Šta je novo?

Huawei P50 serija

Ja se nadam da ce što pre, nestrpljiv sam jer je trebalo jos marta... I od februara se praktično nadam sve, uskoro će, uskoro ce.. međutim ukoliko zaista bude neka bomba, onda ako smo čekali i ako su odužili
 
Poslednja izmena:
Ovo je neki lik pravio render. Ja sam posao da postavim (sticajem okolnosti vidio sam odmah cim je postavljeno na Gsmareni) ali sam shvatio da je neko lijevi pravio render.



P.s. sigurno je odgadjanje zbog Harmonya, ne moze potpuno novi sistem da ide bez problema, pa odgadjaju da ne bi izbacili nesto polovicno
Nema još zvaničnih informacija ni o čemu, nigde.. bukvalno Huawei, o P50 ni da prozbori, neka zvanična objava, nešto.. do sad sve što je bilo, bilo je ono, ako veruješ leakeru, veruješ. Ne znam, da li to menjaju koncept u pola priče ili nešto dorađuju itd jer neverovatno da se zvanično ni o čemu ne oglašavaju, a znamo da je trebalo da izađe marta
 
Žalosno ukoliko je tačno, naročito to što žele da ograniče prodaju na Kinu. Oni se neće obogatiti prodajom, s tim u vezi i ne treba da im bude primarni motiv ovde novac nego PRISUTNOST na inostranom tržištu. Kako ih jelte brišu sa polica, prisustvo i znak da postoje je od najvećeg značaja. Tako da i količina od 5k uređaja u Srbiji sveukupno, je VELIKA količina i prisustvo, a na taj način, po 5k na svakom tržištu mogu da opstanu bar u mislima ljudi. Ukoliko se ograniče na Kinu, to bi bio ultra neverovatan fejl kompanije iz svakog, osim finansijskog ugla, koji je ovde najmanje bitan. Nadam se da je Huawei pametniji od ovoga što piše u tekstu.
 
Ako je to tačno sto piše, ni pod razno neće biti 5k u Srbiji, bude li 50...bice odlično.
 
Žalosno ukoliko je tačno, naročito to što žele da ograniče prodaju na Kinu. Oni se neće obogatiti prodajom, s tim u vezi i ne treba da im bude primarni motiv ovde novac nego PRISUTNOST na inostranom tržištu. Kako ih jelte brišu sa polica, prisustvo i znak da postoje je od najvećeg značaja. Tako da i količina od 5k uređaja u Srbiji sveukupno, je VELIKA količina i prisustvo, a na taj način, po 5k na svakom tržištu mogu da opstanu bar u mislima ljudi. Ukoliko se ograniče na Kinu, to bi bio ultra neverovatan fejl kompanije iz svakog, osim finansijskog ugla, koji je ovde najmanje bitan. Nadam se da je Huawei pametniji od ovoga što piše u tekstu.
Ne žele da ograniče prodaju van Kine zato što nemaju dovoljno komponenti već zato što ih van Kine niko više ne kupuje, poznanik iz mts-a mi kaže da prodaju 1 mate 40 pro na mesec dana. Ne znam koliko je to istina ali iskren da budem, ne žalim ih bez obzira što koristim p30pro, napucati cene iako znate da niste konkurentni u Evropi bez GS, neće da može.
 
Ne žele da ograniče prodaju van Kine zato što nemaju dovoljno komponenti već zato što ih van Kine niko više ne kupuje, poznanik iz mts-a mi kaže da prodaju 1 mate 40 pro na mesec dana. Ne znam koliko je to istina ali iskren da budem, ne žalim ih bez obzira što koristim p30pro, napucati cene iako znate da niste konkurentni u Evropi bez GS, neće da može.
Slažem se za cene, ali Mate je priča za sebe, ni po čemu se ne ističe. P serija je nešto sasvim drugo. Apsolutno verujem u to da Mate ide slabo, jednostavno nije konkurentan, mnogo para, a zbog nicega specijalnog, plus nema GMS. Zato p40 imas na kilo na KP. I opet se vraćamo na priču sa starta, i da pretrpe gubitak, ovde je novac najmanje bitan, prisutnost brenda je sve ( ukoliko misle da prodaju u budućnosti ).
Post automatically merged:

Ako je to tačno sto piše, ni pod razno neće biti 5k u Srbiji, bude li 50...bice odlično.
Lupio sam brojku, u realnosti 500 uređaja će biti i previše, a šta je 500 sprem 5 mil
 
I ja se apsolutno slažem i za Mate seriju i za P seriju da su preskupi za tržište Evrope, jer za iste pare mogu da se kupe telefoni u istom rangu a sa mnogima bitnim gugl servisima. Zato im prodaja drastično pada u Evropi. Da je regularna cena kao što je sada na KP, a da je na KP sada Mate 40pro oko 600e, mislim da bi se mnogo bolje prodavao. Ali se ne slažem da je P serija bolja od Mate serije. U čemu na primer?
 
I ja se apsolutno slažem i za Mate seriju i za P seriju da su preskupi za tržište Evrope, jer za iste pare mogu da se kupe telefoni u istom rangu a sa mnogima bitnim gugl servisima. Zato im prodaja drastično pada u Evropi. Da je regularna cena kao što je sada na KP, a da je na KP sada Mate 40pro oko 600e, mislim da bi se mnogo bolje prodavao. Ali se ne slažem da je P serija bolja od Mate serije. U čemu na primer?
Kamera, odnosno ono što 90 posto premium telefona sada razlikuje od srednje klase, inače prosečan telefon od 350e je telefon isto radi kao ovaj od 1000+ samo je razlika u kameri. Vidimo da 888 SD guraju u sve stvari, 5000baterija se odomaćila, ram, fluidnost, pa čak i evo ekrani vrhunski za smešne pare mi Redmi Note 10 Pro npr. Glavna razlika procesuiranje fotografija i fotografija ( i video naravno ). Mate se ne izdvaja ni po čemu, zašto bi iko kupio Mate, osim lepote, izgleda koji opet predstavlja subjektivni osećaj. P serija je uvek imala taj fokus da se istakne po fotografiji i to ju je lansiralo u zvezde. Da dođe P serija sa brutalnim kamerama, veruj mi 1000 evra bi dali mnogi ( da ja baterija vrhunska kao i do sad kirin 9000 radi ko sat, i taj video koji je bio problematičan kod P serije da se popravio u odnosu na p40, da ne pričam o detaljima kao hladan kao špricer, fenomenalan signal itd itd ). Zato čekam P seriju, da vidim hoce li jednom jedan uređaj da obuhvati sve kako valja, a ne da tu BIRAM nešto, dal hocu da mi prednja kamera bude krš i da se zagreva ili hoću da mi slab signal i moguće defektan uređaj. GMS igra ulogu, ali hardver ukoliko bude brutalan, gsm je smešna stvar.
 
Kamera, odnosno ono što 90 posto premium telefona sada razlikuje od srednje klase, inače prosečan telefon od 350e je telefon isto radi kao ovaj od 1000+ samo je razlika u kameri. Vidimo da 888 SD guraju u sve stvari, 5000baterija se odomaćila, ram, fluidnost, pa čak i evo ekrani vrhunski za smešne pare mi Redmi Note 10 Pro npr. Glavna razlika procesuiranje fotografija i fotografija ( i video naravno ). Mate se ne izdvaja ni po čemu, zašto bi iko kupio Mate, osim lepote, izgleda koji opet predstavlja subjektivni osećaj. P serija je uvek imala taj fokus da se istakne po fotografiji i to ju je lansiralo u zvezde. Da dođe P serija sa brutalnim kamerama, veruj mi 1000 evra bi dali mnogi ( da ja baterija vrhunska kao i do sad kirin 9000 radi ko sat, i taj video koji je bio problematičan kod P serije da se popravio u odnosu na p40, da ne pričam o detaljima kao hladan kao špricer, fenomenalan signal itd itd ). Zato čekam P seriju, da vidim hoce li jednom jedan uređaj da obuhvati sve kako valja, a ne da tu BIRAM nešto, dal hocu da mi prednja kamera bude krš i da se zagreva ili hoću da mi slab signal i moguće defektan uređaj. GMS igra ulogu, ali hardver ukoliko bude brutalan, gsm je smešna stvar.
Svaku reč potpisujem
 
