Šta je novo?

Huawei P60, P60 Pro

SD 8+ gen 1 je chipset koji nema veze sa SD8 gen 1. Taj koji se greje mnogo pravi Samsung a plus verziju pravi TSMC, što u prevodu znači, nema grejanja, bolja efikasnost, bolja baterija, bolje performanse.
Bez obzira na sve to, menadžeri u Huaweiu bi trebali ozbiljno da se zamisle kako misle da urade bilo šta u Evropi sa cenama koje plasiraju, ranije sam bio na njihovoj strani, ali sad me apsolutno ne zanimaju, čak mislim da su postali bezobrazni prema kupcima u Evropi. Što se mene tiče, flagship telefon bez GS ne sme da košta više od 700e.
Sve isto sam ja juce napisao.
 
SD 8+ gen 1 je chipset koji nema veze sa SD8 gen 1. Taj koji se greje mnogo pravi Samsung a plus verziju pravi TSMC, što u prevodu znači, nema grejanja, bolja efikasnost, bolja baterija, bolje performanse.
Bez obzira na sve to, menadžeri u Huaweiu bi trebali ozbiljno da se zamisle kako misle da urade bilo šta u Evropi sa cenama koje plasiraju, ranije sam bio na njihovoj strani, ali sad me apsolutno ne zanimaju, čak mislim da su postali bezobrazni prema kupcima u Evropi. Što se mene tiče, flagship telefon bez GS ne sme da košta više od 700e.
Nisam znao da je razlika, da, permutovah. Po meni i ovaj sto je u S23U (gen2) nije neki sampion, nego su godinama furali krseve, konkurencija standardno sem Applea losa, i s par dobrih tu i tamo, termalno korektnih, nadju se neki dobri cipovi. Svakako nista ovo Huaweiu sad ne znaci.

Inace, manjak GMS, kad se covek navikne i iskoristi alternative, je plus, a ne minus. Nema draina, nema smaranja, ali zahteva malo cimanja na pocetku. Blumail, vanced, i to je to. Mada ja imam srecu da nikad nisam zavisio od gugl servisa niti koristio drajv i slicno.
 
Nisam znao da je razlika, da, permutovah. Po meni i ovaj sto je u S23U (gen2) nije neki sampion, nego su godinama furali krseve, konkurencija standardno sem Applea losa, i s par dobrih tu i tamo, termalno korektnih, nadju se neki dobri cipovi. Svakako nista ovo Huaweiu sad ne znaci.

Inace, manjak GMS, kad se covek navikne i iskoristi alternative, je plus, a ne minus. Nema draina, nema smaranja, ali zahteva malo cimanja na pocetku. Blumail, vanced, i to je to. Mada ja imam srecu da nikad nisam zavisio od gugl servisa niti koristio drajv i slicno.
Jeste, to svakako da se navikne. I meni ne smeta, ali posto vecini sveta smeta, to je moralo da obori cenu i da bude plus za nas kojima ne smeta. Jeste, ja koristim vanced i ostale aplikacije, ali sto se baterije ticu, jedu je neverovatno. Cinimi se da nisu bas najbolje optimizovane.
 
Meni je nezamislivo korišćenje tel bez gs iz prostog razloga što sve aplikacije za plaćanje kod banaka ne funkcionišu bez njih, a ja nisam ušao u banku 5 god i ne nameravam zbog Huawei sigurno 😁
 
Ja bas sa bankama nisam imao problema, a koristim i strane servise (Wise/Revolut) i domace na Huawei telefonu. RaiPay, Rajfajzen, mobi, mts banka bps, sve radi top, osim ako ne mislis na one aplikacije gde telefon sluzi kao POS terminal?
 
Mislim da Google wallet ne radi na Huawei pa nemas mogucnost placanja telefonom ili satom
 
Meni je nezamislivo korišćenje tel bez gs iz prostog razloga što sve aplikacije za plaćanje kod banaka ne funkcionišu bez njih, a ja nisam ušao u banku 5 god i ne nameravam zbog Huawei sigurno 😁
Evo ja sam kod Addiko banke, ima app na AppGalleryu.

Znači, nema ovde fora i hakova (niti bi iko to normalan i koristio).

Mislim da je P40 Pro zatekla loša situacija, u lošem trenutku (korona) i da od tada važi da mnoge aplikacije ne rade ili ih nema i sl. Ja vec 2 godine koristim bank app sa Huawei store-a a ima i još mnogo domaćih banaka, a najveći broj app-a ni ne koristi GMS...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230324_165128.jpg
    Screenshot_20230324_165128.jpg
    105.3 KB · Pregleda: 24
Jeste, to svakako da se navikne. I meni ne smeta, ali posto vecini sveta smeta, to je moralo da obori cenu i da bude plus za nas kojima ne smeta. Jeste, ja koristim vanced i ostale aplikacije, ali sto se baterije ticu, jedu je neverovatno. Cinimi se da nisu bas najbolje optimizovane.
Ne znam da li ste videli cenu OPPO Find X6 Pro-a.. Bukvalno zbog toga neće biti u Evropi. Koštao bi i više nego S23 Ultra a kupilo bi ga 5 ljudi, bez obzira na fantastičan dizajn, kamere, ekran od 2500 nita itd.

Huawei se polako povlači iz Srbije, svetli mi reklama na bilbordu ovih dana, da može sve i bez Google-a, ali mislim da smo svi izabrali Samsung, Apple i Motorolu na kraju, Xiaomi tu i tamo ali sa ovakvim cenama neće se ni oni bolje provesti..

Honor mislim da ima šanse, ne znam koji mi je bolji, Magic 5 Lite zbog baterije ili Magic 5 Pro zbog dizajna. Moram da probam 5 Lite negde, ako nije previše spor, mozda i da se ponovim.. Mada, vredi čekati i M5 Pro, 5100 mHa baterija.

Huawei bi vladao svetom da ga nisu zaustavili, pogledajte samo dizajn ovih slušalica, pa i novog EMUI-a.. Pogledajte, zapravo, sve ove nove telefone i recite da nisu ukrali "veš mašinu" od Mate 30 Proa?


A oni od Lumie 1020, ali dosta ljudi iz Nokie je preslo u Huawei evropski centar za kamere.

Ostaje veliki žal za Huawei telefonima, ovaj Arte neće ni doći u Evropu, baš kao ni orange Mate 50 Pro..
 
Evo ja sam kod Addiko banke, ima app na AppGalleryu.

Znači, nema ovde fora i hakova (niti bi iko to normalan i koristio).

Mislim da je P40 Pro zatekla loša situacija, u lošem trenutku (korona) i da od tada važi da mnoge aplikacije ne rade ili ih nema i sl. Ja vec 2 godine koristim bank app sa Huawei store-a a ima i još mnogo domaćih banaka, a najveći broj app-a ni ne koristi GMS...
Ja pričam o plaćanju na pos terminalima, možda se nismo razumeli, ne znam kako je kod ostalih banaka ali za Intesu je potreban Google pay.
 
Ja pričam o plaćanju na pos terminalima, možda se nismo razumeli, ne znam kako je kod ostalih banaka ali za Intesu je potreban Google pay.
OK i razumem, ali šansa da ne nosim novčanik sa ličnom kartom, zdravstvenom, privatnom zdravstvenom ne postoji. Pa ponecu i MasterCard onda.

Hoću reći - 10% ljudi stvarno ne može bez toga, ostali su samo obeshrabreni, ja prvi.
 
Jedino EMUI 13 ima Mate 50 pro a za ostale se tek sada pusta beta verzija. Cak i ja koji papreno platim jaci telefon, nmg da dobijem pre Emui 13. Msm da na planu podrske polako opadaju.
 
Ne znam da li ste videli cenu OPPO Find X6 Pro-a.. Bukvalno zbog toga neće biti u Evropi. Koštao bi i više nego S23 Ultra a kupilo bi ga 5 ljudi, bez obzira na fantastičan dizajn, kamere, ekran od 2500 nita itd.

Huawei se polako povlači iz Srbije, svetli mi reklama na bilbordu ovih dana, da može sve i bez Google-a, ali mislim da smo svi izabrali Samsung, Apple i Motorolu na kraju, Xiaomi tu i tamo ali sa ovakvim cenama neće se ni oni bolje provesti..

Honor mislim da ima šanse, ne znam koji mi je bolji, Magic 5 Lite zbog baterije ili Magic 5 Pro zbog dizajna. Moram da probam 5 Lite negde, ako nije previše spor, mozda i da se ponovim.. Mada, vredi čekati i M5 Pro, 5100 mHa baterija.

Huawei bi vladao svetom da ga nisu zaustavili, pogledajte samo dizajn ovih slušalica, pa i novog EMUI-a.. Pogledajte, zapravo, sve ove nove telefone i recite da nisu ukrali "veš mašinu" od Mate 30 Proa?


A oni od Lumie 1020, ali dosta ljudi iz Nokie je preslo u Huawei evropski centar za kamere.

Ostaje veliki žal za Huawei telefonima, ovaj Arte neće ni doći u Evropu, baš kao ni orange Mate 50 Pro..
Све је то лепо али Magic Lite 5 има SD 695 што аутоматски значи нема снимање у 4К између осталих ограничења, тако да размисли о томе ако ти је битна та ставка.
 

EMUI13 update donosi par manjih poboljsanja za kameru.
Pitanje je hoce li ih biti na P40 seriji.
 

EMUI13 update donosi par manjih poboljsanja za kameru.
Pitanje je hoce li ih biti na P40 seriji.

Veruj mi kad ti kazem, samo da je ne pokvare. Ja se nadam da ce da poboljsa bateriju, i meni dosta. Voleo bih da padajuci meni moze da se podesava, da postoji takva opcija ali i toga bi se odrekao samo da bateriju malo poboljsaju.
 
Da nas sa p40 pro pogledaju kao sto su p20 pro prosle godine, takoreci.

Ne verujem nesto, al ajd
 
Koji Huawei biste mogli preporučiti od najnovijih
P60 neces skorije videti u Srbiji ja cenim, tako da ostaje P50 sa diskutabilnom baterijom, grejanjem, wifi, P40 Pro koji je proveren i manje vise neki best buy do 300eur, mada po meni je najbolji Huawei Nova 9 koji moze da se nadje za po 20-25k polovan (malo koriscen), a sa garancijom operatera. 120hz, korektan midrange procesor, baterija odlicna, 66W punjenje, odlican dizajn, kamera losija od P40 Pro po pitanju zooma ali je i cena skoro pa duplo manja..
 
Stize u evropu, a sa njim neke cene:
Izasao clanak na nova.rs, kazu:

"MATE X3

Ovaj model telefona na tržište stiće 22. maja, a kako je saopšteno, svi oni koji ga naruče u pretprodaji dobiće poklon – Huawei Watch GT3. Cena telefona je 289.999 dinara. "

Lepo, ali skupo malo..
I dalje nista o P60 i P60 Pro, ali verujem da ce stici i oni po nekim cenama malo lepsim od ove gornje, a za Art smo izvisili.
Van pameti da dolazi X3 koga ce mozda 30 primeraka prodati, legalno u Srbiji, a da Arta nema.
 
Како нема, ево кажу 150 хиљада

Далеко од тога да је ово лош телефон, али ово не бих препоручио ни непријатељу, превише недостатака за телефон од дебело преко 1000е, дефинитивно је Хуавеј за наше тржиште мртав у поређењу са конкуренцијом.
 
Ima ga u mts u, u pretprodaji od danas, 175400,uz poklon Gt3 sat, izgleda da naplaćuju i poklon😂🙃. Ako nekoga zanima imaju i mate x3, takodje po simbolicnoj 314000.🙄
Mts je preskup, sacekajte na kupujem prodajem ili drugim sajtovima. Telekomunikacione kuce su bas bezobrazne sa cenama... Meni je telefon dizajnerski najruzniji do sada, sve ostalo mi se svidja. Ali da budem iskren, msm da ne sme da bude toliko skup. Po meni, savetujem da se huawei vrati na pocetak, napravi skoro vrhunski telefon koji moze da parira najjacima a da bude jeftiniji. Upravo ono sto sad radi Honor 5 pro. Ali to je moje misljenje...
 
Najgori dizajn poledjine koji sam ikad video lol.
 
Како нема, ево кажу 150 хиљада

Далеко од тога да је ово лош телефон, али ово не бих препоручио ни непријатељу, превише недостатака за телефон од дебело преко 1000е, дефинитивно је Хуавеј за наше тржиште мртав у поређењу са конкуренцијом.

Moja greska, citao sam samo Nova sta pisala :(
OK, 150 hiljada je jos i kao u zapadnim zemljama (1300eur, u evropi je 1200eur, ali dobro tu ide porez na zivot u Srbiji..svi smo vec navikli)..

Ovo je bukvalno da kinezi po kineskim firmama u Srbiji uzmu telefon preko firme, i to je to. Nece ovo kupiti ni prosecan/nadprosecan korisnik, a tek hardkor entuzijasta. Dead in water sto bi se reklo, a sto je najcrnje nece ga ni polovnog biti ni kroz godinu dana, po povoljnim cenama, jer ce prodati kriminalno malo primeraka.
Dizajn je jos i OK, kamera jeste stvarno fenomenalna, ali retko ko ce kupiti fotoaparat sa kineskim androidom, i to je cinjenica. Da je bar za 150k 512GB, pa i nekako, ali jok.
 
Moja greska, citao sam samo Nova sta pisala :(
OK, 150 hiljada je jos i kao u zapadnim zemljama (1300eur, u evropi je 1200eur, ali dobro tu ide porez na zivot u Srbiji..svi smo vec navikli)..

Ovo je bukvalno da kinezi po kineskim firmama u Srbiji uzmu telefon preko firme, i to je to. Nece ovo kupiti ni prosecan/nadprosecan korisnik, a tek hardkor entuzijasta. Dead in water sto bi se reklo, a sto je najcrnje nece ga ni polovnog biti ni kroz godinu dana, po povoljnim cenama, jer ce prodati kriminalno malo primeraka.
Dizajn je jos i OK, kamera jeste stvarno fenomenalna, ali retko ko ce kupiti fotoaparat sa kineskim androidom, i to je cinjenica. Da je bar za 150k 512GB, pa i nekako, ali jok.
Slazem se sa komentarom, iskreno mi u evropi smo generalno zavisni od googla, a tek ljudi kojima posao zavisi od google servisa.
Dizaj belog telefona mi se mnogo svidja, naravno da bih zeleo da ga imam, ali nekako mi je draze 150k+ u dzepu.
Posedujem p40, i dalje se mucim sa youtube music aplikacijom, samo me kamere drze jos uvek na ovom modelu.
 
 
Nazad
Vrh Dno