Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Ja ga uzeo malo pre... Sad podešavanje

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
da li aod ima mogucnost pokazivanja ikonica za pozive, poruke, viber, ig... ja vidim samo sat a nista od obaveštenja ne izbacuje
 
Ima ga i na p30 seriji nakon aprilskog securitija, a net radi iako ima uzvicnik. Vidim da je trenutno to problem, ispravice ga sa sledećim update, bar verujem

Sent from my P30 using Tapatalk

I meni na mate 20 pro nakon nadogradnje isti problem, ali sa malom razlikom. Meni ne radi wi-fi, odnosno kada se pojavi uzvičnik uključuje se mobilni net.
 
Poslednja izmena:
Kad je do dns adguard problem tad ne radi ni na mobilnom netu, bilo delimičan ili potpun zastoj ali bude i na mobilnom netu jer sav promet ide preko dns.

I meni je bilo cudno, ali kao ajde da probam bez toga, isto se desava.
 
I meni na mate 20 pro nakon nadogradnje isti problem, ali sa malom razlikom. Meni ne radi wi-fi, odnosno kada se pojavi uzvičnik uključuje se mobilni net.
Radi i kad se pojavi uzvicnik, samo iskljuci da ti se automatski prebacuje na mobilni net i videces da radi, ali ga on prebaci jer dobija poruku da nema neta

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Britanci prave chipove koje Huawei koristi.
 
Kad kina sad kontru udari pa zabrani Qualcomm snapdragon. Ostase oneplus i xiaomi bez SD-a.
I iphone moze lako bit da ce morat da izmesti proizvodnju van kine.
 
USA opet produžila dozvolu na jos 90 dana. Igraju se, čudi me da kinezi još uvek ne udaraju kontru. Eto, za početak snapdragon. Mogli bi da udare i na apple fabrike, imaju oni para da daju tim radnicima taman toliko koliko su ih amerikanci placali.

Sent from my P30 using Tapatalk
 
I kome bi to godilo da ukinu sd?? Pa opet bi ti isti Kinezi nastradali. Kolioo ljudi bi kupovalo op bez sd-a??? Pricah ja pre godinu dana sta je poenta cele price ,da je apple tu na udaru jer je poenta vracanje proizvodnje u maticnu drzavu
 
Poslednja izmena:
E a kad ga vrate, tamo nije plata kao kod kineza nego bar duplo veca, odma duplo manja zarada za apple

Sent from my P30 using Tapatalk
 
I kome bi to godilo da ukinu sd?? Pa opet bi ti isti Kinezi nastradali. Kolioo ljudi bi kupovalo op bez sd-a??? Pricah ja pre godinu dana sta je poenta cele price ,da je apple tu na udaru jer je poenta vracanje proizvodnje u maticnu drzavu

Pa pogodilo bi sve , jer vecina proizvodjaca mob tel so u Kini. Ali i da nisu, mislis da bi vecina znala da u xiaomi, huawei, oneplus , oppo, vivo, realme, lenovo, nokia, pa cak mozda i motorola ( jer i oni pripadaju lenovu )telefonima nije qualcomm snapdragon chipset? Isto kao sto u Evropi ne znaju da je u Samsung Exinos , ljude to previse ne interesuje. Mi sa IT foruma smo drugo. Ali sve dok media teck ima podrsku, eto konkretno za GCam, ne znam sto se tice custom romova. Mislim da bi tu stvarno ameri bili bas na gubitku.
 
