Šta je novo?

Huawei P50 serija

Biće mi žao svih onih koji zbog GMSa propuste ovu bombu od telefona. Da ne bude nekih skrivenih mana i vidim sebe kako ga 2g lagano koristim ( naravno da cena ne bude ludačka, ipak i to moram da uzmem u obzir ). Uzeo ćaletu, P smart 2021 da se igram malo sa servisima, da vidim može li se prvo bez instaliranja bilo čega, odnosno bez ubacivanja GMS na divlje ( mislim da će moći jer ne koristim ništa što nema alternativu ), pa onda sve ostalo. Iz priča ovde, vidim da će to biti sve ok u pogledu čak i ne instaliranja GMSa
 
Većina toga što nije radilo kod mene tebi vjerojatno ne treba...sad će to sve zvučati kao pre*eravanje ali na žalost je tako. Polar Beat (nemoguće instalirati bez GMSa, imam 80€ remen za mjerenje pulsa ali ga ne mogu koristiti), Garmin Conect (sat od 700€ ne možeš spojiti sa telefonom za sinkronizaciju), Park Now (mobilno plaćanje parkinga...traži automat, nemaš sitnog novca), aplikacija pošte (jako puno naručujem i praktično je biti obaviješten kad će doći paket, da li ga preusmjeriti, odgoditi), HAK (Hrvatski autoklub, često putujem i dobro dođe za provjeriti stanje na cestama, granici i sl.), Adobe aplikacije, kako prilično puno vremena provodim po planinama, šumama navigacija mi je bitna te aplikacije poput Bergfex i Komoot ne rade a imam premium opciju plaćenu, aplikacije koje su kupljene i pretplaćene preko Play storea je uglavnom ne moguće koristiti sa premium opcijama i još što šta toga samo se ne mogu sada sjetiti. Naravno ima opcija instalacije GMSa ali to u mom slučaju ne rješava problem ili ga čak i pogoršava...kako, prestaju raditi online banking aplikacije i nemogućnost plaćanja direktno telefonon. Park Now radi ali prvo moram pokrenuti Maps da me locira pa onda ponovo Park Now da bih platio parking u odgovarajućoj zoni i ne rade notifikacije da parking istječe, par puta sam platio kaznu. Pošta radi ali također ne dolaze notifikacije. Reolink...sigurnosna kamera na kući...ne dolaze notifikacija kad je netko ispred vrata...a zbog toga sam i nabavio kameru. Kao što sam do sada 100x pisao meni GApps nisu predstavljale problem nego druge koje nisu radile kako treba ili nikako. Da sam znao da će biti tako ne bih sigurno uzimao P40Pro+ a ujedno to je i jedini razlog zbog kojeg sam ga prodao. Zavisno šta koristiš od aplikacija ali ja mislim da ćeš tek biti siguran da li je to uređaj za tebe kad ga kupiš i počneš koristiti. Kako kažeš da si prilično ovisan o GMSu čini mi se da bi mogao imati loše iskustvo sa Huawei_om. To je samo moje mišljenje, odluka je na tebi. Ja prenosim samo moje iskustvo, drugi vjerojatno imaju bolje viđenje stvari. Lijep pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Ni meni nisu problem GApps, nego te neke druge koje su zavisne o Google-u. Planirao sam instalirati GMS, ali ako prestaju raditi Mbanking aplikacije to ne dolazi u obzir, karticu skoro da ne nosim u kupovinu... Hvala na objašnjenju, definitivno neću rizikovati sa P40 pro. Možda na kraju završim sa kupovinom P30 pro, videćemo...
 
Ni meni nisu problem GApps, nego te neke druge koje su zavisne o Google-u. Planirao sam instalirati GMS, ali ako prestaju raditi Mbanking aplikacije to ne dolazi u obzir, karticu skoro da ne nosim u kupovinu... Hvala na objašnjenju, definitivno neću rizikovati sa P40 pro. Možda na kraju završim sa kupovinom P30 pro, videćemo...
Nisam siguran da banke ne rade, proveri to. Mislim da većina radi
 
Izgleda da se predstavljanje odgađa do sredine aprila!!!
 
Samo da ne bude ono, da dođe posle 6 meseca kod nas ko Mate
 
Samo da ne bude ono, da dođe posle 6 meseca kod nas ko Mate
Tko će ga znati...čitao sam da se Huawei povlači sa nekih tržišta(zemalja) zbog manjka u produkciji. Isto tako se priča da je većinu rezerve po pitanju procesora potrošio na ovaj novi fold uređaj te će P serija biti prilično limitirana a Pro (Pro+) vrlo vjerojatno neće biti dostupan van Kine.
 
Zaista šteta, nakon delimično P20 serije a osobito nakon P30 serije Huawei je tako pobedio na više polja. Zaista bi odnos prodatih telefona bio značajno drugačiji da se nije ovako razvila situacija. Huawei bi u sva tri segmenta, low, mid i flagshipu bio na vrhu ili utvrđeni drugi barem.
Zaista, šteta.
 
Svakako je to napustanje onoga sto su do sada radili. Nemaju nacina da opstanu. Ajd' nekako i softverski da izbegnu ankcije ali nemaju za sada nacina za hardver. A da razviju svoju tehnologiju treba godine.
 
Huawei se presaltao na uzgoj prasica. Ne salim se, nisam ironican. Bavice se uzgojem svinja.
Huawei, jedna od najvećih tech i generalno kompanija na svetu normalno da se ne bavi samo smešnom telefonskom produkcijom, već sijaset poslova koji u datom momentu imaju potencijala ili su profitabilni. Smanjiće proizvodnju telefona trenutno, za par godina svoje komponente će kreirati i to je to. Do tad će fokus biti na tržište u Kini.
 
Bez brige, P50 stiže i to 17. aprila sa EMUI 11.1 u globalnoj verziji i Harmony OS u kineskoj. :)
 
Moguce, po jedan iredjaj za svaku drzavu. 😂 Tesko prijatelju, sa zalihama kirina su u problemu. A 11.1 nece ni biti EMUI 11 je kraj EMUI. Nakon toga bi trebalo Harmony da usledi.
 
Pa imaju visšemilonsku zalihu Krina? Nemaju 150 komada? Koliko god apsolutno tržište bilo veliko i ti miliona izgledali malo, milonske zalihe će pokriti dostupnost bar u nekoj meri na širem nivou, čisto da bi održali svoju prisutnost u tim krajevima, makar i u ograničenim količinama. Osvojena tržišta, gde se tona novca sipala u marketing i infrastrukturu, se ne napustaju tek tako. Ne brinem se ja za njih, tamo rade hiljade ljudi koji analiziraju situaciju i opcije. Da neće biti kao do sad, sigurno neće, ali se nadam da će odabati politiku održavanja inostranih tržišta ( a to zavisi i od druge strane, koliko komada i po kojoj ceni su voljni da preuzmu na sebe za dalju distribuciju ), bar u nekoj meri, da ga dobijemo ovde..
 
Колико се сећам ( а било је и неких назнака ), Хуавеи може да купи нпр. од Снепдрагона чипсет за следеће моделе телефона. Вероватно да до тада истурају оно што имају на залихама. А после тога... Па ваљда ће бити неке користи од оног Кинеза који је био у корак са Бајденом током "инагурације".
 
Pa imaju visšemilonsku zalihu Krina? Nemaju 150 komada? Koliko god apsolutno tržište bilo veliko i ti miliona izgledali malo, milonske zalihe će pokriti dostupnost bar u nekoj meri na širem nivou, čisto da bi održali svoju prisutnost u tim krajevima, makar i u ograničenim količinama. Osvojena tržišta, gde se tona novca sipala u marketing i infrastrukturu, se ne napustaju tek tako. Ne brinem se ja za njih, tamo rade hiljade ljudi koji analiziraju situaciju i opcije. Da neće biti kao do sad, sigurno neće, ali se nadam da će odabati politiku održavanja inostranih tržišta ( a to zavisi i od druge strane, koliko komada i po kojoj ceni su voljni da preuzmu na sebe za dalju distribuciju ), bar u nekoj meri, da ga dobijemo ovde..
Kirin 9000 su proizveli u nekih 9 miliona komada, od septembra ne proizvode ništa. Većinu su već stavili u Mate 40. Imaju i zalihe Kirina 990 i neke varijante, ali novih Kirina nemaju. Nova 8 ide sa Mediatek čipsetom, Qualcomm jeste tražio dozvolu ali je Huaweiu ostala blokada za 5G tehnologiju. Ovde ih samo Exynos može spasiti.
 
Nisam siguran da su većinu Kirina
Kirin 9000 su proizveli u nekih 9 miliona komada, od septembra ne proizvode ništa. Većinu su već stavili u Mate 40. Imaju i zalihe Kirina 990 i neke varijante, ali novih Kirina nemaju. Nova 8 ide sa Mediatek čipsetom, Qualcomm jeste tražio dozvolu ali je Huaweiu ostala blokada za 5G tehnologiju. Ovde ih samo Exynos može spasiti.

stavili u Mate 40 jer ZAŠTO bi to uradili ? Imaju X2 za koji im treba i koji će koliko vidim sad imati toliku potražnju da me plaše zalihe za p50 seriju ( navodno ima 10 miliona priordera u Kini ). Samo budala bi stavila većinu svojih i jedinih zaliha PREBITNE komponente kao što je procesor u jedan model telefona, imajući na umu da situacija oko novih procesora nije rešena, a da već za koji mesec izbacuju novi uređaj.
 
Nije Qualcomm dobio dozvolu i ocekuje se i dalje poostravanje mera. Jos veci banovi.
 
Definitivno će pitanje hardvera biti problem, softver tu i tamo, ljudi se navikavaju, a u Kini i ne mare za to. Tako da će komponente biti najvažnija stvar ovde, zaista se nadam da će naći rešenje jer su ova go#na iz SAD najveća na svetu. Huavei zadnje 5 god napravio revoluciju na polju kamere ( a i dosta toga drugog ), da nema njega i dalje ovi mrtvaci iz Epla bi samo izbacivali stvari iz pakovanja i usporavali razvoj, a Samsung to samo lagano pratio. Use#em ti se na konkurenciju njihovu. Ništa drugo mi ne preostaje nego da se nadam da će Huavei da se konsoliduje od naredne godine, a ovu da prežive sa zalihama koje bi da razvuku.
 
Izgleda 17.aprila lanč u Kini. Pre toga bi trebalo da bude najavljen bar nedelju ili 2 tako da nećemo još skoro videti p50 seriju
 
Huavej Srbija, izgleda vec polako na fejsu počeo da priprema teren za dolazak P50 serije! To me raduje. Eno ih kače sponzorisane objave u fazonu, dok čekamo P50, da se podsetimo kako se Huavej galerija puni svakodnevno novim app li nešto na tu foru... 💪😁
 
To je ono što ih jedino može spasiti...da naprave toliko dobre kamere (i bateriju) da bi naterali nekako ljude da progledaju kroz to što nemaju gaps (i sa p50 i android verovatno).
 
Boze ako postojis molim te nek bude 6,5inca ili manji🙏🏼
 
Boze ako postojis molim te nek bude 6,5inca ili manji🙏🏼
Pa p50 ce sigurno biti manji, p50 pro ( min 6,5 inca ) a + varijanta skoro pa sigurno ide više
Post automatically merged:

Sta je ovo Bog te mazo:

Hahaha this shit is crazy.. kapiram da će u ovim krugovima biti postavljene nekoliko kamere. Možda 1 velika, main sensor u gornjem krugu, a 3 u manjem krugu. Ko zna šta je ovo 😂
 
Lele, deluje kao iz X-files...
 
Nazad
Vrh Dno