Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Ništa od toga...Qualcomm je dobio licencu ali ograničenu...mogu jedino isporučiti 4G čipove.

P40Pro+ & Tapatalk

Kako nijedna od strana nije ništa potvrdila ( bar ja nisam uspeo da nađem ), imamo mogućnost da to nije slučaj, već da će biti i 5g čipovi. Ja se iskreno nadam da će biti..
 
Evo i prvih glasova o P50 seriji...
Huawei P50 serija dolazi s O-Fim ultra tankim kontinuiranim zumom periskopa, debljine samo 5,9 mm. Novi ultra tanki periskop koji se glatko mijenja između 85 mm i 170 mm, dok se otvor blende istovremeno mijenja s f / 3,1 na f / 5,1.
Piezoelektričnoi motor će pomoći postići željenu žarišnu duljinu. Neprekidno zumiranje nudi slike veće kvalitete na različitim razinama. Jednostavno rečeno...zomirali 3,2 ili 6,5, 7 puta uvijek je optički a ne digitalni kao sada i kvaliteta je neusporedivo bolja.



P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je odlično. Oduševljenje na max.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
A čuj tko bi drugi...oni su jedini koji na godišnjoj razini izbacuju neka poboljšanja, ovi ostali čini mi se samo copy-paste...ali ovo će vjerojatno biti rezervirano za Pro+ model.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Ja nisam bio bas neki ljubitelj Huawei telefona.Ali kako radi P40 pro,i kako dobre kamere ima,malo je reci da sam prezadovoljan sto sam ga uzeo.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Uf ja sam u debelom razmišljanju da li da uzmem neki p40 pro sad za cirka 550 evrića ili da čekam naredne godine p50 pro na leto ( s tim da se nadam da neće biti ludačka cena ).. ( mi 9 posedujem ). Bukvalno sam na granici, jedan dan hoću, drugi dan bih da sačekam i stalno tako, jedva izdržavam .. :d
 
Evo i prvih glasova o P50 seriji...
Huawei P50 serija dolazi s O-Fim ultra tankim kontinuiranim zumom periskopa, debljine samo 5,9 mm. Novi ultra tanki periskop koji se glatko mijenja između 85 mm i 170 mm, dok se otvor blende istovremeno mijenja s f / 3,1 na f / 5,1.
Piezoelektričnoi motor će pomoći postići željenu žarišnu duljinu. Neprekidno zumiranje nudi slike veće kvalitete na različitim razinama. Jednostavno rečeno...zomirali 3,2 ili 6,5, 7 puta uvijek je optički a ne digitalni kao sada i kvaliteta je neusporedivo bolja.



P40Pro+ & Tapatalk

Samo neka bude dobra autonomija i neka srede malo video sa nekom dobrom HDR implementacijom. Već vidim veoma dobar iskorak u odnosu na prethodne serije.
 
Inače P serija je uvjek bila za fotografiju (P=photo)...Mate je bio predodređen za video...ali kad usporediš video kvalitetu na P30Pro i P40Pro...razlika je jasno vudljiva...možda bude još bolja na P50...što se tiče cijena, čisto sumnjam da će biti jeftiniji od ovogodišnjih modela. Za autonomiju se ne brinem.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Inače P serija je uvjek bila za fotografiju (P=photo)...Mate je bio predodređen za video...ali kad usporediš video kvalitetu na P30Pro i P40Pro...razlika je jasno vudljiva...možda bude još bolja na P50...što se tiče cijena, čisto sumnjam da će biti jeftiniji od ovogodišnjih modela. Za autonomiju se ne brinem.

P40Pro+ & Tapatalk

Da, da znam, ali recimo smešno je da 4k 30fps bude bolji od 60fps jer procesor ne može da obradi količinu informacija i to u 2020 godini na premium telefonu. Po meni to je nedopustivo, ali hajde kako sam više za fotografiju, prešao bih ove godine preko toga, ali za p50, zaista ne bih mogao jer im u P seriji zaista kaska video za drugima. Opet ponavljam iako je P serija predodređena za fotografiju, nedopustivo je da premium telefon u 2020 ima problem sa 4k 60fps.
 
To je istina...4K60fps na P40Pro je dosta lošiji od 4K30fps...možda su sa ovim novim Kirinom to popravili...možda bude bolje na P50 seriji...ali ako budeš čekao morat ćeš malo duže čekati jer će P50 serija malo kasniti kako kažu...ništa prije sredine aprila...ali dobit ćeš 120Hz display, brže punjenje, iako Huawei ima funkcionalno 200W punjenje u P50 seriji će najvjerojatnije biti 66W sadašnje iz Mate40 serije. Jedan Huawei fan, nazovimo ga tako, je pred 2 sata objavio..."kad završi stara era, započinje nova.Kirin procesori nikamo ne idu."
Šta god to značilo [emoji848]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je istina...4K60fps na P40Pro je dosta lošiji od 4K30fps...možda su sa ovim novim Kirinom to popravili...možda bude bolje na P50 seriji...ali ako budeš čekao morat ćeš malo duže čekati jer će P50 serija malo kasniti kako kažu...ništa prije sredine aprila...ali dobit ćeš 120Hz display, brže punjenje, iako Huawei ima funkcionalno 200W punjenje u P50 seriji će najvjerojatnije biti 66W sadašnje iz Mate40 serije. Jedan Huawei fan, nazovimo ga tako, je pred 2 sata objavio..."kad završi stara era, započinje nova.Kirin procesori nikamo ne idu."
Šta god to značilo [emoji848]

P40Pro+ & Tapatalk

90hz vs 120hz, pa mogu da preživim i bez 120hz. 90 mi je sweet spot, naročito ukoliko dodatno zbog toga unaprede bateriju pa da neke nezabeležene rezultate do sad. Što se tiče Kirin dela, svakako je 9000 bomba, tako da šta god bude, biće odlično.
 
Pozdrav ja od juce imam P40 lite i ne zelim da koristim GMS ali imam problem sto se tice browsera koji mi savetujete koristio sam godinama samo chrome i svi sajtovi koje koristim i sacuvane lozinke i sve sto mi treba je na njemu kako to da prebacim u neki drugi? Sad trenutno koristim firefox i tu sam imao i ranije na kompu pa se snalazim sa njim nekako probao sam yandex nikako se ne snalazim sa njim onaj huaweijev je ok al dzaba kad nemam na njemu nista...Problem mi pravi viber jel ne zeli da pravi backup na huawei claudu mucim se sa google slikama i google diskom to mi bas fali ako se ne naviknem na ovo dzabe im sve vracam se saomiju. Predlozite mi neku alternativu bez GMS da ostanem ako je moguce na ovom telefonu bar neko vreme smorilo me menjanje telefona haha
 
Sto se tice browsera, instaliraj Firefox, importuj Chrome data pa syncuj sa svojim Mozzila nalogom na PC-u.

Ali ovo ostalo ne možeš da rešiš bez GMS-a, Viber nikako (kao kad prelazis na iOS).

Ja lepo priznajem da ne mogu bez GMS-a, cak mi je i krivo sto je to tako, ali biće valjda sve OK sa sa Huaweiem.
 
Pa krenimo redom...ma bolje se ti vrati na Xiaomi [emoji16]

Što se tiče browser_a preporučam Opera...znam da možeš bookmarks ubaciti iz Chrome_a a za password nisam siguran...čini mi se da može. Što se tiče Google Photo i Drive možeš koristiti kroz browser...ja sam recimo u Operi stavio na "speed dial" i radi bez problema
https://streamable.com/e5r9qm
Što se tiče Vibera kod mene normalno radi Backup.



P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala @NevisStarShine i @BricoGO probacu jos par dana bez GMS pa cu videti dalje :) imam jos jedno pitanje gde moze da se nabavi original kabal za punjac od 40w posto sam moj original prodao sa nekim saomijem greskom pa sad kabal zeza nema brzog punjenja a ne ceka mi se sa alija ko zna koliko jel ima neko od vas ili gde da kupim na KP nema nigde?
 
