Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

@dr_iggy

Probao sam i to za Parking Manijak, bez efekta... Što se tiče More Apps, tako je, pronalazi sve instalacije ali mi APK Pure odradjuje sve na jednom mestu, automatska azuriranja pre svega tako da mi za sada odradjuje sve što se trazi...

@Skipe95

Prethodni uredjaj koji sam koristio je P30 Pro tako da kod dosta kriterijuma nisam primetio neke drasticne razlike ali evo nesto sazeto:

Baterija: izdrzava dan od 6 ujutru do 11-12 uvece bez problema, generalno ostane na 30ak % intenzivnog koriscenja, sva podesavanja na max, bluetooth je always on zbog sata, lokacija, 4G, 2 sim kartice itd

Ekran: Meni subjektivno, osetno svetliji na suncu od P30 Pro, ni u jednoj situaciji mi se nije desilo da ga pomeram, trazim ugao i sl da bih procitao nesto...

Zvuk: Kao i prethodni, nista spektakularno. Cist i glasan zvuk ali s obzirom da i dalje nije stereo, ocekivano. Kvalitet razgovora vrhunski kao i na P30 i bar 30% glasniji, ton razgovora mi je uvek na 50% i manje (ako zove neko iole grlat, ide i na minimum)

Jedino kameru nisam bas intenzivno testirao zbog ogranicenog kretanja ali ono sto sam primetio do sada a osetno je, nocne slike u regularnom modu su nestvarno dobre, Night mode je odlican kao i na prethodniku i stabilizacija videa u 1080p/60fps je dooooosta bolja.

I meni mozda najbitnija stvar, sam oblik i dimenzije su za moju saku odlicne, bez problema se koristi jednom rukom. Nije izduzen kao P30, vise je kockastijeg oblika.

Ako jos nesto mogu da pomognem, pisite ;)
 
Poslednja izmena:
@dr_iggy

Probao sam i to za Parking Manijak, bez efekta... Što se tiče More Apps, tako je, pronalazi sve instalacije ali mi APK Pure odradjuje sve na jednom mestu, automatska azuriranja pre svega tako da mi za sada odradjuje sve što se trazi...

@Skipe95

Prethodni uredjaj koji sam koristio je P30 Pro tako da kod dosta kriterijuma nisam primetio neke drasticne razlike ali evo nesto sazeto:

Baterija: izdrzava dan od 6 ujutru do 11-12 uvece bez problema, generalno ostane na 30ak % intenzivnog koriscenja, sva podesavanja na max, bluetooth je always on zbog sata, lokacija, 4G, 2 sim kartice itd

Ekran: Meni subjekticno, osetno svetliji na suncu od P30 Pro, ni u jednoj situaciji mi se nije desilo da ga pomeram, trazim ugao i sl da bih procitao nesto...

Zvuk: Kao i prethodni, nista spektakularno. Cist i glasan zvuk ali s obzirom da i dalje nije stereo, ocekivano. Kvalitet razgovora vrhunski kao i na P30 i bar 30% glasniji, ton razgovora mi je uvek na 50% i manje (ako zove neko iole grlat, ide i na minimum)

Jedino kameru nisam bas intenzivno testirao zbog ogranicenog kretanja ali ono sto sam primetio do sada a osetno je, nocne slike u regularnom modu su nestvarno dobre, Night mode je odlican kao i na prethodniku i stabilizacija videa u 1080p/60fps je dooooosta bolja.

Ako jos nesto mogu da pomognem, pisite ;)
Kako da instaliram apkpure da mi radi automatsko azuriranje, instalirao i moreapps, i on obaveštava o azuriranjima. Mada, nisam mogao da je nadjem na app gallery (na kom regionu ste)

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Mislim da je MoreApps u našem regionu dostupan samo za P40 seriju, ja sam ga sideloadovao.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
da li p40 pro iz telenora radi na sve kartice, da li ima da se skine i updateuje redovno viber, instagram, facrbook, googledrive(verovatno ne moze jer treba logovanje), mts banka i moj mts, here ili google maps
 
Viber, Moj Mts i Here su u ApoGallery, Instagram, Facebook i Mts banka mogu kroz Aptoide, Google Drive može samo kroz browser (neka me neko ispravi ako grešim).