I kome bi to godilo da ukinu sd?? Pa opet bi ti isti Kinezi nastradali. Kolioo ljudi bi kupovalo op bez sd-a??? Pricah ja pre godinu dana sta je poenta cele price ,da je apple tu na udaru jer je poenta vracanje proizvodnje u maticnu drzavu
Nemoguce je vratiti proizvodnju u SAD, to su lovacke populisticke price. Pricano jw X o tome. Nema SAD ni blizu kapacitete da u toj kolicini proizvodi iphone, nije imala dok je pokojni S.J. bio ziv i kada je proizbodnja bila manja, a kamoli sada. Foxon je jedino mesto na svetu koje moze da izbacuje toliku kolicinu za kratko vreme. Apple bi doziveo ozbiljan krah kada bi i pomislio tako nesto da uradi.
Moze se vratiti neki delic kako bi Tramp mogao lupetati o tome,ali ja i dalje tvrdim da ce Kinezi dugorocno profitirati iz ovoga,SAD je opasan igrac, ali mislim da jedino mogu zaustaviti Kineze zabranom androida, ako to uopste pravno mogu. Huawei je na putu da stvori ozbiljnog konkurenta google aplikacijama, jednog momenta kada ljudi naviknu, prestace i toliki monopol googla.
Zabrana SD-a bi pravno bila klimava, huawei ionako ne koristi SD ne znam sta bi bilo pravno pokrice toga, ali i tu mislim da bi samo naterali drzavu da ulozi masne pare u MTK i da se j tu zaostri trzisna utakmica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Prvi dan korišćenja, ekstra sam zadovoljan. U odnosu na Galaxy Note 9,pff,ludilo... Uglavnom je na WiFi, i u kući, ali biću zadovoljan.
e0e166b516c7307dab4449bb14581cd2.jpg


Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Qualcomm ce prvi propasti ako Kina zabrani njihove chipove, njima su Kinezi broj jedan musterije.

Samsung, Huawei i Apple imaju svoje chipove, najveci partneri Qualcomm-a su Kinezi.

Bice gusto za celo mobilno trziste ako Huawei dobije zabranu za koriscenje ARM chipova.

Plus su sve fabrike u Kini, Amerika ima mnogo vise da izgubi od ovoga nego Kina.
 
Vi koji ste instalirali google servise - da li sve normalno radi?
 
A sa druge strane, TSMC otvara fabriku cipova u Arizoni, odakle ce snabdevati sve Apple uredjaje u buducnosti. Verovatno ce da teze ka tome da se i cela proizvodnja polako prebaci, Tramp vec duze vreme insistira na tome. Nije nemoguce, a druga prica je kako ce se to odraziti na cenovnu politiku i na same kupce...

https://9to5mac.com/2020/05/15/apple-tsmc-plant-arizona/

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma ajde, koja bre Amerika, ponasaju se kao da oni zenit tehnoloskog napretka. Ista ona Amerika koja tako bira koje sankije uvodi Rusiji, a uvozi ruske motore bez kojih ne mogu da se otisnu sa planete.
 
Ko kaže da se moraš boksati. I ne treba da ih instaliraš. Ako ti trebaju baš GS, kupiš drugi telefon, a ne ovaj.
Ne kupuješ telefon koji dolazi bez GS, ako su ti oni obavezni, i primarni u korišćenju telefona.
Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Аух што би волео да са овог могу све гугл апликације да избришем.

Послато са NOVA 5T уз помоћ тапатока
 
Ko kaže da se moraš boksati. I ne treba da ih instaliraš. Ako ti trebaju baš GS, kupiš drugi telefon, a ne ovaj.
Ne kupuješ telefon koji dolazi bez GS, ako su ti oni obavezni, i primarni u korišćenju telefona.
Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Pa ako želiš telefon zbog novog 90hz, čipseta, 5G, dual sima i solidne kamere, onda ovaj telefon ulazi u razmatranje.. ali cena je definitivno previsoka za nedostatak g servisa i njihovu upitnu funkcionalnost pri naknadnim instalacijama.

@salacue tebi je onda dovoljno da telefon ima ekran :D
 
Sve to imaš i na S20, čemu onda dilema? Ako su tebi na telefonu presudni Google mape i Gmail, zavrsice tebi posao i neki tel od 250e
 
Iz jednog prostog razloga, a to je da postoji tržište... Za onoga ko želi da kupi telefon bez GMSa, cena je sasvim korektna. A onaj kome su Google servisi bitna stavka, ne treba da ga razmatra bez obzira koja je cena... Ili ti je to bitna stavka ili nije, ne može da ti smeta to što telefon nema GMS za 1000e a za 500e ti je to OK
 
Nazad
Vrh Dno