Evo danas odustajem da se maltretiram sa huawei telefonom nije vredan maltretiranja nema GMS em sto ne moze da se skroluje sa sredine ekrana notifikacije sto je jadno... Preskupi su za ono sto nude iskreno nek propadnu skroz sto se mene tice ja sam ljubitelj kineskih brendova i drzacu se xiaomija, oppo, realmija...
To je tesko sado mazo iskustvo za mene nemoze ni viber da se klonira pa huawei me razocarao skroz imao sam do skoro p30 koga sam prodao i uzeo p40 lite da probam ako mogu bez GMS da kupim P40 napr sreca pa nisam vama svu srecu zelim.
 
Poslednja izmena od urednika:
oplakah... huawei je postao pravo hakersko zadovoljstvo...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Evo danas odustajem da se maltretiram sa huawei telefonom nije vredan maltretiranja nema GMS em sto ne moze da se skroluje sa sredine ekrana notifikacije sto je jadno... Preskupi su za ono sto nude iskreno nek propadnu skroz sto se mene tice ja sam ljubitelj kineskih brendova i drzacu se xiaomija, oppo, realmija...
To je tesko sado mazo iskustvo za mene nemoze ni viber da se klonira pa huawei me razocarao skroz imao sam do skoro p30 koga sam prodao i uzeo p40 lite da probam ako mogu bez GMS da kupim P40 napr sreca pa nisam vama svu srecu zelim.
Ako nekoga zanima p40 lite bez original kabla moze na PM da me nadje..
Rekoh ti odma da se vratiš Xiaomi ali nisi htio da slušaš [emoji23]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Evo danas odustajem da se maltretiram sa huawei telefonom nije vredan maltretiranja nema GMS em sto ne moze da se skroluje sa sredine ekrana notifikacije sto je jadno... Preskupi su za ono sto nude iskreno nek propadnu skroz sto se mene tice ja sam ljubitelj kineskih brendova i drzacu se xiaomija, oppo, realmija...
To je tesko sado mazo iskustvo za mene nemoze ni viber da se klonira pa huawei me razocarao skroz imao sam do skoro p30 koga sam prodao i uzeo p40 lite da probam ako mogu bez GMS da kupim P40 napr sreca pa nisam vama svu srecu zelim.
AppGalery na Huawei, redovno skineš Viber, primer samo.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
b1fa34155ddb8f8064c1b0b0030f1f68.jpg
 
Poslednja izmena:
AppGalery na Huawei, redovno skineš Viber, primer samo.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
b1fa34155ddb8f8064c1b0b0030f1f68.jpg
Mislim da je mislio na duplu aplikaciju, da koristi dva broja

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Meni viber ne radi kako treba.Cesto imam pozive a uopste mi ne pokazuje na displeju.Vidim tek kad udjem u aplikaciju.Isto tako i poruke.Posle reinstalacije radio je normalno sat,dva, i onda ponovo ne pokazuje nista.Ima li neko ideju,sta da mu radim?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
meni na s10+ poruke dolaze ali pozivi preko vibera samo dobijem notifikaciju za propusten poziv. mislim da ti nije do telefona

Dark Side je babushan !
 
kako da obrisem patiku iz donjeg levog ugla lock screena?
 
Ne moraš da deinstaliraš Health app... Odeš u Settings_Apps_Apps_Health_Notifications_Lock Screen_Allow Notifications...isključiš...restartaš telefon i nema patike.
Zanimljivo je da ja nisam do sada ni primijetio ove ikone u kutu a imam telefon već 5 mjeseci [emoji16]
P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala ti brico, ja sam negde procitao da mora da se deinstalira.



Sent from my P30 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne moraš da deinstaliraš Health app... Odeš u Settings_Apps_Apps_Health_Notifications_Lock Screen_Allow Notifications...isključiš...restartaš telefon i nema patike.
Zanimljivo je da ja nisam do sada ni primijetio ove ikone u kutu a imam telefon već 5 mjeseci [emoji16]
P40Pro+ & Tapatalk

Hvala :)
p. s. a šta bi tek rekao da se moze povući ekran skroz odole i pojavi se jos ikona :) baterijska lampa mi je interesantna
 
Nazad
Vrh Dno