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Drugar je kupio P40 Pro i najnormalnije mu radi Google Play Store, sve skida i update-uje bez ikakvih problema. takođe GMail šljaka isto. Na koji to fazon radi sada?
 
Viber, Moj Mts i Here su u ApoGallery, Instagram, Facebook i Mts banka mogu kroz Aptoide, Google Drive može samo kroz browser (neka me neko ispravi ako grešim).

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Ja koliko znam google ne dozvoljava drive u browseru vec trazi da se ins. App
 
^^ Instagram, FB, Messenger takodje mogu i kroz Amazon App Store, ako neko recimo hoce samo oficijelne prodavnice.

Mada ja koliko znam repositorije kao sto su Aptoide ili ApkPure su odavno vec poznate i pouzdane. Znam da je ranije bilo prica tipa tu ima raznih malware-a i slicno, koje su uglavnom paranoja bile.

Moze Drive preko browsera, samo se prebacis u desktop prikaz.
 
Poslednja izmena:
Drugar je kupio P40 Pro i najnormalnije mu radi Google Play Store, sve skida i update-uje bez ikakvih problema. takođe GMail šljaka isto. Na koji to fazon radi sada?
Jedino ako je kupio od nekog "na divlje" koji je namestio GS prethodno..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Drugar je kupio P40 Pro i najnormalnije mu radi Google Play Store, sve skida i update-uje bez ikakvih problema. takođe GMail šljaka isto. Na koji to fazon radi sada?

Postoji način da se omoguće svi Google servisi i sve je funkcionalno, ali se ostavljaju "otvorena vrata" u sistemu jer je neophodno da se aplikaciji prilikom instaliranja dodele sva administratorska prava za uređaj... Što ne mora da znači ništa posebno, ali i moze da bude rizično...
 
Koji su beshe mat stakla boje,gold i silver? Zna neko tacna imena
 
Ja se ne razumem u rizike toliko, ali ja ne bih instalirao GMS "na divlje".
Opet sam stava da ako zelis GMS na bilo koji nacin onda nemoj ni da kupujes Huawei telefon.
Danas mu radi Play store kako treba, sutra vec mozda nece.
 
Ja se ne razumem u rizike toliko, ali ja ne bih instalirao GMS "na divlje".
Opet sam stava da ako zelis GMS na bilo koji nacin onda nemoj ni da kupujes Huawei telefon.
Danas mu radi Play store kako treba, sutra vec mozda nece.

Radi posle tri update. Jedan je cak android update secr.. patch neki.

Kad namestis play story mozes posle obrises sve visak aplikacije i da im skines admin.

Posle update baterija je dosta bolja.

Sot je bio oko 6.5 sati ili od 7 ujutru do uvece 23.

Sad ostane nekih 40%.

Imam band 4, sat, slusalice uvek su povezani sa njim.

wifi/4g, dve kartice.

Uzeo sam MI 10 ne vidim da je nesto xiaomi brzi.

Jedino nema ovaj odvratan isecak za prednju kameru.
 
Pitanje za vas koji koristite P40 Pro

1) jel moguce ove app instalirati


Kupujem prodajem
Google KEEP
Car go
Signal
Tapatalk
Bus plus
Raiffeisen moja banka


2) svetlina ekrana na direkt suncu uporedite sa p30 pro ako ga je neko koristio pre 40 pro


3) jel u manuel brighness modu ekran dize i spusta osvetljenje na suncu iako je u M. Modu
 
Pitanje za vas koji koristite P40 Pro

1) jel moguce ove app instalirati


Kupujem prodajem
Google KEEP
Car go
Signal
Tapatalk
Bus plus
Raiffeisen moja banka


2) svetlina ekrana na direkt suncu uporedite sa p30 pro ako ga je neko koristio pre 40 pro


3) jel u manuel brighness modu ekran dize i spusta osvetljenje na suncu iako je u M. Modu



Kolega koji je kupio P40 lite se požalio da neke app ne može da instalira, CarGO ne radi, KupujemProdajem ne može, ne može ni Google keep, a nema ni Raiffeisen app. Što se tiče BusPlus ako se oslanja na google mape onda ni ona neće raditi.
 