То што П серију рекламирају као телефон који је прављен са акцентом на фотографију не значи да Мате телефони немају исто тако врхунске фото могућности, јер се не рекламира само као фотографски. Ако узмемо као мерило DXOMARK, Мате 40 pro и про плус имају бољу оцену од П 40 серије. Па и да је иста оцена и да је серија П40 боља за неки број поена (да га поредимо и са Мате 30про плус), то је толико минимално у реалности да не може да покрије предности које има Мате серија у односу на П серију. Мате је, по мени, зокруженији телефон. Сада, може да се води полемика који са којим поредимо: П40 са Мате 40 или са Мате 30, или П40 са Мате 40 серијом. Односно да ли узимамо као поређење телефоне који су се појавили исте календарске године, или са истим процесорима. Прво се у календарској години појави П серија која буде за нијансу фотографски боља од Мате из октобра претходне године, па се онда у октобру нове године појави Мате који стигне и престигне П серију из марта/априла текуће године и донесе још неке предности на пољу екрана/звучника/ИП заштите... Процесор да не помињемо. И тако у круг... А у питању су нијансе и у камерама и у ценама. Док су оне предности Мата мало косриснија употрбно од тих камара нијанси ма на чијој страни да су. Увек бих више волео стерео звучник и сигуроснну заштиту (ИП 68, ма колико ретко, ретко, ретко требала, али боље да је има него да је нема...) него тих нијансица у камерама. Да не помињем даље предности, ионако га закукуљих много :) Наравно, моје лично мишљење у складу са мојим потребама и жељама.
 
Ima li kakvih novosti, da nije možda pomereno predstavljanje? Čudno mi je da je za 3 dana a se ne priča o tome toliko
 
Po onome što sam ja čitao na netu, p50 pro će biti dostupan za kupovinu tek u avgustu.
 
Za 3 sana
Kako za 3 dana, @brico reče da je predstavljanje 31.5.
Za 3 dana skoro pa sigurno neće biti, za dalje je znamo. Bilo je svega i svačega, i mart i april i maj, pa i jun kao poslednji od datuma koji je postavljen kao datum predstavljanja uređaja... Žalosno iskreno, nadam se da ce biti vredno čekanja, jer ukoliko su sitne izmene , ludačka cena i nedostupnost, onda ide nešto drugo.. nažalost opet..
 
Ne vredi te pare bez GS.. Uzeh s21u, i ako mi je mate 40 pro bio prvi pik. Kad sam ga probao, jednostavno sam na prvu shvatio da je bez GS poluproizvod van Kine. A i sto rece decko u postu iznad, bice ih manje nego m40p...
 
Ne znam, nije mi do GS, ali ukoliko P serija dođe avgusta, septembra, a onda to bude cena od 1500e, sigurno da je kupiti neću odmah po izlasku jer će ta cena da ode dole za par meseci, što bi značilo da sam bacio 30-40 posto datog novca, što dalje znači da bih morao da čekam do novembra, j...ti ja to, nego AJDE ostavljam mogućnost da P bude neko ubistvo od serije i da je sve ovo vredelo, inače biće s21u
 
Poslednja izmena:
Čekajte i šta je na kraju ispalo, kada je predstavljanjs P50, ima li datuma zvaničnog ili čekamo vikend, pa ako bude nečega, bude? 😅
 
Indijac sa twitera kaže da ce P50, u nekoj od verzija, imati kameru sa promjenjivim focal distance (žižna daljina ako ne griješim). Kao ono na Xperia 1 III.
 
And here is the exclusive first look at the Huawei P50 Series
 

Prilozi

  • gsmarena_003.jpg
    gsmarena_003.jpg
    77.8 KB · Pregleda: 43
  • gsmarena_001.jpg
    gsmarena_001.jpg
    62 KB · Pregleda: 43
Šuška se da bi P50 mogao ići u dve varijante - 5G varijanta s Kirinom 9000 i 4G s SD888 procesorom! Ovo bi navodno pomoglo da se ublaži kriza s čipovima. Videćemo, možda se neke informacije pojave već na predstavljanju Harmony OS zakazanom za 03. jun.
 
Nazad
Vrh Dno