😁
 
A kako on stoji sa operativnim sistemom? Koji je na njemu i koliko dobija ažuriranja?
Možeš da instaliraš bukvalno svaku android aplikaciju ako skineš apk fajl preko broswera, jedino što ćeš morati isto tako "manuelno" da ažuriraš.
Aplikacije kojima je potreban Google Play Servis neće raditi ili će raditi "uštrojeno". Google mape i ostale njihove aplikacije rade preko GBoxa bez problema.
Po meni jedina mana Huawei telefonima je nedostatak digitalnog novčanika, to jest u Srbiji još uvek Huawei wallet nije dostupan.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna zasto u Srbiji nisu izasli modeli p50, p60 i p60 pro art?
Bukvalno od p40 nisu izlazili ti osnovni modeli vec samo pro varijante, a po meni su biti odlicni, od p10 pa na dalje
 
Ne znam da li ste čitali... Postoji 5g case za huawei p60pro, pa kome treba 5g ima rešenja i za to.... Ali zahteva esim... E to mi nije jasno, mi nemamo esim nego za dve nano kartice?
 
E sim opcija se pojavljuje na telefonu kada se ubaci u to 5G kućište.
Gledao sam preko Ebay-a da ga naručim ali naleteo sam na recenzije dvojice koji su kupili i nisu oduševljeni sa njime.
Pitao Huawei da mi nabavi(opcija kontaktirajte podršku na telefonu) kažu još uvek se ne prodaje kod nas.
 
E sim opcija se pojavljuje na telefonu kada se ubaci u to 5G kućište.
Gledao sam preko Ebay-a da ga naručim ali naleteo sam na recenzije dvojice koji su kupili i nisu oduševljeni sa njime.
Pitao Huawei da mi nabavi(opcija kontaktirajte podršku na telefonu) kažu još uvek se ne prodaje kod nas.
Kada bude bilo kod nas, probacemo....
 
Nema, zadnja je cinimi se zatvorena onako ,,tiho" krajem prosle godine u Bgu. Od tada su se neki zabrinuli da mozda huawei polako u tisini napusta Srb. Huawei forum u Srbiji je jedva ziv. Admina skoro da ima, recezenata takodje...
Huawei je, nažalost, prošlost svuda u svetu, barem dok se ne promene stvari. Nova 12 modeli, globalni, dolaze sa Qualcomm čipovima umesto Kirin 9000s, kao u Kini. Nadam se da ostaje servis makar kod P**Mobija, a ostalo - Honor.

Možda bi situacija bila kao do sada da nisu razvili Kirin čipove, ali to bi bila ludost propustiti.
 
Huawei je, nažalost, prošlost svuda u svetu, barem dok se ne promene stvari. Nova 12 modeli, globalni, dolaze sa Qualcomm čipovima umesto Kirin 9000s, kao u Kini. Nadam se da ostaje servis makar kod P**Mobija, a ostalo - Honor.

Možda bi situacija bila kao do sada da nisu razvili Kirin čipove, ali to bi bila ludost propustiti.
Ja sam za sada prezadovoljan p60pro... Bilo bi steta da nestanu sa evrope... Mate nikad nisam probao.....sigurno je bomba....ali me izgled odbijao uvek...
 
Evo da se javim, kao sto sam obecao.... Ekran mi se jako svidja, fluidno, nema stucanja, posto imam dugacke prste i povecu saku, 6,7 je super... Cak bi lagano mogao i veci da koristim bez problema... Brzo sam se navikao.. A i vid me izdaje, lepse je na vecem ekranu....kako ja primećujem ekran se automatski podesava, ne mora kao na iphone true tone da se pali....dark mode je jako prijatan takodje... Wifi hvata jako daleko i radi fenomenalno... 4g+ je stabilna, volte za razgovor je kvalitetan razgovori bistri i cisti.... Ipak mi se cini da airpods3 bolje sljaka na iphone.... Ali jako dobro radi na p60 pro.... Prednja kamera solidna, zadnja pa da ne preteram bas ali skoro kao foto aparat... Video zapis ipak kaska za iphone stabilizacijom...ali to meni uopste nije vazno.... Bitna mi je foto kamara... Koja je skoro pa savrsena.... Memorija 256gb, ipak bi trebalo da bude tih 512.... Ali nabavicu tu nano huawei ako zatreba... I takodje 5g case kada za to dodje vreme ako bude potrebno.... Izrada telefona je stvarno premium...ovaj crni ne ostavlja otiske. Punjac monstrum... Nenormalna brzina, baterija drzi dooobro... Od jutra do mraka....na punjacu se lagano puni i airpods... Probacemo i laptop kada uzmem... Sve sto mi nedostaje sa iphone je notes aplikacina koja je za klasu bolja... Ostalo.... Ja prezadovoljan...google aplikacije rade bez ikakvih problema ako se neko zbog toga dvoumi... Jedini telefon koji bi razmatrao pored ovog ... Je magic6pro... Pozdrav drugari
 
Brate reci mi je l si mu našao dobru masku negde da se lepo uklapa a i staklo zaštitno da pokriva sve i se lepo zalepilo (jer sam čuo da se na zakrivljene ekrane teže lepi i nalazi).


I ako možeš još oko kamere da okačiš neke slike u malo težim uslovima, tipa zalazak sunca i noćne fotografije?


Isto me zanima android auto da li radi
 
Nazad
Vrh Dno