Pitanje za vas koji koristite P40 Pro

1) jel moguce ove app instalirati


Kupujem prodajem
Google KEEP
Car go
Signal
Tapatalk
Bus plus
Raiffeisen moja banka


2) svetlina ekrana na direkt suncu uporedite sa p30 pro ako ga je neko koristio pre 40 pro


3) jel u manuel brighness modu ekran dize i spusta osvetljenje na suncu iako je u M. Modu


1) Kupujem rodajem i Tapatalk rade
Car Go, Google Keep, Bus Plus ne rade
Za ostale ne znam, ali meni Unicredit, Addiko i Erste aplikacije rade bez problema, tako da pretpostavljam da i ostale banke funkcionišu...

2) Osetno svetliji ekran,

3) Uglavnom mi je na Auto, ali sada sam probao da iskljucim i pomeram telefon malo na svetlo pa u mrak, stoji na nivou koji je odabran.
 
Da,al to je instalirao bez procedure za google play sto kruze po netu
 
stigao danas p40pro. sve sto sam koristio na 9t pro radi ovde. gmail app ne koristim vec odavno jer ne stizu poruke. za navigaciju here, ostalo sve radi. fb,ig,viber,aplikacija za karticu od prodavnice, mts bank i moj mts, za yt koristim vanced odavno jer moze da se spusta,ostale aplikacije neke sve ok. ubacio i poco launcher jer mi se ne svidja favricki zbog velikih ikonica i nekih podesavanja. poco i fabricke ikonice top izgleda
 
Prijavljivanje ne radi za yt vanced?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
ako ne treba root posalji uputstvo.
sa poco launcherom se resava i klizanje sa pola ekrana, ne otvara onaj njihov meni
 
Evo uputstvo:

Instalirati samo Vanced aplikaciju, MicroG skinuti ali ga ne Instalirati. Ako je vec instaliran, onda Uninstall.

Potrebno je skinuti stariju verziju microG, zove se MicroGOld.apk, ja sam je nasao na XDA.

Otvoriti Vanced, ostaviti ga u pozadini i onda Instalirati STARU verziju MicroG

Vratiti se na Vanced i ulogovati se na YT/Gmail nalog

Kada krene da vrti povezivanje, ici na back, korak nazad i tada ce izbaciti obavestenje da nema internet veze.

Opet spustiti Vanced da ostane pokrenut u pozadini i Instalirati novu verziju MicroG

Posle toga je ulogovan i radi normalno
 
reseno, ima da se skine vanced i micro g u paketu. instalira se vanced pa onda micro g. ode se app izabere se micro g, podesavanja i iskljuci se tamo google device registration i google cloud. i posle se uloguje redovno
 
Kakva gimnastika oko jednog programa. Zamislite da objasnjavate ovo vecini ljudi koji su to vec u samom startu imali instalirano a platili sad tel 1000e bez osnovnih stvari,takvi vise nikad huaeei kupiti sigurno
 
Sve ukupno ni 5 minuta posla.

Onaj ko pametno kupuje vec ce znati kako i sta ce morati i nece mu smetati, instalirace i bice zadovoljan.
 
reseno, ima da se skine vanced i micro g u paketu. instalira se vanced pa onda micro g. ode se app izabere se micro g, podesavanja i iskljuci se tamo google device registration i google cloud. i posle se uloguje redovno

E meni nije ta metoda radila, pa sam nabasao na ono drugo uputstvo.
 
Kakva gimnastika oko jednog programa. Zamislite da objasnjavate ovo vecini ljudi koji su to vec u samom startu imali instalirano a platili sad tel 1000e bez osnovnih stvari,takvi vise nikad huaeei kupiti sigurno

Svi su vec i pre nego sto je telefon pusten u prodaju znali manje vise kako ce funkciosati sve bez gms-a, tako da svi mi koji smo resili da damo 1000e bas za ovaj telefon, imamo svoje razloge... Za sve ostale, izbor je veliki na trzistu, pogotovo u tom budzetu.
 
Vrh Dno