Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Porucio sam uv staklo sa KP. Koliko je komplikovano postavljanje i da li ostaju mehurici ispod?
 
Posto mi je prvi telefon bez memorijske kartice, kako se radi reset a da se sacuvaju slike?

Huawei P30
 
Nikako. Sem da ih sve pustiš na google drive( ili sličan) ili usb kabl pa u računar, hdd ili šta već :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
A memorijska postoji, ali samo Huawei nano memorija.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Možeš preko otg kabla da prebaciš na eksternu memoriju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja sam je dobio kao poklon uz Mate 20 Pro, stavlja se u slot za drugu SIM karticu. Ima ih sa raznim kapacitetima, ja koristim od 128 GB, dobro me služi. Inače, ima ih u domaćim lancima koji prodaju tehničku robu.



Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Sad gledao, pa nisu jeftine

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Otg isto super radi, ima tih jeftinih i kompaktnih adaptera.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Posle 10god predjoh sa iphona na android i to na p30 lite, pa me interesuje kako mogu da ubacim android 10 posto mi je trenutno 9.1.0? Da li ota update kad ponudi ili moze i preko kompa

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Otvori HiCare aplikaciju i potraži update.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Hvala puno na brzom odgovoru. Evo sad je izbacio update

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Da li Huawei p30 pro i p30 imaju ekrane od dva dobavljaca kao sto je bio slucaj kod mate 20 pro?
U prodavnici jednog od operatera, izlozeni su p30 pro i p30, jedan pored drugog. Proverio sam i podesio ista podesavanja za ekran kod oba telefona, ali jednostavno boje , kontrast i svetlina su bile jace na p30 u odnosu na pro.
Danas kod koleginice primetim daje ista situacija kod njenog p30, boje isprane kao kod PRO modela u prodavnici.
S obzirom da se dvoumim izmedju ova dva modela, situacija oko ekrana me je znacajno uplasila. Cak na nekim YT snimcima, sa direktnim poredjenjem sa SAMOLED ekranima od s10+, ne premicuje se velika razlika. S druge strane, primerak iz prodavnice P30pro ima znacajno inferiorniji ekran.
 
P30 pro ima kineske ekrane, P30 ima Samsung ekran.

:)
 
Ispada da je onda bolje uzeti obican p30?

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
ja svoj p30 pro kad sam kupovao uporedjivao sam ga sa s10+ i sto se tice displeja mala prednost je na strani s10+, boje su jasne i neko se zalio u predhodnim postovima da mu bijela nije dovoljno svijetla. Kad pojačam osvjetljenje na 100% bukvalno ne mogu da gledam u ekran. Kod mene nema problema ni sa bojama ni sa svjetlinom.
 
Da li Huawei p30 pro i p30 imaju ekrane od dva dobavljaca kao sto je bio slucaj kod mate 20 pro?
U prodavnici jednog od operatera, izlozeni su p30 pro i p30, jedan pored drugog. Proverio sam i podesio ista podesavanja za ekran kod oba telefona, ali jednostavno boje , kontrast i svetlina su bile jace na p30 u odnosu na pro.
Danas kod koleginice primetim daje ista situacija kod njenog p30, boje isprane kao kod PRO modela u prodavnici.
S obzirom da se dvoumim izmedju ova dva modela, situacija oko ekrana me je znacajno uplasila. Cak na nekim YT snimcima, sa direktnim poredjenjem sa SAMOLED ekranima od s10+, ne premicuje se velika razlika. S druge strane, primerak iz prodavnice P30pro ima znacajno inferiorniji ekran.
Stavi oba modela na ista podešavanja ekrana, tačnije na vivid mod, razlika između normal i vivid je baš primetna, ekran na p30 pro je fenomenalan!

P30 Pro
 
Apsolutno ista podešavanja na oba telefona u prodavnici + Vivid ukljucen na oba telefona. Isti wallpaper podesen ali saturacija boja i kontrast znacajno bolji na p30. Ekran na P30 Pro je bio inferioran u odnosu na p30. S obzirom da sam iz Vrsca, samo u jednoj prodavnici su izlozena oba modela, jedan pored drugog kako bih mogao testirati.
 
P30 lite jos pre 3 dana, preko hi care.
be848d7206c1485b2c536312d4595757.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Skocio sa p30 na p30pro,vivid settings/colour default/Eye comfort off,boje su kao na ipsu na pro modelu,na p30 su jace boje,crna ista,po meni p30 za nijansu ima bolje boje,uzeo p30pro mystic blue novu boju
 
Poslednja izmena:
Ja sam svoj predao u vip pa nek se oni bave njime. ne mogu da se bakćem gde sme da se nosi gde ne sme. Odneo sam tamo gde sam ga kupio pa neka oni rešavaj problem. Pored osvetljenja počelo je nešto i da zvecka u njemu, gore kod kamere. Dal je to normalno ili nije ne znam. Neki kažu jeste da to zvecka kamere, neki da nije. Uglavnom da ne bi razmišljao poslat je na reklamaciju. I insistirao sam na novom teleofnu, to mi je i napisano u reklamaciji, nikako popravka.
 
I to je ok, neka se oni petljaju

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Što se tiče zveckanja u kameri, zvecka OIS, to je normalno.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da mi fb lite notifikacije bas kasne... Tipa vidim na laptop nešto i to se za nekih pola sata pojavi na fonu. Je l još nekom tako?


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
da li je moguce dijeljenje interneta sa p30 pro na desktop racunar putem usb kabla?
 
Da li je neko imao problem sa wifi na p30 pro, imam utisak da se telefon s vremena na vreme kao izbaci s wifi ili bude tipa na 0kbps brzini, i onda se vrati kao nazad i ja kad primetim to spustim notification bar i vidim kao da opet trazi net, pocinjem da sumnjam da se desava da random nestaje i onda na primer ako sam u pozivu na viberu, connection lost i u trenutku ugasim wifi i cim uzme mobilni net odma sve najnormalnije. I da u poredjenju sa mojim starim redmi note 4x, kad odem par soba dalje od routera, daleko vece brzine ima note 4x, sto je nelogicno, pa sam hteo da vidim kakva su vam iskustva kad je tel par zidova do routera, ili telefon ima slab wifi ili je defektan...
Jos jedna stavka, a to je da li postoji da na neki nacin detektujem u cemu je problem, da li je mozda do sbb routera ili do wifija telefona, jer ovo mi se sigurno desava par puta dnevno svakog dana..

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Što se tiče zveckanja u kameri, zvecka OIS, to je normalno.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
Nije normalno, ne sme da zvecka apsolutno ništa. Nije to kao kod Samsunga.
Da li je neko imao problem sa wifi na p30 pro, imam utisak da se telefon s vremena na vreme kao izbaci s wifi ili bude tipa na 0kbps brzini, i onda se vrati kao nazad i ja kad primetim to spustim notification bar i vidim kao da opet trazi net, pocinjem da sumnjam da se desava da random nestaje i onda na primer ako sam u pozivu na viberu, connection lost i u trenutku ugasim wifi i cim uzme mobilni net odma sve najnormalnije. I da u poredjenju sa mojim starim redmi note 4x, kad odem par soba dalje od routera, daleko vece brzine ima note 4x, sto je nelogicno, pa sam hteo da vidim kakva su vam iskustva kad je tel par zidova do routera, ili telefon ima slab wifi ili je defektan...
Jos jedna stavka, a to je da li postoji da na neki nacin detektujem u cemu je problem, da li je mozda do sbb routera ili do wifija telefona, jer ovo mi se sigurno desava par puta dnevno svakog dana..

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Probaj da isključiš WiFi+ opciju

P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno